Dizi Özet

Masum 359. Bölüm Özeti 16 Mart Meera Nişanı Durdurmak İster

Masum 359. bölüm özeti 16 Mart Salı. Meera, Vidya ile Shravan’ın nişanını durdurmak için nişan yüzüğünü yutar. İşte Masum 359. bölüm özeti sizlerle…

Masum 359. bölüm; Gopi ile Kokila’nın konuşması ile başlar. Kokila haksız yere Gaura’yı suçladığını, arkadaşının önünde küçük düştüğünü bir daha Urmila’nın aklı ile Gaura’yı suçlamamasını ister. Gopi açıklamaya çalışsa da Kokila sinirle odayı terk eder. Bu duruma sebep olan ve her şeyi gözleri ile gören Urmila’nın canı epey sıkılsa da bu duruma çare bulamaz.

Gaura oğlu Dharam’a Gopi’nin kendileri hakkında şüphe etmeye başladığını, kısa süre içinde düğünü yapmaları gerektiğini, aksi takdirde tüm planlarının suya düşeceğini söyler. Dharam da her adımı çok dikkat ederek atmaları gerektiğini söyler.

Lütfen özetlerin gelmesi için;
google de Masum dizicenter
şeklinde arama yaparak sitemizi ziyaret ederseniz bizlere en büyük desteği vermiş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederiz.

Gopi, Urmila ve Meera Gaura’da yanlış bir şeylerin olduğunu düşünürler. Bu yanlışı bulmaları için Gaura’nın geçmişine gitmeleri gerektiği konusunda hemfikir olurlar. Kokila Shravan ile Vidya’nın nişanı için evin süslenmesi konusunda talimat verir. Daha sonra Gaura’nın yanına gidip, kardeşi Karunesh’i de düğüne çağırmasını ister. Gaura yalandan telefon görüşmesi yapıp yine Kokila’yı kandırır.

Masum 359. bölüm özeti Başlıyor!

Gopi Kokila ile bir kez daha konuşup Gaura’da yanlış bir şeylerin olduğunu, Urmila’nın şüphesini giderdikleri için kendilerini suçlamamasını isterken, Kokila bunları patırtı çıkararak ortaya dökmeden önce Gaura ile konuşmaları gerektiğini ama bunu yapmadıkları için kızgın olduklarını söyler. Gaura da olanları izleyip, gelin kaynana arasını açtığı için gülümser.

Masum 359. bölüm özeti - Vidya ile Shravan nişanlanır

Gopi araştırma yaparken Gura’nın dediği gibi Karunesh’in bahsettiği yerde değil başka bir yerdeki kişi ile görüştüğünü öğrenir. Bunu hemen Kokila’ya söylese de Dharam olaya müdahale edip numaraların benzediğini söyler. Kısaca Gopi yine Kokila’dan fırça yer.

Masum 359. Bölüm Özeti

Gopi ile Gaura nişan konusunda konuşur. Altın yüzüklerin hazırlanmasını, o olmadan nişanın gerçekleşemeyeceğini söyler. Meera bunu duyuna nişan yüzüklerini çalmak için iyi bir plan yapar. Meera tapınağa gidip nişan yüzüklerini çalmak istese de Dharam’ın orada olması nedeniyle yüzükleri çalmada zorlanır. Ancak Dharam gittikten sonra yüzükleri çalmayı başarır. Geri dönüş de Gopi ile karşılaşır. Gopi Meera’ya tapınak da ne yaptığını sorar. Meera da kardeşi için dua ettiğini söyler.

Gopi kızı Vidya’nın nişan için hazırlarken elinin ve bacaklarının titrediğini fark eder. Gopi niçin titrediğini, evlenmek istemiyorsa hemen bunu durdurabileceğini söyler. Vidya ise heyecandan dolayı titreme tuttuğunu söyler.

Masum 359 Shravan ile abisi

Nişana davetliler gelmeye başlar. Tüm modiler toplanır. Mecburen Meera da aşağıya inmek zorunda kalır. Meera, yüzünü Dharam’dan saklamak için elinden geleni yapar. Zira Vidya ile Shravan’ın kuyumcudaki yüzük yakma mevzusundan kaçarken Dharam’a çarpmış, Dharam da o zaman ayağında yaralanmıştır.

Dharam Meera’nın hal ve tavırlarından şüphelenir dikkatli baktığında onu bir yerde gördüğünü ama nerede olduğunu hatırlayamadığını düşünürken sonunda aklına gelir. Kendisine çarpan kişi olduğunu fark eder. Hemen bunu Gaura ile paylaşır.

*************************
Bizi google de ararken
<<<
"Masum dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.
*************************

Din görevlisi Vidya ile Shravan’ın nişanlarını yapmak için dini ritüele başlar. Gopi’den yüzükleri getirmesini ister. Gopi yüzükleri almaya gittiğinde kutu içinde yüzükleri bulamayınca şok olur. Hemen bunu Ahem ve Kokila ile paylaşır.

Gaura oğlunun söylediklerinden sonra Meera’nın yanına gidip Meera’yı durdurur. Meera birden yüzüğü çalmadığını söyler. Gaura ise yüzükten bahsetmediğini oğlu Dharam’ın ayağını neden kırdığını sorar. Meera kabul etmez.

Masum 359 Özeti - Meera Vidya'yı ikna etmek iser

Ahem ve Kokila da olay yerine gelir. Misafirler de olayı izlemeye başlar. Gaura Meera’nın yüzükten bahsettiğini söyleyince Kokila yüzü vermesini ister. Dharam ise ayağına kuyumcu çıkışında çarpıp kırdığını, üzerinde siyah çarşaf olduğunu söyler. Vidya da Meera’nın dolabında siyah çarşafı getirir. Dharam elindeki siyah çarşaf parçası ile eşleştirince Meera’nın suçu ortaya çıkar.

Kokila Meera’dan yüzükleri vermesini ister. Ancak Meera vermeyeceğini söyler. Gaura da 20 Lakh değerinde başka bir yüzük getiri. Meera o yüzüğü kapıp yutar. Herke Meera’nın boğazına çöküp yüzüğü almaya çalışır.

Masum 16 Mart Salı Özeti

16 Mart Salı günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 16 Mart özeti vermeye devam diyoruz.

Kokila Meera’ın artık durmasını, misafirlere rezil olduklarını söyler. Meera ise bu nişanı bozana kadar gitmeyeceğini söyler. Ahem ve Gopi Meeray’a kızar. Meera da kardeşi Vidya’nın yanına gidip Gaura’nın iyi biri olmadığını, aynı şekilde Gopi’nin de iyi biri olmadığını, yıllarca kendilerini bir başına bırakıp gittiğini, şimdi de başından göndermeye çalıştığını söyler.

Masum 359. Bölüm Özeti - Meera Nişanı durdurmak ister

Vidya istemeyerek Meera’ya tokat atar. Herkes şok olurken Gaura Vidya’ya şöyle der.

“Aferin hak etmişti. İşte benim gelinim bu!” (Masum 359. bölüm özeti) Gaura

Diyerek över. Vidya ise Meeray’a istemeden olduğunu söylemeye çalışır. Kokila Meera’yı kolundan tuttuğu gibi odasına götürüp kilitler. Nişan ritüeli tamamlanır ve 3 gün sonra düğün için karar alınır.

Ahem Meera için endişelenirken Gopi Meera’nın bir şey yapmayacağı konusunda güvence verir. Bu sırada Meera elinde ateşle Gaura’nın odasına gider. Shravan ile evlenmek istediğin, bu nişanı bozmasını ister. Gaura “Ya bozmazsam” diye karşı çıkınca Meera elindeki ateş gösterip yere atar. Ateşten çok korkan Gaura hemen evlatlarını çağırır. Kokila da odaya gelir. Meera’ya artık torunu olmadığını söyler. Ahem de buna destek olur.

16 Mart Salı Masum Özeti - 359 bölüm

Bir kaç sat sonra Gaura Meera’nın odasına gelir. Elinde yanık kremi getirdiğini söyler. Meera Shravan konusunda teklifini kabul edip etmediğini sorar. Gaura Vidya ile Shravan birbirlerini sevdiğini ancak başka bir seçeneği daha olduğunu söyler. Devamı Masum 360. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Şimdilik Masum 359. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu