Dizi Özet

Masum 254. Bölüm Özeti 1 Aralık Radha’nın Büyük Oyunu

Masum 254. bölüm özeti 1 Aralık Salı. Radha Meera’yı sudan kurtarsa da bunu kimseye söylemediğini öğreneceğiz. İşte Masum 254. bölüm özeti sizlerle…

Masum 254. bölüm; Gauri’nin tapınak da ilahi söylemesi ile başlar. Radha da aynı tapınağa gelip ilahiyi dinleyenler arasında. Anlaşılan o ki Meera ölmedi. Gauri olarak başka bir aile büyüttü gibi duruyor. Şu an 8 yaşında olan Gauri ilerleyen zamanda Gopi’nin kayıp kızı Meera olarak karşımıza çıkacak.

Gopi’nin diğer kızı Vidya ise annesine sabah oyun yapar. Saati 9’a alıp annesi uyandığında panik olur. Gopi hızla dışarı çıktığında daha havanın aydınlanmadığını fark edince, Vidya’nın kendisine oyun oynadığını anlar.

Masum 254. Bölüm Özeti 1 Aralık Radha'nın Büyük Oyunu Meera yaşıyor

Aslı efsane olay ney biliyor musunuz? Urmila kaldığı sitenin sahibi olur. Herkesten kira toplamaya başlar. Saç baş o biçim. Kendisini kırk köyün ağası zanneden Urmila, her daireden tek tek kiraları toplarlar.

Masum 254. bölüm özeti Başlıyor!

Kinjal de hatırlarsanız hamile olduğunu söylemişti. Onun da Pappu adında bir oğlu olur. Raşi’nin ikizleri okulda Pappu’ya dirlik vermez. Pappu üstü başı toz içinde eve gelince, Kinjal bunu yapanların yine Tolu ve Molu olduğunu öğrenir. Artık buna ders verme zamanı geldiğini söyler.

Urmila nasıl zengin oldu? Diye soranları duyar gibi oluyorum. Urmila Modi konağından çaldığı para ile oturduğu siteyi satın almıştır. Bunu da Kinjal bilmektedir.

Masum 254 resmi

Kinjal oğlu Pappu’nun dayak yeme konusunu görüşmek üzere Modi konağına gider. Raşi ile laf kavgasına girer. Raşi de “Beni Gopi ile kıyaslama. O her zaman başkaları için yaşadı. Ancak ben öyle değilim” der.

Kokila sinirle bir daha bu evde Gopi’yi ne hatırla, ne de bizlere onu hatırlat diyerek 6 yıl önce olan olayı hatırlatmaması konusunda ikaz eder. Raşi ise Gopi’nin nerede ve ne yaptığını merak edip hüzünlenir.

Masum 254. Bölüm Özeti

Masum 254. bölüm özeti; Tolu ve Molu okuldan aldığı karneyi nasıl annelerine göstereceklerini düşünürler. Zira her ikisi de yaramazlıktan dolayı derslerine çalışmadığı için düşük not almıştır. Odaya Radha girer. Elindeki kağıtları gören Tolu ve Molu Radha’nın elindeki kâğıtlarda Jigar’ın imzaladığı dosyadan bir tanesini çalıp, imzayı taklit ederler. Bunu da Radha kapının gerisinden izler.

Tolu ve Molu’nun karnelerini öğretmenleri kontrol eder. Tabi ki sahte imza olduğunu anlayıp, ertesi gün okula ailelerin gelmesini ister. Vidya ise okulda herkesin geniş aileye sahip olduğunu ama kendi ailesi sadece annesinden ibaret olduğunu söyler. Gopi ne diyeceğini bilemez.

Masum 254 Özeti resmi

Raşi ev işlerini yapmaktan sıkılır. Zengin Modi konağında köle olduğunu düşünür. Urmila da Ahem’in yeniden evlenmesini, yeni gelin de tüm ev işlerini yapacağını söyler. Raşi de defalarca bu konuyu açmak istediğini ama Ahem bu konuyu her defasında kapattığını söyler. Urmila Ahem’in yeniden evlenme konusunda Raşi’ya akıl verir.

Raşi eline aldığı meyve suyu ile birlikte Kokila’nın odasına gider. Ahem’in 3 gündür eve gelmediğini, arayıp eve davet etmesini istese de Kokila boş boş dışarı bakar. Raşi’nin sözlerine cevap vermez.

Vidya sık sık aile konusunu açar. Gopi de “İkimiz bir aileyiz zaten” dese de Vidya’nın daha büyük aileden bahsettiğinin farkında. Ancak Gopi Vidya’ya vereceği bir cevabı ne yazık ki yok.

Masum 254. Bölüm Özeti Raşi'nin Yaramaz ikizleri Tolu ve Molu

Urmila Raşi’nin en büyük derdi tüm ev işlerini yaparken zorlanması. Tek kurtuluşu da Ahem’in yeniden evlenmesidir. Ahem uzun bir aradan sonra eve gelir. Kokila Ahem’e kahvaltı hazırlamak istese de Ahem kabul etmez. Urmila da bir erkeğe annesi değil eşi en iyi şekilde bakabileceğini, Ahem’i yeniden evlendirmesi gerektiğini söyler.

Kokila’nın doğum günü gelir. Lakin 8 yıl önce hayatının durduğunu ve asla mutlu olmayacağını söylese de Raşi kendi başına akşam Kokila’yı mutlu etmek için parti düzenleyeceğini söyler. Urmila’yı da partiye davet ederken, Gopi de evinde şöyle düşünür.

“Bugün kaynanam Kokila’nın doğum günü. Nice yıllara” (Masum 254. Bölüm Özeti) Gopi Modi

Diyerek dua eder. Kokila ise 8 yıl evvel Gopi’yi evden kovduğu o anı hatırlar. Meera’nın yokluğunun yanı sıra, kızı gibi sevdiği Gopi’yi kendi elleri ile kovmanın vicdan azabı Kokila’yı yer bitirir.

Masum 1 Aralık Salı Özeti

1 Aralık Salı günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 1 Aralık özeti vermeye devam diyoruz.

Masum 1 Aralık Salı Özeti - Radha Kokila'yı takip eder

Jigar Ahem’e Kokila’nın doğum günün kutlaması gerektiğini, onu üzmemesini söyler. Ancak Ahem oralı olmaz. Jigar Kokila’nın uzun yıllar sonra tapınağa gittiğini haber verir. Ahem ise 8 yıl aradan sonra ilk defa Kokila’nın tapınağa gitme nedenin merak eder.

Radha Meera’yı sudan kurtarsa da Gopi ve Ahem’in acı çekmesi için onu başka bir yere bırakmıştır. Gauri adını da bıraktığı aile koymuştur. Bunu bilen Radha Kokila’nın tapınak ziyaretinde Meera’yı tanıyacağını düşünüp panik olur. Ancak Kokila Meera’yı tanıyamadığı gibi sonradan tapınağa gelen Ahem de Meera’yı tanıyamaz. Kokila’nın doğum günün kutlar. Kokila da şöyle der.

“Bana en büyük hediyen yeniden yuva kurman olacaktır oğlum” (Masum 1 Aralık Salı Özeti) Kokila Modi

Ahem sinirle reddeder. Kokila’nın bir anda morali bozlur. Ahem de kimi istiyorsan getir. Onunla evlilik yapacağım diyerek annesine onay verir. Kokila hemen durumu Raşi’ye anlatır. Raşi de kısa sürede kriterlerine göre kız bulacağını söyler.

1 Aralık Salı Masum 254. bölüm özeti - Kokila'nın doğum günü

Gopi Kokila’nın doğum günün kutlamak için evde kendi kendine pasta yapar. Kızı Vidya ise pastayı kime yapıyorsun diye sorduğunda Gopi “sevdiğim birisi” diyerek karşılık verir. Vidya bir ara Gopi’nin bir resme baktığını görür. Gopi olmadığı bir vakit, o resme alıp bakar.

Raşi Ahem için Prachi adında bir kısmet bulur. Kokila’nın doğum gününe çağırır. Ancak Tolu ve Molu’nun yaramazlıklarını gören Prachi, bu evde gelin asla olmam deyip Modi konağını terk eder.

Vidya Kokila’ın resmine batığını fark eder. Vidya resimdeki kişinin kim olduğunu sorar. Gopi de öyle der.

“Bana her şeyi öğreten o” (1 Kasım Salı Masum 254. bölüm özeti) Gopi Modi

Vidya ise öğretmen olduğunu zanneder. Gopi Vidya’nın elinden tutup okula getirir. Okula gireceği sırada kadının birisi “Meera kızım!” diye bağırır. Küçük çocuk yere düşer. Annesi de hemen ona yardım eder.

Masum yazı görseli

Gopi birden Meera’yı hatırlayıp, hüzünlenir. Ahem ile Gopi yeniden karşılaşacak mı? Devamı Masum 255. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 254. bölüm özeti burada son buldu.

DEVAMINI OKU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu