Dizi Özet

Masum 328. Bölüm Özeti 13 Şubat Kokila Nişanı Basar

Masum 328. bölüm özeti 13 Şubat Cumartesi. Gopi Ahem’in evli olmadığını öğrenecek. Ahem inat uğruna nişan yapacak. Kokila nişanı basacak. İşte Masum 328. bölüm özeti sizlerle…

Masum 328. bölüm; Mansi ile Ahem’in konuşması ile başlar. Gopi gittikten sonra Ahem Gopi’ye söylediği sözleri düşünürken, Mansi 10 yıldır beklediği fırsatı yakaladığını düşünerek Ahem’in üzerine üzerine gider. “10 yıldır arkadaş gibiyiz. Gopi’ye baktığın gibi bana hiç bir zaman bakmadın. Sen hala Gopi’yi seviyorsun” diyerek Ahem’i gaza getirmek ister.

Ahem Sevmediğini söylese de Mansi bunu kanıtlamasını ister. Ahem nasıl kanıtlayacağını sorduğunda Mansi evlen benimle ve Gopi’yi sevmediğini kanıtla diyerek Ahem’i köşeye sıkıştırır. Ahem sinirle Mansi’nin yanından gider.

Ertesi gün Ahem kendisine ait olan pastane ve fırında hamurla uğraşırken, Gopi dükkana girer. Ahem hamurla uğraşırken Gopi’nin üzerine dökülür. Ahem karşısında Gopi’yi görünce şaşırır. Zira son karşılaşmalarında demediğini bırakmadığı için Gopi’nin gelmesine şaşırır

Ahem Gopi’den ne almaya geldiğini sorar. Zira bir müşteri gibi davranır. Gopi de “almaya değil vermeye geldim. Artık bu mangalsutrasıyı taşımamın bir anlamı yok” Diyerek boynundan çıkarttığı evli kadınların taktığı kolyeyi Ahem’e uzatır.

Masum 328. bölüm özeti Başlıyor!

Gopi masanın üzerine evlilik kolyesini bırakıp dışarı çıkarken pastane çalışanı görevli ile karşılaşır. Görevli pastanenin dışında bulunan mandirini temizleyip içeri geçtiğini görür. Gopi mandirine baktığında, Kokila’nın zamanında evlatlarına çamurdan eşlerine duyduğu sevgiyi anlatan heykel yapmasını istemiş, zamanında Gopi de Ahem’i simgeleyen bir heykel yapmıştı. Gopi o heykeli mandirinin içinde görünce çok mutlu olur. Görevli o heykelin Ahem’in en kıymetlisi olduğunu söyleyince, Gopi hala Ahem beni seviyor diye mutlu olur.

Masum 328. bölüm özeti Kokila Ahem'in Mansi ile nişanlanmasını engeller

Gopi Ahem’in hala kendisini sevdiğini düşünürken aklına Mansi ile olan birlikteliği gelir. Artık Ahem’in yeni bir hayat kurduğunu, Ahem’in hayatından çıkmanın en doğrusu olduğunu söylerken pastaneye postacı gelir.

Postacı Mansi Ranwal’a pasaportunu getirdiğini söyler. Gopi hemen saklanıp Ahem’in ne diyeceğini dinlemeye başlar. Ahem pasaportu alabileceğini söyler. Ancak Postacı Mansi Ranwal’ın neyi olduğunu Ahem’e sorar. Ahem de çok yakın arkadaşı olduğunu söyleyince, postacı eşi olmadığınız için resmi evrakı teslim edemem deyip pastaneden ayrılır.

Gopi saklandığı yerden çıkıp Ahem’e neden yalan söylediğini, hala kendisini sevdiğini itiraf etmesini ister.  Ahem sinirle Gopi’nin elinden tutup evine götürür. Mansi, Meera ve Vidya’yı yanına çağırır.

“Çocuklar Gopi hala benim onu sevdiğimi düşünüyor. Mansi benimle evlenir misin? ” (Masum 328. bölüm özeti) Ahem Modi

Deyince Mansi zaten bu anı beklediği için hemen kabul eder. Gopi’ye Mansi ile yarın nişanlanacaklarını söyler. Meera bu habere çok mutlu olurken, içlerin de tek vicdanlı Vidya ise çok üzülür.

Masum 328. Bölüm Özeti

Jigar da Gopi’nin peşinden Mansi’nin evine gider. Ahem Gopi’ye “beni gerçekten seviyor musun?” diye sorar. Gopi de her zaman seveceğim diye karşılık verince, Ahem “O zaman bunu kanıtlaman için sana fırsat. Ben yarın Mansi ile nişan yapacağım. Bu nişana seni de katılmanı istiyorum.” der. Gopi de nişana katılacağını söyleyince, Ahem teşekkür eder.

Masum 328 Jigar Ahem'i ikna etmek ister

Gopi canından bile çok sevdiği Ahem’in başka bir kadınla nişanlanmasını bir yabancı gibi izlemek için gideceğini söylese de içi içini yer. Durumu Kokila’ya haber verir. Koki bu haberi alınca çok ama çok üzülür.

Kokila Gopi’ye nişana gitmemesini, oğlunun bir inat uğruna bunları yaptığını, sıfır inadı uğruna hata yapıp kendisine zarar vereceğini söyler. Jigar da Ahem’in evlenmesine müsade etmemesi için Gopi’den gidip Ahem ile kavga edip buna engel olmasını ister.

Modi konağında Kinjal büyük annenin yanına gelir. Ahem yeni karısı ile Modi konağına gelince Gopi ne olacak diye sorar. Zira her iki kadın da aynı evde kalmaması gerektiğini söyler.  Kinjal Gopi’yi evden kovarsa kendisi evde sonsuza kadar kalacağını düşünür. Hetal ve Pari Gopi’nin her zaman bu evin en yaşlı gelinin olduğunu, burada sonsuza kadar kalacağını söyleyerek Kinjal’in ağzının payını verirler.

Jigar ile Gopi Ahem’in Mansi ile nişanına gider. Ahem Gopi’yi görünce gelmeyeceğini düşündüğünü söyler. Bu sırada Jigar’ın telefonu açlar. Nişan yerinden uzaklaşır. Jigar, Pari ve Hetal ile konuşur. Ahem’in nişan törenin de olduğunu, yakında da evleneceğini söyler. Pari ve Hetal bu nişanı durdurmasını ister. Jigar bir şeyler yapacağını söyler. Modi konağında Kinjal de “Bırakın insanlar istedikleri ile evlensinler” diyerek olayı kendi açısından yorumlar.

Masum 328. bölüm özeti - Ahem Mansi ile Nişan töreninde

Gopi nişan yapılacak mekana girdiğinde kızı Meera annesine hakaret eder. Onu alaya alıp davetlilere verilen yemekten verir gibi yapıp yere döker. Bu sırada Meera babasının giyeceği damatlık kıyafetine de pislik sıçrar. Meera Gopi’ye gene hakaret edip oradan ayrılır. Jigar Vidya’nın yanına gelir. Nişanı durdurmasını ister. Vidya yapamayacağını söylerken, Gopi de Ahme’in kıyafetini temizler.

Ahem kıyafetinin başına gelenleri bilmeden damatlığı alıp giyer. Meera kıyafetin nasıl bu kadar temiz olduğunu sorunca, Vidya Gopi’nin hallettiğin söyler. Meera sinirle babasının üzerine meyve suyu döker. Ahem kızına fırça atar. Meera da babasının damatlığına Gopi’nin elinin değdiğini söyler. Ahem sinirlenir.

Masum 13 Şubat Cumartesi Özeti

13 Şubat Cumartesi günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 13 Şubat özeti vermeye devam diyoruz.

Gopi ile Meera davetlilerin ortasın tartışır. Meera sinirle orayı terk eder. Mansi de Gopi’ye akıl vermeye gelse de Gopi “Bu zaman kadar Meera’ya yaptıklarının yanlış olduğunu söyleseydin şimdi bu şımarık bir kız olmazdı” diyerek tepki gösterir. Masi Gopi’den çekip gitmesini, bu nişan zadece bir formalite olduğunu, Ahem ile çok yakın olduklarını söyleyip Gopi’den kendi yoluna ayrılmasını ister.

13 Şubat Cumartesi Masum Özeti - 328. bölüm

Meera, Gopi’ye hayatlarını mahvetmek için geri geldiğini için ona  bağırır ve kendisinden ve ailesinden uzak durmasını ister. Ahem de Gopi den nişan yüzüklerini vermesini ister. Gopi elleri titreye titreye Ahem ile Mansi’nin nişan yüzüklerini Ahem’e verir. Ahem yüzüğü parmağına takacağı sırada Kokila gelir. Kokila Ahem’in eline vurup yüzüğü yere düşürür. Meere ve Vidya Kokila’yı hemen tanır. Kokila davetlilere şöyle der .

“Ben Kokila Modi. Ahem’in annesiyim. Ahem, Gopi Modi ile evlidir. Kanunlara göre eşi hayatta olan bir kimse başkası ile evlenemez. Bu benim gelinim, Ahem’in de eşidir. Dolayısı ile burada bir nişan olmayacak. Lütfen burayı terk edin!” (Masum 13 Şubat Cumartesi Özeti) Kokila Modi

Deyince Mansi’nin canı sıkılır. Meera ve Vidya Kokila’ya sarılır. Ahem ise annesini karşısında görünce şok olur. Kokila Vidya ile Meera’yı götüreceğini söyler. Devamı Masum 329. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 328. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

  1. Yaaa dün son özeti okuyup cıkacaktımki 5 saniye önce yeni bölüm özeti gelmişti bugünde aynı şey oldu tam cıkıcaktım 7 saniye önce özet gelmiş cookkk teşekkürler ellerinize saglık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu