Dizi Özet

Masum 297. Bölüm Özeti 13 Ocak Gopi Pari’ye Tokat Atar

Masum 297. bölüm özeti 13 Ocak 2021 Çarşamba. Gopi Pari’nin Urmila’ya saygısızlık yaptığının görünce ona tokat atar. İşte Masum 297. bölüm özeti sizlerle…

Masum 297. bölüm; Çocuklar bilgisayar başında internetten alış veriş yapması ile bölüm başlar. Geçtiğimiz bölümde Paridhi çocuklara internetten alış verişin nasıl yapılacağı konusunda ufak da olsa bilgi vermiş, zeki çocuklar da bunu çözmesi çok geç olmadı.

Molu babasından uzun süredir istediği bisikleti satın alır. Jigar’ın telefonuna internetten alış veriş yapıldıktan sonra mesaj gidince Jigar şok olur. Hemen odaya gider. Çocukları bilgisayar başında hala internetten alış veriş yaptığını ve kendi aralarında konuştuğunu görünce, sinirden deliye döner. Çocuklara kızıp, bunu kimin öğrettiğini sorar. Çocuklarda Paridhi’nin adının verir.

Masum 297. bölüm özeti Başlıyor!

Paridhi çok değişik biri. Bir yandan gereçten Jigar’ın gönlünü kazanmak için samimi bir şekilde çaba gösterirken, diğer taraftan hainlik yapması, izleyenlerin de kafasının epey karıştıracak.

Paridhi Jigar’ın gönlünü kazanmanın tek yolu Raşi’ye benzemek olduğunu düşünür. O sebeple modern giysilerini çıkartıp sari giyer. Kokila ve Hetal Pari’yi sari giymiş halde görünce şaşırır. Gopi ise “Raşi’ye benzemeye çalışıyor” diyerek tepki gösterir.

Masum 297. bölüm özeti - Gopi Paridhi'ye Tokat Atar

Jigar çocuklardan öğrendiği bilgi ile salona sinirle gelir. Paridi’ye online alış verişi öğreti öğretmediğini sorar. Pari de çocuklara alış veriş nasıl yapılacağının öğrettiğini ama kredi kartını çalıp, alış veriş yapmalarını söylemediğini dile getirir. Kokila Pari’nin yine güvenini kırdığını söylerken, Jigar çocuklarından uzak durmasının ister.

Pari ise Raşi’ye benzemek için saatlerce ayna karşısına hazırlansa da Jigar’ın bir an bile dikkatini çekmez. Pari “Beni nasıl buldun. Raşi’ye benzemiş miyim?” der. Jigar cevap vermeden kapıya yönelir. Bu sırada Pari takılıp düşmek üzereyken Gopi Pari’yi tutar. Jigar ise Pari’ye şöyle der.

Masum 297 Paridhi Jigar'ın Dikkatini çekmek ister

“Sen asla ama asla Rashi’nin yerini tutamazsın. Bir gün bu evden gideceksin. Kalbimde her zaman Raşi olacak. Alsa onun yerini almaya dahi cüret etme!” (Masum 297. bölüm özeti) Jigar Modi

Diyerek evden çekip gider. Gopi Jigar’ın arkasında gider. Jigar’ı kapı önünde ağlarken bulur. Gopi Jigar’ı teselli ederken, Pari de kapı da onları izler. Jigar’ın beynini yıkadığını düşünüp, Gopi ile arasına set kurmayı düşünür.

*************************
Bizi google de ararken
<<<
"Masum dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda, karşınıza en yeni özeti veren dizicenter sitesini ziyaret ederek bizlere destek olun
*************************

Savitha Navrati şenliklerinin hazırlıkları için Modi konağına gelip, bağış vermelerini ister. Kokila çek verdikten sonra Dandinya yarışmasına katılamayacaklarını bildirir. Paridhi Raşi’nin yerine geldiğini Gopi ile birlikte yarışmaya katılacağını söyler. Gopi ilk başta kabul etmek istemese de Pari’nin adeta gazına gelir ve yarışmaya katılmayı kabul eder.

Masum 297. Bölüm Özeti

Pari Urmila ile telefonda görüşüp Gopi ile birlikte dandiya yarışına katılacağını söyler. Raşi’nin 8 yıldır birinci olduğu bu yarışmada birinci olmak için taktik ister. Urmila da “Gopi olmadığı için Raşi birinci oluyordu. Öncesinde hep Gopi birinci oldu” diyerek Pari’nin moralini bozar. Pari de gece gündüz Raşi’nin kazandığı dandinya videolarını izleyip oynamaya çalışır.

Şah evinde Jithu ile Urmila Raşi’nin resminin karşısında duygusallaşır. Bu sırada dışarıdan gelen müzik sesi ile Urmila dışarı fırlar. Herkesin neşe içinde dandinya dansını yaptığını görünce sinirlenip, müziği durdurur. Komşular Urmila’ya kızar. Kinjal ise Urmila’nın yanında olur. “Burayı sadece puja için etrafı süsledik ama sizler dandinya dansı yapıyorsunuz. Daha buradan cenaze çıkalı ne kadar oldu. Bu acılı Urmila’ya yaptığınız yetmedi mi? ” der. Urmila Kinjal’in kendisini koruduğunu görünce çok mutlu olur. Artık Kinjal’in eve dönmesini ister.

Masum 297 Özeti - Kinjal Urmila'yı korur

Paridhi Raşi’nin aile resmini eline alıp Jigar’ın çok iyi biri olduğunu, kendisine benzemek için elinden geleni yaptığını söyleyip, resmi yerine asmaya çalışırken resmin camı kırılır. Gopi ile Meeti odayı temizlemeye gelir. Gopi Raşi’nin aile resmini silmeye başlar. Bu sırada yerine tam olarak oturmayan resim kırılır. Gopi camın kırılması olayında Pari’nin bir oyunun olduğunu düşünür.

Pari gece gündüz Dandinya dansı için çalışır. Çocuklar Pari’yi sık sık rahatsız edince, Pari’nin aklına öksürük şurubu gelir. (aynı zamanda uyku ilacı olarak kullanılıyor) Pari meyve suyunun içine kattığı öksürük şurubunu çocukların odasına götürürken, Kokila ile karşılaşır. Pari dans yarışmasına çok çalıştığını, enerjiye ihtiyacı olduğunu söyleyip, Kokila’nın yanından ayrılır.

Çocukların odasına gidip meyve suyunu verir. Sadece Molu meyve suyundan içer. Diğerleri içmek istemediğini söyler. Lakin Pari ısrar eder. Kokila ve Gopi odaya gelir. Gopi çocukları bu konunda zorlamamasının isterken Kokila meyve suyunun kendisi içmesini ister. Paridhi de meyve suyunu içmek zorunda kalır.

Masum 297. bölüm özeti - Urmila uyku ilacının Pari'den öğrenir

Hetal, Kokila ve Meera tapınağa gider. Pari ve Molu da derin bir uykuya dalar. Urmila Modi konağına gelir. Pari’nin odasına gider. Molu’un uyuduğunu görünce, Pari çok iyi bakıyor çocuklara diye içinde geçirirken, Pari yarı uykulu suçunun itiraf eder. Urmila Pari’ya tokat atar. Pari uyanınca Urmila’nın üzerine ketçap döker. Gopi bunun görünce Pari’ye tokat atar. Pari’nin kolunda tutup salona götürmek istese de Urmila buna müsade etmez.

Gopi ağlayarak evdeki mandirin yanına gider. Dua edip Pari’nin gerçek yüzünü göstermesini ister. Bu sırada Urmila Gopi’nin yanına gelip “Pari’nin yanında tavrımı belli etmedim. Pari’nin gerçek yüzünü göstermende sana yardımcı olacağım” der.

Masum 13 Ocak Çarşamba Özeti

13 Ocak 2021 Çarşamba günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 13 Ocak 2021 özeti vermeye devam diyoruz.

Pari odasına Gopi’nin kendisine defalarca tokat attığı o anı düşünüp sinir olur. Gopi bunu bir daha yaparsa pişman edeceğini söylerken içeri Urmila girer. Torunlarını Modilerden almada en yakın dostu olduğunu, bu sebeple Jigar’ı elde etmesi için yardım etmeye devam edeceğini söyler.

13 Ocak Çarşamba Masum Özeti - Kokila'yı gülme krizi tutar

Pari dandinya dansı tek başına yapılmadığı için Jigar’ın yakışıklı olabilmesi için saçlarının tıraş etmesi gerektiğini söyler. Lakin Jigar bunu yapmayacağının söyler. Pari de Jigar’ın yüzüne sakız patlatıp saçına sakız bulaştırır. Kısaca Jijar zorla tıraş olmak zorunda kalır.

Pari Tolu ve Moluyu tehdit eder. Molu Pari’nin dediğini yapacağının söyler. Pari onda gülme gazı verir. Molu evin her tarafında gülme gazı sıkar. Sabah Kokila sütçüden süt alacağı sırada gazı solumaya başlar. Bir anda gülme krizi tutar. Bulaşıcı hastalık gibi gelen gülmeye başlar.

Masum 13 Ocak Çarşamba Özeti - Hetal hastalanır

Hetal gülme gazına karşı alerjisi olduğu için hastalanır. Hemen doktora yetiştirirler. Jigar gerçeği öğrenince, gazı odaya sıkan Molu’ya kızar. Molu da eve sinek ilacı sıkmak istediğini dile getirse de Jigar dinlemez. Neyse ki olay tatlıya bağlanır. Jigar annesini hastaneye getirdiği için Pari’ye teşekkür eder. Molu da babasın Dandinya şenliklerinde görmek istediğini söyleyip, gelmesi konusunda ısrar eder. Jigar çocukların ısrarı üzerine kabul eder.

Gopi gülme gazını kasıtlı olarak Molu’nun eline verip, insanları kandırdığını söyleyip, Pari’ye tokat atmak ister. Lakin Pari Gopi’nin elini tutup karşısında zayıf biri olmadığı, hırsını Dandinya yarışına saklamasının ister. Devamı Masum 298. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 297. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu