Dizi Özet

Masum 423. Bölüm Özeti 19 Mayıs Paridhi’nin Planı!

Masum 423. bölüm özeti 19 Mayıs Çarşamba. Pari Gopi’nin işlerini yakından görebilmek adına Sona’yı yalandan affedecek. Sona Modi konağına dönecek! Detaylar Masum 423. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 423. bölüm; Gopi’nin konuşması ile başlar. Gopi işçilerin gittiğini, şimdi tek başına işleri nasıl yetiştireceğini söyler. Urmila hiç merak etmemesini bölgede sari işinde çalışacak bir çok kadını bulacağını garanti eder. Hemen kendi çevresindeki kadınları çağırır. Bir anda Gopi’nin çevresi işçi kadınlarla dolar.

Masum 423 bölüm özeti Başlıyor!

Pari Modi konağında Jigar’a Gopi’nin kurduğu sari işini Urmila’nın evine taşıdığını, orada birçok kadın bulup işleri büyüteceğini söyleyince Jigar Gopi’ye karşı girdiği iddiasını kaybedeceğini düşünüp sinirle işe gider.

Gopi ve tüm kadınlar kısa süre içinde işi öğrenip adapte olurlar. Kısa süre içinde işe başlayan kadınlarla birlikte Urmila ve Kokila da kadınlara Gopi ile birlikte yardım ederler.

Masum 423. bölüm özeti - Pari plan yapar
Masum 423. bölüm özeti Pari Gopi’yi düşünür

Pari Jigar’ın iddiayı kaybetmemesi gerektiğini söylerken yanına gelini Monica gelir. Gopi’nin işleri büyüteceğini ve kendisi ile olan iddiasını kazanacağını söyler. Monica bu halleri ile gidemeyeceğini ama kılık değiştirip oraya gidebileceklerini söyleyince Pari Monica’ya “Aferin gelin” der.

Rajpal Nagar halkı Urmila’ya teşekkür eder. Yokluk çektiklerini ama Gopi’nin işi sayesinde para kazanıp geçimlerine destek olacakları için Urmila’ya ve Gopi’ye teşekkür ederler. Urmila da işlerini düzgün yapmasını ister.

Pari ve Monica Rajpal Nagar’a palyaço kıyafeti ile gider. Çocuklara hediye getirdiğini, ancak evine almaları halinde vereceklerini söyler. Sona’nın çocukları palyaço zannettikleri Pari ve Monica’yı Urmila’nın evine alırlar. Gopi çalışan kadına boya verip bunu kaybetmemesini aksi takdir de tüm işin duracağını söyler. Pari ve Monica Gopi’nin kadına emanet ettiği boyayı çalmayı düşünürler.

Masum 423. Bölüm Özeti

Priyal’in veli toplantısı gününü Vidya’ya yanlış söyler. Vidya kardeşine hemen inanır. Vidya ile Nainya alış veriş dönüşü Shravan Vidya’ya kızar. Vidya toplantı günü bir sonraki gün olduğunu, Meera’nın öyle söylediğini dile getirse de Shravan Meera’nın kandırdığını söyler. Vidya Meera’nın ne yapmaya çalıştığını anlayamaz.

Meera, Priyal ile eve gelir. Vidya, toplantının neden yarın olduğunu söylediğini sorar. Meera yanlış hatırladığını  söyler. Vidya, toplantıya katıldığı için ona teşekkür eder ve Priyal’ı odasına götürür. Shravan Meera’nın yalan söylediğini fark edip Vidya’ya söylese de Vidya “Yok ablam yalan söylemez. Ablam öyle bir şey yapmaz” der.

Pari ve Monica Gopi’nin emanet ettiği boyayı çalar. Çocuklar palyaçoları bırakmak istemez. Peri ve Mono ilk fırsatta kaçmak isterken çocukların kendileri eğlendirmesini ister. Urmila palyaçoların seslerinden birisinin sesinin Pari’ye benzediğini anlar. Onları yakalamak için harekete geçinde Pari ve Monicia yakalanacağını anlayınca kaçarlar. Pari yolda halhalını düşürür.

Masum 423. bölüm özeti - Pari ve Monica palyaço olur

Gopi boyalardan en önemlisinin eksik olduğunu anlar. Kokila ve Urmila Pari ve Monica’ya iyi bir ders vereceklerini söyler. Dr. Krishna bulduğu halhalı Gopi’ye de gösterir. Gopi de hemen Pari’ye ait olduğunu anlar.

Gopi Sona ile birlikte ellerine aldıkları halhalı da Modi konağına götürürler. Jigar’a Pari ve Monica’nın palyaço olarak gelip işlerini bozmaya çalıştığını söyleyince, Jigar delili göstermesini ister. Gopi Paridhi’nin ayağında ki hal halı göstermesini ister.

Pari ilk ayağını gösterir. O yağında hal hal durmaktadır. İkinci ayağını yavaşça gösterdiğinde Gopi ve Sona şok olur. Zira aynı halhaldan Pari ayağında olmadığını fark edip Gopi gelmeden takmıştır. Jigar delillerin geçersiz olduğunu karısını ve gelinini suçlamamasını ister.

Gopi eli boş döner. Kendi imkanları ile işleri yeniden yapmaya başlar. Ertesi gün Sona ve Monica Rarjpal Nagar’a gelir. Pari Sona’ya “Gelinim” diye hitap edince herkes şok olur. Sona’ya Modi konağına dönmesini ister. Sona asla dönmeyeceğini açıklar. Masum 423. bölüm özeti devam ediyor sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 19 Mayıs Çarşamba Özeti

19 Mayıs Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 19 Mayıs özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Paridhi gelinini buralarda bırakmayacağını evine Modi konağına dönmesi konusunda ısrar eder. Gopi Sona’ya Pari kaynanası olduğunu onu yanında götürme hakkı olduğunu ve Modi konağına gitmese gerektiğini söyler. Pari Sona’yı da alıp gider.

Gopi Paridhi’nin gerçekten Sona’yı götürmeye gelmediğini aslında bir plan dahilinde bunu yaptığını, lakin her şerde bir hayır vardır düşüncesi ile Sona ile Pari de böylelikle bir araya gelmesini istediği için Sona’nın gitmesine müsade ettiğini açıklar.

Masum 19 Mayıs Çarşamba Özeti - Meera Priyal'in yanında

Kısaca Gopi dahil herkes yeniden Modi konağına giderler. Sona Modi konağının girişinde Pari’nin kendisini nasıl kovduğunu hatırlar. Gopi ve Urmila Pari’ye aarti yaparak gelinin içeri almasını ister. Aarti sonrasında Gopi Monica’nın odası zemin katta olduğunu, Sona hamile olduğu için o odayı vermesi gerektiğini söyler. Pari kaç göz işareti ile Monica odasının anahtarını Sona’ya verir.

Nainya Priyal’in yiyeceği yöresel yemeğe tuz katar. Meera Priyal’e pizza aldığı için sırf kendi aldığını yemesi için Nainya ile plan yapar. Priyal yemeği yer yemez bayılır. Eve doktor gelir. Meera Vidya’ya kızıp Priyal’e kötü yiyecekler yedirdiğini söyler. Shravan Vidya’ya kızar.

Bu sırada içeri Urmila girer. Sona’nın Modi konağına geri döndüğünü, bunu kutlamak için davet etmeye geldiklerini söyler. Shravan’ı da köşeye çekip Vidya Priyal’in annesi olduğunu, hiç bir anne çocuğuna kötü yiyecek vermeyeceğini söyler.

Devamı Masum 423. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 423. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

9 Yorum

  1. Yapilan iyiliklar unutuluyor iste gopi pari icin cok kez fedakarlik yapti ama prinin yaptiklarina bak😕😕😕😕

  2. bu dizi hic qercekci diyil bir kere vidya priyalin velisi nasil veli toplantisini oyretmenden diyiode meeradan oyreniyo?

  3. başından beri hiç sevmedim şu koca dudaklı pariyi haklı da çıktım nitekim gopi boşuna fedakarlık yapmış onun adına demek ki nankör çıktı

  4. Jigar gerçek yüzünü bir şekilde görmesi lazım karısının Gopi baya uğraşması gerek Pari kolay alt edilecek düşman değil

  5. Filiz abla yeni bölüm özeti ne zaman yazıcaksın lütfeeeeeeen yeni bölüm özetlerini yaz 🥺🥺LÜTFEEEEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu