Dizi Özet

Masum 389. Bölüm Özeti 15 Nisan Maskesi Düştü

Masum 389. bölüm özeti 15 Nisan Perşembe. Gopi Kokila’nın tavırlarında ki değişiklikten şüphelenecek. Bakın Kokila zannettiğimiz kişi kim çıkacak. Detaylar Masum 389. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 389. bölüm; Gopi’nin Kokila’ya karşı konuşması ile başlar. Gopi Kokila’nın elini tuttuktan sonra Kokila sinirden deliye döner. İki ekmeğe muhtaç biri iken, okuma yazma bilmediği dönemlerde onun alıp baş gelin ilan ettiğini ama bugün kendisine ihanet içerisinde olduğunu söyler.

Gopi ise Kokila’ya yanlış düşündüğünü, her zaman arkasında yer aldığını ama bugün kızı  Meera’nın hayatı söz konusu olduğunu söyleyip Kokila’nın tavırlarının yanlış olduğunu söyler.

Ahem de Kokila’nın yanına gelip yıllarca Gopi’yi büyütüp bu zaman getirdiğini, ancak bunları herkesin içinde söylemek marifet olmadığını söyleyince Kokila daha da sinirlenir.

Masum 389 bölüm özeti Başlıyor!

Meera bu soruna neden olduğu için sinirle oradan ayrılır. Herkes Meera’nın peşinden koşar. Meera odaya kendisini kilitler. Kokila her şeyin sorumlusu olarak Meera’nın adını söyler. Meera kapının diğer tarafında Kokila’nın bu sözlerinden sonra ağlarken Dharam da Meera’yı alıp götürmek ister.

Masum 389. bölüm özeti - Kokila'nın Maskesi düşer

Gopi kızının evlendiğini zamanda kafasının karışık olduğunu, şimdi şartların değiştiğini, ikilinin ayrılmasının daha sağlıklı olacağını söyler. Dharam Meera’yı hiç bir şekilde bırakmayacağını söyler.

Bu sırada Gora elinde ufak bir davulla gelip alaycı konuşmalardan sonra oğluna kimsenin hakaret edemeyeceğini söyler. Gelini Meera’yı almaya geldiğini söyler. Ahem Jigar’dan Gora’yı ve oğlunu kovmasını ister. Dharam annesine dokunursa hem Ahem’i hem de Jigar’ı öldüreceğini söyler.

Meera gelip gelmeme konusun da cevap vermeyince Dharam annesini da alıp Modi konağından ayrılır.

Masum 389. Bölüm Özeti

Kokila Dharam ile Gora çıkmadan kapıda yakalar. Meera’yı er yada geç onu göndereceğini, kavga ve gürültü ile Meera’yı buradan götüremeyecekleri konusunda konuşur. Madhuben bunları dinler. Gora ve Dharam gittikten sonra Kokila’nın tavır değişikliği konusunda alay eder.  Kokila sinirle Madhuben’e bağırıp Meera’yı Dharam’ın yanına göndereceğini söyler.

Gopi de ayın konu üzerine Ahem ile konuşur. Zamanında Meera’yı Gora’nın elinden kurtarmak için yaptıklarını birden unutan Kokila şimdide Meera Dharam’ın eline gitmesi için çabaladığını ve bunu anlayamadığını dile getirir.

Kokila kuryeden bir paket alır. Paketin içinde ne olduğunu merak edip Kokila’yı izler. Ancak Kokila şühelenince Gopi odasına gidip TV izliyor gibi davranır. Gora’nın evinde sabah Vidya Poja yaparken Dharam oraya gelip poja yapmak istediğini ve Meera gelene kadar oruç tutacağını söyler. Urmila ve Gora Dharam’ın bu tepkisine şaşırır. Zira bu istediği oruç tutma konusunu bekar kızlar yaptığını söylese de Dharam kararlıdır.

Evde Sona Kokila’ya yalakalık yaptığından Kokila artık sabah aartilerini Gopi değil Sona’nın yapmasını istediğini söyleyince herkes şok olur. Kısaca Kokila ile Gopi kılıçları çektiler.

Kokila, ailesine Sona’nın bugünden itibaren sabah aartisi yapacağını söyler. Gopi, üzerinde ki şaşkınlığı hızla atlatıp, Kokila’nın haklı olduğunu, Sona’nın sorumluluk almaya başlaması gerektiğini söyler. Kokila bunun üzerine Gopi’den evin anahtarını istemeden Gopi’den alır. Bu sırada Gopi Kokila’nın boynunda bir şeyler olduğunu ama bunu saklamaya çalıştığını düşünür.

Masum 389. bölüm Özeti - Meera'nın avukatı Gora'nın yanında

Dharam Meeran’nın yokluğunda büyük boşluğa düşer. Gora buna bir çözüm bulması gerektiğini düşünür. Modi konağında Meera da Gopi ile konuşup Dharam’dan boşanmak istediğini söyleyince Gopi hemen avukatı arar. Avukat elindeki kâğıtlarla gelir. Meera kağıtları imzalandıktan sonra Avukat Gora’nın konağına gider. Meera’nın boşanmak istediğini Dharam’ın kağıtları imzalaması gerektiğini söyler. Dharam kâğıtları alıp yakar. Gora da Avukatı terlikle kovar.

Gora sinirle Kokila’yı arayıp bir araya getirmeye söz verdiğini ama eve avukat gönderdiğini söyleyip fırça atar. Kokila da o öfkeyle Gopi’nin yanına gelip Gora’nın evine avukat göndermeye nasıl cüret ettiği konusunda fırça atar.

Masum 15 Nisan Perşembe Özeti

15 Nisan Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 15 Nisan özeti vermeye devam diyoruz.

Kokila Ahem’in bilgisi olmadan büyüklerin haberi olmadan kendi başına boşanma meselesini konusunda nasıl kararlar aldığını sorar. Ahem konu hakkında bilgisi olduğunu söyler. Gopi de uzun zamandır kendilerine karşı taraf aldığından beri artık kararlarının danışmadan vermek durumunda kaldığını söyler.

Ahem de Gopi’nin tarafını tutunca Kokila bu defa kendisi kimseye sormadan evi terk edeceğini söyler. Ahem Gopi’den annesini durdurmasını ister. Lakin Gopi oralı olmaz. Zira Kokila ne yaptığının bilecek yaşta olduğunu söyler. Ahem bu defa Kokila’nın arkasında gider Parag ile birlikte Ahem Kokila’nın gitmemesini ister. Kokila sinirle konağı terk eder.

Masum 15 Nisan Perşembe Özeti - Gopi Kokila'yı buur

Ahem ve Gopi her yer de Kokila’yı arar. Sonunda Gopi Kokila’yı bulur. Lakin gitmemesi gereken yerde gezdiği için hemen yanına gitmek yerine onu izler. Bir kadınla yemek yüzüğünden kavga eder. Kadın Kokila’yı suya atınca Gopi Kokila’yı kurtartır. Birlikte tapınağa giderler.

Gopi son zamanlar da ki değişimini tek tek anlattıktan sonra daha önce Kokila’nın yapmayacağı hal ve tavırları sergilediğini söyler. Sonunda “Sen benim kaynanam olamazsın” deyip, kadının yüzündeki maskeyi çıkartır. Bir anda Kokila değil başka biri olduğu ortaya çıkar.

Kadın kendisini tanıtır. Adını Premlata olduğunu söyler. Gopi Ahem’i ve polisi aramak için telefonu aldığında Premlata Gopi’nin boynuna şalı geçirip tapınağın içine kadar sürtükler. Telefonunda Kokila’nın elleri ve kolları bağlı bir şekilde oturduğunu gösterir. Ahem de Gopi’nin söylediği tapınağa gelse de onları bulamaz. Devamı Masum 390. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 389. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu