Dizi Özet

Masum 420. Bölüm Özeti 16 Mayıs Gopi İş Kadını Olur!

Masum 420. bölüm özeti 16 Mayıs Pazar. Gopi Jigar ile restleşir. Jigar’a inat iş hayatına atılacak! Detaylar Masum 420. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 420. bölüm; Gopi’nin Jigar’a tokat alması ile başlar. Zira Ahem’in eski odasını Dr. Krishna’ya verdiği için Jigar Gopi’yi ahlaksızlıkla suçladığı için tokadı yer. Dr. Krishna odasına gidip orada bulunan Ahem’in resmine bakınca çok şanslı bir erkek olduğunu, Gopi öldüğü halde halen Ahem’i sevdiğini söyler

Masum 420 bölüm özeti Başlıyor!

Shravan eve geldiğinde Vidya’nın odasında ağladığını görünce şok olur. Hemen yanına gidip neden ağladığını sorar. Bu sırada Vidya’nın başında kanı görünce nasıl olduğunu sorar. Lakin Vidya cevap dahi vermez. Shravan bunu Meera’nın yapmış olabileceğini düşünüp “Ablan Merera mı yaptı?” der. Lakin Vidya yine cevap vermez.

Gopi evin gelini olan Monica’ya yemek hazırlama görevi vermiştir. Aksi takdir de evinden çıkması gerektiğini altını basa basa söylediği için Monica yarım yamalak çorba getirip onu da Kokila’nın üzerine çaktırmadan dökmeye çalışınca Gopi Monica’yı ikaz eder.

Masum 420. bölüm özeti - Gopi İş Kadını Olur
Masum 420. bölüm özeti Gopi şirkette sunum yapar

Gopi 5 yıl boyunca adeta yürüyen bir koma halinde olduğunu ve yaşadığı şoktan çıkmadığını ama düğün anında kendisine geldiğinde Meera’nın düğünün de göremediğini söyler. Kokila Meera’nın çok ama çok değiştiğini, her fırsatta Meera Vidya’yı azarlayıp hakaret ettiğini söyler. Gopi bu konuya da el atmaya karar verir.

Shravan Vidya’nın kafasında ki kanın hesabını sormak adına aşağıya iner. Tam da bu sırada Meera ile üvey kızı Nainya alış verişten dönmüştür. Shravan Meera’ya kanın hesabını sorar. Meera; “Çok konuşma! Canımı sıkarsan seni de evden atarım. Meera bunu hak etti!” deytince Shravan da sessiz kalmaz. Karşılık verir. Dharam araya girip “Bu evin kavgaya değil huzura ihtiyacı var” derdiği sırada içeri Gopi girer.

Vidya uzun süre sonunda (5 yıl sonra) Gopi’nin Dharam’ın evine gelmesine çok sevinirken, Meera neden geldiğini sorgular. Gopi’ye Ahem’i unuttuğunu ve bu yaşta başka biri ile evlendiği için onu suçlar. Gopi hiç bir zaman Ahem’i unutmadığını ve unutmayacağını söyleyip tartışırlar.

Masum 420. Bölüm Özeti

Gopi ile Meera tartışırken konu Meera’nın neden Vidya’dan nefret ettiğine gelir. Meera da hamile olduğunu Vidya da kendi bebeğine masaj yapmak için yağ sürdüğü sırada merdivenlere dökülen yağ yüzünden Meera bebeğini kaybettiğini, bunda dolayı Vidya’ya 5 yıldır kızgın olduğunu söyler.

Shravan defalarca Vidya’ya evden ayrılmaları gerektiğini, Meera’nın işkencelerine katlanmasına gerek olmadığını söylediğini ama Vidya hiç bir zaman ablasını terk etmek istediğini söyler. Dharam da beş yıldır olayın sadece kazadan ibaret olduğunu söylemeye çalıştığını ama Meera buna inanmama da ısrar ettiğini söyler.

Gopi iki kardeşi bir araya getirse de ilk denemesi başarırız olur. Modi konağına döner. Bu sırada Jigar ve ailesi kahvaltıda bir ayara gelir. Dr. Krishna ile Kokila da kahvaltıya gelince Jigar doktora bağırır. Masalarını terk etmesini ister. Gopi öfkeyle Dr. Krishna’yı istemeyen evi terk edebilir diyerek karşılık verip Jigar’ı susturur.

Jigar ne her kadar evin ve şirketin %51 hissesi Gopi’ye ait olmasına rağmen şirkette parayı kendi kazandığını ama Dr. Krishna’nın sadece bedavadan yemek yiyip keyfine baktığını söyleyip onu sinir etmeye çalışır.

Masum 420 bölüm özeti - Meera Vidya'ya Kızar
Masum 420 bölüm özeti – Shravan Meera’dan hesap sorar

Meera Gopi’nin Vidya’yı tutmasına sinir olur. Odasına bağırıp çağırır. Dharam da olayın sadece kaza olarak yorumlaması gerektiğini söyleyince, Meera Dharam’a da bağırır. Bu sırada Vidya elinde yemekle Meera’nın odasına gelir. Meera sinile Vidya’nın elindeki yemekleri döküp ona kızar .Vidya beş yıl boyunca sesini çıkarmadığı ablasına ilk defa bağırıp şöyle der.

“Yeter ettiğin! Sustum sustum ama bir yere kadar. Olayı kasten yapmadım. Kaza olduğu için bu zamana kadar sustum. Artık ne ben ne de kızım senin hakaret ve işkencelerine maruz kalmayacağız!” (Masum 420. bölüm özeti) Vidya

Deyince Meera şok olurken Dharam gülümseyerek aferin gelin der. Gopi odasında Jigar’ın Dr. Krishna’ya karşı hakaretlerini anımsayıp, evde bedavadan kaldığını söylediği o sözleri hatırlar. Jigar’a dersini vermek için şirkete gider.

Jigar bu sırada yönetim ile yeni malı nasıl ihraç edeceklerini tartışırken içeri Gopi girer. Onların tartıştığı toplantı dosyasına bakıp ürünleri herkesten daha farklı sunum ile dört kat daha kar elde edebilecekleri bir yöntem söyler. Jigar çok saçma diyerek fikirleri reddeder.

Gopi şirketin %51 hissesi kendi üzerine olduğunu dolayısı ile karar verme hakkı da kendisinde olduğunu söyler. Jigar morarıp kalır. Masum 420. bölüm özeti devam ediyor sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 16 Mayıs Pazar Özeti

16 Mayıs Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 16 Mayıs özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Jigar sinirle eve döner. Pari sinirli olan Jigar’a neden sinirlendiğini sorar. Jigar da Gopi’nin toplantıya gelip onu toplantıda yerin dibine soktuğunu, farklı fikirler verip kararlar aldırdığını söyler. Kokila bunu duyar. Ahem’in de hem kendisinden hem de Gopi’den daha önce çok defa akıl alıp iş yaptığını ama şimdi Gopi’nin fikrini neden benimsemek istemediğini sorar. Jigar hiç bir şey bilmediklerini, zarar edeceklerini söyler.

Masum 16 Mayıs Pazar Özeti - Vidya Susmayacağını söyler
Masum 16 Mayıs Pazar Özeti – Vidya Meera’ya ilk defa karşı gelir

Gopi kendi fikrine uygun fabrika kurup, ürettiği malları ihraç edeceklerini, Ahem öldükten sonra devamlı şirketin zarar ettiğini, oysa Ahem şirketi her yıl kar üstüne kara soktuğunu anlatınca Jigar “Her neyse” deyip kusurunu saklamaya çalışır.

Gopi odasında Jigar’a karşı girdiği rekabeti düşünürken Kokila yanına gelir. Doğru yolda olduğunu ve kadınların sadece evde hizmet etmediğini, gerektiğinde çok daha iyi iş kadını olabileceğini söyler.

Vidya kızının doğum günün kutlamak için gerekli harcamalar için Meera’dan para ister. Meera sinirle vermeyeceğini söyleyince Vidya “Vermesen de bu doğum günü kutlamasını yapacağım” der. Vidya gittikten sonra Nainya Meera’yı dolduruşa getirir.

Devamı Masum 421. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 420. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

6 Yorum

  1. Meera’dan ne eş ne abla ne evlat ne de anne olur Nainya’nın pisliği âmâ Meera’ın annesine yaptıklarının bir karşılığı olmalıydı başına gelen herşeyi sonuna kadar hak etti âmâ ders almak yerine hırsını yanındakilerden çıkarıyor Gora’nın dediği gibi aklı dizden aşağı çalışıyor Gora’dan sonra Nainya’nın oyuncağı oldu kurmalı bebek gibi kuruyorlar ortaya bırakıyorlar gözüne kestiğine saldırıyor

  2. Diziyi uzatmak icin yeni bir bahane vidya gopinin kizi degilmis. Ramakant diye bir oglu varmis. Coooook sacma neden bitmiyor bu diziyaaaaa ooofffff😤😤😤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu