Dizi Özet

Masum 390. Bölüm Özeti 16 Nisan Dharam’a Kamyon Çarpar

Masum 390. bölüm özeti 16 Nisan Cuma. Gopi gerçek Kokila’yı bulamayacak. Dharam’a kamyon çarpacak. Detaylar Masum 390. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 390. bölüm; Sahte Kokila ile Gopi’nin konuşması ile başlar. Gopi’yi tehdit edip bu durumdan başka birine söylemesi halinde Kokila’yı öldüreceğini söyler. Bu sırada Ahem de tapınağa gelip “Anne! Gopi!” diye bağırmaya başlar. Sahte Kokila bir kez daha Gopi’yi tehdit edip, Kokila’nın yüzünü makyaj ile yeniden yüzüne yapıştırır.

Ahem annesini eve dönmesini ister. Sahte Kokila da Ahem’e eve döneceğini, Gopi’nin kendisini ikna ettiğini söyleyince zavallı Ahem çok sevinir. Oysa Kokila gizli bir yerde esirdir.

Masum 390 bölüm özeti Başlıyor!

Gora Durga’nın bacaklarına basar. Vidya bunun fark edip Gora’ya kızar. Dharam son konuşmasında Durga’nın da artık bu evde saygı göreceğini söylemiştir. Vidya bunun hatırlatıp saygı duymasının ister. Gora alay edip hizmetçilerin hiç bir zaman saygı görmeyeceğini dile getirir. Bu sırada Shravan annesinin ve eşinin bu evde saygı duyulması gerektiğini söyleyince, Gora ne zamandır çocuk istediğini ama hala bir tık yok diyerek dalga geçer. Vidya’nın bereketsiz olduğunu söylemeye çalışır.

Ahem ile birlikte Gopi ve Kokila eve gelir. Gopi bir yolunu bulup tüm gerçeği Ahem’e anlatması, gerçek Kokila’yı oradan kurtarmaları gerektiğini çok iyi biliyor. Lakin nasıl bunun Ahem’ söyleyeceğini düşünür. Ahem ve Gopi odalarına gider.

Masum 390. bölüm özeti - Dharam'a kamyon çarpar

Gopi tam lafı açmışken, Kokila içeri girer. Suya düştüğünü ve biraz rahatsızlandığını, bundan dolayı Gopi’den ilacının getiremesini ister. Gopi bunun üzerine Ahem’in yanından ayrılıp Kokila’nın odasına giderler. Sahte Kokila Gopi’ye defalarca vurup gerçeği Ahem’e söylemeye nasıl cüret edebileceğini sorar. Gerçek Kokila’nın videonu gösterip bir daha bunun denemesi halinde Kokila’ya elektrik vereceğini söyler.

Masum 390. Bölüm Özeti

Gece Gopi gerçek kaynanası Kokila’yı nasıl kurtaracağını düşünür. Sabah olduğunda Sona evin yeni gelini olduğu için erkenden aarti töreni yapmış ve tüm aileye dualı tatlılardan ikram eder. Sahte Kokila’nın Raşi’ye karşı soğuk davranması Hetal’in dikkatinden kaçmaz. Kokila da Sona’nın evlendikten sonra hiç hediye almadığını, yemekten sonra alış verişe götüreceğini söyler.

Masum 390 Özeti - Vidya Gora'ya karşı gelir

Vidya da da Gora’nın evinde kahvaltı servisi yapar. Shravan Vidya’ya , Viday da Shravan’a karşı kırılmıştır. Gora’nın çocuk meselesi yüzünden ilinin arası açılır. Zaten Gora’nın da istediği bu.

Kiracılar Urmila’yı arayıp şikayette bulunurlar. Urmila hiç bir şey yapmamalarını oraya geleceğini söyler. Urmila Gora’nın evinden Rajpal Nagar’a gider. Kiracılar sadece 12 saat elektrik alabildiklerini, oturmadığı evinde problem olduğunu iddia ederler. Kiracılar Urmila’nın evindeki kaçağı tespit etmek isterler. Lakin Urmila buna izin vermez. Kendisinin gidip kontrol edeceğini söyler.

Urmila kendi evine girdiğinde ayağını sandalyeye çarpar. Sesi duyan Kokila Urmila’ya sesini duyurmaya çalışır. Zira kapıyı açması halinde kapı kolunda ki elektrik devresi bir anda aktif olacağı için ağzı kapalı olsa da bağırmaya başlar. Urmila sesi fark eder.

Masum 390. bölüm Özet - Gerçek Kokila Sahte Kokila'nın yanında

Kapıya gidip açmak isterken, Kokila da elektriği devre dışı bırakmak için perdeyi elektrik panosunun üzerine düşürüp şarteli kapatır. Urmila zaten korkak. Bir anda evin içinde elektrikleri gidince “Hayalet var” diye bağırıp kaçar. Hatta kapıyı bile kilitler.

Urmila çıktıktan sonra sahte Kokila gerçek Kokila’yı kaldırıp kurduğu elektrik düzeneğini yeniden aktif eder. Sahte Kokila, gerçek Kokila’ya zengin hayatına kaldığı yerden devam edeceğini söyler.

Masum 390. bölüm özeti - Sahte Kokila sinirlenir

Urmila eve gelip kendi evinde hayaletlerin olduğunu, sandalyeden düşme sesi olduğunu daha sonra elektriklerin kesildiğini söyleyince Gopi şüphelenir. Hemen Urmila’nın evine gidip Kokila’yı bulur ve onun kurtarır. Ancak o da ne? Gerçek Kokila değil sahte Kokila’dır. Gopi ne yapacağını bilemez. Sahte Kokila Gopi’ye tokat atar. Gopi de gerçek kaynanasının görmek istediğini söyler.

Masum 16 Nisan Cuma Özeti

16 Nisan Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 16 Nisan özeti vermeye devam diyoruz.

Sahte Kokila Gopi’yi evden kovar. Gopi gittikten sonra Madhuben saklandığı yerden çıkıp Modileri yakında biteceklerini söyleyip dans ederler. Bir kaç dakika sonra Gora gelir. Elinde bıçakla Premaltha’nın boğazına dayar. Sorna gülüp üçü birlikte dans etmeye başlar. Anlaşılan o ki bu sahte Kokila olayı Gora ve Madhuben’in ortak planı.

Bu olayın başı elbette Madhuben. İlk olarak sebze satıcı Premaltha’nın vücut yapısı ve ses tonu Kokila’ya çok benzediğini fark eder. Bu plandan Gora’ya bahsedip birlikte Kokila’nın kaçırılmasının planladıklarını birbirlerine anlatıp gülerler.

Masum 16 Nisan Cuma Özeti - Madhuben ve Gora yan yana

Gopi yeniden Modi konağına gelir. Sona ile sahte Kokila da eve gelir. Gopi gerçek kaynanasına ulaşmak için sahte Kokila’nın odasında arama yapıp delil bulmaya çalışır. Hiç gömmediği bir telefon bulunca onu odadan kaçırmak ister. Lakin sahte Kokila odaya gelip Gopi’nin elinde ki telefonu alır. Üstüne bir de tokat atar.

Vidya Meera’yı arayıp hal hatır sorar. Bu sırada Dharam dışarıda kanepe de oturmaktadır. Tam karşısında duran kamyonun fireni patlayınca kamyon Dharam’ın üzerine geldiğini gören Vidya telefonu kapatmadan Dharam’a bağırır. Meera da telefonun diğer ucunda Dharam’a bir şey olacağını anlayıp ağlamaya başlar. Kamyon Dharam’a çarpar. Sonra da üzerinden geçer. Devamı Masum 391. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 390. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu