Dizi Özet

Masum 293. Bölüm Özeti 9 Ocak Kokila Paridhi’ye Şans Verir

Masum 293. bölüm özeti 9 Ocak 2021 Cumartesi. Kokila Jigar’ın karısı olması için Paridhi’ye bir şans verir. İşte Masum 293. bölüm özeti sizlerle…

Masum 293. bölüm; Gopi’nin kızı Vidya ile konuşması ile bölüm başlar. Vidya Pari’den korktuğunu oku gözlerine atacağını söyler. Gopi içeri girdiğinde Pari’nin elinde oyuncak yay ve oku görünce sinirlenir. Çocuklara ok fırlatmaya nasıl cüret ettiğini sorar.

Pari plastik olduğunu ve zarar vermeyeceğini, çocuklara ders vermek amacıyla bunu yaptığını söylese de Gopi sinirden Pari’yi konuşturmaz bile. Jigar iş dönüşü eve mümkün olduğunca geç gelse de Pari onu salonda bekler. Jigar kapıdan girdiğinde Paridhi hemen sarılmak istese de Jigar Pari ile konuşmak dahi istemez. Kokila da bu olanları uzaktan izler.

Masum 293. bölüm özeti Başlıyor!

Kokila akşam yemeğinde Jigar’ın yanına, Pari’nin eve getirdiği hizmetçiyi oturtur. Pari sinirlenip hizmetçinin sofrada işi olmadığını söyler. Pari sinirle hizmetçiyi kaldırmak istese de Kokila hizmetçiye bağırıp, sandalyeden kalkmamasını ister. Pari sinirlenir.

Masum 293. bölüm özeti Kokila Pari'ye şans verir

Kokila “Gopi’yi sen hizmetçi yernine koydun. Hizmet etmek kutsaldır.” diyerek Pari’ye hatasını anlamasını sağlar. Pari de artık eve getirdiği hizmetçileri yarından itibaren evden göndereceğini açıklar.

Kokila Pari’nin havasını söndürmek için ayaklarına masaj yapmasını isteyince, Pari şok olur. Ancak Jigar’a kavuşmak içi yapacağı her şeye katlanacağını düşünür. Pari Kokila’nın ayaklarına masaj yaparken Gopi de yanındadır. “Gopi görüyor musun. Pari hizmetçi gibi” diyerek dalga geçer.

Kokila ile büyük anne Pari hakkında konuşurlar. Büyük anne Pari’nin aklının gelip gittiğini, söylerken Kokila da “bir bakıyorsun çok iyi bir bakıyorsun çok kötü” der. Büyük anne Jigar için evi çekip çevirecek, çocuklara bakabilecek bir kız bulmaları gerektiğini dile getirir. Pari bu konuşmayı duyar. “Bundan sonra istedikleri gibi davranacağım” der.

Masum 293 Kokila Pari'ye ders verir

Akşam yemeği için Meethi ile Gopi sofrayı hazırlarken, Gopi’nin ayağı kayar. Düşmeden son anda tutunmayı başarır. Yerde yağ olduğunu gürünce, sabah kahvaltı da Kokila ile Pari tartışırken Pari elinden yağ kavanozunu düşürdüğünü hatırlar. Bu sırada Pari gelir. Gopi Kokila’nın oturduğu yere yağ döküp, onu düşürmeye çalıştığı için kızar. Pari yaşı ufak olsa da büyüklerine karşı nasıl konuşacağını bilemez. Gopi’ye bağırıp “elinden geleni ardına koyma” der.

Gopi artık Pari’nin evde kalmasını sonlandıracak bir delil bulmak için dua eder. Pari’nin dışarı attığı kıyafetler arasında bir otele ait fatura bulur. Aradığı delilin bu olabileceğini düşünüp heyecanlanır.

Masum 293. Bölüm Özeti

Geçtiğimiz bölümde o çevrede kimin zengin olduğunu ve onların hayatlarını araştıran hırsız, geçmişi ve geleceği görebildiğini söyleyip Urmila’yı etkilemişti. Jithu ise buna izin vermeden adamı kovalamıştı.

Masum 293 Özeti - Urmila büyücünün yanına gider

Bugün Urmila büyücünün yanına gider. takma sakalı ile Urmilayı etkiler. Ruhlar alemi ile konuşabildiğini söyler. Urmila “kızımı çok özledim. Onunla konuşmak istiyorum” der.

Sahtekar adam ruhlar alemi ile konuluyor gibi yapar. Raşi altınları sihirbaza vermesini, oradan kendisi altınları alacağını söyler. Urmila da Raşi’nin altınlarını adama teslim eder.

Sahtekar adam Urmila’yı daha fazla kanırabilmek için sanki Raşi konuşuyor gibi yapıp, Kinjal’i evden kovmasını ister. Urmila emir almış gibi hemen eve gelip Pappu’ya tokat atar. Evden Daval ve ailesini kovar. Daval da öfkeyle evden ayrılacaklarını söyler.

*************************
Bizi google de ararken
<<<
"Masum dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda, karşınıza en yeni özeti veren dizicenter sitesini ziyaret ederek bizlere destek olun
*************************

Gopi otel faturası Kokila’ya söyler. Kokila da tek başına gidip, delil bulmasına izin verir. Gopi otel de önemli bir delil bulur. Orada çalışan garson Pari’nin rüşvet verdiğini söyler. Gop bunu kayda alır. Yolda polsi arayıp Modi konağına gelmesini ister. Kokila’yı da durumdan haberdar eder.

Gopi geri eve geldiğinde çocukların Pari’nin arabasını kaçırmaya çalıştığını görür. Son anda buna engel olduktan soran Pari’ye buna imkan verdiği için kızar. Sonrasında hakkında delil bulduğunu yakında eve polis geleceğini söyler. Pari şok olur.

Masum 293. bölüm özeti - Kokila Pari'yi polise teslim etmez

Çok geçmeden eve polis gelir. Pari’yi tutaklar. Gopi’den delilini göstermesini ister. Gopi cep telefonuna kaydettiği garsonun ifadesini göstermek istese de cebindeki telefonun da videonun silindiğini fark eder.

Gopi gelen polislere videoyu bulması için zaman ister. Telefonunda ki videoyu bulamayınca otel müdürünü arar. Lakin ifade veren garsonun ortalıktan kaybolduğu öğrenir.

Masum 9 Ocak Cumartesi Özeti

9 Ocak 2021 Cumartesi günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 9 Ocak 2021 özeti vermeye devam diyoruz.

Kokila polisten özür dileyip, ellerinde kanıt olmadığını bu sebeple Pari’yi serbest bırakıp evden ayrılmasını isler. Polis gittikten sonra Kokila Gopi’nin telefonunda ki videoyu sildiğini itiraf edince Gopi şok olur.

9 Ocak Cumartesi Masum Özeti - 293. bölüm resmi

Kokila Pari’nin cahil ve yaşının ufak olduğunu ancak Jigar’ı bir şekilde işine dönmesini sağladığını, bu nedenle Jigar’ın eşi olması için bir şansı hak ettiğini açıklar.

Hetal de duydukları karşısında kulaklarına dahi inanamaz. Hetal kendilerini hapse bile attırdığını, Pari’nin iyi biri olmadığını söyler. Kokila kararından dönmeyeceğini söyler.

Gopi de Pari’nin Modi ailesine ve geleneklerine uygun biri olmadığını dile getirmeye çalışsa da Kokila kararının kati olduğunu dile getirir.

Sen de Ahem ile Evlendiğinde ailemize uygun biri değildin. Ancak seni oğluma layık gördüm. Senin gözünde bir ışık gördüm. Tıpkı bugün Paridhi’nin gözünde gördüğüm gibi (Masum 293. bölüm özeti) Kokila Modi

 

Masum yazı görseli

Sözleri Gopi’nin canına epey sıkar. Gopi Jigar’ın Raşi’yi asla unutmayacağını, bu kararına da saygı duymadığını açıklar. Kokila Gopi ile tanıştığı zaman hissettiklerini Pari’den de hissettiğini bu kararın da yanılmamak için dua eder.

Kokila ailesindeki herkesle tartıştığı için Pari’nin yanına gider. “Seni Jigar’ın karısı gibi görmek istiyorum. Lakin bunu herkese kanıtlamalısın. Al sana bir şans” deyince Pari Kokila’ya sarılır.

Pari bu sevinçle aşağıya iner. Herkese gülücükler saçıp, konuşmaya çalışsa da evde kimse Pari ile konuşmaz. Kokila da bu olanlara şahit olur. Paridhi’nin bu savaşı tek başına kazanması gerektiğini düşünür.

Devamı Masum 294. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 293. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

  1. Kokila sürekli gopiye aynı şeyi söylüyor kötü bir yerden geldiğini. Zaten ilerde bunu söylemek için cahil biri aradığını gayet de belli etti. Tek üstün kendisi olsun aman aman

      1. Kokilaya laf yok seviyorum kadini tam ideal kaynana.yeri gelince gopiyide savunuyor yeri gelince herkese haddini bildiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu