Dizi Özet

Masum 402. Bölüm Özeti 28 Nisan Ninya’nın Amacı!

Masum 402. bölüm özeti 28 Nisan Çarşamba. Nainya neden Vidya’nın bebeğini almak istediği ortaya çıkacak. Detaylar Masum 402. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 402. bölüm; Sona’nın konuşması ile başlar. Sona Vidya ve Meera’nın durumuna üzüldüğünü söyler. Pari sinirlenip kendisinin de Gopi’nin kız olduğunu söyleyip laf atar. Ortalık bir anda karışır. Pari ağzına geleni söyler. Evde Gopi herkesi kendisine karşı soğuttuğunu ileri sürünce, Gopi Pari’nin sözlerinden dolayı ağlar.

Vidya, Nainya için su getirir. Meera ise Nianya için bebek doğurup teslim edeceği için asıl kendisine iyi bakmasını ister. Gora Meera’nın bu lafına karşı sinir olurken, Durga kızı Nainya’nın iyi olup olmadığını sorar.

Masum 402 bölüm özeti Başlıyor!

Meera’nın aklında bir soru var. Eğer ki Dharam ile gerçekten evlenmiş olsaydı doğacak bebeğini bir başkasına verimiydi? Sorusunun cevabı öğrenmek için Dharam’a bu soruyu sorsa da Dharam sanki Meera yok gibi davranır.

Masum 402. bölüm özeti - Nainya'nın gerçek yüzü

Hiç bir anne bebeğini doğurup bir başkasına vermek istemez. Vidya düştüğü sıkıntılardan kurtulma adına dua eder. Shravan ise gerçeği çok ama çok geç söylediği için Vidya Shravan’a karşı çok kızgındır.

Shravan arada ki buzları eritmek için Vidya’nın yanına gidip konuşmak ister. Doğacak bebeğine zarar gelmeyeceği konusunda ikna etmek istese de Meera araya gidip Vidya’ya bir kez daha ihanet etmesine müsade etmeyeceğini söyleyip Shravan’ı odadan çıkartı. Vidya ise Shravan odadan çıktıktan sonra ağlar. İki kardeş birbirine sarılır.

Masum 402. Bölüm Özeti

Sona Modi ailesine masada yemek servisi yapar. Sıra Pari’ye gelir. Pari elinin tersi ile iter. Sona’nın canı sıkılır ve masayı terk eder. Pari kaynanası Hetal’in tabağının boş olduğunu görünce Pari yemek servisi yapmak ister. Ancak bu defa Hetal da Sona’nın yemek servisini eli ile iter. Hetal Pari’nin Sona’ya karşı tavırlarını Pari anlayabilsin diye böyle bir yola başvurmuştur.

Nainya Durga’nın verdiği söz nedeniyle yıllarca acı çektiğini ama Vidya’nın bebeği doğduktan sonra kendisine verileceğini ve kaynanasının servetine konacağını odasında düşünür. Bu arada üzerinde ki siyah çarşafları çıkarıp renkli kıyafetler giyip kendisine bakar. Bu sırada Gora Nainya’nın odasına gelir. Kapıyı açmasını ister. Nainya hemen üzerinde ki kıyafetine siyah çarşaf giyer.

Nainya dudağında ki ruju da silip kapıyı açsa da dudağında ki rujun bir kısmı kalır. Gora dudağın da ruj olduğunu, neden ruj sürdüğünü sorar. Nainya Kadambari’nin kendisini dövdüğünü, ruj değil kan lekesi olduğunu söyleyip Gora’yı kandırır.

Masum 402 Özeti - Meera kılıçla kovar

Dharam elinde meyvelerle Vidya’nın odasına gider. Nainya’nın bir  daha bebeği olmayacağını ama kendisinin bir kez daha bebeği olabileceğini söyler. Meera elinde ki bıçağı alıp Dharam’dan kalbini sökmesini ister. Dharam “Sen ne saçmalıyorsun” deyince Meera da bir anne bebeğini verirse kabini de söküp vermesi gerektiğini söyler. Gora Meera’nın bu ikna edici davranışını görünce sinirden bağırır.

Gora Meera’nın sözlerinden sonra boşanma aşamasını Modi evinde geçirebileceğini, evini terk etmesi gerektiğini söyleyince, Meera duvar da asılı duran kılıcı alıp Gora’nın boğazına getirir. Vidya’ya karşı her kim olursa acımandan öldüreceğini söyleyip herkesi korkutur.

Meera Vidya’yı alıp içeri gideceği sırada Nainya’nın kapıdan dikizlediğini görür. Yeniden kılıcı alıp Vidya’nın bebeğine el sürerse onu da acımadan öldüreceğini söyleyince Nainya hemen kapıyı kapatıp odasına gider.

Masum 28 Nisan Çarşamba Özeti

28 Nisan Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 28 Nisan özeti vermeye devam diyoruz.

Sona Kinjal’in yüzüne ağda (özel bir karışım) uygular. Yüzünün yarısını yaptığı ağdayı kaldırıp Kinjal’in 2-3 yaş daha genç gösterdiğini söyler. Sıra yüzünün diğer tarafına gelir. Sona yanlışlıkla Kinjal’in kaşına da ağda uyguladığı için Kinjal’in kaşı çıkar. Kinjal kendisini aynada görünce şok olurken, Pari uzaktan bu anları izleyip güler.

Masum 28 Nisan Çarşamba Özeti - Dharam Bebeği vermekten vaz geçer

Nainya kaynanasının servetine konmak için önünde ki tek engel Vidya’nın bebeğini almak. Bunun için Vidya’nın yanına gidip rol yapar. Ayaklarına kapanıp bebeğini ister. Vidya da Shravan’dan bir yaş büyük olduğunu, isterse evlenebileceğini söyler. Nainya dinen bunun günah olduğunu, her insanın bir eşinin olması gerektiğini söyler. Vidya artık bu tarz inanışların geri de kaldığını söyler. Shravan içeri girp kardeşini dışarı çıkartır. Vidya Sharan’a şöyle der .

“Doğacak bebeğimizi Nainya’ya vermek istiyor musun? Bana akşama kadar cevap ver” (Masum 402. bölüm özeti) Vidya

Shravan ağlayarak odadan çıkar. Dharam ile karşılaşır. Dharam neden ağladığını sorar. Shravan da Vidya’nın sorusunu söyler. Dharam söz verdiklerini açıklasa da Shravan hiç bir yerde bu konu hakkında kendisi yada eşi Vidya’nın söz vermediğini söyler.

Dharam, Gaura’nın odasına gider. Shravan’ın bebeği vermekten vaz geçtiğini, geçmişte verilen bir sözden neden Shravan ve eşinin acı çekmesi gerektiğini sorgular. Gora söz verdiklerini ve verecekleri konusunda baskı yapar. Ancak Dharam Gora’ya egosu yüzünden kimseyi gözünün görmediğini, bu nedenle çocuklarının dahi acı çektiğini ama buna izin vermeyeceğini söyler.

Modi konağında Vidya ile Meera’nın resim çerçevesi yere düşüp kırılır. Bu Hindistan da büyük bir felaketin olacağı anlamına geldiği için Gopi kızlarının yanına gitmek için yola çıkar. Dharam da Meera’yı arayıp hem ilişkileri hakkında hem de Vidya’nın bebeği hakkında konuşmaları için onu terasa davet eder.

Devamı Masum 403. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 402. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu