Dizi Özet

Masum 362. Bölüm Özeti 19 Mart Dharam ile Meera Evlend!

Masum 362. bölüm özeti 19 Mart Cuma. Vidya gelin olduğu eve girmeden Meera’nın Dharam ile evlendiğini öğrenecek. İşte Masum 362. bölüm özeti sizlerle…

Masum 362. bölüm; Vidya ile Shravan’ın din görevlisinin huzurunda nikahlarının kıyılması ile başlar. Halen Vidya’nın başı kapalı olduğu için geçtiğimiz bölümde Vidya’nın yerine Meera geldiğini gösteren kısa bir sahne olmasına rağmen bu bölümde gerçekler ortaya çıkıyor. (geçtiğimiz bölümde olan olaylar tam olarak gösterilmediği için yanlış yorumladığım için özür dilerim. Valize konan eşyalar arasında gelinlik olunca Vidya zannettim.)

Meera Vidya’nın yerine geçmiyor, onun yerine başka bir plan yaparak herkesi şok edecek. Özete devam edelim ve ne demek istediğimiz daha iyi anlatabileyim.

Nikah için önce ateşin etrafında dönen çiftler daha sonra mangalsutra takılıp sindur sürümü ile nikahı yapmış olurlar. Sindur sürülürken Gopi gelini başını açtığında Vidya ortaya çıkar. (Meera değil)

Masum 362. bölüm özeti Başlıyor!

Çiftler evlilik akitlerini tamamladıktan sonra herkesin duası tek tek alırlar. Ahem kızını bir ara göndermek bile istemez. Zira Gopi yokken en çok Vidya’ya düşmüştür. Ancak kızı büyüdü ve yuvadan uçma vakti gelmiştir.

Vidya herkesin duası aldıktan sonra gelin alayı ile birlikte gitmeden önce Meera’ın da duasını almak istediğini söyleyince Gopi çok mutlu olur. Hemen Meera’nın odasına gider. Lakin odanın kapısı kilitli olduğu için Gopi Meera’ya ulaşamaz. Aslında Meera odadan çoktan çıksa da bunu henüz Modiler fark etmedi.

Masum 362. bölüm özeti - Meera ile Dharam evlendi

Gaura hiç bir şeyden haberi yok gibi gelin alayını daha fazla bekletmemeleri gerektiğini söyler. Gopi de Meera’nın kapıyı açmadığını söyleyince Vidya morali bozuk bir şekilde gelin arabasına binip yeni evi olan Gaura’nın evine doğru yola çıkar. Modi konağında Vidya’nın gitmesi ile evin içini sevincin yerini hüzün kaplar.

Gelin arabaları Gaura’nın evine gelir. Gura hizmetçilerinden aarti tepsini vermesini ister. Shravan ile Vidya’ya tören yapacağı sırada henüz ikili kapıdan içeri girmeden önce Dharam “Bir dakika anne” diyerek Gaura’yı durdurur. Shravan Dharam’ın boynundaki evlilik çelengi görünce Dharam’ın evlendiğini anlar.

Masum 362. Bölüm Özeti

Gaura, Dharam’ın yeniden evlendiğini görünce şaşırmış gibi davranır. Zira Dharam daha önce evlenmiş ve eşi ölmüştür. (En azından biz öyle biliyoruz) Eve ilk gelen gelin aynı zamanda büyük olan kişinin eşiyse evin yönetimini eline alıyor. Dharam evin büyüğü olduğu için ve Meera da Dharam ile evlendiği için evin yönetimi bir anda Meera’ya gecer.

Dharam önce yalandan blöf yapıp kendisini istemiyorsa gidebileceğini söyler. Gaura gitmesine müsade etmez. Meera başı kapalı bir şekilde kapı girişindeki ritüelleri tek tek yapar. Ancak başını açmaz. Sıra Vidya’ya gelir.

Masum 362 Resmi - Gopi Vidya'nın düğününde

Shravan eve girmek istemez. Kendisine yapılan haksızlık olduğunu düşünür. Gaura torununu ikna eder. Vidya’nın puja törenini Gaura değil evin yönetimini eline alan yüzü kapalı Meera yapar. Sonrasında başını açan Meera’yı gören Vidya ve Shravan şok olur. Meera kardeşine sarılıp şöyle der .

“Artık senin ablan değil, eltinim. Bana saygı duymak, emirlerimi yerine getirmek zorundansın. Sen benim baskım altında ömrünü çürüteceksin!” (Masum 362. bölüm özeti) Meera (Vidya’nın kardeşi)

Deyince Vidya şok olur. Aslında Vidya Meera’ya kin duymazken düğünde yaptıklarında sonra Vidya istemeyerek de olsa Meera’ya tokat atmış, Meera ise sırf intikam almak için hem Vidya’yı hem de Kokila ile Gopi’yi cezalandırmak için Gaura ile iş birliği yapmıştır.

*************************
Bizi google de ararken
<<<
"Masum dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.
*************************

Gopi ise evdeki her yeri aramasına rağmen Meera’yı bulamaz. Ev halkı evin etrafına bakar. Gopi ise Meera’nın tüm eşyalarını alıp gittiğini söyler. Bu konuda Kokila ve Ahem’i sorumlu tutar. Vidya’nın düğününe katılmaması için engel koyduklarını, Meera’nın da bunu kaldıramadığını söyleyip kavga eder. Kokila elbette morali bozulur. Ahem yakın zamanda Meera’yı bulacaklarını, merak etmemesini ister.

Meera evin en büyük gelini olduğu için hem Vidya’nın hem de Shravan’ın ayaklarına dokunmasını ister. Shravan yapmayacağını söylese de Gaura’nın baskısı ile yapar. Shravan daha fazla hakarete uğramak istediğini söyler. Dharam ile tartışır. Gaura rol icabı Dharam’a tokat atar. Vidya Shravan’ın evi terk etmemesini ister. Shravan ise Gaura’ya güvenmesini yakında döneceğini söyler.

Masum 362. bölüm özeti - Meera yüzünü gizler

Vidya kardeşi Meera ile tartışır. Ailesinin adını lekelediğini, ailesinin onayını almadan evlendiğini söyler. Meera ise içindeki kötülüğü dışları çıkartıp Modi ailesi tarafında her zaman hakarete uğradığını, her zaman Vidya’nın el üstünde tutulduğunu söyleyip içindeki kötülüğü açığa çıkartır.

Gopi ile Jigar karakola gider. Polis amiri 24 saat geçmeden kayıp başvurusu alamadıklarını söyleyince Gopi polis amirine bağırır. Jigar Gopi’yi sakinleştirmeye çalışır.

Masum 19 Mart Cuma Özeti

19 Mart Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 19 Mart özeti vermeye devam diyoruz.

Meera, Vidya’ya kendisinin ve Modi ailesinin ona defalarca hakaret ettiğini ve hatta ona tokat attığını bağırır. Vidya ise yanlışlıkla olduğunu söylese de gözünü karartmış Meera Vidya’nın sözlerini dinlemez.

Gopi karakolda istediğini alamayınca Modi konağına döner. Vidya ise cep telefonundan annesini arar. Gaura önce kendisi konuşmak istediğin bahane edip Vidya’nın telefonuna vurur. Telefon yanan ateşin içine düşer. Gopi kendisini arayan Vidya olduğunu görür. Tekrar aradığında ulaşamaz. Vidya evin sabit hattından Gopi’yi arasa da Gaura evin telefon hattını çaktırmadan söker.

Masum 362. bölüm özeti - Meera gerçek yüzünü gösterir

Vidya’nın sinirleri bozulduğunu bahane edip Vidya’yı odasına gönderir. Kapıyı da arkasında kilitler. Gopi yaşananları ailesine anlatır Kokila dahil herkes Vidya’yı ve Gaura’yı arasa da ulaşamazlar. Vidya evden çıkmak istese de odasının kapısının kilitli olduğunu görür. Bağıra bağıra nefesi tükenir. Sonunda Meera, Dhram ve Gaura odaya gelir.

Vidya kapının neden kilitli olduğunu sorar. Gaura kapılar zaman zaman sıkıştığını, kilitli olmadığını söyler. Önce Vidya’ya telefon verir. Daha sonra telefon ile konuşmadan önce su içip rahatlamasını ister. Vidya suyu içer içmez bayılır. Meera ise olanları an ve an izler.

19 Mart Cuma Masum Özeti - 362. bölüm Vidya bayılır

Meera ile Dharam odasına gider. Meera evliliklerinin bir oyun olduğunu, kendisine dokunmaya cüret dahi etmemesini ister. Dharam ise Meerayı kolunda tutup yere atar. Burası kendi yatağı olduğunu, yerde yatması gerektiğini söyler. Meera yine havalı bir şekilde kendisinin bir Modi olduğunu yerde yatamayacağını söyler. Dharam ise bağırıp Meera’nın gözünü korkutur.

Vidya yarı baygın bir halde uyanır. Gaura telefon verip ailesini aramasını ister. Vidya annesini arayıp Meera der. Tam da o sırada Gaura telefonu alıp oyunculuğa başlar. Meera’nın burada olduğunu, buraya gelince her şeyi anlatacağını söyler. Sonrasında telefon çekmiyor deyip telefonu kapatır. Vidya gözünün önünde oyun eden Gaura’yı görünce şok olur. Neden böyle yaptığını sorunca Gaura Vidya’yı tehdit eder.

Masum 19 Mart Özeti - Ahem kadına çarpar

Modiler hızla Gaura’nın evine doğru giderken yolda kaza yapar. Bir kadına çarparlar. Hemen kadının yardımına koşarlar. (Bu kadın kesinlikle önemli biri olacak.) Kadın iyi olduğunu söylese de Gopi gideceği yere kadar bırakacaklarını dile getirir.

Devamı Masum 363. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 362. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu