Dizi Özet

Masum 341. Bölüm Özeti 26 Şubat Gopi’nin Kalbi Durdu!

Masum 341. bölüm özeti 26 Şubat Cuma. Yoğun bakımda Gopi’nin kalbi duracak. Gopi ölecek mi? İşte Masum 341. bölüm özeti sizlerle…

Masum 341. bölüm; Kokila’nın hastanede Ahem’e kızması ile başlar. Hetal Kokila’yı sakinleştirmek için elinden geleni yapsa da artık Kokila’yı kimse durduramaz. Gopi’nin başına gelen her şeyden Ahem’i sorumlu tutar.

Kokila işi o kadar abartır ki Gopi böylesine rezil bir halde yaşamasındansa ölmesinin daha iyi olduğunu, onu istemeyen bir koca ve ona katil diyen bir evladı olanın dünyası cehenneme döndüğünü söyler. Hetal Kokila’ya böyle söylememesi konusunda ikaz etse de artık Kokila’yı kimse tutamaz.

Arkadaşlar bölüme başlamadan önce lütfen en yeni özetlerin gelmesi için;
google de Masum dizicenter
şeklinde arama yaparak sitemizi ziyaret ederseniz bizlere en büyük desteği vermiş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederiz.

Masum 341. bölüm özeti Başlıyor!

Kokila hastanenin ortasında yoğun bakım kapısının önünde oğlu Ahem’e bağırır. “Gopi ölürse son görevini Ahem kesinlikle yapamaz.” der. Hindistan geleneklerinde ölen kişiyi en çok seven en yakındaki kişi onu ganj nehrinde yakmakta. Kokila bunu kastedip Ahem’e bu görevi vermeyeceğini söylemesi Hindistan adetlerine göre oldukça ağır bir hakaret.

Ahem Kokila’dan ağır hakaretler duyunca ne yapacağını bilemez. Bir kaç adım öteye gidip “Ben ne yaptım” dercesine düşünmeye başlar. Jigar Ahem’i teselli etmek ister. Ancak Ahem annesinin hakaretleri karşısında yerle bir olur. Hetal de Ahem’den dayanmasını Gopi’nin ayağa kalkacağını söyler.

“Gopi her gün ölmesindense bir gün ölmesi belki daha iyi” (Masum 341. bölüm özeti) Kokila Modi

Kokila Gopi’nin bunca yıl ne zorluklar çektiğini en yakinen bilen biri. Ahem’in ona karşı sözleri, kızlarının ilk başta onu reddetmesi, Ahem’in gelirken yanında Mansi’yi getirmesini de düşünerek Gopi bu manzarayı gördüğünde zaten her gün öldüğünü, en azında bugün gerçekten ölürse bir defa öleceğini söyler.

Masum 341. bölüm özeti - Gopi'nin kalbi durdu

Meera Mansi ile birlikte hastaneye gitmek ister. Ancak Mansi ortamın uygun olmadığını bildiği için Meera’yı tek başına gönderir. Meera hastaneye geldiğinde Kokila öfkeyle “öldüğünü kontrol etmek için mi geldin?” der. Meera hemen savunmaya geçip istemeyerek olduğunu söyler. Kokila Meera’nın yüzünü görmek istemediğini söyler. Ahem de Meera’nın yüzüne bakmaz.

Doktor Gopi’nin tahlillerini kontrol eder. Ona iğne yapsa da Gopi tedaviye yanıt vermez. Doktor Modilerin yanına gidip Gopi tedaviye yanıt vermediğini açıklar.

Masum 341. Bölüm Özeti

Kokila Pari’ye telefondan bilet rezervasyonu yapılıp yapılmadığını sorar. Pari de yapılabildiğini söyleyince arayıp Mumbai’ye dört bilet ayırt etmesini Ahem ve yanındakilerin bugün gideceğini söyler. Ahem Gopi’nin yanından ayrılmayacağını söyler.

Kokila öfkeyle Ahem’e bakarken elinde Gopi’nin yıllar önce verdiği ipi görür. Hala neden elinde taşıdığını sorar. Ahem cevap veremez. Kokila Ahem’in elinden ipi alıp hastanenin penceresinden aşağıya atar.

Masum 341 Resmi - Ahem ipi almak için ağaca tırmanır

Ahem koşarak bahçeye gider. Gopi’nin ona verdiği ipi hastanenin yanında ki ağacın dalında bulur. Onu yeniden almayı başarır. Kokila da hastanenin yanında dua edecek bir yer bulur. Ahem annesi ile dua etmeye gelir. Kokila Ahem’in kolunda tuttuğu gibi dışarı atar.

“Yüzünü görmek istemiyorum Bay Ahem Modi” (Masum 341 Özeti) Kokila Modi

Mansi ile Meera Ahem’e Kokila’nın yanından uzaklaştırır. Hastaneye geri giderken yolda kadınların poja yaptığını görür. Kadınlara pojanın nasıl yapıldığını sorar. Kadınlar Ahem’e gülse de Paridhi Ahem’in yanına gelip ona poja yapmasını öğreteceğini söyler.

Paridhi Puja ve aarti yapabilmesi için öncelikle banyo yapmasını ister. Eve gidip gelmesinin uzun süreceğini dile getiren Ahem, orada ki su ile banyo yapar. Üzerine poja kıyafeti giyince Mansi ile Meera şok olur. Zira daha önce Ahem’i hiç böyle görmedikleri için şaşırırlar.

Pari Ahem’e neler yapması konusunda tek tek yardım eder. Ahem pişmanlıklarını dile getirirken Kokila da kendi duasını yapmaya çalışır. Ahem’in yapıtlarını da uzaktan izler. Ahem tüm yapılması gereken ritüelleri yaptıktan sonra samimi bir şekilde şöyle der.

“Allah’ım onu benim hatalarımda dolayı cezalandırma. Beni cezalandır!” (Masum 341 bölüm özeti) Ahem Modi

Diyerek dua ederken Mansi ve Meera da yanındadır. Mera babasını tanıyamadığını dile getirirken Mansi de aynı fikirdedir. Bu sırada doktorlar Gopi’nin durumunun kötüye gittiğini Vidya’ya bildirir. Vidya hemen Ahem’i arayıp acil hastaneye gelmesini ister. Ahem hastaneye gittiğinde doktor ile karşılaşır.

Masum 341. bölüm özeti - Pari Ahem'e pojayı öğretir

Ahem doktora Gopi’nin sağlık durumunu sorar. Doktor hiç bir şekilde tedaviye yanıt vermediğini, kan basıncının da düzensiz olduğunu söyledikten sonra her an onu kaybedebiliriz. deyince orada bulunan herkes yıkılır. Ahem Gopi’nin yanına gider. Yoğun bakım odasında Gopi’nin yanına oturur.

Masum 26 Şubat Cuma Özeti

26 Şubat Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 26 Şubat özeti vermeye devam diyoruz.

Ahem Gopi’nin yanına oturup 10 yıl her gün onu düşündüğünü, artık uyanması gerektiğini, onun için poja bile yaptığını söyler. Gopi’nin koluna poja sırasında bağladığı ipi getirip Gopi’nin bileğine bağlar. Gopi gözlerini açıp “Ahem” der. Sonrasında Gopi’nin kalbi durur. Doktor hemen Gopi’nin yanına gelir. Ahem Gopi’yi uyandırmaya çalışır. Hemşire Gopi’ye kalp masajı yapmaya başlar.

26 Şubat Cuma Masum Özeti - Modiler Hastanede

Gopi kalp masajına cevap vermediği için doktor elektro şok ile kalbini çalıştırmayı denerler. Defalarca denemesine rağmen Gopi’nin kalbi çalışmaz. Sonunda hemşire hasta öldü der. Doktor Gopi öldü deyince Ahem çıldırır. Vidya yoğun bakım odasına gire. Ahem Gopi’yi sallar. Bu sıradfa Gopi’nin kalbi çalışır. Modiler Gopi’nin geri gelmesine çok sevinir.

Ahem yoğun bakım odasından çıkıp sevincini herkesle paylaşır. Mansi Ahem’e karşı soğuk davranır. Mansi 10 yıldır aynı evde kaldıklarını ama hiç bir zaman aşk yaşayamadıklarını söyler. Mansi herkesten tek tek özür dileyip hastaneden ayrılırken Meera Mansi’yi bırakmayacağını söyler.

Masum 26 Şubat Özeti - Gopi ölümden döner

Doktor Gopi’nin iyileştiğini, normal odaya aldıklarını haber verince Modiler hep birlikte içeri girmek ister. Ahem Meera’yı içeri almaz. Meera odanın penceresinden Gopi’ye bakar. Gopi uyanır uyanmaz Meera’yı sorar. Ahem hatalı olduğu için içeri almadığını söyler. Gopi ise ıslak zeminden dolayı kayıp düştüğünü, Meera’nın suçunun olmadığını söyler.

Devamı Masum 342. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 340. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

  1. Filizcim zeynep diye biri 280 bolum koymus bizim okudugumuz bolumu senin yazdiklarin arasindan cikiyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu