Dizi Özet

Masum 352. Bölüm Özeti 9 Mart Yıllar Sonra Gelen Özür

Masum 352. bölüm özeti 9 Mart Salı. Kokila çocukluk arkadaşı ile karşılaşacak. Gaura Kokila’yı affedecek. İşte Masum 352. bölüm özeti sizlerle…

Masum 352. bölüm; Kinjal’in Modi konağında Paridhi’nin kapısını açmasını istemesi ile başlar. Geçtiğimiz bölümde Kinjal kıyafetlerini yıkaması için Pari’nin kucağına kirli kıyafetlerini bırakmış, Pari ise Hetal’e söz verdiği için Kinjal ile tartışmamak adına odasına gidip, yüksek sesle müzik dinleyip Kinjal’in sesini duymamak için elinden geleni yapmaya başlamıştı.

Bugün özete kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kinjal kendisini evden kovan Paridhi’den intikam almak adına Pari’nin kapısına gelip kapıyı açmasını ister. Daval ve Urmila da gürültünün çıktığı yere geldiğinde Kinjal’in kapıya vurduğunu, Pari ise yüksek sesle müzik dinleyip Kinjal’i umursamadığını fark eder. Daval Kinjal’i ikaz etse de deli Kinjal Daval’a kızar. Urmila ise yeğeni Daval’ı alıp televizyon seyretmeye götürür.

Lütfen özetlerin gelmesi için;
google de Masum dizicenter
şeklinde arama yaparak sitemizi ziyaret ederseniz bizlere en büyük desteği vermiş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederiz.

Masum 352. bölüm özeti Başlıyor

Büyük anne odasında tek başına, Zira Kokila, Ahem, Hetal ve Gopi tapınağa gittikleri için evde kalanlar da kendi halinde takılıyor. Meera ile Vidya bilgisayar da ki filmi izlemek için kulaklık takıp ortamın stresinden uzaklaşmak isterken, Kinajl’in bağırmasını fark eden büyük anne ikiliyi ayırmak ve sakin olmalarını istemek için yatağından kalkıp tekerlekli sandalyesine biner. Ancak kendi kapısı kilitli  olduğu için eğilip açmak isterken tekerlekli sandalye yere düşer.

Masum 352. bölüm özeti - Gauri ile Kokila barıştı

Raşi büyükannenin odada kaldığını fark edip ona yardım etmek üzere kapıda ne yapabileceğini düşünürken, Kinjal da büyük annenin odasının önünde duran Raşi’ye kızıp büyük anneye bir şey yapmış olabileceğini söyler. Raşi bir şey yapmadığını söylese de Kinjal Raşi’ye tokat atacağı sırada Paridhi Kinjal’in kolunu tutar.

Raşi kapının içeriden kilitli olduğunu ama fizik kitabında mıknatısla kapıyı açalabileceği hakkında bilgi okuduğunu söyler. Hemen mıknatıs getirir. Bu sırada Daval, Urmila Tolu ve Molu da olay yerine gelir. Kapıyı kırmak isterler. Raşi mıknatıs ile kapıyı açık büyük annenin hayatını kurtarır. Tolu ve Molu da büyük anneyi yerden kaldırıp yatağına götürürler.

Kokila ve beraberindekiler de poja yapar. Kokila poja sırasında kendisine bakan maskelerden rahatsız olur. Hetal’e evde bir şeylerin yanlış gitmiş olabileceğini, aklının evde kaldığını söyleyip eve gitmek ister. Bu sırada tapınak görevlisi her zaman yapılmayan bir törene başlayacağını açıklar. Hetal gitmeden bu törene katılmak istediğini söyler.

Masum 352. Bölüm Özeti

Kokila istemese de töreni izlemeyi kabul eder. Tören başladığında bir bayan yüzündeki maskeyi çıkartıp Kokila’nın karşısına gelince, Kokila gözlerine bile inanamaz. Şaşkınlıkla kadına bakar. Dans eden maskeli bayan maskesini çıkardıktan sonra gözlerini Kokila’dan ayırmaz.

Masum 352 Özeti - Kokila Gauri ile karşılaşır

Bayan dans sırasında Kokila’yı sahneye çıkartıp ele ele tutuşup dans ettikten sonra Kokila’yı yere fırlatır. Daha sonra yüzünü kömürle boyar. Kokila şaşkınlıkla bakarken, Ahem ve Gopi Kokila’yı yerden kaldırmak isterler. Kadın Kokila’ya hakaret eder. Gopi kadının kim olduğunu sorar. Ancak Kokila cevap vermeden gitmek ister. Kadın da Kokila’nın arkasından “Ben seni ağlatacağım”  diye bağırıp güler.

Büyük annenin yatağının başında Kinjal ile Paridhi arasında yine tartışma çıkar. Paridhi de evin huzurunu bozduğu için Kinjal’i evden kovar. Daval Paridhi’nin kovmasından sonra eşyalarını toplar. Paridhi Daval’dan özür dilese de Kinjal’in bu kovulmayı hak ettiğini söyler.

Modiler eve döner. Kokila’nın ağladığını gören Gopi dans eden kadın hakkında sorular sorar. Kokila bu konunu bir daha açılmaması adına dans eden kadın çocukluk arkadaşı olarak bilmelerinin yeterli olduğunu söyler.

Masum 352. bölüm özeti - Gopi Gauri'nin evinde

Gopi Kokila’nın bu haline ağlar. Kokila da gerçeği Gopi’ye anlatmanın doğru olacağını düşünüp yanına gider ve der ki;

“Orada gördüğün maskeli kadın benim çocukluğumda en yakın arkadaşım Gaura’dır. Gaura’nın erkek kardeşi ile benim küçük kardeşim Jigna’yı çok samimi bir halde buldum. Bu olayı köydeki herkes öğrenince Gaura’nın ailesi orayı terk etmek zorunda kaldı. Olayın aslı ise Gaura’nın erkek kardeşi aslında Jigna’ya yardım ederken, ben onların o halini yanlış anlamadan kaynaklı olduğunu öğrendim. Daha sonrasında Gaura’dan özür dilemek istedim. Lakin Gaura ve ailesi çoktan köyden ayrılmıştı.” (Masum 352. bölüm özeti) Kokila Modi

Sözleri ile Gaura’nın hikayesini anlatır. Gopi de eski yanlış anlamaları ortadan kaldırabileceklerini, bu konuda istekli olmasının yetebileceğini söyler. Gopi kadının evine gider. Kadın eline aldığı flütü ikiye bölüp yeniden eski haile çevirmesini ister. O zaman Kokila ile barışacağını dile getirir. Gopi de insanın duyguları tahta parçası gibi olmadığını, duyguların zamanla tamir olabileceğini söyler.

Masum 9 Mart Salı Özeti

9 Mart Salı günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 9 Mart özeti vermeye devam diyoruz.

Gaura çok düşündükten sonra Kokila’nın özrünü kabul edeceğini, yakında evine ziyarete geleceğini, geldiğinde en sevdiği çayının hazır olmasını yazan mektubu okuyunca Kokila çok mutlu olur. Hemen Ahem’e hangi çayı alması gerektiği konusunda bilgilendirir. Meera da evde oturmaktan sıkıldığını, dağ yürüyüşüne gitmek istediğini söyler. Ahem ve Gopi de Tolu ve Molu ile gitmeleri halinde olabileceğini söyler. Meera sinir olsa da Vidya, Meera ve ikizlerle birlikte yürüyüşe çıkmak zorunda kalır.

9 Mart Salı Masum Özeti - 352. bölüm

Şah ailesi de evdeki tamir işinin bitmesine kadar küçük bir oda kiralar. Kinjal ufacık odada kalamayacağını söylese de Daval başka çaresinin olmadığını söyler.

Modi konağına bir adam gelir. Kokila’nın evi olup olmadığını sorar. Kokila da kendi evi olduğunu söyleyince adam Gaura’nin cenazesini getirdiğini söyleyince Kokila şok olur. Hemen çocukluk arkadaşına sarılıp özür dileme şansı vermediğini söyler. Bu sırada Gaura ayağa kalkıp “Ölmedim. Sadece seni denedim” der.

Orman yürüyüşünde Mera’nın ayağı kayar. Vidya onu kurtarmak isterken yüzüne çamur bulaşır. Vidya çamuru temizlemeye yakında ki göle gider. Orada üzerini temizlerken göle düşer. Gölden çıkarken sırtına akrep yapışır. Bir adam Vidya’yı kurtarır. (Bu adama dikkat edin)

Masum 9 Mart Salı Özeti - Vidya kurtulur

Gauri ev halkı ile tek tek tanışır. Kokila ile çocukluk anılarını yeniden tazelerler. Kokila yıllar önce yaptığı hatası yüzünden en yakın arkadaşı ile bugün yeniden barıştı. Devamı Masum 353. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 352. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

    1. Vıdya yı kurtaran bence Gopı ıle Ahem ın oz oglu.Vıdya oz kızları degıl.Vıdyayı dogumda degıstırdıler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu