Dizi Özet

Masum 360. Bölüm Özeti 17 Mart Gopi Gerçekleri Öğrenir

Masum 360. bölüm özeti 17 Mart Çarşamba. Gaura’nın kardeşi Karunesh’in öldüğünü öğrense de bunu kimseye inandıramayacak. İşte Masum 360. bölüm özeti sizlerle…

Masum 360. bölüm; Tüm Modi ailesi salonda Gaura ve beraberindekileri yolcu etmek için toplanırlar. Gaura gelin adayı Vidya’yı uğurlamak için göremeyince nerede olduğunu sorar. Gopi de gece boyu Vidya’nın yaşanan olaylardan dolayı uyuyamadığını, şimdi uyuduğunu söyler.

Tolu ve Molu, Gaura ve ailesinin valizlerini ve sandığını araba götürtür. Gaura yakında kendi ailesi tarafında tertiplenecek olan düğün için akrabalarını davet edeceğini, bu süreç de evini kutlama için hazırlayacağını söyler. Gaura ve beraberindekiler Modi konağından ayrılır.

Masum 360. bölüm özeti Başlıyor!

Dharam ile Gaura kendi konaklarına girdiğinde içeri de hizmetçilerin hummalı çalışmasını görür. Düğün için evin neredeyse hazır olduğunu, düğün günü çiçeklerin konması ile tamamlanacağını söyler. Gaura ve Dharam evin hazır olmasına sevinir.

Gaura ve oğlu Dharam bir kaç saat sonra evlerinin tapınağında poja yapar. Gaura Kokila’yı yok etmek için Vidya’yı tuzağa düşürdüğünü, şimdi sıra Meera’da olduğunu söyler. Modi konağında ertesi gün dünürler için hediyeler hazırlanır. Vidya’nın belli başlı kıyafetleri de valizlere konur. Artık Vidya Modi konağında misafirdir. Ev halkının Vidya için el birliği ile çalışması, Meera’nın kıskanmasına neden olur. Kimse kendisini umursamadığını ama küçük kardeşinin düğünü için el ele verdiklerini söyler.

Masum 360. bölüm özeti - Gopi gerçeği öğrenir

Kokila Gaura ile telefonda konuşurken Meera ile karşılaşır. Meera sinirle merdivenden çıkmak ister. Gopi Meera’nın önüne geçip bu hazırlıklara katılmasını istese de Kokila Gopi’ye işaret edip Meera’yı bu işlere katmamasını ister. Meera öfkeyle odasına gider.

Ahem ve Gopi Kokila’nın odasına gidip Meera’ya karşı sert olmaması gerektiğini, sonuçta genç olduğunu söylese de Kokila Meera’nın devamlı olarak hata yaptığını, her defasında Modi ailesinin yüzünü kara çıkardığını söyler.

Gopi Meera’nın Sangeet’e (Gaura’nın evinin olduğu yer) gitmesi gerektiğini, evde tek başına kalmaması gerektiğini söyler. Kokila kararının kesin olduğunu söyleyince Gopi Kokila’nın kararına saygı duymayacağını söyler. Kokila ağlayıp aslında Meera’yı çok sevdiğini ama Vidya’nın en mutlu gününü Meera’nın zehir etmesini istemediği için böyle bir karar aldığını söyleyince Gopi de Kokila’ya hak verir. Bu sırada Meera da konuşmaları kapıdan duyup hem sinir olur hem de kıskanır.

Masum 360. Bölüm Özeti

Gaura, kardeşi Karunesh’in külünün olduğu çanağı sandıktan çıkartıp bekledikleri günün geldiğini, Kokila’ya bunun bedelini ödeteceğini, hatta aynı şekilde cezalandırmak için elinden geleni yapacağını söyler.

Modiler kapının önünde arabaya biner. Vidya Meera’ın da gelmesini ister. Ancak Gopi Kokila’yı karşısına alamayacağını söyler. Bu sırada Meera pencereden arabaya binen ailesine bakar. Vidya Meera ile konuşmak istese de Meera pencereyi kapatır. Modiler de Meera hariç hep birlikte Gaura’nın evinin olduğu Sangeet’e doğru yola çıkarlar.

Masum 360 resmi - Meera Modileri izler

Daval ve ailesi Mumbai’den geri döner. Vidya’nın töreni için geldikleri için hızla kıyafetini değiştirip gitmek isteseler de Kinjal hep eski kıyafetleri olduğu için yakınır. Komşuları Kinjal’e paket getirir. Gopi’nin bunu bıraktığını söyler. Kinjal paketi açtığında göz alıcı yeni bir sari olduğunu görünce mutlu olur. Daval ise şöyle der.

“Sen her zaman Gopi’yi rahatsız ettin. Ancak o seni hep düşündü!” (Masum 360. bölüm Özeti) Daval

Kinjal yine sinir olur. Daval ise her zaman olduğu gibi her yerde doğru söylemeye devam eder. Bu arada Modi ailesi de Gaura’nın evine ulaşır. Modiler evin girişini görünce saraya geldiklerini düşünür. Tolu da Shravan’ın kardeşi varsa onu da ben alayım diyerek şaka yapar. Gaura misafirlerini karşılayıp üzerlerine çiçek döker. Aklında ise “Bugün sana defalarca hakaret edeceğim Kokila Modi” der.

Modiler içeri girince evin güzelliği karşısında büyülenirler. Kokila Gaura’nın eşini sorar. Ancak Gaura daha sonra katılacağını söyleyip olayı geçiştir. Urmila da da yeni saç modeli ile Vidya’nın düğünü için saçlarını yaptırdığını söyler. Gaura onunla da alay eder.

Urmila evin her tarafında altın vegümüş süslemeleri görüp bu zenginliğin nereden geldiğini düşünürken diğer yandan Gaura’nın nasıl biri olduğunu ve amacının ne olduğunu da öğrenmek için etrafa bakınır. Bu sırada yanına Gaura gelir. Modi konağında olduğu gibi çok daha fazla işkenceleri olduğunu, dikkatli olması gerektiğini söyleyip Urmila’ya gözdağı verir.

*************************
Bizi google de ararken
<<<
"Masum dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.
*************************

Gaura Kokila’dan dans etmesini ister. Ancak Kokila yaşlı olduğunu bahane edip dans edemeyeceğini ileri sürer. Gaura da dans etmez ise Vidya’yı herkesin içinde dans ettireceğini söyleyince tüm Modiler sinir olur. Ancak Kokila Vidya’nın oynamasına razı gelmediği için Gaura’nın teklifini kabul eder. Pop tarzında müzik çalmaya başlar.

Masum 360 Özeti - Vidya'nın düğünü

Bu sırada Urmila evin her tarafını gezer. Kilitli bir oda görür. Yan kapıdan içeri girmek isterken hizmetlilerden birisi gelip Urmila’yı durdur. Urmila ne derse desin görevli Urmila’nın başında ayrılmaz. Gaura ile Kokila’nın dansı kötü biter. Gaura bilerek Kokila’yı sahneden atsa da Ahem onu düşmeden tutar. Bu sırada ışıklar söner.

Gaura hizmetçiler kızıp misafirlerinin yanında rezil etmemelerini jeneratörü çalıştırmalarını ister. Bu sırada bir ışık yanar ve orada bir bayan belirir. Herkes kim bu diye merak ederken, bayan arkasını dönüp yüzünü açınca herkes şok olur. O kişi Meera’dır. Meera şarkı eşliğinde dans etmeye başlar. Gopi de mutlu olur. Meera ile dans eder. Kokila da Meera’yı görünce sevinir olur.

Kinjal ve Daval da halen yolda. Ancak bir türlü Gaura’nın evine gidemediler. Zira yolda taksi durmayınca motosikletten bozma bir araç bulup eve doğru yola çıkarlar.

Masum 17 Mart Çarşamba Özeti

17 Mart Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 17 Mart özeti vermeye devam diyoruz.

Gaura Meera’ın düğüne gelmesinin arkasında bir şeyler olduğunu düşünür. Bunun için gizlice Meera’yı düğün yerinden kaçırıp bir odaya götürür. Meera’ya neden geldiğini sorar. Meera ise alakasız cevap verir. Bu sırada Kokila etraf da Gaura’yı bulamayınca telefonla arar. Gaura da 5 dk. içinde geleceğini söyler. Ancak telefonu kapatmaz. Kokila telefonu açık unutan Gaura’nın ne konuştuğunu duymasa da Meera ile Gaura’yı bulur. Gaura hemen yalan söyleyip Meera’nın kendisinden özür dilediğini söyler.

17 Mart Perşembe Masum Özeti - Gopi Özür diler

Gopi büyükannenin öksürdüğünü fark eder. Şoförden ilacını getirmesini ister. Bu sırada Gopi biri ile çarpışır ve telefonu Karunesh’in (Gaura’nın ölümüş kardeşi ama Modi ailesi onun yaşadığını zannediyor) küllerinin olduğu odaya düşer. Gopi kapıyı açmak istese de kilitli olduğu için açamaz. Diğer pencereden girince Karunesh’in resmini ve çelenk görünce şok olur.

Gopi resme iyice batkından sonra külleri de görünce Gaura’nın kendilerine yalan söylediğini öğrenir. Hemen durumu Kokila ile Ahem’e söyler. Gaura da duyar. Gaura bunu kabul etmez. Hep birlikte kilitli odaya giderler. Gopi odanın kapısını açtırır. Ancak resim çoktan değişmiştir. Gopi resmi görünce şok olur.

Kokila resmindeki kim diye sorar. Gayura da kocası olduğunu, düğün günü böyle bir şeyi söyleyip canlarını sıkmak istemediği için sakladığını söyler. Dharam da Gopi’ye bağırıp evliliğin olmayacağını, devamlı olarak kendilerine hakaret edildiğini söyler. Kokila’nın da baskısı ile Gopi özür dilemek isterken Shravan araya girip özür dilenecek bir şeyin olmadığını söyler.

Devamı Masum 361. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 360. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu