Dizi Özet

Masum 401. Bölüm Özeti 27 Nisan Shravan’ın Kardeşi Naiya Geldi

Masum 401. bölüm özeti 27 Nisan Salı. Kadambari Shravan’ın diyetini ister. Gora Vidya’nın bebeğini vereceğini açıklar. Detaylar Masum 401. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 401. bölüm; Sona ile Pari’nin tartışması ile başlar. Pari üzerine döktüğü boyanın hesabını sorarken, Sona karşısında kaynanası değil de çocukluk arkadaşı var havasında konuşup dalga geçer.

Pari Sona’nn üslubuna iyice sinirlenip laf söylemek ister. Lakin Sona Pari’yi susturtup Raşi öldükten sonra evde kısa şort ile gezip Jigar’ın aklını çeldiğini, kendisi ile hiç bir farkının olmadığını söyler.

Pari sinirden deliye dönüp Sona’ya kızmak ister. Lakin Sona yine işi dalgaya alıp konuşur. Gopi araya girip Sona’nın özür dilemesini ister. Sona yalandan özür diler. Pari de herkese Holi kutlamalarında sürülen boyalardan sürer.

Masum 401 bölüm özeti Başlıyor!

Dharam, Durga’ya hem boya sürer hem de holi bayramında olduğu için hem de alnına sindur sürer Meera bunları uzaktan görür. Zaten Dharam da Meera’nın görmesini ister. Durga sevinçle odasına giderken, Dharam Meera’nın yanına gelir ve neden ağladığını sorar. Meera sinirle orayı terk eder.

Masum 401. bölüm özeti - Nainya gelir

Durga odasında Dharam’ın kendisine dokunduğu o anları hayal eder. Bu sırada içeri Shravan girer. Durga gerçeği Vidya’ya söyleyip söylemediğini sorunca, Sharavan henüz söyleyemediğini açıklar. Durga eğer söylemekte geç kalırsa Vidya’yı ömür boyu kaybedeceğini dile getirir.

Gora Modiler gelmeden Dharam’ın çocukluk kıyafetine bakar. Sonra telefonda birileri ile görüşüp plan yapar. Modiler ise Gora’nın evine gitmek için dışarı çıkar. Ahem her gidişlerinde sorun çıktığını, gitmemek daha hayırlı olduğunu söylese de Kokila bu defa farklı bir şey olduğunu söyler.

Modiler yola çıkar. Gora’nın evine ulaşır. Lakin etrafta kimseyi bulamazlar. İçeri girip Gora’ya seslenseler de kimse gelmez. Sonunda Gora saklandığı yerden Modilerin üzerine kırmızı toz boya döker. Holi bayramını kutlar.

Çocuksu tavırlarla Modilerin yanına gelir. Holi bayramını yeniden kutladıktan sonra Kokila neden geldiğini sorar. Gora birden bire ciddileşir.

Masum 401. Bölüm Özeti

Tüm Modiler hangi dağda kurt öldü de Gora bizleri bayram kutlamasına davet etti diye merak eder. Gora Karunesh’in ölümünden hala Kokila’nın sorumlu olduğunu, onu ve Kokila’nın yaptıklarını asla unutmayacağını, lakin bugün aileye yeni biri katılacağını söyler.

Gora’nın sözlerinden kimse bir şey anlamaz. Gora bu defa “Vidya Hamile” deyince herkes çok mutlu olur. Gopi önce kızının tebrik eder. Daha sonra Shravan’ın yanına gelip holi bayramında yüzüne sürülen toz boyadan sürmek istese de Shravan birden bire yukarı çıkar. Kimse bir şey anlayamaz. Gora bir anda havayı dağıtır. Bunu kutlamaları gerektiğini söyler. Bahçeye hazırladığı partiye davet der.

Masum 401 Özeti - Gora yine oyun oynar

Modiler doyasıya holi bayramını dans ederek kutlar. Kokila ise şüpheli gözlerle Gora’nın herkese gülümsediğini, bunun altında bir şey çıkmasından korktuğunu söyler. Çok geçmeden Vidya elinde toz boya ile giderken birisi onu iter. Daha sonra alına tüfeği doğrultur. Diğer bayanlar da havaya ateş eder. Herkes korku ve paniğe kapılır.

Vidya korkulu gözlerle annesinden yardım isterken, Ahem de yaşlı kadınların yanına gidip kızına kimsenin dokunamayacağını söyler. Kadınlar Ahem’e de silah doğrultur. Üzerine gelmeleri halinde vuracaklarını söyler. Ahem de neden bunu yaptıklarını sorunca, Vidya’nın dur bir kadına holi tozu sürdüğünü söyler. Meera kutlamalar da kimsenin dul olmadığını söyler. Bu sırada siyah çarşaflı bir kadın gelir. Gora kadını herkese şöyle tanıtır.

“Bu Dharam’ın kızı, Sharavan’ın kardeşi aynı zamanda Meera’nın da üvey kızı Naiya!” (Masum 401. bölüm özeti) Gora

Deyince herkes şok olur. Zira Shravan’ın bir kız kardeşi olup olmadığını Modilerden kimse bilmiyordu. Gora Vidya’nın doğacak bebeğini Naiya’ya vermeleri gerektiğini söyleyince Modiler ikinci şoku yaşar. Durga da gerçeği anlatır.

Masum 401. bölüm özeti - Kadambari Naiya'yı getirir

Naiya, Sharavan ve Devang ile çocukluk arkadaşı olduklarını, Naiya ile Devang’ı beşik kertmesi yaptıklarını ama oyun oynarken Sharavan’ın attığı top yüzünden öldüğünü, Gora da ölen oğullarına karşılık Shravan’ın doğacak oğlunu diyet olarak vereceklerini zamanında söz verdiklerini açıklar.

Masum 27 Nisan Salı Özeti

27 Nisan Salı günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 27 Nisan özeti vermeye devam diyoruz.

Kadambari ölen oğlunun diyeti olarak Vidya’nın çocuğunu her ne pahasına olursa olsun alacağını söyler. Gopi ise karşı çıkınca Kadambari Vidya’yı da alıp bebek doğana kadar götürmek ister. Ancak Modiler buna müsade etmez. Kadambari bebek doğana kadar Naiya’yı Gora’nın evinde kalmasına izin verir.

Ahem ve Gopi kızı Vidya’yı sahtekarların evinde kalmasına asla müsade etmeyeceğini söyler. Bu sırada Shravan Vidya’dan özür diler. Vidya da babasına kaçıp gitmeyeceğini savaşacağını söyler.

Masum 27 Nisan Salı Özeti - Kokila yemin eder

Kokila Gora’ya torunu Vidya’nın bebeğini kimselere vermeye niyetinin olmadığını söylerken Gora da Karunaesh’in intikamını Vidya’nı bebeğinden alacağını söyler. Taraflar dağılır. Vidya evin içindeki tapınak da dua eder. Meera her dakika küçük kardeşinin yanından durur. Shravan Vidya’nın durumunu sorunca Meera fırça atar. Dharam ve Gora Meera’nın tavırlarına sinir olup tartışma çıkarırlar. Naiya bu sırada bayılır. Herkes onun yanına koşar.

Ahem arabayı çok hızlı sürünce Kokila arabayı durdurup Ahem’e sakin olmasını, Vidya ve bebeğini kimselere vermeyeceğini, bu konuda emin olmasını ister.

Devamı Masum 402. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 401. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu