Dizi Özet

Masum 296. Bölüm Özeti 12 Ocak Gopi Gerçekleri Öğrenir

Masum 296. bölüm özeti 12 Ocak 2021 Salı. Gopi, Urmila ile Paridhi  arasında ki gizli anlaşmayı öğrenip herkese söyleyecek. İşte Masum 296. bölüm özeti sizlerle…

Masum 296. bölüm; Tüm Modi ailesi Savitha’nın İran kesini aramaya koyulurlar. Gopi Kokila’ya kediyi bulup bulmadıklarını sorar. Kokila bulamadıklarını, inatçı Savitha polisi gerçekten arayacağı için ellerinden geleni yapmalarını ister.

Paridhi de Urmila’nın aynın renkte kediyi getirmesini dört gözle bekler. Bu sırada çocuklar Pari’nin yanına gelir. Pari her yere baktığını, kendileri de evde arama yapmasını isteyip, çocukları gönderir. Çocuklar modi konağına girerken Gopi çocukları karşılar. Gopi neden içeri geldiğini sorunca, Pari içeri gönderdi diye cevap verirler.

Urmila tarife uygun İran kedisini alıp getirir. Gopi de bu esnada çamaşırları toplamaya başlar. Pari İran kendisini kucağına aldığında alerjisi tetikler. Hapşırmaya başlar. Gopi çamaşırları topladıktan sonra dışarıda Pari’yi görür. Ancak Urmila’yı maalesef Pari ile yan yana göremez.

Masum 296. bölüm özeti Başlıyor!

Pari kediyi alıp Kokila’ya gösterir. Çocuklarla birlikte Savitha’ya kediyi telim ederler. Koki çocuklardan özür dilemesini, bir daha kedi ile oynamayacaklarına dair söz vermesini ister. Çocuklarda söz verdikten sonra eve gelir. Lakin bir kaç dakika sonra Savitha kendi kedisi olmadığını, bu kedi hiç bir dediğini yapmadığını söyleyip, kendi kedisini ister. Kokila sinirlenir. Savitha kendisine kediyi satan kişiyi çağıranı, yeni kediyi incelettireceğini söyler.

Masum 296. bölüm özeti - Gopi Urmila ile Paridhi arasındaki anlaşmayı öğrenir

Savitha’nın söylediklerinden sonra Pari’nin gergin olduğunu fark eden Gopi, Pari’nin bir işler çevirdiğini anlar. Pari sessizce dışarılar da kediyi ararken, Gopi yanına gelip ne aradığının sorar. Pari kedinin tokasının aradığının söyler. Gopi tokasının bulup taktığının söyleyince Pari “Savitha’nın kedisini teslim ettim. Üzerime gelme” diye çıkışır.

Gopi’nin gittiğini düşünüp telefonda Urmila’yı arayıp Savitha eski kedisini aldığı yerdeki dükkan sahibini Modi konağına getireceğini, yalanlarının ortaya çıkacağının söylediği sırada Gopi “her şeyi duydum” der. Paridhi’ye kızıp her defasında insanları kandırdığını, her defasında güvenlerini yıktığını söyler. Pari Kokila’ya gerçeği söylememesini ister.

Masum 296 Kokila Kediyi teslim eder

Bir kaç saat sonra Savitha eski kedisini aldığı dükkan sahibi ile konağa gelir. Savitha kendi kedisi olmadığını şimdi dükkan sahibinin de söyleyeceğini dile getirince, Gopi kaynanasına gidip “Savitha doğru söylüyor anne” diye çıkışır. Kokila Gopi’nin bu çıkışı karşısında şaşkına döner.

Masum 296. Bölüm Özeti

Savitha bunu duymadan Gopi, Pari’nin karıştırdığı tüm her şeyi anlatırken Pari de sonunda gerçek kediyi bulur. Gopi’yi yalancı çıkartmak adına sahte kedi ile gerçek kediyi değiştirir. Kokla Pari’ye kedi hakkında duyduklarının sorar. Pari de “Sen beni çok sevdiğini Gopi de görüyor. Sırf kıskançlığında bunun yapıyor. Ben asla ama asla böyle bir şey yapmam” deyip Gopi’nin yalancı olduğunu söyler. Bu sırada dükkan sahibi de kediyi kontrol edip, gerçek olduğunu söyleyince bu defa Kokila Gopi’ye yalan yere iftira attığı için Gopi’ye kızar.

Navrati Şenlikleri (9 Gün)

Raşi Navrati şenliklerini evde 9 gün boyunca kutlayan ve bu konunda hem Modi ailesine hem de Şah ailesine örnek olduğu için her iki aile için de Navrati şenlikleri ile Raşi bir arada hatırlanıyor. Seyyar satıcı Navrati şenliklerinde kullanılacak tepsileri getirdiğini, Raşi’yi göstermek istediğini söyler. Gopi Raşi’nin öldüğünü, şenlik kutlamayacağını söyler.

Masum 296 Özeti - Gopi Pari'nin suçunu söyler

Rajpal Nagar da Urmila’nın komşuları Kinjal’e Navrati şenliklerini kutlamak istediklerini, bunun da Urmila’ya söyleşmesini ister. Lakin Urmila kimseye izin vermez. Zira oranın sahibi olduğu için Urmila şenlik sırasında oyun oynanacağı için buna izin vermediğini dile getirir.

Paridhi Raşi’nin Navtrati şenliklerinde neler yaptığını, nasıl dans ettiğini öğrenip, Jigar’ın gözüne girmek için Raş’yi bile geçmeyi planlar. Sık sık Jigar’ın odasına gelip Navrati Şenliklerindeki dansı öğrenmek istediğini söyleyip Jigar’ı rahatsız eder.

Kinjal de Rajpan Nagar halkı ile kapının önünde Navrati şenliklerini kutlamak için hazırlıkları yaparken Urmila görür. “Nasıl cüret ettiğiniz siz buna!  Ne ara unuttunuz Raşi’yi” diye çıkışır. Kinjal ise “Raşi bizlerin üzülmesini asla istemezdi. Onu unutmuyor, anımsıyoruz” diyerek Navrati şienliklerini kutlayacaklarının söyler.

Urmila sonunda dayanamaz. Gözleri yaşlı Navrati şenliklerinde dua törenine katılırken, Gopi de çocukları mutlu etmek için Navrati şenliklerinde kullanılan put satın alır. Eve gelip Navrati şenliklerini kutlayacaklarını söyleyince, Kokila çok şaşırır. Gopi “Bu şenliği Raşi’yi hatırlamak adına kutlamamız gerek.” diyerek çevresinden destek alır.

Jigar Paridhi ile birlikte aarti yaparken Raşi’yi hatırlayıp ağlamaya başlar. Bu sırada aariti tepsisi yere düşeceği sırada Pari tepsiyi tutar. Jigar dua törenin terk etmek ister. Lakin Kokila inanışlarına saygısızlık olacağının söyleyip, aartiyi tamamlamasını ister. Jigar sonunda Pari yalancısı ile birlikte aarti yapar.

Masum 296. Bölüm Özeti - Urmila kutlamaya izin vermez

Gopi navrati şenliklerinde evdeki yalancı Pari’nin gerçek yüzünü kendisine göstermesi için dua eder. Bu esnada ışıklar söner. Kokila Gopi’den mum ister. Gopi Mum alırken, Pari ve Urmila’nın Urmila’nın Jigar’ı elde etmesine yardım edeceğini, Urmila’nın da torunlarını almasına Pari’nin yardım edeceğini kulakları ile duyar. Pari ve Urmila da Gopi’yi görünce şok olur ve gerilir.

Gopi hemen aşağıya gidip duyduklarının aileye açıklar. Pari hemen kıvırmaya başlar. Jigar’ın kalbini kazanmak için Urmila’dan destek istediğini ama Raşi’nin yerine kimsenin geçemeyeceğini, çocuklar konusunda Raşi’nin yerini dolduramayacağının ama onların annesi olmak istediğini söyleyip süslü cümlelerle gene herkesi etkiler. Gopi ise gerçeği söylediği ile kalır.

Masum 12 Ocak 2021 Salı Özeti

12 Ocak 2021 Salı günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 12 Ocak 2021 özeti vermeye devam diyoruz.

12 Ocak Salı Masum 296. bölüm özeti - Gopi gerçeği söyler

Gopi, Pari ve Urmila’nın yalan söylediğini söyler. Kokila, durumunu anladığını açıkça dile getirir. Pari’nin o kadar çok yalanla artık ona inanmadığını söyler. Ancak Pari kendisini değiştirmek istiyor. Bu konunda ona yardım etmeleri gerektiğini söyler. Kedi meselesinde Gopi yalancı duruma düştüğü için şimdi Kokila Gopi’ye çok fazla inanmadı. Gopi ise herkes gittikten sonra dua edip Pari’nin gerçek yüzünü göstermesi için dua eder.

Pari etrafta kimse olmadığı için Gopi ile açık açık konuşup bu evi yöneteceğini, Kokila’nın bile sevgisini kazandığının, kendi işine karışmamasını ister. Gopi de yankında gerek ortaya çıkacağını, o zaman yüzünü görmek istediğini söylerken, Pari Kokila’nın geldiğini görüp söylemlerini %100 değiştirip konuşur. Koki de bu numarayı yer.

Masum 12 Ocak Özeti - 296. bölüm Kokila Gopi'nin yalan söylediğini düşünür

Paridhi Urmila’yı arayıp Gopi enselerinde olduğunun her an yakalanacaklarının bu konuda yardım etmesi gerektiğini söyler. Urmila da Gopi’nin saf ve okuma yazma bilmediğini söyler. Gopi Pari’nin gerçek yüzünü aileye kanıtlayacak mı? Devamı Masum 296. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 296. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu