Dizi Özet

Masum 329. Bölüm Özeti 14 Şubat Kokila Kalp Krizi Geçirir

Masum 329. bölüm özeti 14 Şubat Pazar. Ahem Kokila’ya çok ağır sözler söyleyecek. Kokila kalp krizi geçirecek. İşte Masum 329. bölüm özeti sizlerle…

Masum 329. bölüm; Kokila ile Ahem’in konuşması ile başlar. Kokila Ahem’in zaten Gopi ile evli olduğunu, Gopi hayatta iken asla evlenemeyeceğini, bu nedenle misafirlerin gitmesini ister. Ahem ise annesi Kokila’ya “bayan Modi benim hayatıma karışamazsınız. Artık hayatımda ki tüm kararlı kendim veriyorum.” deyip misafirlerin ayrılmamasını ister.

Gopi, anne ile oğul arasında kendisi yüzünden bir kavga çıkmasını istemediği için Gopi Kokila’ya “Ahem böyle mutlu olacaksa bırak anne o evlensin!” dese de Kokila Gopi’ye de kızar. Kokila tek gelini olduğunu, Gopi’nin yerini hiç bir kimsenin alamayacağını söyler.

Masum 329. bölüm özeti Başlıyor!

Kokila sadece Ahem’e değil onun evli olduğunu bile isteye evlenen Mansi’ye de kızar. Ahem’in yanından hemen ayrılmasını isterken, Ahem buna müsade etmeyeceğini söyleyip Kokila’nın karşısına dikilir.

Masum 329. bölüm özeti Kokila Kalp Krizi geçirdiği an

Nişan yerinde ortam oldukça gergin. Şah evinde ise küçük Raşi dua edip hem babasını hem de annesinin gelmesini ister. Zira Raşi, babası olarak Ahem’i annesi olarka da Gopi’yi biliyor. Paridhi Raşi’yi kabul etmediği için Kokila şah evinde Raşi’nin büyükannesi olmuştur.

Koki, Gopi’nin hayatında sadece Ahem’i sevdiğini bu sebeple Ahem ile yeniden bir araya geleceğine dair karar verdiğini açıklar. Ahem ise o günlerin geride kaldığını, zamanında susmasında konuşmasına, evleneceği cahil kıza (Gopi) karar verdiğini ama şimdi akıllandığını ve kendi kararlarını verdiğini sözlerine ekler.

Jigar ve Gopi Kokila ile saygı sınırını aşan şekilde konuşan Ahem’e karşı tepki gösterirler. Bu arada Kinjal de Kokila’nın Mumbai’ye gittiğini öğrenip sinir olur. Zira Kokila tuttuğu koparan biri. Ahem ve Gopi’yi geri almadan gelmeyeceğini düşünür.

Masum 329 Ahem Annesine Karşı çıkar

Meera tartışma sırasında Gopi’nin yanına gelip annesine hakaretler eder. Ailesinin ve babasının düzenini bozduğunu söyler. Kokila Meera’nın annesine karşı nasıl böyle saygısız konuşmaya cüret ettiğini, saygı sırının aşmamasını ister.

Masum 329. Bölüm Özeti

Vidya annesinin 10 yıl boyunca yanında olmadığını, annesinin yokluğunda çocukluğunun bedel ödediğini söyler. Lakin ne Vidya ne de Meera annesinin cezaevinden çıktığını bilmiyor. Bu nedenle annesi sorumsuzca gitmiş gibi düşündükleri için tepki veriyorlar.

Hetal, Meethi ve Paridhi alış verişten gelir. Kapı girişinde Ahem ile Gopi’nin resimlerini evin dört bir tarafında görünce şaşırırlar. Hetal Meethi’ye bunu yapıp yapmadığını sorsa da Meethi haberinin olmadığını söyler.

Masum 329 Özeti - Mansi Ahem'den kararlı olmasını ister

Ahem misafirlerin yanından ayrılıp odasına gider. Mansi de Ahem’in yanına gidip annesine evlenmeleri gerektiğini anlatmasını isterken, Meera ile Vidya kalbinin sesini dinlemesini babasından ister.

Kokila, Jigar ile Gopi’nin yanına gelir. Asla ama asla Ahem’in Mansi ile evlenmesine izin vermeyeceğini söyler. Kokila hala nişanın olmasını bekleyen misafirlerden dışarı çıkmasını ister. Ahem misafirleri durdurup nişan devam ettiğini, Mansi ile nişanlanacağını söyler.

Kokila ile Gopi birbirine bakar. Ahem nişan yüzüğünü eline alıp Mansi’nin parmağına götürdüğü sırada Kokila’nın kalbi bu acıya dayanamaz. Koki olduğu yere yıkılır. Ahem yüzüğü takamadan annesini bayıldığını görünce hemen yanın gider. Jigar ile birlikte hastaneye götürürler. Doktor Kokila’yı yoğun bakım odasına aldıklarını, kalp krizi geçirdiğini söyler.

Modi konağında ise Gopi ile Ahem’in resimlerini koyan ortaya çıkar. Urmila Ahem ile Gopi yeniden dönerse, Kokila’nın evinden gideceğini bildiği için Kinjal’i rahatsız etmeye gelmiştir. Kinjal Urmila’ya kızar.

Masum 329. Bölüm Özeti Kokila Hastanede

Doktor Kokila’nın hayati tehlikeyi atlattığını ama yaşında dolayı 24 saat gözetim altında kalacağını haber verir. Ahem Kokila’nın ölüm tehlikesini atlattıktan sora Gopi’ye kızar. Mumbai’ye Gopi gelmeseydi Kokila kalp kiriz geçirmeyeceğini ileri sürer. Meera babasına destek çıkıp Gopi’yi yani annesini suçlar.

Gopi hala Kokila’nın gelini olduğunu Ahem’in unu yüz üstü bırakıp gittiğini ama kendisi ilk fırsatta yanına gittiğini ama Kokila Urmila’nın hizmetçisi olarak gördüğünü, bunu da Ahem’in evi terk etmesinden sonra Urmila’nın yanında yaşadığını söyler. Ahem duyduklarına inanamaz.

Masum 14 Şubat Pazar Özeti

14 Şubat Pazar günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 14 Şubat özeti vermeye devam diyoruz.

Ahem kahve makinasının yanına gelir. Ancak kahve makinası çalışmaz. Gopi bunu görüp yanına gider. Makinanın fişini takar. Ahem sinirle “Ben kahve içmiyorum” der. Gopi de kendine kahve aldığını söyleyip çekip gider. Ahem karşısında eski Gopi’nin olmadığını bir kez daha görmüş olur.

Ahem annesinin yanına gider. Kokila hala yoğun bakımda ve uyuduğu için Ahem rahat rahat yanına gider. Annesine söylediği hareketler bir bir aklına gelir ve pişman olur. Gopi ise uzaktan Ahem’in pişmanlığını görünce “Neden bu inat. Niye bu kadar katısın Ahem” diye içinden geçirir.

14 Şubat Pazar Masum Özeti - Kokila Ahem'in eve dönmesini ister

Ertesi gün Meera, Vidya ve Jigar hastaneye gelir. Meera babasına Kokila’nın nasıl olduğunu sorar. Gopi de Jigar’a nasıl olduğunu anlatmak isterken Meera annesine dönüp “Ben sana sormadım” diye sert çıkar. Gopi de saygısız kızına “Ben de sana söylemiyorum.” deyip Kokila’nın sağlığı hakkında Jigar’ı bilgilendirir.

Meera ile Gopi ayak üstü nişan meselesinden dolayı tartışırlar. Gopi her defasında Meera’nın ağızının payını verir. Kokila 24 saat sonra kendisine gelir. Vidya ile Meera büyükannesi Kokila’nın evlerine gelmesini, ona bakacaklarını söylese de Kokila Mumbai de evinin olmadığını söyler.

Hasta yatağında kalkıp Ahem’in yanına gider. İki elini birleştirip, oğlu Ahem’e şöyle der.

“Oğlum artık evine dönme zamanın gelmedi mi? Artık ömrümün kalan zamanında oğlumla birlikte yaşamak istiyorum. Ömrümün geri kalanını seninle geçirmek istiyorum.” (Masum 329. Bölüm Özeti) Kokila Modi

Masum yazı görseli

Deyip, Ahem’den geri dönemsini ister. Lakin Ahem birden tavrını değiştirip “Hayır bayan Modi. Artık orada benim de bir evim yok. Mumbai de özgürce yaşıyorum” diyerek annesine olumsuz yanıt verir.

Kokila oğlunun ne derece kararlı olduğunu görünce oğlu Ahem’e sarılıp onu kutsadıktan sonra Jigar ve Gopi’yi de alıp hastaneden ayrılırlar. Devamı Masum 330. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 329. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

5 Yorum

  1. Cook teşekkürler arka arkaya gelen özetler beni çok sevindirdi ellerinize saglık şahanesiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu