Dizi Özet

Masum 417. Bölüm Özeti 13 Mayıs Gopi’nin Düğünü

Masum 417. bölüm özeti 13 Mayıs Perşembe. Gopi 4 yıl boyunca yürüyen koma halinden çıkar. Kendisine geldiğinde gelin olduğunu fark edecek. Detaylar Masum 417. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 417. bölüm; Kokila’nın Gopi’yi evlendireceğini açıklaması ile başlar. Jigar Kokila’ya “Ne dediğinin farkında mısın?” diyerek tepki gösterir. Kokila herkesin susmasını Vidya’nın çocukları odasına götürdükten sonra konuşmalarını ister. Vidya çocukları ve Gopi’yi yukarı çıkarttıktan sonra Jigar konuşup bu işin olmayacağını, Gopi’nin tüm hayatı Ahem olduğunu söylese de Kokila Gopi’yi Dr. Krishna ile evlendirmekte kararlı olduğunu söyler.

Masum 417 bölüm özeti Başlıyor!

Kokila Gopi’nin evde mobilyadan yada bir eşyadan farkı kalmadığını ama bu dönem de herkes Gopi’yi adeta görmezden gelirken, Dr. Krishna onunla ilgilenip hayatta tuttuğunu, bu evde Gopi’yi iyileştirebilecek ve onu hayata tutunduracak tek kişi olduğu için Gopi ile Dr. Krishna’nın evlenmesi gerektiğini söyler.

Masum 417. bölüm özeti - Gopi'nin Düğünü
Masum 417. bölüm özeti Kapak resmi – Gopi Dr. Krishna ile nikahı

Urmila Jigar ölseydi Raşi’yi evlendirecek miydin? diye karşı çıkar. Kokila Raşi’nin başına aynı şey gelseydi onu da evlendireceğini açıkça söyler. Sona fikir söylemek isterken Jigar cahil ve okuma yazma bilmeyen birisinin fikrine ihtiyacı olmadığını söyler. Araya Monica girip bir anda ortalık laf kavgasına döner.

Masum 417. Bölüm Özeti

Pari, Jigar’a Kokila’nın Gopi’yi Dr. Krishna ile evlendirmesine engel olması gerektiğini söyler. Jigar “Be kadın ben ne yapayım. Kokila anneme karşı mı geleyim?” deyince Pari “Ben yapacağımı biliyorum” der.

Dharam ile Meera kahvaltı sofrasındayken Pari arar. Meera’ya olup biten her şeyi tek tek anlatınca Meera sinirden deliye döner.

Kokila, Urmila ve Vidya ile birlikle Gopi’nin odasında konuşurlar. Kokila neden Gopi’nin evlenmesini istediğini, her ikisine de anlatıp ikna eder. Yakında Gopi gelin başkalarının gelini olacağını, belki bir daha göremeyeceğini söylediği sırada Meera gelir. Gopi’yi başında atmak için onu evlendirmeye çalışmakla suçlar. Kokila sinirlenip Meera’ya bağırır. Meera annesini Dharam’ın evine götürmek ister. Kokila Meera ile tartışır.

Masum 417. bölüm özeti - Meera annesinin evlenmesini istemez

Kokila Ahem öldükten sonra başka ülkeye giden büyük anne ile Hetal’i arayıp olan biteni sonuna kadar anlatıp Gopi’yi evlendirmeye karar verdiğini açıklar. Her ikisi de arkasında olduğunu, doğru bir karar verdiğini söyler.

Kokila, Vidya, Urmila ve Sona, Gopi’nin bir sonraki gün Dr. Krishna ile evleneceğini, dolayısı ile Modi konağından ayrılacağı için herkes duygusallaşır. Kokila kendi kendine Ahem de bu evlilikten mutlu olacağını, zira Dr. Krishna Gopi’yi mutlu edeceği konusunda emin olduğunu söyler.

Meera annesinin evliliğine engel olmadığı için sinir olurken, Sona da düğün için çocuklarını hazırlar. Sonra Tolu’nun hazırlanmadığını görünce neden hazır olmadığını sorar. Tolu da Gopi’nin evlenip evlenmemesi konusunda kararsızlığını açıklayınca, Sona Gopi’nin de mutluluğa ihtiyacı olduğunu söyleyip Tolu’yu ikna eder. Tolu da üzerine güzel kıyafetler giyip düğüne hazırlanır.

Gopi yine ruh gibi. Lakin yanında duranlar Gopi’ye gelinlik giydirirler. Herkesin tek temennisi Gopi’nin yürüyen koma halinden çıkması. Dr. Krishna da damatlıklarını giyip Modi konağına düğün alayı ile gelir. Jigar öfkeyle Dr. Krishna’ya bakarken, Dr. Krishna’nın gözü Gopi’den başkasını görmez. Masum 417. bölüm özeti devam ediyor sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 13 Mayıs Perşembe Özeti

13 Mayıs Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 13 Mayıs özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Dr. Krishna düğün alayı ile birlikte gelir. Gopi’yi de aşağıya indirirler. Din görevlisi nikah kıymak için yerini alır. Geline kimin eşlik edeceğini sorar. Kokila kendisi eşlik edeceğini söyler. Din görevlisi nikahı kıymaya başlayınca Gopi de Ahem ile evlendiği o anı hatırlar. Dini ritüelleri bir bir yaptıktan sonra din görevlisi Dr. Krishna’ya Gopi’nin alnına sindur sürmesini ve nikahı tamamlamasını ister.

Dr. Krishna Gopi’nin alnına sindur süreceği sırada Gopi’nin 4 yıl boyunca koma hali son bulur. Birden kendisini gelinlik içinde tanımadığı birisi ile evlenmek üzere olduğunu görünce şok olur. Gopi Dr. Krishna’ya “Sen de kimsin? Neden ben gelinlik giydim?” der.

Masum 13 Mayıs Perşembe Özeti - Gopi kendisine gelir

Gopi kendisini gelinlik içinde görünce şok olur. Evleneceği kişiyi de daha önce görmediği için Kokila’ya neden burada olduğunu sorar. Gopi ölene kadar Ahem’in eşi olacağını, ölene kadar Ahem’in yasını tutacağını söyler. Lakin Kokila Gopi’nin yeniden evlenip mutlu olmasını istediği için evlendirmek istediğini açıklar.

Gopi nikahı yarıda bırakıp gitmek ister. Lakin Kokila sadece sindur sürülme ritüeli dışında tüm ritüellerin tamamlandığını, nikahı terk edemeyeceğini söyler. Dr. Krishna ise Gopi’nin Ahem diye bağırışını duyunca elindeki sinduru kıyafetine sürer.

Gopi bağırarak kendisini neden evlendirmeye çalıştığını, ölene kadar dul kalıp kendisinin gelini olmak istediğini söyler. Kokila ise ısrarla evlenmesi gerektiğini, aksi takdirde Gopi ile olan tüm ilişkilerini sonlandıracağı üzerine yemin eder.

Devamı Masum 418. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 417. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

9 Yorum

  1. Kokila yeniden Gopi’nin hayatını mahvetti başından atıyor resmen bu adam iyi biri değil

    1. کوکیلا زندگیش رو خراب کرد اما گوپی اجازه نداد که بااون ازدواج کنه چونکه اون پسر پسر اصلا خوبی نیست و جیگار درست می‌گفت

  2. Kokila hiç hatalarından ders almıyor hep aynı kafa Gopi bazen kendi sağlığının kurbanı olsa da hep Kokila’nın yanlış kararlarının kurbanı oldu

  3. Sonunda bunuda yaptilar torunlarini gormus bu gopi simdide kalkip evleniyor ustune bir de çocuk yapsin. Cok sacma

  4. Bu Monica da kim biri bişey söyleyebilir mi? Her özette var ama kimin çocuğu olduğu yok ayrıca 5 yıl zaman akımına uğradıysa bi kişinin 4 yaşında olması gerekiyor.

    1. Galiba küçük Raşinin adını Monica yaptırmıştır bu Paridi den herşey beklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu