Dizi Özet

Masum 369. Bölüm Özeti 26 Mart Madu Modi Konağına Yerleşir

Masum 369. bölüm özeti 26 Mart Cuma. Madu Modi konağına yerleşir. Vidya Meera’yı kurtarır. İşte Masum 369. bölüm özeti sizlerle…

Masum 369. bölüm; Gaura’nın bayılması ile başlar. Ev halkı hemen Gaura’yı odasına taşır. Dharam herkesi odadan kovar. Annesini uyandırmak için su döker. Sonunda Gaura uyanır. Dharam’a Shravan ile tartıştığı için kızar. Dharam ise çok ileri gittiğini, ders vermek istediğini söyler. Lakin Gaura çok daha iyi planı olduğunu, bu süreç de sadece beklemesini ister.

Modi konağında Gopi annesi Madhu’nun da kalmasını istese de Kokila asla buna müsade etmeyeceğini söyleyip odasına gider. Madhu da Sona ile evden ayrılmak istese de Gopi Kokila ile konuşana kadar salonda beklemesini ister.

Masum 369. bölüm özeti Başlıyor!

Vidya kendisine gelen Gaura’ya su getirir. Gaura odasında uyuklarken bulur. Odada bir kokunun olduğunu fark eder. Gaura’ya yaklaştığında inek gübresi koktuğunu eline ve kıyafetine bulaştırdığını görünce Meera’nın kendisini suçladığı inek gübresi meselesinin arkasında ki kişinin Gaura olduğunu anlar.

Gopi Kokila’nın odasına gidip annesini uzun yıllar görmediğini, hasret gidermek için konakta kalması için adeta yalvarır. Ancak Kokila kararının kesin olduğunu, geçmişte yaptıkları ile bu evde asla kalamayacağını söyler. Gopi de geçmiş de ne olduğunu merak edip sorar. Kokila şöyle der.

Masum 369. bölüm özeti - Madhu ve Sona konakta

“Gopi kızım sen cezaevine girdiğinde ben de Urmila’nın evine kalmaya gittim. Raşi’ye orada bakıyordum. Ancak bir gün Madu eve geldi. Senin resmini yere atıp kızımın katili diyerek seni suçladı. Sonrasında Raşi’yi benden çalmak istedi. Bununla da kalmayıp Raşi’yi kaçırdı. Yolda elinden düşürüp kamyonun altında kalacakken ben son anda Raşi’yi ölümden kurtardım.” (Masum 369. bölüm özeti) Kokila Modi

Deyince Gopi annesinin yaptıklarını duyunca şok olur. Duyduklarına inanamaz. Gopi sinirle aşağıya iner. Madhuben’e yaptıklarının hesabını sorar. Madhu da geçmişte hata yaptığını, şimdi çocukları ile yaşamak istediğini söyler. Ancak Kokila müsade etmez.

Masum 369. Bölüm Özeti

Kokila Madhu ne derse desin onan inanmadığını, Raşi’nin hayatını asla riske atamayacağını, bu nedenle Madhu’un evde kalamayacağını söyler. Gopi ise o eve gelen bir gelin olduğunu unutup adeta tüm akrabalarını Modi konağında yaşatmak ister. (Urmila, Daval,ve Madhu)

Gopi yıllar sonra annesi ile hasret gidermek için herkesin önünde annesinin yaptıkları karşısına özür diler. Sonrasında annesinin hatasını anladığını, bir daha böyle bir şey yapmayacağını söyler. Hetal Kokila’dan izin vermesini ister. Ahem de Hetal’e destek çıkınca Kokila istemese de kabul etmek durumunda kalır.

Masum 369 Resmi

Vidya öğrendiği bilgiyi Meera ile paylaşsa da Gaura’nın oyununa gelir. İnek gübresini Gaura’nın yaptığını kanıtlayamaz. Bir kaç saat sonra Durga Meera’ya süt götürüp Vidya’nın inek gübresi olayında parmağı olmadığını, bunu yapan kişi Gaura olduğunu söyler. Meera da bunu kanıtlamak ve yüzleşmek için Gaura’nın yanına gidip soracağını söyleyince, Durga Gaura’dan korkar.

Durga bu konuyu Gaura’ya söylememesini rica etse de Meera kararlı olduğunu ve Gaura ile yüzleşmek istediğini söyleyince, Gaura Meera’nın ayaklarına kapanıp, Guara’ya söylememesini ister. Meera ise olayı yanlış anlayıp Gaura ile arasında çatışma çıkarmak niyetinde olduğunu söyler. Durga ağlarken, Gaura da her şeyi balkonda izler.

Gaura Vidya’nın evde korkusuzca dolanması ve kendisine karşı gelmesinin arkasında inancı olduğunu, bunu yıkmak için iyi bir plan yapmayı düşünür. Modi konağında Sona Tolu ve Molu’ya kızar. Kokila’ya “Çılgın kadın” diyerek hakaret edince Madhu Sona’yı ikaz eder.

Masum 369 Özeti - Durga Yalvarır

Ertesi günü sabah 7 de yapılması gereken Poja törenini Madu sabah 4 de Sona ile birlikte yapınca evde kriz çıkar. Kokila evin kurallarına uymasını, herkes sabah 7 de toplandığı için her gün 7 de evde poja yapıldığını söyler. Sona ise Kokila’nın bağırmasına karşı çıkıp Kokila’ın kafasını kıracağını söyler. Madhu Sona’yı sakinleştirip Kokila’dan özür diler.

Masum 26 Mart Cuma Özeti

26 Mart Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 26 Mart özeti vermeye devam diyoruz.

Gaura kendi kendine konuşuyor gibi yapar. Vidya Gaura’nın Kokila’ya hakaret ettiğini duyup yanına gider. Gaura bunu bilerek yapıp Vidya’yı tuzağa çeker. Durga ve Meerada Vidya’nın yanına gelir. Vidya Gaura’yı biri ile konuştuğunu ve Kokila’ya hakaret ettiğini söyler. Gaura konuştuğu bir kişi değil hayvan olduğunu söyleyip eve keçiyi getirir. Vidya yine yalancı konumuna düşer.

Masum 369. bölüm özeti - Sona Kinjal'i sinirlendirir

Modi konağında üst katta Madhu ile Kokila karşılaşır. Madhu geçmişi unutmasını, yeni dostluk kurmaları gerektiğini söylerken, Kokila’nın ellerini sımsıkı tutar. Kokila da neden ellerini sıkı tuttuğunu sorar. Madhu bu sırada kendisini yere atıp merdivenlerden yuvarlanır. Gopi Kokila’yı suçlar. Sona da eline vazoyu alıp Kokila’nın kafasına kırmak ister. Madhu ayağa kalkıp Sona’ya tokat atar.

Gaura’nın evinde de Meera mandirinde yanan mumun başında nöbet tutar. Navrati boyunca bu mum yanması gerekiyor. Vidya mum sönmek üzere olduğu için Meera’yı ikaz eder. Ancak Meera oralı olmaz. Vidya da yeni bir tane mum yakar. Meera da uyuyakalır. Gaura mumun söndüğünü görünce sopayla Meera’yı döver. Vidya ise mumun sönmediğini, kendisinde bir tane daha olduğunu söyleyip Meera’yı kurtarır.

Masum 26 Mart Cuma Özeti - Gaura Meera'yı döver

Devamı Masum 370. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 369. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

5 Yorum

    1. FİLİZİM LÜTFEEN BİZİM
     SAYFAYADA BAK CANIM
     YORUMLAR SİLİNİYOR Bİ
     BAK OLURMU TATLIM HAL
     EDERMİSİN SİLİNİYOR SONRA. GELİYOR ANLAMADIM SORUN VAR
     BENDEMİ YOKSA HERKESDEMİ BİLEMEDİM CANIM NOOLUR KURBAN
     OLUYUM SANA BAK TEŞEKKÜRLER

     1. canım siteyi güvenli bir sunucuya taşıdık geçtiğimiz yıl çalıştığımız firmaya. o sebeple taşıma sırasında yorumlar kayboldu kusura bakma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu