Dizi Özet

Masum 387. Bölüm Özeti 13 Nisan Mahkeme Günü

Masum 387. bölüm özeti 13 Nisan Salı. Dharma hakim karşısına çıkar. Meera gerçekleri söyleyince Dharam kurtulacak. Detaylar Masum 387. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 387. bölüm;  Vidya ile Sharan’ın vedalaşmak üzere Durga’nın ayaklarına dokunması ile bölüm başlar. Durga kendisinin oğlu ile gitmeyeceği için üzülür. Her ikisi de Durga’nın yakalarına dokunup duasını aldıktan sonra merdivenlerden inerken, Gora bilerek Durga’nın kıyafetine basar. Durga düşeceği sırada Shravan tutar.

Shravan annesinin başının döndüğünü düşünüp panik olur. Vidya ise arkada tarafta sırıtan Gora’yı görünce “Bilerek kaynanamı sen mi itekledin” diye sorar. Gora da yarı gerçek yarı alaycı bir üslup ile kendisi iteklediğini söyler.

Vidya o sinile Sharvan’ın yanına gidip evden ayrılmayacaklarını, Durga’nın yanında kalacaklarını söyler. Sharavan Vidya’da ki %100 karar değişikliğinin nedenini sorsa da Vidya söylemez.

Masum 387 bölüm özeti Başlıyor!

Gopi ile Ahem Meera ile Kokila hakkında konuşur. Gopi Kokila ile Meera birbirine uzak iki ada gibi asla bir araya gelmeyeceğini söyler. Dharam da hapiste aklı fikri Meera ile geçirdiği güzel günleri düşünür. Hapisten çıktıktan sonra ilk iş olarak Meera’yı görmeye gideceğini hayal eder.

Masum 387. bölüm özeti - Dharam mahkemede

Ertesi gün tüm aile tapınak da dua ederler. Gopi ve Meera dua sonrasında Kokila’nın kutsamasıını almak için ayaklarına dokunmak ister. Lakin Kokila geri adım atarak öfkesini açıkça gösterir. Sonrasında Kokila arkasını dönüp giderken bilerek düşüyor numarası yapar. Gopi hemen kaynanasını tutar. Sonra Kokila der ki;

“Yanlış bir adım kişiyi nasıl düşürüyorsa sizlerin de adalet adına yaptıklarınız bizi düşürecek. Ancak iş içten geçmiş olacak.” (Masum 387. bölüm özeti) Kokila Modi

Sözleri ile Kokila bir kez daha Gopi’den davayı geri çekmesini ima yolu ile istese de Gopi kızına tecavüz ettiğini düşündüğü Dharam’ın cezasını çekmesini ister.

Durga Modi konağına gelip kocasına karşı açtıkları davayı geri çekmesini ister. Ancak Gopi davayı geri çekmeyeceklerini söyleri Gopi’den istediği cevabı alamayan Durga bu defa Meera’nın yanına gidip Dharam’ın kendisi için yaptıklarını hatırlatıp, ona karşı açtığı davadan vaz geçirmeye çalışır. Bu da elbette Gora’nın bir oyunu. Gora Durga’ya bu işi halletmesi karşılığında evin yeni büyük gelini olarak sayacağını söylemiştir.

Masum 387. Bölüm Özeti

Gopi açık bir şekilde Durga’nın ricasını reddettikten sonra tüm aile üyeleri Dharam’ın mahkemesine giderler. Gora mahkeme öncesinde Gopi ile görüşür ve ondan davasını geri almasını ister. Almadığı takdirde kızları hakkına akla hayale gelmeyecek iftiralarla rezil edeceğini dile getirir. Lakin Gopi davayı kimin kazanacağını ancak hakimin karar vereceğini, asla davayı geri çekmeyeceklerini söyler.

Masum 387. bölüm özeti - Gora Gopi'yi tehdit eder

Dharam polis tarafında getirilir. Dharam mahkeme öncesinde Meera ile konuşmak ister. Müfettiş de karşı tarafın izin vermesi halinde görüşebileceğini söyler. Jigar herkesin içinde görüşebileceklerini söyler. Dharam bir şey konuşmayacağını, sadece Meera’nın gözlerine bakacağını dile getirir. Dhram Meera’nın yanına gelip tecavüze yeltenip yeltenmediğini sorar. Meera bu sözlerinin ardında ağlar. Polisler Dharam’ı götürür. Gopi ise mahkemede sade ve sadece gerçekleri söylemesi konusunda Meera’ya akıl verir.

 Dharam’ın Davası Başlar

Hakim karşısına getirilen Dahram konuşmadan önce hakkındaki suç şüphesi Dharam ve davayı izleyenlerin yüzüne okunur. Gora hemen itiraz eder. Sırası işle tüm avukatlar tek tek konuşur. Gora işine gelmeyen bir şey olduğunda hemen itiraz eder. Hakim Gora’yı ikaz eder. Hakim Meera’yı babası yaşında Dharam ile ailesi zorla evlendirip evlendirmediğini sorar. Meera kendi isteğini ile evlendiğini, evli olduğunu sonradan öğrendiğimi ama yine onun yanında kalmak istediğini söyler.

Dharam’ın avukatı Meera’nın evli bir adamla bilerek evlendiğini, öncesinde Shravan ile nişan taktığını lakin Dharam’ın daha zengin olduğunu görünce nişanı atıp Dharam ile evlendiğini iddia eder. Ahem sinirlenip avukata kızar. Hakim ise Ahem’i ikaz eder. Avukat Meera’yı adeta kötü bir kadın gibi göstermeye çalışınca Dharam dayanamaz ve der ki;

“Meera asla öyle biri değil. O benim eşim olur. Ona taciz etmeye çalıştım suçumu kabul ediyorum” (Masum 387. bölüm özeti) Dhraram

Deyinde Gora içinden “Bu Dharam aptalın teki” der. Hakim, Meera’ya Dharam’ın ona tecavüz etmeye çalışıp çalışmadığını sorar. Meera ise Dharam’ın tecavüz etmeye çalışmadığını söyleyip duruşma salonundan ağlayarak çıkar. Hakim Dharam’ın suçsuz olduğuna karar verir.

Meera hızla tapınağa gidip doğru göstermesi için dua eder. Bu sırada telefonu elinden düşer. Olay anından telefonun kamerası açıldığı için Dharam’ın masum olduğunu görür.

Masum 13 Nisan Salı Özeti

13 Nisan Salı günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 13 Nisan özeti vermeye devam diyoruz.

Gopi Meera’nın arkasından tapınağa gider. Mahkemede beklenmedik bir şekilde ifade verdiği için kızına kızmak istese de Meera telefonunda ki video kaydını izleyip Dharam’ın masum olduğunu söyler.

“Masum bir insanı kurtardığın için seninle gurur duyuyorum kızım” (Masum 13 Nisan Salı Özeti) Gopi Modi

Sözleri ile kızına destek olur. Gopi ve kızı Modilerin yanına gider. Gora davayı kazandığı için havalanırken Gopi Dharam’dan özür dileyip yanlış anladığını söyler. Ahem Gopi’nin neden böyle yaptığını anlayamaz. Dharam Meera ile konuşmak istediğini söyler. Lakin Gopi buna müsade etmeyeceğini söyleyince Dharam arabanın camını kırar.

Masum 13 Nisan Salı Özeti - Gopi Dharam'dan özür diler

Modiler eve geldiğinde evin gelinlerinin yapması gereken ritüeli Sona’nın yaptığını gören Hetal Sona’ya sinirlenip kimin müsade ettiğini sorgular. Kokila kendisinin izin verdiğini, artık Sona’yı gelini olarak kabul etmesi gerektiğini söyler.

Kokila Meera’nın yeniden Gora’nın evine gitmesi konusuna görüş açıklar. Ancak Gopi Meera’nın evli adamın yanında olmayacağını söyler. Kokila Gora’nın evine gidip Meera’yı geri getireceğini söyleyince Gora ve Durga sinirlenir.

Devamı Masum 388. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 387. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu