Dizi Özet

Masum 428. Bölüm Özeti 24 Mayıs Mansi Geldi!

Masum 428. bölüm özeti 24 Mayıs Pazartesi. Mansi Jigar’ın borçlarını ödeyebilmesi için evini ipotek etmesini isteyecek! Detaylar Masum 428. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 428. bölüm; Pari’nin Monica’ya kızması ile başlar. Zira Jigar işlerini düzeltmek için tefeciden borç alsa da yolda Jigar’ın aldığı paraları hırsızlar tarafında çalınır. Paridhi de Gopi’nin altınlarına göz diker. Monica’nın lüzumsuz işlerle uğraşmamasını, altınları nasıl alacaklarına yoğunlaşmasını ister.

Masum 428 bölüm özeti Başlıyor!

Vidya kızını kaybetti. Meera hile ile ondan kızının alınca Vidya Shravan’ın yanına gidip konuşmak ister. Lakin Shravan Vidya’ya karşı çok öfkeli. Nedeni ise daha önce Meera’nın yanında defalarca gitmek istemesine rağmen Vidya’nın gelmediğini, şimdi başına gelenleri hak ettiğini dolaylı yoldan yüzüne söyleyip evden öfkeyle ayrılır. Nianya ise yakında Meera’yı öldürüp suçu Vidya’nın üzerine atacağı için her şey planladığı gibi gittiği için bu işten çok memnundur.

Masum 428. bölüm özeti - Mansi Geldi

Premila Gopi’nin Dr. Krishna ile evliliğinin sadece formaliteden ibaret olduğunu daha doğrusu aynı odada bile yatmadıklarını öğrenince, Premila torun istediğini gerdek gecesi yaşamadıklarını duyduğunu söyleyip onların odasını süsler. Kokila ve Urmila yapmak zorunda olmadığını söyler. Gopi ise ne yapacağını bilemez. Odasına gelen gelinliği giyer.

Vidya Shravan sinirle çekip gittikten sonra Meera’yı yanına çağırıp hile ile kızının elinden aldığını, bunun cezasını kendi elleri ile vereceğini, hiç kimse kendisini kızından ayıramayacağını söyler. Meera ise “Yapabiliyorsan yap da görelim” diyerek hodri meydan der. Nainya’nın ise keyfi yerine gelir. Zira ikilinin arasına çıkan en ufak tartışma işine gelmekte.

Premila Gopi’nin gelinliği ile birlikte odadan alıp Dr. Krishna’nın odasına götürür. Dr. Krishna bile şaşırır. Zira Gopi katiyen gerdek olayını reddedeceğini düşünmüştür. Gopi’nin gelmesi ile şaşkınlığını gizleyemez.

Masum 428. Bölüm Özeti

Gopi utana sıkıla Dr. Krishna’nın odasına gider. Doktor heyecanlanır. Zira Gopi isteyerek geldiğini düşünür. Diğer tarafta Dharam’ın konağında bekçi güvenlik kayıtlarının tutulduğu CD’leri çıkardığını gören Nainya’nın sevgilisi Prakash bekçiye ne olduğunu sorar. Bekçi de evdeki kameraların kayıt aldığını haber verince Prakash’ın aklına Nainya ile olan planı ve silahları getirdiği o anlar aklına gelir. Bekçiden su ister. Bekçi su getirmeye gittiğinde Prakash CD çalıp Nainya’ya verir.

Ertesi gün Modiler sabah kahvaltısında toplanır. Gopi normal de kahvaltıya çoktan inmesi gerekirken inemediğini fark eden Monica Gopi ile alay eder. “Taze gelin henüz yataktan kalkamadı” der. Gopi de banyonda sonra aşağıya gelir. Dr. Krishna da annesine hastaneye gideceğini söylediği anda Premila oğlu Dr. Krishna’ya tokat atar. Gerdeğe girmediklerini, neden kendisine yalan söylediklerini sorar. Doktor da Gopi ile ikisinin arasında ki bir mesele olduğunu, Gopi bu durumu isteyene kadar ertelediklerini söylese de Premila Gopi’nin zekice planı olduğunu ama kendisinin bu yalana inanmadığını, yalanlarını da şimdi ortaya çıkardığını söyler.

Masum 428. bölüm özeti - Sona doğum yapar

Premila’nın bu sert çıkışına karşı Kokila Premila’ya diline hakim olması konusunda ikaz eder. Gopi düğün günü bile yürüyen bir koma halinde olduğunu, son anda kendisine geldiğinde evlenmek istemediğini, lakin kendisinin ısrarı ile evlendiğini, ona biraz zaman tanımasını ister. Sona da aynı şekilde söyleyince Premila Gopi’nin Modi konağında olduğu sürece hiç bir zaman anılarından kopamayacağını, bir an evvel Raheja konağına geçmeleri gerektiğini söyler.

Gopi ise Premila’ın Raheja evine gitme olayını duyunca Kokila’dan ayrılmak istemediğini söyleyip Kokila’ya sarılır ve ikili ağlar. Sona’nın çocukları evde top oynar. Monica’nın çayını dökerler. Monica çocuklara tokat atmak için elini kaldırdığında Sona Monica’nın elini tutup kimse çocuklarını dövemeyeceğini söyler.

Jigar araba ile giderken arabası bozulur. Jigar aranasını tamir etmek için aşağıya indiğinde bir araba durur. Arabadan Mansi iner. Jigar şok olur. Mansi şoförü Jigar’ın bozulan arabası ile ilgileneceğini, kendisi gideceği yere kadar bırakabileceğini söyleyince Jigar kabul eder.

Monica Sona’nın kendisine ettiği hakaretin acısının çıkartmak için Sona’nın gideceği yere su döker. Sona suya basında ayağı kayar. Düşer düşmez karnı ağrımaya başlar. Gopi hemen Dr. Krishna’yı aramak ister. Lakin yağan yağmur nedeniyle bağlantı kopar. Premila bu havada gidemeyeceklerini, Sona’nın doğumunu evde yaptıracağını söyler.

Jigar ise Mansi’nin evine giderler. Mansi Jigar’a Ahem’i sorar. Jigar da beş yıl önce Ahem’in öldüğünü söyler. Modi konağında Sona iki kız bebek dünyaya getirir. Gopi Vidya’yı müjdelemek için arar. Vidya Priyal’in velayet olayını, Meera’nın yaptığı tüm kötülükleri anlatınca Gopi şok olur. Hemen oraya geleceğini söyler. Masum 428. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. SAkın bir yere ayrılmayın.

Masum 24 Mayıs Pazartesi Özeti

24 Mayıs Pazartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 24 Mayıs özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gopi hızla evden çıkar. Premila Gopi’nin nereye gittiğini merak eder. Kokila da kızının yanına gittiğini söyler. Jigar Sona’nın dünyaya getirdiği ikizleri kucağına aldığında Urmila, Pari ile belki bebekleri olacaklarını hepsi birlikte büyüyebileceğini söyleyince, Jigar’ın canı sıkılır. Odasına gider. Mansi ABD’de yaşadığı için buralarda alış verip yapacak yerler hakkında bilgi almak istese de Jigar’ın moralinin bozuk olduğunu fark eder. Jigar da derdini Mansi’ye anlatır. Mansi hemen görüşmek istediğini söyler.

Masum 24 Mayıs Pazartesi Özeti - Gopi Meera'ya tokat atmak ister

Gopi Dharam’ın evine gider. Gopi Priyal’i yatılı okula gönderen olayını sorgular. Meera yasal olarak annesi olduğunu, buna hakkı oldğunu söyleyince Gopi sinirlenir. Meera’ya tokat atmak için elini kaldırdığında Meera annesinin elinin tutup, sınırları aşmamasını ister. Vidya annesine nasıl böyle kötü davrandığını sorgulayınca, Meera hiç bir zaman Gopi annesi olmadığını haykırır. Jigar Mansi’nin evine gider.

Jigar yaşadıklarını baştan sona anlatır. İşinin batma noktasına geldiğini söyler. Mansi kredi verebileceğini söyleyince Jigar çok daha fazlası gerektiğini söyler. Mansi arkadaşlarını arayıp krediyi hallettiğini ama kefil için bir şeyler istediğini söyler. Gopi eve gelir. Herkesi başına toplayıp Meera’nın yaptıklarını anlatır. Evlerinin başında belanın eksik olmadığını, artık yorulduğunu söyler.

Mansi kredi için evini ipotek ettirmesini, şirketini kurtarmasını ister. Pari ve Monica Kokila’nın odasında ki evin tapusunu alıp Mansi’ye götürürler. Mansi hazırladığı evrakı Jigar’a imzalatıp kredinin yakında hesaba yatacağını söyler. Jigar gittikten sonra Gopi’nin mallarını alan tüccar Belji gelir. Hem Gopi’den hem de Jigar’dan böylelikle intikam aldıklarını söyler.

Devamı Masum 429. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 428. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu