Dizi Özet

Masum 299. Bölüm Özeti 15 Ocak Hırsızlık Olayı

Masum 299. bölüm özeti 15 Ocak 2021 Cuma. Pari’nin kolyesi kaybolacak. Babası kumar borcu için sattığını söyleyecek. İşte Masum 299. bölüm özeti sizlerle…

Masum 299. bölüm; Gopi ile Paridhi’nin konuşması ile başlar. Gopi Pari’ye Raşi’nin kolyesini taksa bile Jigar’ın karısı olmayacağı, Jigar’ı kazanabilmesi için gerçek sevgiyse ihtiyacı olduğunu söyler. Kısaca ikili tartışır.

Pari odasına gidip Gopi’nin söylediklerini düşünür. Bu esnada Jigar’ın geldiğini görüp, birden önüne çıkar. Hetal’in hediye ettiği kolyeyi göstermek ister. Lakin Jigar aniden önüne Pari çıkınca, ayağı kayıp düşer.

Masum 299. bölüm özeti Başlıyor!

Pari Jigar’ı kaldırmak isterken Jigar kendisine dokunmamasını isteyip, Ahem’in yanına gider. Pari de bu kargaşada Hetal’in verdiği aile yadigarı olan kolyenin kırıldığını fark eder. Bunu kimseye görmeden tamir ettirmeyi düşünürken, kolyenin gerçek değil sahte olduğunu fark eder. Hemen aklına Gopi sahte kolye verdiğini düşünüp, evdeki herkesi başına toplar.

Masum 299. bölüm özeti - Gopi paralardaki izi görür

Paridhi aile yadigârı olarak Gopi’nin verdiği kolyenin sahte olduğunu, Gopi ‘nin kolyeyi çaldığını söyler. Gopi Pari’den kolyeyi alıp kontrol eder. Kolyenin gerçekten sahte olduğunun fark eder. İkilinin tartışmasını sonlandıran Kokila, polisi arayacağının söyler.

Herkes dağıldıktan sonra Gopi Pari’nin yanına gidip, aile yadigârı kolyeyi geri vermesini, yine bir oyun peşinde olduğunu ama bu oyuna ailesinin mirası olan bu kolyeyi karıştırmamasının ister. Pari ile Gopi yüksek sesle tartışmaya birbirlerini suçlamaya başlar. Koki ve Hetal çıkan gürültüye tekrar gelir.

Gopi Pari’nin kolyeyi çaldığına %100 emin olduğunu söyler. Koki kanıtını sorar. Gopi kanıtının olmadığını söyler. Pari ise Gopi sahte kolye verdiğini kanıtlayacak delili olduğunu, babası kolyeyi ilk resim çektiğini söyler. Sinirle babasının yanına gider.

Pari odada babasına seslense de bulamaz. Babasının telefonunu kontrol edince kolyenin gerçek olduğunu yani ilk defa verildiğinde kolyenin gerçek olduğunun fark edince, babasına kolyeyi çalıp çalmadığını sorar. Pari’nin babası da suçunu itiraf eder.

Masum 299 Pari kolyenin sahte olduğunu söyler

Pari’nin babası kumar da çok para kaybettiğini bu sebeple o kolyeyi kumar borcuna karşılık vermek zorunda olduğunu kızına açıklayınca, Pari ne yapacağının bilemez. Adım adım Jigar ile evlenmeye çalışırken, babasının bu hırsızlığı duyulursa başının belaya gireceğini çok iyi biliyor.

Pari aşağıya iner. Babasının telefonunda ki resmin silindiğini açıklar. Babası Pari’nin arkasından gelir. Kızının ve kendisinin çok zengin olduğunu, basit bir kolyeyi çalacak kadar küçülmediklerini söyleyip Gopi’nin çalmış olabileceği ima eder. Kokila ne olursa olsun o kolyeyi geri istediğini söyleyince, Pari gerilir.

Pari babasından o kolyeyi geri almasını ister. Adam da 3 lakh değerinde olduğunu, önce o parayı bulmaları gerektiğini söyler. Babasının cebinde para olmadığı için Pari kendisini hapiste hayal eder.

Masum 299. Bölüm Özeti

Paridhi babasının ve kendisini hapse girmemesi için o kolyenin parasını modilerden çalmayı planlar. Hetal’in Gopi’yi çağırdığını duyar. Ancak Gopi’nin gelmediğini fark edip, Hetal’in odasına gider. Hetal kolyesini takamadığını, yardım etmesini ister. Paridhi Hetal’in kolyesini takarken, masada duran yine aile yadigarı bilezikleri görür. Hetal odadan çıktıktan sonra bilezikleri çalar.

Kinjal ile Urmila kuyumcuya gidip, altınlarının parlatmak istediğini söyler. Tesadüfe bak ki Pari de Hetal’in altınlarını bozdurmak için kuyumcuya gelir. Kuyumcuya babasının sattığı kolyeyi gösterir. Kuyumcu hala satılmadığını söyleyince, bileziklerle değiş tokuş yapacağını söyler.

Adam bilezikleri tartıya koyduğu sırada, Kinjal bileziklerin Modi ailesinin bileziklerine çok benzediğini söyler. Urmila ise sahte olduğunu söyleyip önemsemez. Pari gerçek kolyeyi alıp eve getirir. Kapıda Gopi ile çarpışır. Gopi’nin elindeki çamaşır sepetine kolyeyi çaktırmadan koyar.

Masum 299 Özeti - Pari kolyeyi babasının çaldığını öğrenir

Gopi ile Paridhi tartışmaya başlar. Bu sırada Kokila gelip Pari’ye sesini yükseltmemesi konusunda fırça atar. Gopi çamaşır sepetinde gerçek kolyeyi görür. (Kolyeyi Pari bilerek oraya koymuştur). Suçu Gopi’ye atmak için oyun oynar. Gopi kolyenin gerçek olduğunu ama üzerinde kuyumcunun etiketi olduğunu söyler.

Kokika kuyumcu parlatmaya geldiğinde etiketin üzerinde kalmış olabileceğini söylese de Gopi Paridhi’nin kolyeyi satıp geri aldığından kesinlikle emin olur. Pari babasına artık evden gitmesini ister. Lakin babası evinin haczedildiğini, hala mahkeme sürecinde olduğu için Modi konağında kalmaya devam edeceğini söyler.

Masum 299. bölüm özeti - Pari babasının suçlar

Kokila, Gopi’den tüm aile mücevherlerini cilalamak için çıkarmasını ister. Gopi altınları almaya gider. Bu sırada STK temsilcisi yardım için gelir. Gopi 10 Lakh para verir. Adam STK temsilcisinden 3 lakh parayı çalar. Pari’nin dün verdiği iki bileziği satın almaya gider. Hetal bileziklerinin eksik olduğunun fark eder. Tüm aile evde bilezikleri ararken, Pari’nin babası bilezikleri alıp geri getirir. Pari çaktırmadan yere atar. Hetal bilezikleri yerde bulur. Daha önce masasın da olduğunu ama şimdi yerde ne aradığının merak eder.

Masum 15 Ocak Cuma Özeti (2021)

15 Ocak 2021 Cuma günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 15 Ocak 2021 özeti vermeye devam diyoruz.

Pari’nin babası STK temsilcisinden çaldığı 10 lakh içinde 3 lakh geri vermek için kendi kendine kaçırılma olayı tertipler. Pari babasının kaçırıldığını söyleyip yalandan ağlar. Arayan adamların 10 lakh istediğini söyleyip, Modileri kandırır. Kokila polisi arayacaklarının söylese de Pari babasının hayatının tehlikede olduğunu, parayı verip babasının canını kurtarmaları için Modilerden yardım ister.

15 Ocak Cuma Masum Özeti - 299. bölüm

Kokila Gopi’ye dolaptan 10 Lahk vermesini ister. Gopi paralara belli olabilecek sindur tozu döker. Bu sırada STK temsilcisi paranın 3 lakh eksik olduğunun söyler. Gerek Kokila gerekse de Gopi ortada bir şeylerin döndüğünü düşünür.

Ahem fidyecilerin istediği parayı söylediği yere bırakır. Çok geçmeden Pari’nin babası üstü başı dağınık bir şekilde geri gelir. STK temsilcisi de Modilerden özür dilemeye gelir. 10 Lakh istediğini ama 7 Lakh olarak saydıkları paranın şimdi 10 Lakh olduğunu söyleyip, parayı gösterince Gopi işaret koyduğu paraları görüp tüm bunları Pari’nin babasının organize ettiğin anlar.

Masum 15 Ocak Cuma Özeti - Pari oyun oynar

Pari hemen STK temsilcinin önündeki para çatasını Gopi’den önce alıp parayı dua ile vereceğini söyler. Gopi hemen Pari2ninarkasında koşsa da Pari çoktan paralarının üzerine sindur döküp gopi2nin izini boşa çıkartır.

Gopi hemen gerçeği herkese anlatır. Kaçırılma olayını yalan olduğunu, parayı Modilerden çalmak için oyun oynadıklarını söyler. Pari bunun yalan olduğunu, kanıtının olmadığını söyler. Kısaca Pari ve babası STK temsilcisini de işin içine katmıştır. Gopi gerçeği yine ortaya çıkaramaz.

Urmila evine gelen müteahhit talip olur. Ona çok para ve daire vereceğini söyler. Zavallı Urmila da rüyasında çok daha zengin olduğunun hayal eder. Devamı Masum 300. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 299. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu