Dizi Özet

Masum 283. Bölüm Özeti 30 Aralık Raşi Pişman Olur

Masum 283. bölüm özeti 30 Aralık Çarşamba. Evin anahtarını ve sorumluluğunu Gopi’ye verdiği için pişman olacak. İşte Masum 283. bölüm özeti sizlerle…

Masum 283. bölüm; Urmila’nın Şah evinde restorana gitmek üzere hazırlanması ile başlar. Kinjal ayda-yılda bir defa restorana gidecek olan Urmila ile dalga geçer.

Bu sırada içeri Pooja girer. Kapıda Urmila ile çarpışır. Pooja tatlı getirdiğini söyler. Urmila yine hava tarak “Ben restorana gideceğim. Orada randevum var” diyerek dışarı çıkar. Pooja Madhu’yu da davet eder. Madhu bir ara oturmak, tatlıdan yemek istese de Kinjal “O tatlısı sevmez” diyerek Madhu’yu yanında istemediğini açıkça dile getirir. Kinjal ile Pooja hemen hemen aynı yaşlarda. Bu nedenle Kinjal kolej günlerini hatırlar.

Masum 283. bölüm özeti Başlıyor!

Bir kaç dakika sonra içer Kinjal’in yakın arkadaşı Megha gelir. Birlikte muson taşını görmeye davet eder. Lakin Kinjal Pappu’yu yalnız bırakamayacağını söyler. Madhu Pappu’ya ben bakarım. Sen arkadaşınla gidebilirsin” dese de Kinjal evde sanki Madhu yok gibi davranır. Pojja Pappu’ya ben evde bakarım deyince Kinjal arkadaşı ile Muson taşını görmeye gider.

Masum 283. bölüm özeti - Raşi Çok Pişman
Masum 283. bölüm özeti – Raşi Çok düşünceli

Meera’nın okula kaydolabilmesi için 15 gün sonra yapılacak olan sınavı geçmesi gerekiyor. Gopi Meera’ya hızlı bir eğitim veremediği için eve ücretli öğretmen çağırır. Öğretmenin hal ve tavırlarını çocuklar hiç beğenmez. Bunun için iyi bir plan yaparlar.

Raşi sütçü ve çamaşırcının parasını restoran da arkadaşlarına ve annesi ile yemek için davet verir. Modi konağına hem çamaşırcı hem de sütçü gelir. Paralarını ister. Gopi de Raşi’nin verdiğini söylese de hem sütçü hem de çamaşırcı para alamadıklarını söyler. Kokila bu olayı öğrenir. Gopi Raşi’yi arasa da Raşi arkadaşları ile koyu sohbete daldığı için telefonu duymaz.

Masum 283 Raşi Arkadaşları ile yemeğe gider

Raşi artık yediklerin parasını ödemek için çantasını açtığında parasının olmadığını görünce şok olur. Sessizce Urmila’ya söyler. Urmila da “Aptal kızım kasanın anahtarını verdin. Şimdi beş parasız kaldın işte” Diye çıkışır.

Urmila eğer parayı ödemezlerse tüm bulaşıkları yıkamak zorunda olduğunu söyler. Raşi arkadaşlarına rezil olmadan restorandan çıkmanın yollarını düşünürken Urmila bir plan düşünür. Yemeği kendi saçını koyup, garsona yemeğin içinde saç çıktığını söyler.

Restoran müdürü oraya gelir. Aşçılarının saçı o kadar uzun olmadığını söylese de Urmila’nın cazgırlığı ile baş edemez. Yemeklerin ücretini iptal ettiklerini söyler. Raşi de derin bir nefes alır.

Gopi de sütçüye parasını kasadan alıp öder. Kokila da Raşi’nin çantasında para aldığını açıklar. Zira Raşi’nin yetimhaneye gitmediğini çok iyi bildiği, telefonda annesi ve arkadaşları ile konuştuğunu, restorana gittiklerini söyler.

Masum 283. Bölüm Özeti

Öğretmen ile Mera ders çalışır. Ancak öğretmen çok katı birisidir. Meera su içmek istese de ona müsade etmez. Tolu ve Molu bunu fark edip öğretmene bir oyun yapar. Vidya öğretmene meyve suyu getirir. Bu sırada masasına ve koltuğuna karınca koyar.

Öğretmen masaya tekrar oturduğunda her yerini karıncalar yer. Öğretmen bunu Vidya’nın yapmış olduğunu düşünüp tokat atmak ister. Ancak Gopi öğretmenin elinin tutar. “Eğitim da dayak yok hoca!” (burayı ben abartım) diyerek Vidya’yı dövmesine engel olur. Öğretmen sinirle Modi konağını terk eder.

Masum 283 Özeti - Öğretmen Meera'ya fırça atar

Raşi eve geldiğinde, çantasından kimin para aldığını sorar. Gopi de sütçüye para vermek için aldığını söyler. (Kokila’nın suçunu üstlendi) Raşi sinirle aldığı parayı neden kendisine haber etmedin diye kızarken, Kokila gelir. Raşi foyası ortaya çıkmasın diye oradan uzaklaşmak isterken, Gopi Raşi’den mutfak işlerinde yardım etmesini emreder. Raşi hemen durumu Urmila’ya anlatır. Urmila da Raşi ile dalga geçer.

Pooja Şah evinde mum ışında harika bir sofra hazırlar. Ara ara Kinjal’in odasına gidip Daval’ın gömleğine dokunur. Madhu bunu fark eder. Akşam olduğunda Daval mum ışında ki sofrayı görünce mutlu olur. Lakin Kinjal sonradan gelindiğini görünce şaşırır. Sofrayı Pooja’nın hazırladığını öğrenir.

Sabah Modi konağında çocuklar okula giderken beslenme çantasına Gopi’nin ne koyduğunu sorar. Gopi de sağlıklı yiyecekler olduğunu söyler. Tolu ve Molu çikolata istediğini söyleyip ısrar eder. Gopi de bunu reddeder. Raşi çocuklara çikolata vermesini ister.

Masum 283. bölüm özeti - Raşi pişman

Raşi ile Gopi’nin bu tartışmasını Kokila’nın gelmesi bitirir. Gopi evin yönetimi kendisinde olduğunu hissettirecek emirleri bir bir vermeye başlar. Raşi’ye Meethi ile birlikte kahvaltı hazırlamasını ister. Raşi sinirle mutfağa gider.

Urmila da bir yarışma hakkında kızı ile konuşmaya gelir. Hizmetçi gibi çalıştığını görünce, kızı ile dalga geçip ne kadar haklı olduğunu anımsatıp şöyle der. “yakında Gopi seni bu evden bir başına dışarı attırır. Bak gör dediklerim çıkar benim.” sözleri Raşi’nin kulağında hiç çıkmaz.

Çocuklar okul dönüşü sofrada muhallebi tatlısını görünce çok sevinir. Gopi çocuklara sabah ki sözünü dinledikleri için ödül olduğunu söyler. Raşi ise çocuklarını yanına çağırır. Lakin Tolu ve Molu muhallebi tatlısını yedikten sonra geleceklerini söylediğinde, Urmila’nın sözleri kulaklarında çınlamaya başlar.

30 Aralık Çarşamba Masum Özeti - 283. bölüm Urmila Meera'ya kızar

Raşi çocuklarını odasına götürür. Onlara çikolatalı dondurma verir. Çocuklar da diğer kardeşiler Vidya ve Meera ile paylaşmak ister. Lakin Raşi buna müsade etmez. Vidaya Tolu ve Molu’nun dondurma yediğini görür. Raşi hemen dondurmaları pencereden aşağıya atar. Vidya annesine durumu anlatır. Gopi Raşi’nin odasına gelir. Dondurma verip vermediğini sorar. Raşi de hayır der.

Masum 30 Aralık Çarşamba Özeti

30 Aralık Çarşamba günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 30 Aralık özeti vermeye devam diyoruz.

Gopi Tolu ve Molu’nun kıyafetinde çikolata lekesi bulur. Henem Raşi’ye gidip çocuklara çikolata verip vermediğini sorar. Raşi gene reddedince Gopi Tolu ve Molu’nun kıyafetindeki lekeleri gösterir. Hetal de çocukların önünde Raşi’nin yalan söylemesine kızınca, Raşi de “beni de mi hapse attıracaksınız. Ben suç işlemedim” diyerek karşı çıkar.

Gopi Meera’ya ders çalıştırmak için onu evde ararken Meera evin içindeki tapınak da dua ederken bulur. Ders çalışmak istemediğini duyan Gopi çok üzülür. Kızı ile bu konu hakkında konuşsa da kararını değiştiremez. Zira Urmila Meera’nın aklına girmiş, türlü türlü laflar ettiği için Meera da ders çalışmaktan vaz geçmiştir. Ev halkı Meera’yı çalışmaya ikna etmeye çalışsa da başaramaz. Bu sırada yeni öğretmen Modi konağına gelir. Tatlı dili ile Meera’yı ikna eder.

Masum 30 Kasım Çarşamba ÖZeti - Meera'ya yeni öğretmen gelir

Akşam olduğunda Tolu ve Molu yeniden Raşi’den çikolata vermesini ister. Anca Raşi dişlerinin çürümeye başladığını, bunu ev halkı duyduğunda başının belaya gireceğini söyler. Tolu ve Molu zehir gibi akıllı. Çikolata vermezse ev halkına bu zamana kadar çikolata verdiğini söylemekle annesini tehdit eder. Raşi de “Bana bir söz verin” dediği sırada Jigar içer girer. “Ne sözü o” der. Raşi ve Çocuklar çok olur. Devamı Masum 284. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 283. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu