Dizi Özet

Masum 260. Bölüm Özeti 7 Aralık Gopi ile Ahem Karşılaşır

Masum 260. bölüm özeti 7 Aralık Pazartesi. Çocukların oyununa Raşi dahil olacak. Ahem Gopi ile karşılaşacak. İşte Masum 260. bölüm özeti sizlerle…

Masum 260. bölüm; Vidya’nın bebeği ile oynaması ile başlar. Gopi Vidya’ya neden mutlu olduğunu sorar. Vidya’nın cevap vermesini beklemeden Gopi arkadaşları geldiği için mutlu olduğunu söyler. Vidya da annesini onaylar.

Ahem Radha ile evlilik hazırlığı içerisinde. Ancak elinde Gopi’nin resmi, hafızasında Gopi ile yaşadıkları o güzel anılarla doludur. Gopi, Ahem’in acı çektiğini hisseder ve onu güvende, mutlu ve tüm endişelerden uzak tutması için Tanrı’ya dua eder. Ahem, Meera’nın nehre nasıl düştüğünü hatırlar.

Masum 260. Bölüm Özeti 7 Aralık Gopi ile Ahem Karşılaşır resmi

Gopi Ahem’i koruması için dua ederken, Ahem de odasında Gopi’yi düşünürken ağlar. Vidya da annesinin ağladığını görünce, babası Ahem’i çok özlediği için ağladığını düşünür. Kendi kendine çocuk aklı ile yakında sizi kavuşturacağım anne der. Gopi görmeden hemen yanından uzaklaşılır.

Masum 260. bölüm özeti Başlıyor!

Hetal ikizlerle konuşmak, öğretmeninden bilgi almak için okulu arar. Resepsiyon görevlisi Gopi’yi çağırır. Hetal telefonda beklerken, Vidya Pappu’nun ihtiyacı olduğunu öğrenir. Telefona bakamadan Pappu’nun yanına gitmek zorunda kalır.

Masum 260

İkizler gene bir oyunun peşinde. Tiyatroda eksik olan gelin rolünü Gopi’nin oynamasını isterler. Gopi ilk başta kabul etmek istemese de çocukların baskısı ile rolü kabul eder. Vidya kıyafetleri Gopi’ye verir ve ondan hazırlanmasını ister.

İkizler Jigar’ı arayıp okula gelmemesini, çok güzel bir sürprizi olduğunu için şoförü çağırmasını ister. Jigar oldukça şaşırsa da ikizlerin dediğini yapar. Çocuklar mutlu ve artık Gopi’yi Mandir’e götürmeleri gerektiğini düşünürler.

Masum 260. Bölüm Özeti

Jigar telefonu kapattıktan sonra Raşi çocukları dinlememesi, bir aksilik olmaması adına okula gidip çocukları almasını ister. Kısaca ikizlerin planı dışında bir olay gerçekleşir. Pappu tacının kırıldığını, yenisini de tapınak da verdiklerini ağlayarak söyler. Tabi ki planları Gopi’yi tapınağa göndermek için çocukların Gopi’ye karşı oynadığı bir oyundur. Vidya, Gopi ile birlikte tapınağa Pappu’nun tacını almaya gider.

Masum 260 Özeti - İkizler plan peşinde

Tapınak da Ahem ile Radha’nın düğün hazırlıkları devam ederken, Gopi ile Vidya da tapınağa doğru yola çıkar. Yolda Gopi’nin bindiği taksi ile Jigar’ın çocukları aldığı taksi yan yana geldiğinde Jigar Gopi’yi görür. Gopi de Jigar’ı görür. Lakin bunun bir gerçek mi? Yoksa anlık bir düşünce mi? olduğunu ikisi de anlayamaz.

Tapınak yolunda Gopi’nin bindiği araba arızalanır. Ancak Gopi yürüyerek tapınağa gitmeyi başarır. Pappu’nun istediği tacı satın alır. Çocuklar içeri girip Radha’nın giysilerini çalar, Hetal’e yakalanırlar. Hetal sinirlenir ve çocukları gelin odasında çıkartır. Çocuklar bu defa Gopi ve Vidya’yı tapınak da aramaya başlarlar. Çok geçmeden karşılaşırlar.

Çocuklar Ahem ile Gopi’yi aynı odaya kilitlemek için bir plan yaparlar. Gopi yanında duran vidya’yı bulamaz. Vidya’yı aramaya başlar. Raşi de ikizlerin bir şeyler çevirdiğini anlar. Arkalarından giderken ikizleri kaybeder.

Gopi ir nada Meera2nın kaybolma olayı aklına gelir. Korku ile kızına seslenmeye başlar. Gopi’nin “Vidya” diye bağırır. Raşi Gopi’nin sesini duyunca şok olur. Arkasında Gopi’yi takip eder. Vidya Gopi’yi bir odaya kilitlerken görür. Çocukların bir araya geldiğini görünce ikinci bir şok daha yaşar.

Masum 260. bölüm Özeti - Gopi gelinlik giyer

Raşi çocukların yanına gelir. Vidya’ya Gopi’nin çocuğu olup olmadığını sorar. Vidya da evet deyince, Raşi de “Gopi benim kız kardeşim olur. Sen de benim biricik yeğenimsin” der. Raşi çocukların planlarına dahil olur. Radha ile Ahem’in evliliğini durdurmak için planlarına devam ederler.

Raşi Vidya’ya uyku ilacı verip suyuna karışıştır. Vidya annesini kilitli yerden çıkartı. Uyku ilacı olan suyu içirir.

Masum 7 Aralık Pazartesi Özeti

7 Aralık Pazartesi günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 7 Aralık özeti vermeye devam diyoruz.

Gopi içtiği uyku ilacının etkisini göstermeye başlamıştır. Tapınağın merdivenlerinden çıkarken başı döner ve bayılır. Raşi Gopi’nin kafasının çarpmaması için onu yere düşmeden tutarlar. Raşi gelin olarak Gopi’nin kafasını kapatıp, Ahem’in yanına getirir.

Masum 260 bölüm özeti Çocuklar plan yapar

Bu arada Radha çocukların yardımı ile depoda çuvalın içerinde sıkışıp kalır. Kendisini oradan kurtarmak için ne kadar çabalasa da kurtulamaz.

Raşi adım adım Gopi’yi nikahın kıyılacağı alana getirir. Lakin Gopi baygın olduğu için yürümekte çok zorlanır. Modi kadınları Radha’nın sarhoş gibi yürüğüne dikkat çeker. Urmila ise olanları izlerken hayrete düşer. Zira Radha ile Ahem’in evliliğine en çok karşı olan Raşi, bu düğünün bir an önce olması için Radha’yı bile getirdiğini görünce “Benim kızın aklı gene gitti” diye düşünmeye başlar.

Büyük anne de orada Vidya’yı görür. Vidya ne kadar da çok Kokila’ya benziyor diye düşünür. Radha torbanın içinde kurtulmayı başarır. Bunun hesabını soracağını söyler. Düğün ritüeli başlar.

Düğün için ateşin etrafında ki çember dönüşü için Raşi geline yardım eder. Kokila buna çok kızar. Lakin Raşi düğün öncesi Radha’nın gergin olduğunu söyleyince, Rahip de sıkıntı olmayacağını söyler.

Masum 7 Aralık Pazartesi özeti - Kokila ile Gopi karşılaşmaz

Radha kapalı tutulduğu deponun penceresinden çıkmayı başarır. Hızla tapınağa giderken yolda inek Radha’yı kovlar. İnek sahibi Radha’yı kurtarır. Ahem Gopi’nin boynuna malgalsutrasını takar. Rahip sinduru da sürmesini ister.

Ahem sinduru eline alır. Yavaş yavaş Gopi’nin kafasına getirir. Lakin yüzü hiç bir zaman Gopi’ye bakmaz. Tam sinduru süreceği sırada Radha “Durun” diye bağırınca, Ahem irkilir. Ahem’in elindeki sindur Gopi’nin başına düşer. Düğün ahdi gerçekleşmiş olur.

Hepsi bir anda gelinin kim olduğuna bakar. Kokila karşısında Gopi’yi görünce şok olur. Gopi yavaşça ayağa kalkıp kendisini rüyada olduğunu zannedip geri uyumaya başlar.

Ahem eGopi’yi yeniden uyandırmaya çalışır. Gopi yeniden gözlerini açar. Gopi Ahem’e dokunmak istediğinde Ahem birden Meera olayını hatırlayıp geri çekilir. Gopi’nin düşmesine çocuklar engel olur. Gopi gerçek mi? rüya mı? olduğunu anlayamaz. Ayağa kalkar. Tüm aile üyeleri karşısında görünce gözleri dolar. Annesi Madhu’ya sarılır.

7 Aralık Pazartesi Masum 260. bölüm özeti - Ahem ile Gopi yeniden nikah kıyarlar

Hetal de sarılmak ister. Lakin Kokila avazı çıktığı kadar bağırıp “dur orda Gopi” diye bağırınca, Gopi rüyada değil gerçekte bu olayların yaşandığını anlar.

Kokila yeniden hayatlarına müdahale ettiği için Gopi’ye kızar. Hatta bir ara Gopi’yi itekler. Radha Gopi’ye düğünlerini mahvettiğini söyler. Gopi ne düğünü diye sorunca, Ahem ile Radha’nın düğünü olduğunu öğrenip şok olur.

Vidya ise dayanamaz ve Kokila’ya kızar. Anneme bağıramazsın der. Herkes bir kez daha şok olur. Vidya sözlerine devam eder. Annesinin hiç bir suçu olmadığını, Ailesi ile tanışmaya geldiğini, Gopi annem, Ahem de benim babam deyince tapınak bir anda buz keser.

Kokila Vidya’nın söyledikleri gerçek mi? diye Gopi’ye sorar. Gopi de doğru olduğunu söyler. Ahem kızına sımsıkı sarılır. Asıl olay şimdi başlıyor. Gopi’nin elinden Vidya’yı almak isteyecekler. Gopi kızını bırakacak mı? Devamı Masum 261. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 260. bölüm özeti burada son buldu.

DEVAMINI OKU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

10 Yorum

 1. Bu siteyi çok seviyorum ve uzun zamandır masum özetleri için takip ediyorum lütfen daha çok özet verin lütfen ❤️

  1. uzun zamandır bu tarz yorum gelinmiyordu. Çok teşekkür ederim. Yazılarımda kelime hatası olabilir. Sizlere kısa sürede daha çok şey anlatmak isterken bazen sıkıntı yaşayabiliyorum. Geri dönüşünüz ve yorumunuz bizi çok mutlu etti…

   1. İYİ AKŞAMLAR FİLİZİM❤❤❤
    SENİ BURDA GÖRMEK ÇOK
    GÜZEL NASILSIN CANIM😊❤
    TABİKİ BURASI ÇOOOOOKK
    GÜZEL ÖZETLER HARİKA👏
    TEŞEKKÜRLER ELLERİNE SAĞLIK TATLIM❤😘😘😘😘

     1. İyi günler canım Ayy ne
      demek rica ederim. Olanları söylüyorum 😊💛
      Bitanem Sağolasın kuşum😘😘😘💛💛💛💛💛
      Teşekkürler her şey çook
      Güzel

  1. elbette daha çok özetler gelecek.. sizler de daha çok kişiye özetlerin erişmesi için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Ailemizi büyütelim hep birlikte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu