Dizi Özet

Masum 355. Bölüm Özeti 12 Mart Gaura Vidya’yı Gelin Olarak İster


Masum 355. bölüm özeti 12 Mart Cuma. Gaura Meera’yi gelin olarak istemediğini, Vidya’yı gelin olarak İster. İşte Masum 355. bölüm özeti sizlerle…

Masum 355. bölüm; Kokila’nın konuşması ile başlar. Gaura’nın gitmesine müsade etmediğini, ne isterse yapabileceğini söyler. Gaura da “Emin misin?” diye bir kez daha sorar. Kokila arkadaşlıklarını yıllar sonra canlandırdığını, şimdi onu geri kaybetmek istediğini sözlerine ekler.

Gaura herkesin gözlerinin içine baktıktan sonra “Ben gelin olarak Meera’yı değil Vidya’yı istiyorum” deyip eli ile Vidya’yı gösterince, herke şok olur. Gopi bu evliliğe karşı olduğunu, kızının kararını öğrenmeden böyle bir karar verilemeyeceğini söyler.

Lütfen özetlerin gelmesi için;
google de Masum dizicenter
şeklinde arama yaparak sitemizi ziyaret ederseniz bizlere en büyük desteği vermiş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederiz.

Masum 355. bölüm özeti Başlıyor

Gaura da evin büyüğü Kokila’nın sözünün üstüne söz söylendiğini, evde kimse Kokila’nın sözüne itibar etmediğini bahane edip dalga geçerek Kokila’yı köşeye sıkıştırır. Kokila düşünmek için zaman isterken Gaura, Meera için Shravan uygun bir aday olurken Vidya için Shravan neden uygun değil diyerek tepki gösterir. Gopi de kızının henüz 19 yaşında olduğunu söyler.

Masum 355. bölüm özeti Vidya ile Shravan resmi

Gaura Gopi’ye dönüp, Meera’dan kurtulmak için bu evliliğe onay verdiğini ama Vidya değerli kızını kendilerine gelin olarak vermekten çekindiğini söyleyince Ahem sinirlenir. Meera’nın hakarete uğradığını ileri sürer. Gaura Meera’nın davranışları karşısında kedi gibi odasına çekilen Ahem’in şimdi aslan kesildiğini dile getirir. Ahem kızı ile görüşüp bu konuda karar almadan evliliğin olmayacağını söyler.

Tolu ve Molu Vidya’nın odasına gidip deli kadının torunu ile evlenmemesi gerektiğini söyler. Ahem ve Gopi de Vidya’nın odasına gelir. Tolu ve Molu’nun büyüklere karşı konuşurken dikkatli kelimeler seçmesini istedikten sonra Vidya’ya evlenmesi konusunda kimsenin baskı yapmayacağını, hür iradesi ile karar vermesi gerektiğini söyler.

Masum 355. Bölüm Özeti

Gopi Vidya’nın evlilik meselesinin çok erken olduğunu ama gençlerin onay vermesi halinde kendilerinin de bunu destekleyeceğini ama ilk şartları kesinlikle gençlerin karşılıklı konuşması gerektiğini söyler. Gaura bu teklifi olumlu karşılar.

Masum 355 Özeti - Vidya İle Shravan konuşur

Gopi kızını Shravan ile konuşmak için hazırlarken Gaura da torunu Shravan’a verdiği sözü unutmamasını Vidya’yı cezbetmesi için elinden geleni yapmasını ister. Gençlerin dışarıda değil evin bahçesinde görüşmeleri için etrafı süslerler.

Shravan ile Vidya dağ gezisi konusunu açarlar. Vidya yanlış anladığı için Shravan’dan özür dilerken, Shravan çoktan affettiğini dile getirir. İkili bahçede konuşurken salonda Kokila ile Gaura da ikilinin evlenmeyi kabul edip etmeme üzerine bahse bile girerler.

Vidya salona gelir. Gopi bazı sorular sorduktan sonra Vidya’nın evlenmeyi kabul ettiğini anlar. Shravan da gelir. Gopi aynı soruları ona sorar. Shravan da Vidya’dan hoşlandığını açıklar. Kokila bahsi kaybeder. Gaura gösteriş yapmak adına Vidya’ya altın ve mücevher verir.

Gaura Vidya’ya mücevherler verince Meera uzaktan görür. Altınların o kadar göz alıcı olduğunu gören Meera kıskanır. Köylü olarak gördüğü Gaura ve torunu altın madeni var gibi Vidya’ya mücevher verdiğini söyler. Sinirle odasına gider .

Tolu ve Molu da bunu fark edip Meera ile dalga geçerler. Meera’nın kıskandığı için alay edip gülerken Pari gelir. Meera’nın ritüele katılmasını ister. Meera kıskandığı için yapmayacağını söylese de Pari bunun zorunlu olduğunu söyleyip Meera’yı ritüellerin yapıldığı yere götürür.

Masum 355. bölüm özeti Gaura Vidya'ya hediyeler verir

Meera alt kata geldiğinde Gaura’nın herkese altın hediyeler verdiğini görür. Hemen gözüne kestirdiği mücevheri alır. Ancak Gaura mücevheri Meera’nın elinden alıp “Bu gelinim için. Al sen halhal tak” diye dalga geçer.

Meera da halhalı yere atar. Kokila ve Ahem Meera’nın tepkisine kızarken, Gaura bir sonraki gün din görevlisini arayıp evliliği ayarlayacağını söyler. Gopi de bu kadar acele neden diye sorsa da Gaura’nın korkunç bakışları Gopi’yi de şaşırtır. Masum 355. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Sakın bir yere ayrılmayın.

Gopi ritüel sonrasında kızı Vidya’nın yanına gidip evlilik konusunda memnun olup olmadığını sorar. Vidya da mutlu olduğunu sözlerine eklerken Meera kıskançlıktan kendisini yer bitirir.

Masum 12 Mart Cuma Özeti

12 Mart Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 12 Mart özeti vermeye devam diyoruz.

Din görevlisi bir kaç hesaplamadan sonra en uygun zamanını 3 gün sonra olduğunu söyler. Vidya kendisi için uygun olduğunu söyleyince din görevlisi 3 gün sonra nişan için geleceğini söyleyip ayrılır. Gaura da odasına gidip gizlice birisini arayıp, planın ilk aşamasının tamamlandığını, yakında düğün olacağını haber verir.

Meera'nın Kıskançlık Kiriz tutar - Masum 355. bölüm özeti

Gaura Vidya’nın bundan sonraki hayatında nasıl yaşayacağını anlatıp, Meera’yı kıskandırırken Shravan da Vidya ile gelecekteki yaşamları ile ilgili konuşmak ister. Vidya ile Shravan birbirlerine telefon nemalarını da verir. Meera ikiliyi gizlice izleyip kıskanır.

Şah ailesi hayırlı olsun demeye gelir. Ancak evlenecek kızın Meera değil Vidya olduğunu orada öğrenirler. Kokila Daval’ın Londra’ya gitme meselesini bir kez daha sorduktan sonra Urmila’nın nerede kalacağını merak eder. Kinjal de “O Rajpal Nagar da ki sarayında kalacak” deyip dalga geçer. Kokila Urmila’nın yanında kalmasını, Daval ile Kinjal’i evlerine gitmesini ister.

12 Mart Cuma Masum Özeti - 355. bölüm

Daval ve Kinjal Londroa’ya gittiğinde Urmila yalnız kalmaması için Gopi ile Kokila Urmila’yı Modi konağına getirirler. Urmila Kokila’nın vefalı olduğunu bir kez daha görür. Urmila Gaura’nın biri ile konuştuğunu görür. Şüphelenmeye başlar. Devamı Masum 356. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 355. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu