Dizi Özet

Masum 282. Bölüm Özeti 29 Aralık Her Şey Normale Döner

Masum 282. bölüm özeti 29 Aralık Salı. Raşi evin sorumluluklarını Gopi’ye vermek için türlü türlü oyunlar yapacak. İşte Masum 282. bölüm özeti sizlerle…

Masum 282. bölüm; Ahem Meera’nın resmini çocuk odasına getirmesi ile başlar. Meera’nın kime benzediğini sorar. Gopi cevap vermeden kendisi Gopi’ye benzediğini söyleyip, Gopi’ye sarılır. Bu sırada içeri Vidya girer. Ahem nasıl gözüktüğünü sorar. Vidaya da “Baba gibi” der.

Masum 282. bölüm özeti Başlıyor!

Bugün Modi konağında Meera’nın hoş geldin partisi yapılacağı için Raşi ile Urmila Meera’yı alış verişe götürürken, evde de hummalı hazırlık ve süsleme yapılır. Misafirler bir bir gelmeye başlar.

Masum 282. bölüm özeti - Meera'nın Eve Kabulü

Hetal Kokila’nın habersizce evden ayrılmasına anlam veremez. Ahem annesinin telefonunu arasa da ulaşamaz. Bu sırada içeri Kinjal ve Urmila gelir. Urmila herkesi orada görünce, Kokila nerede diye sorar. O ihtişamlı sesi ile “Ben buradayım Urmila” diyerek içeri girer. Hetal Koki’ye nereden geldiğini sorar. Koki de tapınak da dua ettiğini söyler.

Herkes salonda toplanır. Daval mumları yakar. Meera tam mumları üfleyeceği sırada Kokila Meera’yı durdurur ve şöyle der.

Ailemizin buraya kadar gelmesinde gerek Raşi’nin gerekse Gopi’nin çok büyük emeği var. Her iki gelinimi de yanımda istiyorum. Gopi, Raşi’nin sana verdiği evin ve kilitli dolabın anahtarını bana teslim et. Şimdi Gopi burada yokken evdeki tüm işleri Raşi idare etti. Şimdi yeniden bir araya geldiğimiz de Raşi her ne kadar evin anahtarını Gopi’ye vermiş olsa da artık bu sorumluluk Raşi’de!” deyince Raşi şok olur.

Masum 282 Kokila Anahtarı Raşi'ye verir

Raşi Gopi’nin Modi konağına gelmesini en çok da bu sorumluluklardan kurtulmak için yapmıştı. Şimdi Gopi gelmesine rağmen Raşi sorumluluklardan kurtulamadı.

Kokila Raşi’ye bu sorumluluğu bilerek verdiğini, eğer onu istemiyorsa kendisi ağzı ile yapamayacağını dile getirmesi gerektiğine inanır. Urmila ise evdeki altınların da içinde olduğu tüm değerli kasanın anahtarı Raşi’ye geçtiği için oradan altın yada para tırtıklamayı düşünür. O sebeple bu habere çok sevinse de Raşi hiç mutlu olmaz.

Herkes Meera’nın hoş geldin partisinde pasta yer. Tolu daha fazla pasta istese de Gopi herkes hakkını yediğini söyler. Urmila ise Gopi’nin yakında Raşi’yi ve torunlarını bu evden kovacağını düşünür.

Masum 282. Bölüm Özeti

Şah ailesi partinde eve dönerler. Yolda Daval oğlu Pappu’ya hediye verir. Şah ailesini kapıda Pooja karşılar (Daval’ın ortağı Bayan Pooja) Pooja Pappu için bir hediyesi olduğunu söyler. Hediyesini verdikten sonra Daval neden geldiğini sorar. Pooja da evde sıkıldığını, böyle bir sürpriz yapmak istediğini söyler.

Raşi yine çileli bir hayata başladığını düşünür. Büyükanne bir taraftan, Hetal bir taraftan evi alınması gereken malzemeler hakkında Raşi’yi oldukça bunaltır. Raşi eline anahtarı alıp bu sorumluluktan sıkıldığını, hatta nefret ettiğini içinden söyler. Kokila ise yukarı kattan Raşi’nin ne düşündüğünü hisseder.

Masum 282 Özeti - Urmila Sabah Erken gelir

Urmila odasına gider. Raşi’nin sorumluluktan kaçmasına sinir olur. Hemen kafasında anahtarı Gopi’ye verdiğinde neler olacağını hayal edip sinir olur. Bir an evvel Raşi’nin anahtarı geri vermesine engel olmak ister.

Raşi Sorumluluğu Geri Vermek İster 

Raşi evde herkesin mutlu olduğunu ama kendisi sorumluluktan eğlenmeye ve kendisine vakit ayırmaya vakti olmadığını düşünür. En kısa zamanda anahtarı Kokila’ya vermeyi düşünür.

Raşi anahtarı ve sorumlulukları geri vermeyi kendisine yediremez. Evde bol bol hata yapıp, anahtarı ve sorumlulukları Kokila’nın geri almasını sağlayacak hatalar yapar. Sabah erken saatler de Urmila Modi konağına gelir. Raşi’nin yaptığı hatayı düzeltir. Düzeltemediklerini de kendi üzerine alır.

Ahem ile Gopi Meera’yı okula kaydettirmeye gider. Okul müdürü daha önce başlangıç sevilerini geçmediği için yaşına uygun sınıfa alamayacağını, ancak 15 gün sora sınav yapıp okula girmeye hak kazanabileceğini söyler.

Masum 282. bölüm özeti - Kokila Urmila'yı Evden Kovar

Raşi evdeki sorumlulukları devretmek için bu defa duvara resim asma bahanesi ile duvarı delik deşik eder. Kokila bunu görünce çok sinirlenir. Urmila da anahtarı Raşi vermesin diye Kokila ile kavga eder. Kokila Urmila’yı evden kovar.

Masum 29 Aralık Salı Özeti

29 Aralık Salı günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 29 Aralık özeti vermeye devam diyoruz.

Urmila Modi konağında kovulunca evine gider. Orada Madhu ile tartışır. Kinjal de Madhu ile kavga eder. Kinjal o sinirle Daval’ın ofisine gitmeye karar verir.

Pooja Daval’a aşık olur

Pooja ise kafayı Daval’la taktı. Pooja Daval’ın masasında duran çiçeğin çok güzel olduğunu söyler. Daval da Kinjal hediye ettiğini söyler. Pooja sinirlenir. Yalandan elinden düşürür. Bu sırada Daval çiçek düşmesin diye eğilir. Kinajl ile oğlu Pappu da bu sırada içeri girince, Kinjal önce şok olur. Ancak çaktırmaz. Daval’a özel jelebi getirdiğini söyleyip, eli ile Daval’a yedirince Pooja sinirle orayı terk eder.

Gopi Meera’ya okuma yazma öğretirken, Raşi de hem evdeki alınacak malzemeleri organize ederken hem de evdeki tüm işleri tek başına yapmaya çalışır. Tabi Raşi bu durumdan hiç de hoşnut değil.

Büyükanne Kalp Krizi Geçirdi

Raşi büyükannenin yanına gider. Büyükannenin sakladığı mektubu görünce ne için olduğunu sorar. Büyükanne de Modi ailesi için yazdığını söyler. Bu sırada büyükanne kalp krizi geçirir. Raşi hemen herkesi haberdar eder.

29 Aralık Salı Masum Özeti - 282. bölüm Raşi Büyükanneye yardım eder

Eve doktor gelir. Büyükanneyi hastaneye kaldırmayı teklif eder. Ancak büyükanne kabul etmez. Raşi de bu sırada büyükannenin yazdığı mektubu okur. Evin idaresini Raşi’nin yapmasını isteyen mektubu değiştir. Yeniden mektup yazıp, evin idaresini Gopi’nin yapmasını ister. Bu mektubu Kokila’ya verir. Kokila mektubu yazan büyükanne olmadığını söyler.

Kokila Evin Anahtarını Raşi’den Alır

Kokila bu mektubun Raşi tarafında yazıldığını söyleyince, herkes şok olur. Raşi ilk başta kendisi yazmadığını söylese de çok geçmeden gerçek mektup ortaya çıkar. Büyükanne evin sorumluluğunu Raşi ile Gopi’nin üstlenmesi gerektiğini Kokila okuduktan sonra anahtarı Raşi’den alır.

Masum 29 Aralık Salı Özeti - Kokila gerçek Mektubu bulur

Kokila Gopi’ye “bu  sorumluluğu almaya hazır mısın?” der. Gopi de yapabileceğini söyleyince, evin sorumluluğu ve anahtarı Gopi’ye verilir. Raşi ise içinden “Ohh Kurtuldum” der.

Ertesi gün Raşi Gopi’den kasanın anahtarını ister. Gopi de verirken ne yapacağını sorar. Lakin Raşi bir şey demez. Raşi kasandan bir miktar para alır. Kokila Raşi’yi elinde para ile görünce kasandan neden para aldığını sorar. Raşi de Meethi’nin maşını ve yardım kuruluşlarına verdiği düzenli yardımı vermek için aldığını söyler.

Bir kaç saat sonra Raşi süslenip dışarı çıkmaya hazırlanır. Kokila nereye gideceğini sorar. Raşi de yetimhaneye yardım parasını teslim etmeye gideceğini  söyler. Ancak Kokila buna inanmaz ve Raşi’yi takip etmeyi planlar. Devamı Masum 283. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 282. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu