Dizi Özet

Masum 371. Bölüm Özeti 28 Mart Gora ve Kokila Karşı Karşıya

Masum 371. bölüm özeti 28 Mart Pazar. Kokila Dandinya dansında Gora’yı yenecek. Madhu Kokila’ya büyük bir sürpriz hazırlayacak. . İşte Masum 371. bölüm özeti sizlerle…

Masum 371. bölüm; Gopi ile Hetal’in konuşması ile başlar. Vidya Meera’nın yine kafasına göre hareket etmeye çalıştığını, bu günü de mahvetmek istediğini ama bunu önleyerek değil, doğruyu yanlışı kendisinin görebilmesi için kutlama sırasında istediğini yapmasını ister. Gopi ise kızı Meera’nın hala akıllanamadığı için çok üzülür.

Hetal, Gopi ve Vidya bunları konuşurken Gora da Meera’nın yanına gidip, Vidya Modi ailesinin öz evladı olduğunu ama kendisi evlatlık olma ihtimali olduğunu söyleyip kışkırtır. Meera çok sinir olur. Gopi’ye iyi bir ders vermek için plan yapar.

Masum 371 bölüm özeti Başlıyor!

Shravan, Gopi ve Vidya’nın yanına gidip dandinya oynamasını ister. Lakin Gopi istemediğini söyler. Vidya da Shravan’ı terslemek için ailesi Dandinya oynamayı sevmediğini söyleyip reddeder.

Meera Dharam’ın yanına gider. Yanında arkadaşlarının olduğunu gören Meera kibarca Dharam’ı çağırır. Dharam Meera’nın bu kadar kibar olduğunu görünce şaşkınlığını gizleyemez. Meera Dharam’ın kulağına bir şeyler fısıldar.

Masum 371. bölüm özeti - Kokila ile Gora dans karşı karşıya

Çok geçmeden ışıklar söner. Sahneye Meera çıkar. Dans etmeye başlar. Sonrasında Dharam da Meera’ya eşlik eder. Dandinya gününde sadece sopalarla dans edilebileceğini çok iyi bilen Meera, modern dans edip Modileri utandırmak ister.

Vidya Meera’nın utanmadan dans etmesini engellemek için Shravan’ı da alıp sıra kendilerine geldiğini söyleyip Dandinya dansı etmeye başlar. Meera ve Dharam dans edemez. Daha sonra tüm bayanlar Meera’yı çembere alıp Meeran’nın planını suya düşürür.

Gora Kokila’yı rezil etmek için karşılıklı Dandinya dansı etmek için anons eder. Herkes Kokila’nın yaşlı hali ile bu dansı oynayamayacağını düşünür. Gora’nın alaycı tavırlarına karşı Kokila Dandinya dansı oynayacağını açıklar.

Masum 371. Bölüm Özeti

Kokila ile Gora arasında ki dandinya dansını kazanan altın halhalı, kaybeden ise zinciri en büyük gelini tarafında ayağına takılacağı konusunda sözleşirler. Gora daha dayanaklı olduğunu düşünüp sopa ile arada bir Kokila’nın eline vurup, Kokila’yı zayıflatmaya çalışır.

Masum 372 Özeti - Meera halhal takarken

Kokila her defasında ayakta kalınca gora Vidya’yı ve Meera’yı her gün dövdüğünü, inanmazsa torunlarının koluna bakmasını ister. Kokila Vidya ve Meera’nın koluna bakınca sopa izlerini görünce şok olur. Bu sırada elindeki sopa ile Kokila’ya vurmaya devam eden Gora, Kokila’yı alt ettiğini düşünürken Kokila küllerinden yeniden doğar. Gora’yı tek sopa darbesi ile yere düşürür. İddiayı Gora kaybeder.

Kokila zinciri takmasını ister. Meera istemese de Gora’nın ayaklarına zincir takar. Bu sırada tüm misafirlere rezil olurlar.

Modi konağında Sona vazoları çalarken bir tanesini yanlışlıkla aşağıda oturan Tolu’nun kafasına düşürür. Tolu Sona’ya karşı duygusal anlamda bir şeyler hissettiği için bu vazo meselesinin üzerinde durmaz.

Kokila torunlarını döven Gora’nın foyasını ortaya çıkartmak için torunların kollarını gösterir. Gopi de Meera’ya Gora’nın işkencesine nasıl dayandığını, kardeşi dayak yerken nasıl seyrettiğini sorunca, Meera şöyle der .

“Vidya’dan nefret ediyorum!” (Masum 371. bölüm özeti) Meera

Diye bağırır. Dharam Meera’ya destek olur. Ahem de Meera’ya artık durmasını ve çenesini kapatmasını ister.

Vidya daha fazla tartışma çıkmaması adına ailesini Gora’nın evinden göndermek ister. Meera’nın beynini Gora’nın yıkadığını, onun için burada olduğunu söyler. Meera da sinirlenip, kendisi için değil Shravan için geldiğini, milleti kaldırmamasını ister.

Masum 371. bölüm özeti - Madhuben Radha'yı anar

Modiler Gora’nın evinden ayrılır. Kapı girişinde Madhuben rangoli (boyalarla desen çizme) çizmiştir. Herkes nedenini sorarlar. Bu sırada Raşi ve Radha’nın resmini görürler. Kokila sinirden deliye döner. Radha’nın resmini yere atıp kırar. Sonra da üzerinden geçer. Madhu kızı olarak Radha’nın çok günah işlediğini ama onu anmaya kimsenin engel olamayacağını söyler. Kokila da gelini Gopi’ye sert bir dille “Annene Radha’nın resmini evimde tutamayacağı konusunu ikaz et!” diye bağırır.

Masum 28 Mart Pazar Özeti

28 Mart Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 28 Mart özeti vermeye devam diyoruz.

Madhuben kızının resminin olmadığı yerde kalmayacağını, hemen evi terk edeceği konusunda blöf yapar. Gopi sessiz kalınca, adım adım kapıya doğru yürürken Kokila şöyle der.

“Kızının resmini odanda tutabilirsin. Lakin onu bu evde onu kimseye hatırlatmamak şartıyla” (Masum 28 Mart Özeti) Kokila Modi

Sözleri ile Kokila Madhuben’in evde Radha’nın resmini tutabileceğini ama belli bir şarta tabi olacağını söyler. Gopi annesini otayasına götürürken, Madhu da Gopi’nin kendi tarafında olmasını beklerken Kokila’nın tarafında olduğunu, en kısa sürede gelin-kaynana ilişkisini bozmak için plan yapar.

Masum 28 Mart Pazar Özeti - Gora herkesi kandırır

Dharam ile Gora gece Vidya’nın odasına gidip Modi ailesini tek tek arayıp daha sonra Vidya’nın cep telefonunu kapatır. Kokila sabah uyandığında Vidya’nın aradığını fark eder. Hep birlikte Gora’nın evine giderler. Vidya kimseyi aramadığını söyleyince işin arka planın da Gora’nın olduğunu anlar.

Devamı Masum 372. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 371. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

  1. Tesekurllaaar tesekkurlar sizlere filiz cnm nasilsin ellerine gonlune saglik bende geldim ne zamandir acilmadi site arkadasim nihayet geldim😊 GONULUM SELAM BEN GELDIM SENI UNUTMADIM CNM TATLIM BENIM IY ISIN UMUT ABIM NASIL HEPINIZ IYMISINIZ CANLARIM🙋‍♀️ NURANAAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu