Dizi Özet

Masum 427. Bölüm Özeti 23 Mayıs Priyal’in Annesiyim!

Masum 427. bölüm özeti 23 Mayıs Pazar. Meera Priyal’in yasal olarka annesi olduğunu Vidya ve Shravan’a söyleyecek! Detaylar Masum 427. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 427. bölüm;

Naiya’nın elinde eldiven ve mermilerle yürümesi ile başlar. Kimse görmeden saklamayı düşünürken Meera ile çarpışır. Meera Nainya’ya önüne bakmadığı için kızar. Nainya eldiven ve mermileri Meera görmeden saklar. Kahve isteyip istemediğini sorar. Meera sert bir şekilde istemediğini söyler.

Urmila, Gopi’nin kaynanasında ki tavır değişikliğini bir türlü anlayamaz. Bir baktığında sanki Gopi’yi çok sevdiğini, bir baktığında ise nefret ettiğini görür. Ne yapmaya çalıştığını bir türlü anlayamaz. Bu durumu Kokila ile paylaşır. Kokila Gopi’nin kaynanası olduğunu, bazen sert bazen de anlayışlı olması doğal olduğunu söylese de Urmila, Premila’nın Gopi’den nefret ettiği konusunda emin olduğunu dile getirir.

Masum 427 bölüm özeti Başlıyor!

Nainya ile çarpışan Meera Nainya’nın elinden düşen eldivenleri görür. Bu eldivenlerle ne yapacağını sorar. Nainya’nın da ilk aklına gelen yalanı uydurur. Toprak işleri ile ilgileneceği için aldığını söyler. Meera eldivenlere baktığında plastik değil bez olduğunu görünce toprak işlerinde kullanılmadığını, bez olduğunu söyler. Nainya yanlış eldiven sipariş ettiğini, hemen iade edeceğini söyleyip hızla Meera’nın yanında ayrılır. Nianya eldivenlerin yanında silaha ait olan mermileri Meera’nın görmediğine sevinir.

Paridhi ve Monica eve getirdiği akrep ile Gopi’yi ısırmasını, bu sayede sari işinden geri kalmasını planlar. Ancak akrep Gopi’nin tarafına değil kaynanası Premila’nın yanına gider. Premila akrebi görünce onu alıp uzaklaştırmak isterken akrep Premila’yı sokar. Tüm ev halkı başına toplanır. Gopi Dr. Krishna’yı arayıp, annesi Premila’yı akrep soktuğunu söyler.

Masum 427. bölüm özeti - Meera Priyal'in Velayetini aldığını açıklar

Naiya depo da sevgilisi Prakash ile buluşur. Prakash’un temin ettiği silah sayesinde Vidya’yı öldüreceğini, suçu da Meera’nın üzerine yıkacağını söyleyip kirli planlarını yakında devreye koyacaklarını söyler. Bu sırada ikilinin konuşmalarını güvenlik kamerası kaydeder.

Dr. Krishna Gopi’nin haber vermesinden sonra eve gelir. Yolda akrep sokması için gerekli ilaçları da hastaneden temin edip gelmiştir. Gelir gelmez annesi Premila’yı tedavi eder. Gopi kaynanasını odasına götürüp ona teşekkür eder. Kendisine doğru gelen akrebi eline aldığını ve hayatını riske attığını söyler.

Belji bhai (tüccar) Gopi’yi arayıp yeni müşterileri olduğunu, 20 sari (Geleneksel kıyafetleri) örneği göndermesini ister. Gönderdiği kıyafetleri en iyileri olmasına dikkat etmesini, çok büyük iş teklifi alabileceklerini söyler.

Belji bhai (tüccar) bunu Gopi’yi bitirmek isteyen kişinin isteğine göre yapmakta. Zira gerçekten böyle bir alıcı yok. Gopi numune sarileri hazırlamaya gideceği sırada odasında dinlenmekte olan kaynanası Premila aşağıya gelir. Kendi köyünden arkadaşları yeni gelini Gopi’yi görmeye geldiklerini, Gopi’nin de hazırlanmasını ister. Gopi mecbur sari işini Kokila’ya devredip gelen misafirleri karşılar. Gelen misafirlere ne içeceklerini sorar. Her biri farklı farklı sıcak içecek siparişi verir. Gopi onu hazırlamaya mutfağa gider.

Masum 427. Bölüm Özeti

Gopi mutfakta hızla kaynanasının arkadaşlarının istediği sıcak içecekleri hazırlarken düşman da boş durmaz. Paridhi ve Monica Gopi’nin tepsi ile geçeceği yola sopa koyar. Gopi sıcak kahveleri getirirken bu sopa yüzünden ayağı takılır ve tepsiyi elinden düşürür. Hem Gopi hem de kaynanası Premila gelen misafirlere karşı mahcup olurlar. Gopi yeniden başka bardaklara istedikleri kahveyi hazırlayacağını söyşeyip bir kez daha mutfağa gider. Gopi farklı bardaklara hazırlayıp misafirlere çay ve kahvelerini servis eder.

Misafirler servis edilen kahvelerin uygun bardaklarda servis edilmemesini laf eder. Gopi de fincan setinin az önce kırıldığını, bu sebeple farklı bardaklarda getirmek zorunda kaldığını söyler. Gopi mutfağa gidince Premila’nın misafirleri tek tek Gopi’yi çağırıp kimi çayının şekeri kimisi de kahvenin köpüğü az diyerek Gopi’yi yerden yere vurur. Misafirler o kadar yüzsüz ki üstüne bir da sadece çay içemeye gelmediklerini, yemek verip vermeyeceklerini sorar. Premila da Gopi’ye yemek hazırlamasını ister.

Masum 427 Özeti - Nainya plan yapar

Belji bhai (tüccar) Kokila’yı arayıp sarileri sorar. Kokila hazır ettiğini, yakında göndereceğini söyler. Kokila ve Urmila sarileri seçtikten sonra, son bir defa Gopi’nin de görmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varırlar. Urmila pencereden mutfağa gidip misafirlere kendi servis yapacağını, Gopi’yi sarileri kontrol etmesini ister.

Premila’nın arkadaşları Gopi yerine Urmila’ın hizmet ettiğini görünce kaynanası Premila’ya laf vurur.

“İş kadını gelin de çok zor oluyor. Bu gelin yakında seni de mutfak da çalıştırır!” (Masum 427. bölüm özeti) Premila’nın Arkadaşları

Deyip dalga geçerler. Kısaca Premila’yı Gopi’ye karşı doldururlar. Premila o gazla Gopi’nin yanına gider. Bu sırada Belji bhai (tüccar) Gopi’yi arayıp örnek 20 sariyi henüz göndermediğini, büyük bir işi kaybetmek üzere olduğunu söyleyip telefonu kapatır. Premila da Gopi’nin yanına gelip arkadaşlarına iyi hizmet edemediğini, onların karşısında küçük düştüğünü söyleyip Gopi’yi suçlar.

Masum 427 bölüm özeti - Gopi Misafirlere çay verir

Premila’nın arkadaşları gittikten sonra Gopi kaynanasından özür dilemek için odasına gittiğinde, kaynanası sinirden deliye dönmüş bir haldedir. Kapıda Gopi’yi görünce elindeki telefonu Gopi’ye fırlatır. Bu sırada Dr. Krishna işten gelmiştir. Tam telefon Gopi’ye çarpacağı sırada Dr. Krishna yakalar. Annesine kızıp Gopi, Urmila ve Kokila’dan annesi adına özür diler. Gopi de aynı şekilde kaynanası Premila’dan özür dileyip, bir dahaki sefere arkadaşlarını gerektiği gibi ağırlayacağını söyler.

Vidya’nın kızı Priyal ağlayarak annesinin yanına gelir. Priyal Meera’nın oyuncak odasını kilitlediğini söyler. Vidya Meera’nın yanına gidip neden odanın kapısını kilitlediğini sorar. Meera Priyal’in yatılı okula gideceği için kilitlediğini söyleyince Vidya şok olur. Kendisi ve Shravan’ın izni olmadan Priyal’i yatılı okula gönderemeyeceğini söyler. Meera Priyal’in annesi olduğunu ileri sürer. Vidya ilk başta bu sözlere takılmaz. Zira daha önce Vidya Meera’ya sen de Priyal’in nanesi sayılırsın dediği için Vidya Meera’nın bu sözlerini ilk başta önemsemez.

Masum 427. bölüm özeti - Meera'nın kirli planı

Gopi Belji bhai (tüccar) verilmek üzere en az 20 sari yapmak için sabah 6’ya kadar çalışır. Kokila sabah 7 civarında Gopi’nin yanına gittiğinde Gopi’yi uyuklarken bulur. Kokila Belji bhai (tüccar) saat 10 da geleceğini, bu süre içinde gidip uyumasını ister. Tam da o sırada kaynanası Premila gelir. Her tarafının ağrıdığını söyler. Kokila ağrı kesici almasını ister. Premila sıcak su ile sırtını ve bacaklarını ovalamasını Gopi’den ister. Kokila ve Gopi Premila’nın amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunun farkına varıp bir plan yaparlar. Masum 427. bölüm özeti devam ediyor sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 23 Mayıs Pazar Özeti

23 Mayıs Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 23 Mayıs özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Belji bhai (tüccar) saat 10 da gelir. Gopi hazırladığı sarileri teslim ederken Monica şaşırır. Hemen Premila’nın odasına gider. Odada Gopi gibi giyinmiş biri Premila’ya masaj yaptığını görünce Paridihi Gopi’nin aynı anda farklı yerlerde olduğunu fark eder.

Masum 23 Mayıs Pazar Özeti - Meera'nın adamları Shravan'ı tutar

Monica hemen bu durumu Paridhi ile paylaşır. Gopi’nin aynı anda iki yerde olduğunu haber verir. Hemen Premila’nın odasına giderler. Urmila Gopi’nin elbiselerini giyip Premila’ya masaj yaptığını görürler. Çok geçmeden Gopi Urmila’nın işini devralır. Premila da bunu fark etmez.

Shravan eve gelir. Meera kağıtlarla uğraştığını görünce ne yaptığını sorar. Meera da Priyal’ı yatılı okula gönderdiğini için yasal formaliteleri hallettiğini söyler. Shravan kızını kendisinden izin almadan asla gönderemeyeceğini söyler. Meera da Priyal’in yasal olarak annesi olduğunu gösteren belgeyi Vidya ve Sharavan’a gösterince her ikisi de şok olur. Meera, Priyal’i arabaya götürmesi için şoförü çağırır. Shravan ve Vidya buna karşı çıkınca, Meera kapıda ki adamlarını çağırıp Vidya ve Shravan’a engel olmasını ister.

Devamı Masum 428. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 427. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu