Dizi Özet

Masum 289. Bölüm Özeti 5 Ocak Raşi Son Yolculuğuna Uğurlanır

Masum 289. bölüm özeti 5 Ocak 2021 Salı. Raşi son yolculuğuna uğurlanır. Paridhi Jigar’a sarılır. Urmila yanlış anlar. İşte Masum 289. bölüm özeti sizlerle…

Masum 289. bölüm; Modi konağının salonunda başlar. Raşi’nin babası kızına ağlar. Jigar adeta yıkılır. Hiç beklemediği bir anda eşini kaybetmiştir. Jigar hala eşinin öldüğüne inanmış değil. Çocuklar gelmeden kalkmasını ister. Etraftakiler Jigar’ı sakinleştirmeye çalışır.

Gopi çok üzgün. Zira kendisini bulmak için Raşi hayatını kaybettiği için ne yapacağını bilemez. Raşi’nin cesedinin başına gelir. Kalkıp uyanmasını ister. Urmila sinirden deliye döner. Kızı kendisi yüzünden öldüğünü söyleyip, Gopi’ye tokat atar.

Masum 289. bölüm özeti Başlıyor!

Ahem ve Kokila buna engel olmaya çalışsa da acılı bir anne olan Urmila, sinirle kızının bu zaman kadar Modilere hizmet ettiğini, evin hizmetçisi gibi çalıştığını, bu nedenle son yolculuğuna kendi evinden uğurlayacağını söyler.

Masum 289. bölüm özeti - Raşi'nin ölümü ardından Raşi ve Urmila

Etraftakiler Raşi çocuk doğurduğunu ve kaynanasının evinden son yolculuğuna çıkması gerektiğini söylese de Urmila hiç bir öneriyi kabul etmez. Araya Jithu girer. Raşi’nin ruhunu özgürleştirmek için kaynanasının evinden yolcu etmeleri gerektiğini söyleyince, Urmila kabul eder.

Gopi ve Raşi’nin çocukları da komşu Savitha’nın evinde. Lakin çocuklar Modi konağına gitmek ister. Meera her şeyi bildiği için onları Savitha’nın evinde tutmak için elinde geleni yapar. Hetal Raşi için kırmızı elbise getirir. Jigar’dan giydirmesini ister.

Masum 289 Urmila Gopi'yi suçlar

Urmila da çocukların son defa annelerini görme hakkı olduğunu söylese de ev halkı çocukların Raşi’yi bu halde görmelerinin iyi olmayacağını söyler. Jigar Urmila’yı bu konuda ikna eder. Raşi Hindistan gelenek ve inanışlarına göre yakılır. Lakin bu kısım dizide yer almaz. Erkekler Raşi’yi Ganj nehrinde yakmaya gider.

Jigar Modi erkekleri ile birlikte geri döner. Artık Raşi’nin cesedinin de kalmadığını söyleyip, Hetal’e sarılır. Evde hüzün hakimdir.

Masum 289. Bölüm Özeti

Gopi Raşi’nin kendisi yüzünden vefat ettiğini söyleyip, vicdan azabı çeker. Jithu “bir kızını kaybettiğim. Bir başkasını daha kaybedemem” diyerek Gopi’yi ikna etmeye çalışır. Urmila “kızının katiline nasıl kızım hitap edersin” diye çıkışır. Bu sırada çocuklar konağa gelir. Urmila kızının olmadığı evde torunlarının da olmayacağını söyler.

Urmila Raşi’nin çocukları kendisine emanet ettiğini söylese de Jigar çocukların babası olduğunu, buradan götüremeyeceğini söyler. Urmila çocukları almadan Şah evine gider. Kapı girişinde Madhu’yu içeri almaz. Jithu karısına sakinleşmesini ister. Lakin Urmila “Kızımın katili olan Gopi’nin annesi ile aynı evde aklamam” deyince Madhu evden ayrılmayı kabul eder.

Masum 289 Özeti - Kokila Urmila'yı sakinleştirmeye çalışır

Tolu ve Molu Raşi’nin nerede olduğunu, babasına ve Gopi’ye sorar. Gopi de çocukların kütü etkilenmemesi için Raşi’nin uzaklara gittiğini söyler. Kokila, Raşi’nin ölümünü Tolu ve Molu’ya ne zaman haber vereceğini sorar. Gopi çok küçük olduklarını, şimdi buna hazır olmadıklarını dile getirir.

Raşi ölmeden önce çocuklara tatile gideceğini söylediği için çocuklar ad annelerinin tek başına tatile gittiğini düşünür. Gidip annelerini bulmaya karar verir. Gopi kıvrak zekası ile annelerinden gelen mektup diyerek boş kağıdı okuyor gibi yapar. Çocuklara da annelerinden haber geldiğini zannedip mutlu olurlar

Kokila çocuklara annelerinin öldüğünü haber etmeleri gerektiğini, aksi takdirde çevreden bu haberi duyarlarsa daha sıkıntı ve acı çekecekleri söylese de Gopi ve Ahem söylemek istemez.

Masum 289. bölüm özeti - Gopi boş kağıdı çocuklara okur

Her yıl Raşi’nin yaptığı festivali Paridhi yapar. Çocuklar dans edip oynamaya başlayınca, Jigar sinirle Paridhi’ye kızar. Çocukları odasına yollar. Hetal Paridhi’nin bunu çocuklarının gülmesi için yaptığını söyler. Lakin Gopi ve Kokila bunun Jigar’a acı verdiğini söyler. Paridhi ise hatasını affettirmek için başka bir plan yapar.

Masum 5 Ocak 2021 Salı Özeti

5 Ocak 2021 Salı günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 5 Ocak 2021 özeti vermeye devam diyoruz.

Paridhi yaptıklarının yanlış olduğunu, insanlar acı çekerken kendisi çocukları mutlu etmek için gülmesinin yanlış olduğunun farkına varıp Jigar’dan özür diler. Jigar cevap vermeyip odasına gitmek ister. Paradhi Jigar’ın kolunda çekip ona sarılır “Özür dilerim” der. Herkes Paridhi’nin Jigar’a sarıldığını görüp şok olur. Bu sırada Modi konağına gelen Urmila da bu manzaraya şahit olur.

Masum 5 Ocak Salı Özeti (289 Bölüm) Paridhi Jigar'ı kucaklar

Urmila sinirle ne yapacağını bilemez. Paridhi ve Kokila Jigar’ın yemek yemesi için bunu yaptığını söylese de Urmila Paridhi’yi giderken Şah evine götüreceğini söyler. Paridhi neden diye sorunca, Urmila “oradan seni Delhi’ye göndereceğim” der. Paridhi bunu kabul etmez.

Kokila, Jigar’a sarıldığı için Paridhi’yi azarlar. Paridhi hiç bir şey yapmadığını, Jigar ile acısının paylaşmak için sarıldığını, bunu da gizli saklı bir yerde değil, herkesin içinde yaptığını söylese de Kokila Paridhi’ye evden gitmesini ister.

Tolu ve Molu sınıfta arkadaşlarının fısır fısır ne konuştuklarını mera keder. Zorla çocuklara ne hakkında konuştuklarını sorunca, birisi Tolu’ya annesinin öldüğünü söyleyince Tolu kavga eder.

Tolu üstü başı berbat bir halde eve gelir. Urmila torunlarının halini görünce şaşırır. Neden bu halde olduklarını sorar. Tolu de “annemin öldüğünü söyleyen çocukla kavga ettim. Annem asla bize yalan söylemez. Geleceğim diyorsa gelecektir.” der.

5 Ocak Salı Masum Özeti - Gopi Çocuklara Raşi'nin geri gelmeyeceğini söyler

Urmila, torunlarını kandırdığı için Gopi’ye tokat atar. Torunlarına gerçeği söyleyeceğini söyler. Ancak çocukların anneleri hakkında kendi odalarında konuşmasını duyunca “anneniz öldü çocuklar” demeye cesaret edemez.

Kokila, gerçeği sakladığı için Gopi’yi azarlar. Rashi’nin ölümünü çocukların da bilme hakkı olduğunu söyler. Gopi Jigar ile konuşup çocuklara gerçeği söylemek istediğini dile getirse de Jigar “ben bir bu acıya dayanamazken, çocuklarımın nasıl kaldırsın” diyerek karşı çıkar.

Tolu ve Molu annelerini görmek istediklerini söyler. Gopi yine bir mektup geldiğini söyleyip, boş kağıdı okumaya başlar. Jigar da yanlarına gelir. Gopi Mektubu okuyor gibi yapıp Raşi “Tanrının evine gittim” der. Bu sırada Jigar lafa gidip “anneniz oradan bir daha gelmeyecek” der.

Çocuklar ağlamaya başlayınca Gopi “Eğer ağlarsanız anneniz orada acı çeker.” der. Tolu ve Molu bir daha ağlamayacaklarına dair söz verirler. Devamı Masum 290. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 289. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

6 Yorum

  1. Nurcan göz var nizam var görmüyoz mu yaptığın yemekleri yapamamışsın güzel yaptım diye inat etme olmamış çalış da gel öğren de gel ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu