Dizi Özet

Masum 40 Bölüm Özeti 1 Mayıs Cuma Fragmanı

Masum 40. bölüm özeti hakkında sizleri bu haberimizde bilgilendirmek istiyoruz. Aslında daha önceki yazılarımızda bölümlerin uzunluğundan dolayı bizleri 40. bölümde neler olacak konusuna değindiğimizi fark ettiğimiz için kısaca Masum 1 Mayıs Cuma Özeti vereceğiz.

Masum 40 bölüm de neler olacak konusuna geçmeden önce Divali öncesinde Hental ile Gopi arasındaki sorun çözülmüş, ikisi dertleştikten sonra kapıdan içeri Urmila’nın girmesi ile bölüm sona ermişti. Şimdi kaldığımız yerden anlatmaya başlayalım.

Masum 40 Bölüm Özeti

Urmila kendi evinde daha Divalisini kutlamadan sabahın erken saatlerinde Modi konağına gelir. Bu durum karşısında Koki de laf sokmak için zaten fırsat kolluyor. Hemen bu ne acele. Evinde kutladın mı divalini diye çıkışır.

Hental, Urmila ve Raşi’nin yanında Divali sonrasında sütlaçlar yıllarca Koki yaptı. Bu yıl da kimseye bırakmadan kendisi yapacak deyince, Raşi’nin aklına hain bir plan gelir.

Koki gittikten sonra Urmila ve Hental’in yanında evde istenmeyen gelin olduğunu ve bu evde beceriksiz bir gelin olarka görüldüğünü bu sebeple evin anahtarı elinden alındığını söyleyip, kayın validesi Herntal’a laf sokar.

Masum 1 Mayıs Cuma Özeti - (40 bölüm)

Raşi annesini de alıp odasına götürür. Tüm hafta boyunca başına gelenleri ve kendisine karşı ev halkının nasıl düşündüğünü anlattıktan sonra, Urmila ile Raşi kafa kafaya verip, evdeki konumu yerle bir eden Koki’yi alt etmek isterler.

Planlarına göre Koki yıllarca yaptığı sütlacı sabote edecekler. Lakin bunu sabote ederken arkasında kendileri çıkmayacak şekilde plan yaparlar.

Koki de gelini Gopi ve evin hizmetçisi ile birlikte hem divali de kullanılacak çıra ile hem de sütlaç ile birlikte ilgilenirler. Koki kimsenin el sürmemesini ve bizzat bayram günü kendi yaptığı tatlıyı herkese ikram edeceğini dile getirir.

Modi ailesinde bu durum bir gelenek olduğunu ve yıllar sonra kendisinin yerinde Gopi’nin yapması gerektiğini söylerler.

Şer Odakları İş Başında

Raşi’nin odasında plan yapan Urmila ve Raşi sinsi adımlarla mutfağa giderler. İlk olarak karşılarına Gopi çıkar. Gopi’yi mutfaktan uzaklaştırmanın bir yolunu bulurlar. Gopi de aklına kötülük gelmediği için mutfaktan gider.

Masum 40

Koki sütlacı yapıp mutfaktan gittiğini gören Urmila ve Raşi, hemen arkasından mutfağa gidip, sütlacın içine gaz yağı döküp karıştırmasını ister. Bu sırada Urmila da gözcülük yapmaktadır.

Ağır adımlarla Koki’nin mutfağa geldiğini gören Urmila, hemen karşısına doğru gidip başının çok ağrıdığını söyler. Koki ise Urmila ile ilgilenmez ve Mani’ye ağrı kesici ilaç getirmesini ister. Urmila ilk hamlesi boşa çıkınca, aklına sinsi bir fikir gelir. Elindeki cep telefonu ile evin sabit numarasını arar.

Koki geri dönüp telefona cevap vereceği sırada, Raşi mutfaktaki işini bitirip çıkması için zaman kazandırır. Raşi yakalanmadan mutfaktan çıkmayı başarır.

Divali Başladı

Ev halkı toplandı. Divali için dualar edildi. Gopi duasını yaptığı sırada gaz yağının kokusunu alsa da artık ikramlar ev halkına çoktan dağıtılmıştır. Koki de hemen fark eder.

Divali Modi ailesi için oldukça önemli dini bir bayram olduğu için evin büyük ağabeyi Şirag da divaliyi mahvettiği için başta Hental olmak üzere Koki’ye de kızar. Bu sırada Raşi ve Urmila da içten içten sırıtmaktadır.

Koki Sütlacı Sabote Edenin Peşinde

Koki hemen Şirag’a karşı durup, bu işi kendisi ve Hental’in yapmadığını dile getirse de Şirag’ın sözleri oldukça ağırdır. Koki bu sinirler heniz Divali yapmak amacı ile gelenler ayrılmadan bunu yapanı bulacağım der.

Herkes pür dikkat Koki’ye bakar. Bu evde olan ve mutfakla işi olan herkes kendi gözünde şüpheli olduğunu ve bu ortaya çıkartmak için herkes elini temiz peçeteye sürtmesini ister

İlk gelen kişi Mani’dir Mani ellerini temiz peçeye sürdüğünde hiç bir iz çıkmaz. Yani Mani suçsuz olduğunu kanıtlamıştır. Koki ikinci olarak Gop’yi çağırır. Gopi de masum olduğuna kanıtladıktan sonra Hental de bu aşamaları bir bir yapıp kendisini aklar.

Sıra Raşi’ye gelir. Raşi korkudan ne yapacağını bilemez. Zira sütlaca kattığı gaz yağı kolay kolay çıkan bir şey olmadığı için çekinerek mendilin başına gelir. Mendile elini sürdüğünde hemen iz çıkınca suçlu da doğal olarka ortaya çıkmış olur.

Raşi Suçunu İtiraf Etti

Raşi, elindeki gaz yağın ortaya çıkması ile artık kaçacak yer olmadığı için suçunu itiraf eder. Koki öfkesinden deliye dönmüşcesine sinirle Raşi’nin üzerine yürür. Raşi korkudan ne yapacağını bilemez. Koki’nin lafları yağmur gibi RTaşi’yi hedef alır.

Raşi en sonunda patlar ve evde istenmeyen gelin olduğunu, bu sebeple dikkat çekmek maksadı ile yaptığını söyleyince, evin büyük oğlu Şirag da artık üzerine gitme diyerek, Raşi’nin dersini aldığını, bir sonraki gün divali tatlısında yiyebileceklerini söyler.

Kincal’in dünürleri Modi Konağında

Divali Hindistan da dini bir bayram olduğu için Mehta ailesi Divali kutlamak maksadı ile olayların tam ortasında Modi konağına gelir.

Ev halkı hemen hiç bir şey olmamış gibi Metha ailesini karşılarlar. Koki hemen Gopi’ye yeni bir sütlaç yapıp ikram etmesini ister.

Ahem ile Gopi El ele

Gopi mutfakta iş yaparken dışarıda eğlenenlerin attığı havai fişek eline düşer. Tek elle çeşmeyi açmak istese de başarılı olamaz. Bir el araya girip, çeşmeyi açar. Takibi o el Ahem’dir. Ahem Gopi’nin elinin yandığını görünce yardım eder.

Gopi elini soğuk suya tuttuktan sonra yanık kremini süremeyince, devreye Ahem girer. Ahem, Gopi’nin eline yanık kremi sürer.

Metha ilesi yemeğe geçerler. Gopi hizmetçilere mutfağa gitmelerini söylerler. Kincal’in kaynanası da Gopi’ye neden elini saklıyorsun der ve Masum 40 bölüm burada son bulur. Masum 40 bölüm özeti de doğal olarka burada biter.

Masum 40 bölüm Fragmanı

Kanal 7 ekranlarına 1 Mayıs Cuma günü ekrana gelecek olan 40. bölüm fragmanı hemen alt kısımda verilmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu