Dizi Özet

Masum 399. Bölüm Özeti 25 Nisan Paridhi Sona’yı Kabul Etmez!

Masum 399. bölüm özeti 25 Nisan Pazar. Paridhi Sona ile Tolu’nun evliliğini kabul etmeyecek. Paridhi’yi bu konuda kimse ikna edemeyecek Detaylar Masum 399. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 399. bölüm; Modiler Sona ile Tolu’yu yeniden evlendirip Modi konağına getirirler. Kapıda onları Meethi karşılar. Kokila aarti tepsisini getirmesini ister. Gopi eve yeniden gelin olan Sona’yı dualarla karşılar. En sonunda evin bereketi artsın diye yere konan pirinç kasesine tekme atması istenir.

Sona tam tekme atacakken başka biri tekmeyi atar. Elbette o kişi Parihi’dir. Lakin Sona Paridhi’yi tanımadığı için öfkeyle bağırmaya başlar. Sona ile Paridhi ayak üstü laf kavgası eder. Sona Tolu’ya “Bu kadında kim ” der. Paridhi ise “Tolu’nun annesiyim” diye cevap verince Sona şok olur. Hemen özür dileyip ayağına dokunmak ister. Lakin Paridhi öfkeyle Sona’yı itekler.

Masum 399 bölüm özeti Başlıyor!

Kokila ve Gopi bunu yapmaması için ikaz eder. Lakin Paridhi eline aldığı gazete kâğıtlarını yere atar. Sona’nın hırsız ve adam kaçıran üçüncü sınıf birisi olduğunu, oğlunu evlendirirken kendisine neden haber verilmediğini sorar.

Masum 399. bölüm özeti - Pari Sona'yı Kabul etmez

Jigar Parihi’ye üzmemek adına söylemediklerini açıklar. Kokila gelin ritüellerinin yarım kaldığını, konuşmak istiyorsa içeri gelin girdikten sonra konuşmasını ister. Sona da hırsızlık konusu daha önce açıkladığını söyler.

Meera ie Dharam karmaşık duygular içinde. Meera boşanmak için gün sayarken Dharam ise hayatının aşkı avuçlarının içinden gittiği için bitik bir haldedir.

Masum 399. Bölüm Özeti

Jigar, Paridhi’ye Sona’nın iyi bir kız olduğunu ve onu kabul etmesi gerektiğini söyler. Kokila ise Sona’nın yeniden ritüelleri yapmasını ister. Meethi yeniden içi pirinç dolu kase getirir. Sona pirinç kasesine tekme attıktan sonra kırmızı boya olan tepsinin içine basar. Bu sırada Pardihi çantasında çıkardığı mürekkebi döker. Tepsi de ki kırmızı renk bir anda siyaha boyanır. Sano’nın ayakları kırmızı rengi değil, siyah rengi eve bulaştırır. Kokila bunu görünce Sona’ya kızar.

Masum 399 Özeti - Paridhi - Sona'yı kabul etmez

Paridhi Raşi öldükten sonra Tolu ve Molu’yu evladı olarak görüp büyüttüğünü ama Modi ailesi Tolu’nun kalitesizi okuma yazma bilmeyen bir kızla evlendirme meselesini kendisine danışmadıkları konusunda sitem eder. Sona’yı gelini olarak kabul etmeyeceğini söyler. Tüm aile Sona’nın iyi biri olduğu konusunda ikna etmeye çalışsa da kimse bunu başaramaz.

Gora kendisine tokat atan Meera’dan intikam almak için eline aldığı elektrikli sivrisinek öldüreceğini gözlerini kapatıp vuracağı sırada Dharam ile Meera yer değiştirir. Dharam beklemediği bir yerden yüzene tokat gibi elektrikli sivrisinek öldüreceği yüzüne çarpar ve iz yapar. Meera acı içinde kıvranan Dharam’ın yüzünü su ile siler. Bu sırada Durga’nın kendisine baktığını gören Meera bir adına kendisini geri çeker.

Dharam kendi yüzünü yakan Gora’ya hesap sorar. Gora istemeden oldu dese de Dharam Meera’ya vurmak istediğini ama araya kendisi girdiği için zarar gördüğünü söyledikten sonra söz verip bir daha Meera’ya zarar vermemesini ister.

Masum 399. bölüm özeti - Paridhi Kokila ile tartışır

Paridhi kendisini odaya kilitler. Tüm aile Paridhi’nin kapısına gelip açmasını istese de çok sinirli olduğunu, kapıyı açmayacağını söyler. Bu defa Gopi pencereden Paridhi’nin odasına gidip Sona hakkında konuşur. Sona zamanında sıkıntı çıkarsa da sonradan çok değiştiğini, Kokila’nın hayatını kurtardığını söyler.

Paridhi tüm söylenenlere rağmen Sona’ya karşı düşünceleri değişmediği gibi üstüne bir de Tolu’ya cephe alır. Zira Paridhi Tolu’ya şöyle der.

“Ben seni kendi annenden daha çok sevdim. Evladım gibi büyüttüm. Ancak benim yerine Raşi olsaydı evliliğini yine saklayacak mıydın?” (Masum 399. bölüm özeti) Paridhi Modi

Bunun üzerine Tolu hayır diyerek Paridhi’ye karşı yaptığı hatayı anlar.

Gora’nın evinde Dharam söz verdirdiği için kendi elleri ile Meera’ya karşı eziyet edemeyeceği için kadın hakları savunucuları Gora’nın evine gelir. Gora Meera’yı zalim bir gelin olarak onlara anlattığı için kadınlar da Meera’nın odasına gelir. Vidya onlara engel olmak istese de kadınlar her ikisini de kardeş olduğunu öğrenince ikisini de aradan çıkartmak ister. Gora ise keyifle bu anları izler.

Masum 25 Nisan Pazar Özeti

25 Nisan Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 25 Nisan özeti vermeye devam diyoruz.

Paridhi kendisi üzerine Tolu’nun yemin etmesini ister. Tolu da annesi Paridhi’nin dediğini yapar. Sona’yı kabul edene kadar evliliğini tam olarak tamamlamayacağını söyler. Hetal ve Kokila buna karşı çıksa da Paridhi sözünden dönmez.

Gora çevredeki kaynanaları çağırıp Meera’yı dövdürtmek ister. Kadınlar önce 100 defa özür dilemesini daha sonra döveceklerini söyler. Meera telefonundan gizlice çevredeki gelin hakları savunucularına mesaj atar. Sonra telefonunu gizlice kaydını açıp kadınların dediği 100 defa özür dileme olayını yapar.

Masum 25 Nisan Pazar Özeti - Kokila Pari'ye kızar

Kadınlar 100 defa özür dileyen Meera’ya tokat atmak isterken Vidya engel olur. Bu sırada Gora’nın evini gelin hakları savunucuları basar. Gelinler orada ki işkenceyi gördüklerini söyleyip tüm kaynanaları döverler. En sona Gora kalır. Gelinler Gora’yı da tam dövecekleri sırada Vidya engel olur. Gelin hakları savunucuları da evi terk eder.

Sona Paridhi’nin dediğini yapacağı için Tolu’ya tepkilidir. Gopi de Sona’nın yanına gelip Paridhi’nin kötü biri olmadığını, sadece evlendiklerini duyduğunda şok olduğunu, zamanla sinirinin geçeceğini söyler. Bu sırada konuşmaları Paridhi gizlice dinler. Gopi’nin Tolu’yu dolduruşa getirdiğini, oğlu Tolu’yu Gopi’nin elinden kısa süre içinde almayı planlarlar.

Devamı Masum 400. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 399. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

  1. Tolu’nun veya Molunun karısı kötüydü sanırım ileride acaba hangisinin karisiydi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu