Dizi Özet

Masum 42 Bölüm Özeti Koki Yanlış Anladı

Masum 42 Bölüm Özeti ve yazının sonunda 3 Mayıs Pazar fragmanı vermek üzere bu yazıyı kaleme alıyoruz. Bu yazımızda ilgili bölümün, hem özetini hem de fragmanını bir arada bulabilirsiniz.

En son ne olduğuna kısaca değinelim. Masum son bölüm de Kokila Kincal’in hamilelik testinin pozitif olduğunu öğrenirken, Ahem vicdana gelmeye ve Gopi’ye acımaya başladığına şahit olduk. Şimdi bu bölümde Kincal’in hamileliğine Koki’nin nasıl tepki vereceğini ve ne gibi olayların olacağını kısaca açıklayacağız.

Masum 42 Bölüm Özeti

Modi ailesinin evine gelen peder, ailede yıldız fallarını kontrol edip, Kincal’in Eleş ile hangi tarihte evlenebileceğini söylemek üzere konağa gelir. Peder ev halkının tek tek yıldız filana baktığında, en uyumu çiftin kesinlikle Ahem ile Gopi’nin olduğunu dile getirdiği anlarda, Gopi’nin yüzünde gülücükler saçmaktadır.

Masum 42 Bölüm Özeti

Peder Kincal’in yıldız falına baktığında, gelecek ay en uygun zaman olduğunu söyleyince, Şirag da araya girip yeğenimiz gelecek ay evlendirelim o zaman der. Koki ise kızının hamile olduğunu bildiği için hemen hayır diye çıkışır. Kızının mürüvvetini bir an evvel görmek istediğini, bu sebeple bir hafta sonra Kincal’in evlenmesini istediğini dile getirir.

Kincal Şaşkın! (Masum 42 Bölüm Özeti)

Kokila Kincal’in hamile olduğunu öğrendiği halde neden yapması gerekenleri yapmayıp, kendisini koruduğuna anlama veremez. Aslında Koki, Kincal’in Eleş’den hamile kaldığını düşünmektedir. Kincal hemen odasına gidip Umang’ı arayıp durumdan bir bir haberdar eder.

Kincal Şaşkın! (Masum 42 Bölüm Özeti)

Umang ise bu durumdan oldukça memnun. Zira kendi kardeşini yüz üstü bırakan Ahem’e bir ders vermek isteyen Umang, adım adım hedefine yaklaşıyor.

Koki yıllara namuslu ve dinine bağlı yaşayan birisi olduğunu ama neden kızı evlilik dışı hamile kaldığını düşünüp, zaman zaman ağlamaktadır. Bu durumu gören Gopi de kaynanasının neyi olduğunu öğrenmeye çalışsa da başarılı olmayacak.

Metha ailesi yani dünürler ellerinde hediyelerle kız evi olan Modi konağına gelir. Koki yıldız falına göre gelecek ay ve önümüzdeki hafta uygun olduğunu bu sebeple en kısa sürede işi bitirmekten yana olduğunu söyler. Metha ailesi de Koki’nin fikrine katılır. İki aile arasında düğün günü kararlaştırılmış olur

Kincal Gerçeği Merak Ediyor Masum 42 Bölüm Özeti

Kincal evde kendisini hamile olduğunu gösteren raporu Gopi eline aldığı sırada yırtmış, bu durumu da Umang’a anlatırken, Gopi’nin okuma yazma bilmediği hiç aklıma gelmedi der. Bu sırada elinde telefonla içeri Gopi girer. Gopi, elindeki telefonda Ketki olduğunu ve konuşmak istediğini söyler. Kincal yine bir ton laf söyleyip, telefonu alır.

Kincal annesinin neden hamile olduğu halde Eleş ile evlendirmeye çalıştığını sormaya gider. Koki de evlilik dışı oluşan çocuğu meşru çocuk yapmaya çalıştığını söyler. Kincal gene derdini anlatamaz. Zira Koki halen çocuğun Eleş’den olduğunu düşünüyor.

Kincal Karar vermek Zorunda!

Kincal, annesi ile konuşmasının özetini Umang’a anlatıyor. Umang da Kincal’i daha da rezil olmasını istediği için bu çocuğun Eleş’ten değil kendisinden olduğunu annesine söylemesini, eğer söylemeyecekse, kendisini ölene kadar unutmasını ister.

Kincal’i belli bir süre sonra yeniden arayan Umang, görüşüp görüşmediğini sorar. Kincal daha değil deyince, Umang eve çiçek göndereceğini, orada her şeyi anlatacağını yazar. Kincal de korkudan çiçeği beklemeye başlar. Beklediği çiçek gelir ve Koki içindeki notu okumaya başlar. Notu okuduktan sonra Kincal’ verip, “aşk meşk işlerinde beni uğraştırma” der.

Gopi Yine Yılana Sarıldı Masum 42 Bölüm Özeti

Gopi de son zamanlarda Ahem ile arasının düzelmesini ve kendisine yavaş yavaş önem verdiğini görünce, mutluluğunu ablası Raşi ile paylaşmak ister. Raşi’ye olanları anlatınca, Raşi kıskanır ve ikilinin arasını bozacak bir plan yapmak için harekete geçecek.

Raşi Kincal’in sevgilisi olduğunu bilse de son olaylardan haberdar olmadı. Yani Kincal’in hamile olmasını Raşi şimdilik bilmiyor. Eğer ileri ki bölümlerde Raşi bunu öğrenecek olursa, Koki’yi de avucunun içine alacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Masum 42 Bölümde Neler Olacak

  1. Kincal’in düğün tarihi erkene alınacak
  2. Kincal bebeğin Eleş’den olmadığını söylemek isteyecek
  3. Umang eve bir buket çiçek gönderecek
  4. Koki bebeğin Eleş’den olduğunu zannedecek
  5. Gerçeği Gopi öğrenmeyecek
  6. Kincal’in bebeğinden Kokila haberdar
  7. Raşi olaylardan şimdilik haber olmadı
  8. Ahem’in kalbi Gopi’ye yumuşamaya başladı

Masum 3 Mayıs Pazar Fragmanı

Masum dizisinin 42. bölümü, 3 Mayıs 2020 Pazar günü ekrana gelecek olan bölümün fragmanı hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu