Dizi Özet

Masum 400. Bölüm Özeti 26 Nisan Vidya Hamile!

Masum 400. bölüm özeti 26 Nisan Pazartesi. Vidya hamile olduğunu öğrenecek. Pari halen Sona’ya karşı kızgın. Detaylar Masum 400. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 400. bölüm; Meea ile Vidya’nın Modi konağına gelmesi ile başlar. Bu arada tüm Modiler Raşi, Radha ve Madhuben’in resmi etrafında toplanıp dua etmektedir. Vidya ve Meera annesine baş sağlığı diler. Bu sırada Sona ile Pari olayı hakkında ayak üstü konuşurlar. Sona ne yapıp edip kaynanası Paridhi’nin kalbini kazanacağını söyler.

Vidya ile Meera Gora’nın evine döner. Gora Madhuben’in öldüğünü duyunca içinden sevinir. Zira Kokila’ya karşı yaptıklarını bilen Premlata ve Madhubendir. Madhu ölmesi ile bildikleri de onunla beraber toprak olunca sevinir.

Masum 400 bölüm özeti Başlıyor!

Sona kaynanası Pari’nin kalbini kazanmak için kahvaltı hazırlar. Merdivenlerden çıkarken Pari ile karşılaşan Sona kendisine kahvaltı getirdiğini söyleyince Pari tepsiyi fırlatıp atar. Bunu hem Gopi hem de Kokila görür. Kokila Pari’nin bu davranışına karşı kızar. Kokila Pari’ye bencil der. Pari ise bencil olmadığını yakında kanıtlayacağını söyler.

Masum 400. bölüm özeti - Vidya hamile olduğu belli oldu

Çok geçmeden iki adam Modi konağına elinde büyük terazi ile gelir. Salonun ortasında terazi montajı yaparken, herkes bunun ne işi var? Bunu buraya kim getirdi? Diye söylenirken Paridhi “Ben getirdim. Bencil olmadığımı da şimdi kanıtlayacağım” der.

Pari Tolu’dan terazinin bir tarafına oturtmasını ister. Daha sonra hizmetçilere içinde altın ve para dolu valizleri getirmesini ister. Toplamda 10’a yakın para ve altın dolu valizleri tek tek terazinin diğer kesesine koyar. Herkes ne yapmaya çalıştığını sorunca, Paridhi evlatlarına paradan daha çok kıymet verdiğini ve asla bencil olmadığını söyler.

Masum 400. Bölüm Özeti

Pari tüm servetini Sona’ya verdiğini, onu toplamasını isteyince daha önce bu kadar parayı hayatında görmeyen Sona, aç gözlülükle paraları toplamaya çalışır. Herkes Sona’ya müdahale edip Pari’nin oyununa gelmemesini ister. Lakin Sona paraları toplaması sonucunda Pari “işte gelininiz” diyerek bir kez daha küçük düşürür.

Gopi Sona’nın iyi biri olduğunu bildiği için onu yanına çağırır. Eski anekdot anlatıp kaynanasını kazanmak için plan yaptıklarını, bu plana uymasını ister.

Masum 400. bölüm özeti -Pari evin ortasına terazi getirir

Sona plana göre Pari’yi sinir eder. Pari’yi salona getirip altınlarından daha değerli bir şey bulduğunu söyler. Tolu’yu yeniden kesenin bir tarafına oturtur. Diğer tarafına ise Sona kendisi oturur. Sona Tolu’dan daha ağır gelince, hem altınlardan hem de Tolu’dan daha değerli olduğunu söyler. Kokila ve Gopi uzaktan Sona’ya gülüp destek verirler. Pari ise sinirle gayri meşru bir kızın gelini olmasına asla müsade etmeyeceğini söyler. Kokila Pari’nin bu sözlerin karşılık ona kızar .

Vidya tüm aileye yemek hazırlar. Lakin yemeğin tadı olması gerekenden daha fazla ekşi olunca, Gora şüphelenir. Neden böyle ekşi yaptığını sorunca Vidya başının döndüğünü ve midesinin de bulandığını, ağzının da tadının kaçtığını söyler. Bunun üzerine Gora hemen ebeyi çağırır.

Ebe Vidya’ya oturup kalkmasını, daha sonra yürümesini ister. Ebe Vidya’yı inceledikten sonra hamile olduğunu söyler. Meera böyle batıl inançlarla hamile olup olmadığının belli olmayacağını söyleyince eve doktor gelir. Doktor da hamile olduğunu söyleyince, Gora çok mutlu olur. Hemen Kokila’yı arayıp Holi bayramı için evine beklediğini, yanında tüm ailesini de getirmesini ister. Kokila da geleceklerini söyler.

Masum 26 Nisan Pazartesi Özeti

26 Nisan Pazartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 26 Nisan özeti vermeye devam diyoruz.

Meera, Vidya’nın hamileliği hakkında Modi ailesine haber vermek için Gopi’yi aramaya çalışır, lakin Gora sürpriz olmasını, bayrama eve davet ettiğini, geldiklerinde söylemesini ister.

Ertesi gün holi bayramıdır. Modi konağında neşe eksik olmaz. Büyükler kendi arasında holi bayramını kutlarken, Sona da eşi Tolu’nun yüzüne toz boya sürmek için gizlice odasına gider. Lakin yatakta Molu’nun yattığını çok geç fark eder.

Masum 26 Nisan Pazartesi Özeti - Sona boya döker

Molu’nun her tarafı pembe toz boya olur. Sonrasında Tolu gelip Sona’nın üzerine su döker. Üçü birlikte evde koştururken Sona Parihdi ile çarpışır. Sona’nın elindeki tüm toz boya Paridhi’nin üzerine dökülür. Pardihi öfkeyle Sona’ya bağırır.

Devamı Masum 401. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 400. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu