Dizi Özet

Masum 409. Bölüm Özeti 5 Mayıs Meera İdam Edilir Ama…

Masum 409. bölüm özeti 5 Mayıs Çarşamba. Meera idam edilecek. Dharam Meera’yı kurtarmak için gidecek! Detaylar Masum 409. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 409. bölüm; Ahem sırtında Dharam’ı taşıması ile başlar. Gopi ve Kokila çevredeki araçlardan herhangi birinin anahtarını ararken, Jigar ve Ahem de Gora’nın serserileri ile kavga etmektedir. Ahem zaman zaman zorlansa da kızının hayatı söz konusu olduğu için kanının son damlasına kadar mücadele eder.

Kokila serserilerden birisini döver. Onlardan birisinin anahtarı yere düşer. Kokila anahtarı Gopi’ye verir. Hangi aracın olduğunu bulmasını ister. Gopi motosiklet dahil tüm arabaları kontrol ederken Kokila, Jigar ve Ahem de serseri döverler.

Masum 409 bölüm özeti Başlıyor!

Gopi sonunda yerde bulduğu anahtarın tekneli motosiklete ait olduğunu anlar. Ahem’e haber verir. Ahem sırtında ki Dharam’ı motosikletin teknesine oturtur. Bu arada Gora’nın adamlarının sayısı hızla artınca Ahem Gora’nın adamlarını oyalayacağını, Kokila ile birlikte Meera’yı kurtarmak için gitmelerini ister.

Gopi motosikleti sürmesini bilmediği için Kokila motosiklete biner. Gopi de yanına biner. Bu arada Vidya ve büyük anne Meera’nın asılmaması için dua ederken, Meera da nezarethane de Dharam’ı düşünür. Polis memurları birazdan asılacağını, son istediğini sorar. Meera hiç bir şey istemediğini mutlu bir şekilde söyler. Bayan polisler şaşırır.

Gopi ve Kokila yola çıktığında saat 08:40 civarıdır. Saat 09:00 da Meera idam sehpasına çıkacağı için Gopi biraz daha acele etmesini ister. Polisler 20:45 de Meera’yı nezaretinden alıp asılacağı yere doğru götürür. Yolda Gopi Dharam’ı uyandırmaya çalışır. Bir ara Dharam kendinse gelse de aldığı ilacın etkisi ile yeniden uyur.

Masum 409. bölüm özeti - Meera İdam Edilir

Modiler evin içindeki serserin tamamını etkisiz hale getirir. Gora’nın ellerini ve kollarını bağlar. Ahem ve diğerleri saate bakar. Meera ise artık kendisini kimsenin kurtarmayacağını düşünür. İdam sehpasına çıkar. Görevli hakim saatin 09:00 olmasını beklerken cellat da çoktan yerini almıştır.

Gopi ve Kokila Dharam’ı Meera’nın idam edileceği yere getirirler. Girişte polisler içeri almak istemez. Gopi her şeyi rütbeli polise anlatınca telsizden idamın durdurulmasını ister. Lakin telsize kimse cevap vermez. Bu arada Dharam da kendisine gelir. Kısa süre içinde olayı anlar. Hemen Meera’nın idam edileceği yere doğru topallayarak koşar.

Dharam Meera’nın idam edileceği yere geldiğinde cellat Meera’nın boynuna ipi geçirmiş, ayaklarını yerden kesmiştir. Dharam koşarak Meera’yı kurtarır. Yeniden nefes almasını sağlar. Görevliler neler olduğunu sorgularken, Dharam öldü sanılan kişinin kendisi olduğunu, boş yere Meera’yı idam edeceklerini söyler.

Masum 409. Bölüm Özeti

Meera kurtulur. Dharam ile Meera birbirlerine uzun uzun bakarlar. Gopi hemen Ahem’i arar. Ahem ise saate baktığında 09:00 çoktan geçtiğini, yani Meera’nın asıldığını düşünür. Gora bile Meera’nın ölüm haberini duymayacak mısın? diye dalga geçer. Ahem telefonu açtığında gözleri yerinden çıkacak gibi olur. Gopi müjdeli haberi verdiğinde Ahem yere çöker. Herkes Meera’nın öldüğünü düşünür. Lakin Ahem Meera’nın kurtulduğu haberini verince bir anda Gora’nın evi bayram yer olur.

Jigar hemen Vidya ve büyük anneye haber verir. Vidya bu haberi büyük annesi ile paylaşırken, Shravan ve Nainya da Dharam’ın yaşadığı haberi öğrenirler. O anda Sharavan Vidya’nın sözlerini anımsar. Ona inanmadığı için büyük bir suçluluk hisseder.

Masum 409. bölüm özeti - Dahram motosikletle gider

Modiler Gora’ya evde eziyet ederler. Onu ayaklarından tavana asıp acı biber yedirirler. Dharam ve Modiler Gora’nın evine gelir. Herkes Meera’yı görünce çok mutlu olur. Dharam annesinin tavana asılı bir şekilde görünce onu kurtarır. Sharavan  da Nainya ile eve gelir. Babasını görünce çok mutlu olur. Gora’nın kendisini kandırdığı için hesap sorar. Dharam kimsenin Gora’dan hesap soramayacağını söyler. Meera araya girip şöyle der.

“Evet bizler hesap sormayacağız. Lakin polis Gora’dan hesap soracak!” (Masum 409. bölüm özeti) Meera

Deyince Dharam buna da karşı çıkar. Sadece kendisinin hesap soracağını söyleyip başlar konuşmaya. İntikam peşinde koştuğunu ve bu süreçte sadece Modileri değil kendi evlatlarını da perişan ettiğini, artık aynı evde kalmak istemediğini söyleyip valizlerini toplar. Gora bunlara engel olmak için ne yaptıysa başarılı olamaz. Hatta bir arada Gora yaptıklarında dolayı pişman olduğunu söyleyip kendi kendisini döver. Lakin Dharam için Gora’nın her yaptığı beyhudedir.

Masum 5 Mayıs Çarşamba Özeti

5 Mayıs Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 5 Mayıs özeti vermeye kaldığımız yerden devam diyoruz.

Modiler ile birlikte Dharam, Sharavan, Durga ve Nainya Gora’nın evinden ayrılır. Gora koca evde tek başına kalınca her yeri kırıp döker. Sharavan Modilerle birlikte Modi konağına gelirken, Dharam ve yanındakiler de Urmila’nın evine yerleşirler.

Masum 5 Mayıs Çarşamba Özeti - Sharavan pişman olur

Sharavan Vidya’nın karşısında çıkar. Ondan özür diler. Pişman olduğunu, kendisini affetmesini istese de Vidya o trenin çoktan kaçtığını sert bir şekilde söyleyip evden kovar. Shravan gözleri yaş içinde Modi konağında ayrılır. Sharavan gidince Vidya da ağlar.

Sharavan Vidya’sız Urmila’nın evine gelir. Babası Dharam ona Vidya’nın nerede olduğunu sorar. Sharavan Vidya’nın kendisinden nefret ettiğini ve gelmediğini söyler. Durga hamile bir kadının kocasına en çok ihtiyacı olduğu dönem olduğunu, bir yolunu bulup onu ikna etmeleri gerektiğini, gerekiyorsa Meera ile gelmesi gerektiğini söyler. Nianya ise Meera gelirse Vidya bebeği vermeyeceğini düşünür. (Nainya hala bebeği alma peşinde)

Devamı Masum 409. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 409. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

  1. Ozetler ucin tesekkurler yeni bolimleri bekleyorus TESKKÜRLER …

  2. İyiler bişey yapınca idam kötüler hapiste ya birkaç gün kalıyor ya da birkaç en fazla birkaç yıl kördüğüm sev yeter sensiz olmaz ah kalbim Masum say say bitmez bunlar yayınlanan diziler izlmediğimiz diğer dizilerde kimbilir ne saçmalıklar var kötüler hapise değil sanki acile gidiyor birkaç gün yatıp çıkıyor

    1. Meera kotu diyil ki simdi iyi biri zaden gopinin kizi istesede kotu olamaz misal rashi radanin kizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu