Dizi Özet

Masum 354. Bölüm Özeti 11 Mart Gaura’nın Torunu Shravan Gelir

Masum 354. bölüm özeti 11 Mart Perşembe. Meera Gaura’nın teklifini kabul etmez. Yanında hediye ettiği gelinliği yakar. Gaura’nın astım kiriz tutar.  İşte Masum 354. bölüm özeti sizlerle…

Masum 354. bölüm; Bölüm Modi konağında başlar. Hetal Meera’nın kabul etmesi halinde uzun bir aradan sonra yeniden düğün yapacakları için çok mutlu olduğunu söylerken, aile üyeleri de Meera’yı bu evliliğe ikna etme vazifesini Vidya’ya verdiklerini söyler.

Kamp yolunda kamyon kasasında eve doğru gelen Meera, Tolu, Molu ve Vidya Meera’ya Modi konağında karşılaşacağı durum hakkında bilgi verir. Vidya zorla kimse ile evlenmemesini söylerken, Meera Sankrant’ın yaptıklarından sonra Gaura’nın torunu ile tanışacağını söyler.

Vidya bu haberi hemen Ahem’e mesaj olarak gönderir. Ahem bier Meera’nın hemen kabul etmesi karşısında şaşkınlığını gizleyemez. Bu haberi duyan Gaura ve Kokila evin içinde dans eder.

Lütfen özetlerin gelmesi için;
google de Masum dizicenter
şeklinde arama yaparak sitemizi ziyaret ederseniz bizlere en büyük desteği vermiş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederiz.

Masum 354. bölüm özeti Başlıyor

Ertesi sabah Gaura Hetal ile konuşup bu evlilikten mutlu olup olmadığını sorar. Hetal de bildik birileri ile akraba olmak daha kolay olduğunu, bu evlilikten de mutlu olduğunu söyler. Gaura da Meera ile evlenecek olan Shravan’ın iyi huylarını anlatır.

Masum 354. bölüm özeti - Shravan Gelir

Garura Meera’yı merak eder. Gençler bu sırada içer girer. Tolu ve Molu Gaura’yı selamlar. Gaura Vidya’yı görünce Mera zanneder. Lakin kendisinin Vidya olduğunu söyler. Çok geçmeden Meera motorcu kıyafeti ile gelir. Herkes şok olmuş bir şekilde Meera’nın ne yaptığına dikkat kesilir. Meera kaskını çıkartıp Gaura’nın yanına gider. Kendisinin maderin bir kız olduğunu, hala torununa alıp almaycağını sorar. Gaura da torunuma göre bir kızsın deyince Meera bile şaşırır.

Meera kendisini kötülemeye başlar. Kokila ise Meera’nın saçmalamaması konusunda kızar. Gaura ise Meera’nın konuşmasını, gerçekleri söylemesini ister. Meera aklına gelebilecek her şeyi söyledikten sonra “hala beni gelin olarak görmek istiyor musun” der. Gaura da kızların pısırık olmamasını, kendi ayakları üzerinde durmasını istediğini, bu sebeple torununa layık bir şe olduğunu söyler.

Meera böylesine saçmalayınca Ahem kızzının evliliğe hazır olmadığını söylerken, Kokila da Ahem ile aynı fikirdedir. Lakin Meera evlenmeye hazır olduğunu söyler. Kokila Meera’yı odasına göndermek ister. Meera ise Gaura’yı test ettiğini ve şaka yaptığını söyleyince Gaura Meera’y sarılıp “bu kız aynı benim gibi şakacı. Artık sen benim gelinimsin” der. Kokila bunu duymaktan mutlu olurken, Gaura da yapacağı planları düşünür.

Masum 354. Bölüm Özeti

Kokila Meera’nın yaptıklarından sonra Gaura’ya evlilik konusunu yeniden değerlendirmek istediğini söyler. Ancak Gaura torununa haber verdiğini ve ona karşı gelemeyeceğini söyler. Vidya ise bu olayı Meera’ya haber vermeye gider.

Masum 354 Vidya evlilik konusunu konuşur

Kinjal yalandan intihar meselesinde yere düştüğü için ayağı incinir. Daval Kinjal’in ayağını sararken Kinjal herkesin İngiltere de çalışma imkanı bulamadığını, bu sebeple reddettiği teklifi yeniden değerlendirmesini ister. Daval sinirlenip Kinajl’in ayağını yere bırakıp odayı terk eder.

Gaura odasında Kokila’yı tuzağa düşürmek için çok uğraştığını, şimdi elinin altında aldığını, yakında bela gibi üstüne çökeceğini söyler. Vidya da ablasının yanına gidip gerçekten evlenip evlenmeyeceğini sorar. Meera da er yada geç evleneceğini, bu kişinin tanıdık biri olmasında sakınca olmadığını söyler.

Gopi Meera’nın daha Shravan görmeden evlenmeyi kabul etmesinde bir yanlışlık olduğunu, normalde özgür bir kız olan Meera’nın böylesi bir işin içinde dahi yer almaması gerekirken, şimdi kendi isteği ile kabul etmesini anlayamadığını söyler.

Meera aşağıya Gaura’nın yanına iner. Meer’ya gelinlik verip giymesini isteyince Meera sinirden deliye döner. Gaura’nın elinden gelinliği alıp yakar. Gaura şok olur. Dumandan etkilenir. Geçmişte yaşadığı bir anı gözünün önüne gelir. Daha sonra astım krizi tutar. Meera ise tepki göstermek için yaptığı hamle Gaura’nın astım krizinin tutmasına neden olur.

Gaura’nın torunu Shravan da babaannesinin astım krizi tuttuğunu görünce hemen yardım eder. Herkes Gaura’nın neyi olduğunu anlayamaz. Shravan hemen Gaura’ın odasına gidip valizinin içinde astım ilacını arar. Ancak bulamazlar. Vidya’nın aklına başka bir yöntem gelir. Hızla aşağı kata Gaura’nın yanına iner. Gaura’nın sol elinin içine baskı yapıp acı çekmesini sağlar. Bu sırada nefes alamayan Gaura birden acı ile kıvranır ver nefes almaya başlar.

Kinjal odasında valizini toplamaya başlar. Daval ne yaptığını sorar. Kinjal Modi konağına gideceğini söyler. Daval ise hala evli olduklarını oraya gitmesine müsade etmediğini söyler. Kinjal da

“Ya Londra’da ki işi kabul et. Ya da Modi konağına gitmemi kabul et” (Masum 354. bölüm özeti) Kinjal Şah

Diyerek Daval’i iki ara bir derede bırakır. Daval Londra da ki işi Urmila’yı da yanında götüremediği için bu işi kabul etmediğini açıklar. Urmila ise bu konuşmaları duyar.

Masum 354. bölüm özeti - Gaura hastalanır

Modi konağına doktor gelir. Gaura’yı muayene eder. Okaliptüs tedavisi verir. Kokila Meera’nın davranışından dolayı özür dilerken, Meera oralı bile olmaz. Ahme de Meera’nın özür dilemesini ister. Lakin Meera babasının sözünü dinlemez.

Ahem Meera’nın odasına gidip eve gelen misafire karşı kötü davrandığı için Gaura’dan özür dilemesini ister. Ancak Meera bunu yapmayacağını söyler. Diğer tarafta Gaura da Kokila’nın yine kendisini hüsrana uğrattığını, tapınak da yaptıkları karşısında intikam aldığını ileri sürer. İyileştikten sonra evden ayrılacağını bildirir. Koki ise yakın dostu zannettiği Gaura’ya böyle düşünmemesini, hiç bir şey planlı olmadığını dile getirir.

Masum 11 Mart Perşembe Özeti

11 Mart Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 11 Mart özeti vermeye devam diyoruz.

Gaura’nın evden ayrılacağını duyan Kokila onunla konuşup yanlış düşündüğünü söylemek ister. Lakin Gaura’nın torunu Shravan odadaki herkesin çıkmasını ister. Kokila konuşamadan Gaura’nın odasından çıkar. Bir kaç dakika sonra Vidya gelir. Rahat nefes almak için yardım edebileceğini söyler. Lakin Shravan Vidya’nın da odadan çıkmasını sert bir dille söyler.

Shravan babaannesinin yanından ayrılıp aşağıya iner. Dağ gezisinde Vidya ile Meera’yı kurtardığı o olayı anlatır. Ancak Meera bugün babaannesini ölümle burun buruna getirdiği hale özür dilemediğini söyler. Kokila Meera yerine özür dilese de Shravan özrü kabul etmez.

11 Mart Perşembe Masum Özeti - 354 bölüm

Ahem odasında Gopi ile konulur. Kendisini güçlü biri olarak gördüğünü ama çocuklarının davranışlarından dolayı insan içine çıkacak gücünün kalmadığını söyler. Meera bu konuşmayı duyunca Gaura’nın odasına gidip yaptıkları için özür diler. Ailesinin kendisini devamlı kontrol etmek istediğini, onlara bir ders vermek için bunu yaptığını açıklar. Shravan Meera’yı Gaura’nın odasında görünce bağırır.

Gaura torunu ile evden ayrışmak ister. Kokila hatasını affetmesi için ne isterse yapacağını, ne derse kabul edeceğini söyler. Zaten Gaura’nın da istediği Kokila’yı köşeye sıkıştırmak. Diğer taraftan Daval Urmila’yı annesi gibi gördüğünü, halasını bırakıp gitmeyeceğini söyler.

Urmila konuşmaları duyunca içeri girer. Kinjal Urmila’yı suçlayıp Daval’ı etkilediğini söyler. Urmila buraya Daval’ın işi kabul etmesi konusunda ikna etmeye geldiğini ama Kinjal’in hala bencil biri olduğunu gördükten sonra Daval’ın gitmesine izin vermediğini söyler. Devamı Masum 354. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 354. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu