Dizi Özet

Masum 424. Bölüm Özeti 20 Mayıs Velayet Planı

Masum 424. bölüm özeti 20 Mayıs Perşembe. Meera Priyal’in Velayetini almak için harekete geçecek. Gopi sarilerini Hindistan’a duyurmak için sunum hazırlayacak! Detaylar Masum 424. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 424. bölüm; Bölüm Pari2nin Monica2ya Gopi2Nin paraları gidip çalmasını istemesi ile başlar. Monica herkes alt katta Sona2nın gelişini kutlarken Sona Gopi’nin odasına gidip onun dolabında ki paraları çalar.

Kokila Gopi’nin odasına gelip davetiye kartlarını koyacağı sırada Monica Gopi2nin dolabına saklanır. Pari Kokila’nın dolabı açmasına engel olur. Misafirler alt katta beklediğini söyler. Kokila Pari ile çıkarken odasının kapısını kilitler. Pari dolabın içinden çıktığında kapının kilitli olduğunu görünce pencereden atlar. Topuklu ayakkabısının topuğu kırılır. Elindeki para çantasını depoya saklar.

Monica’nın pahalı topuklu ayakkabısının topuğunun kırıldığını gören Urmila Monica’ya “pazardan mı aldın bu ucuz ayakkabıyı. Hem de senin gibi biri” diyerek dalga geçer.

Masum 424 bölüm özeti Başlıyor!

Jigar Pari ile Monica’nın bir şeyler aradığını görünce ne aradığını sorar. Pari bire şey aramadıklarını Monica kayıp düştüğü için ona yardım ettiğini söyleyip Jigar’ı kandırır. Jigar Sona’yı ve Tolu’yu yeniden eve getirdiği için eşi Pari’ye teşekkür eder.

Gopi toptancıya para vermek için öğleden önce toptancının geleceğini, parasının hazır olup olmadığını kontrol etmesini ister. Kokila Gopi’nin dolabında paranın olmadığını görünce şok olur. Gopi de kontrol ettiğinde 20 Lakh değerindeki paranın çalındığını ama bunu alan kişi Monica ve Paridhi’den başkası olmayacağı konusunda hem fikir olurlar.

Masum 424. bölüm özeti - Meera Priyal'in velayetini çalmak ister

Meera Modi konağından geldikten sonra canı sıkkındır. Nainya neden moralinin bozuk olduğunu sorunca annesi ve diğer misafirler Vidya’yı annelik konusunda övdüğünü ama kimse kendisine bir şey demediğini, bu sebeple canının sıkkın olduğunu söyler. Nainya evlat edinmesi halinde sorunun çözüleceği konusunda fikir versede kendisi Priyal’a çok bağlandığını söyler.

Kokila, Urmila ve Gopi Pari’nin odasına gidip dolabını armaya başlar. Pari neden geldiklerini bildiği halde yalandan “odamda ne yapıyorsunuz? Dolabımı neden arıyorsunuz” der. Jigar da aynı şekide sorunca Kokila Gopi’nin kazandığı ve toptancıya vermesi gereken 20 Lakh paranın kaybolduğunu açıklar. Jigar başlarına gelen her musibeti eşinden bilmemesini, iş açacak kadar yetenekli olan Gopi’nin 20 Lakh’ı bile koruyamadığını, adeta beceriksiz olduğunu iddia eder.

Masum 424. Bölüm Özeti

Gopi Jigar ile tartışmak istemediğini, bağırmak yerine aramalara katılıp parayı bulmasını ister. Bu sırada toptancılar söz verdikleri gibi sabah 9 da eve gelir. Gopi toptancılara vereceği para olmadığı için panik olur.

Dr. Krishna paraları bulamayınca Gopi’ye borç verebileceğini, kazandıktan sonra peyderpey ödemesini söylese de Gopi öfkeyle kimsenin yardımına ihtiyacı olmadığını açıklar. Adam yardım etmek istemesine rağmen yediği fırça yüzünden canı sıkılır.

Dharam’ın evin de kapı zili çalar. Gelen Nainya’nın erkek arkadaşıdır. Lakin bunu kimse bilmez. Shravan kapıyı açar. Gelen genç konağın şoförünün hasta olduğunu geçici olarak şoförlük yapmaya geldiğini söyler. Shravan da birazdan dışarı gideceklerini, arabayı hazırlamasını ister. Nainya da şoföre anahtarı verirken göz göze gelir.

Masum 424. bölüm özeti - Kokila parayı görür

Gopi gelen toptancıları para vermek ve rezil olmamak adına dua ederken toptancılar da artık paralarını vermesini ister. Urmila paraları kasadan almaya gittiklerini, bu süreç içerisine kahvaltı yapabileceklerini söyleyip onları oyalar.

Sona’nın yaramazları kendilerine ait olan kaykayları deponun yanında görür. Hızla onu almaya koşarlar. Meera da eve avukat çağırır. Shravan avukat görünce neden geldiğini sorsa da Meera cevap vermez. Avukat Shravan gittikten sonra çocuğun babasının bu işten habersiz olup olmadığını sorgulayınca Meera iki kat para vereceğini, çenesini sıkı tutmasını ister. Meera bir şekilde Shravan ve Vidya’ya evrakı imzalatıp Priyal’in velayetini üzerine almaya çalışacak.

Kokila toptancılara paranın hazır olmadığını söyleyecekleri anda Sona’nın çocukların kullandığı kaykayın direksiyonunda para fark eder. Kokila hemen çocuklara kaykaylarının nerede bulduğunu sorar. Çocuklar da depoda olduğunu söyleyince hep birlikte depoya giderler. Bu arada Pari de depoda paraları bulmuştur. Gopi Pari’den paraları alıp toptancılara verir. Urmila da “Siz olmadan paraları bulamazdık” deyip Pari ve Monica’yı sinir eder.

Meera odasında yaptığının doğru olup olmadığını, bir anneyi evladında ayırmanın düşüncesi içerisindedir. Nainya hemen bunu fark edip Meera’nın beynini yıkar. Vidya yüzünden düşük yaptığını, şimdi ise hamile kalamadığını söyleyince Meera Vidya’nın elinden bebeğini alacağını söyler. Masum 424. bölüm özeti devam ediyor sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 20 Mayıs Perşembe Özeti

20 Mayıs Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 20 Mayıs özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Kimse evde yokken Dharam’ın şoförü eve gelir. Oysa Nainya işe gelmemesi için telefon etmesine rağmen işe gelmiştir. Nainya ve erkek arkadaşı şoförü tehdit eder. Erkek arkadaşı bir eline bıçak diğer eline para alıp hangisini istediğini sorar. Şoför mecburen parayı seçer.

Gopi sarilerini Hindistan’a duyurmak için yarışmaya katıldığını, bunun içinde manken tuttuğunu öğrenen Pari Monica’nın yanına gidip Gopi’yi bir şekilde durdurmaları gerektiğini söyler.

Dr. Krishna Gopi’nin yarışmada ve sunumda sarilerini duyurması için harika slayt hazırlar. Kokila Dr. Krishna’nın sabahtan beri yemek yemediğini ona yemek götürmesini ister. Gopi çekinerek Dr. Krishna’nın odasına yemek götürür. Doktor başının ağrıdığını söyleyince, Gopi ilaç içmesini ister.

Masum 20 Mayıs Perşembe Özeti - Pari paralarla yakalanır

Meera Priyal’in evlat edinme belgesini imzalaması için Vidya’ya verir. Vidya gerçeği öğrendiğinde sinir kriz geçirir. Priyal’in zaten aynı evde olduğunu söyleyip şiddetle reddeder. Nainya ise Meera’nın beynini yıkar.

Meera Vidya’yı kadırmak için Vidya’nın odasına gidip evlat edinme belgeleri gözlerinin önünde yırtıp Priyal’in zaten evde büyüyeceğini, bu kağıt parçalarına ihtiyacı olmadığını söyler. Vidya Meera’nın kararını değiştirmesine sevinirken, Nianya çaktırmadan Meera’ya plandan vaz geçip geçmediğini sorar. Meera gerçek belgeleri sakladığını, kopyaları yırttığını söyler.

Bir sonraki gün Gopi’nin sarileri sunum için hazırlanıp odada saklanır. Kokila odanın önünde nöbet tutar. Urmila nöbeti devraldığında Pari ve Monica Urmila’yı odadan uzaklaştırır. Monica sunumu çalar. Ertesi gün Dr. Krishna sunum dosyasını açtığında şok olur.

Devamı Masum 425. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 424. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu