Dizi Özet

Masum 429. Bölüm Özeti 25 Mayıs Mansi Bakın Kim Çıktı

Masum 429. bölüm özeti 25 Mayıs Salı. Ahem’in sevgilisi Mansi Premila’nın kızı çıkacak. Gopi sarilerini satmak için pazara çıkacak. Dr. Krishna kolunda vurulacak! Detaylar Masum 429. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 429. bölüm; Gopi’nin sari işleri ile ilgilenmesi ile başlar. Kaynanası Premila oğlu Dr. Krishna ile gelini Gopi için poja hazırladığını, bu yüzden Gopi’den Parasad hazırlamasını ister. (Bir çeşit tatlı) Gopi işlerinin yoğunluğunun yanında kaynanasının poja hazırlamasına ses etmez. Tatlıyı zamanında hazırlayacağını söyler. Premila gidince Gopi Parasad için sipariş verir. Paridhi ise Gopi’nin rezil olması için poja da parasad yerine gübre yiyeceklerini söyler.

Masum 429 bölüm özeti Başlıyor!

Shravan kaç zamandır yemek yemeyen eşi Vidya’ya kahvaltı getirir. Vidya kızının resmine bakıp ağlar. Shravan kızını bulacağını, aklına bir fikir geldiğini söyler. Vidya plana göre hareket edip salonda ki tüm tabak ve vazoları kırar. Meera odasından çıkıp Vidya’nın yanına geldiğinde, Shravan da Meera’nın dolabında ki hesap cüzdanını alıp resmini çeker.

Meera Priyal’i kaydettirdiği okula para ödediği için bu hesap hareketlerinden hangi okula kayıt edildiğini öğrenmeyi planlarlar. Shravan hesap hasretlerinin yazılı olduğu cüzdandaki bilgilerin tek tek resmini çekip çıkar. Vidya ile Meera kısa laf kavgasından sonra salondan ayrılır.

Masum 429. bölüm özeti - Mansi Premila'nın kızı çıktı
Masum 429. bölüm özeti – Mansi Premila’nın kızı

Paridih banyo da Gopi’nin parasadı ile değiştireceği içi inek gübresi olan tatlıları yapar. Monica kaynanasının bu zekasına hayran olduğunu söyler. Paridhi gizlice mutfağa gidip kendi yaptığı gübreli parasad ile Gopi’nin aldığını değiştir.

Premila sık sık gelip Gopi’nin parasadı hızlıca hazırlamasını ister. Urmila Gopi’ye yardıma gelir. İkisi birlikte mutfakta çalışırken Urmila elindeki sıcak tencere içindeki su yanlışlıkla hazır da duran Parasad’ın içine dökülür. Gopi her şeyin mahvolduğunu düşünürken Urmila tatlının içindeki inek gübresini gösterir. Kokila tam da bu sırada içeri girip her şeyi öğrenir.

Kokila ve Urmila bir olup kısa zamanda tatlıyı hazırlar. Premila Gopi ve tatlıyı da yanına alıp tapınağa giderken, Paridhi arkalarında gülüp, gübreli tatlıyı yediklerinde Gopi’nin yüzünü çok merak ettiğini söyler.

Urmila Pari’ye tatlıdan ikram eder. Pari içinde inek gübresi olduğunu bildiği için almak istemez. Urmila zorla yedirmeye çalışır. Kokila da Pari’ye artık kötü davranışlarına son vermesini, aksi takdir de elinden geleni yapacağını söyler.

Masum 429. Bölüm Özeti

Gerçekleri inkar eden Pari inek gübresinden haberi olmadığını söyler. Urmila Pari’ye bindisini (alnında ki nokta şeklindeki takı) sorar. Pari bilmediğini söyleyince, Urmila inek gübresi içinden bindisinin çıktığını söyler. Premila bu konuşmaları duyar. Paridhi’ye kızıp ona herkesin içinde tokat atar.

Gopi tüccar Belji’nin ihraç edeceği siparişleri gün içinde hazırlayacağını söyler. Bu sırada Tüccar gelir. Karşı taraf anlaşmayı bozduğunu, peşinat olarak verdiği parasını da faizi ile geri istediğini söyleyince Gopi şok olur. Zira tüm kaynağını sari için kullanmış olan Gopi iş adamına parasını nasıl geri vereceğini kara kara düşünmeye başlar.

Shravan hesap hareketlerinden kızı Priyal’ın nerede, hangi okulda yatılı olarak kaldığını bulur. Hemen oraya telefonu eder. Bu sırada Meera gelir. Shravan yeni kayıt olan öğrenci Priyal’in orada olup olmadığını söyler. Görevli kayıtları kontrol ettikten sonra “burada o isimde bir öğrencimiz yok” deyince Shravan ve Vidya sinirden çıldırır. Meera da Shravan’ın bunu yapacağını bildiğini, bu sebeple okulunu değiştirdiğini söyleyip Shravan ve Vidya’nın yanından ayrıldıktan sonra Meera tekrar okulu arayıp iyi iş çıkardıklarını söyler.

Masum 429. bölüm özeti - Pari tatlıya gübre ekler

Görevli gerçekten Priyal’in kayı için gelmediğini, hatta bu nedenle okul için yatırılan ücreti geri iade edildiğini söyleyince Meera şok olur. Şimdi kendisi de Priyal’in nerede olduğunu gerçekten bilmiyor. Nainya ve sergilisi de arkada gülüp Priyal’i nasıl kolayca kaçırdıklarını söyler.

Tüccar Gopi’nin kullandığı hammaddenin çok kalitesiz olduğunu, bu sebeple verdiği paraları geri vermesini, aksi takdir de yasal işlem başlatacaklarını söyler. Gopi hala 3 günü olduğunu, parasını sözleşmeye göre 3 gün sonra almasını isteyip tüccarı evden kovar. Kokila gerekirse Modi konağını ipotek ettirebileceklerini söyler.

Jigar hemen Mansi’nin arkadaşından borç aldığı sırada evi ipotek ettirdiğini düşündüğü için Kokila’ya tepki gösterir. Borçlarını ödeyemediği takdir de Modi soyadlarının kirleneceğini, eve polis geleceğini söyleyip bu fikri ortadan kaldırmaya çalışır.

Masum 429 Özeti - Mansi'in adamı Krishna'yı vurur

Gopi Modi konağının ipotek ettirmeyeceğini, mevcut sarilerini satıp borçlarını ödeyeceğini söyler. Ertesi, gün gazetede kendi sarileri hakkında ucuz ve kalitesiz yazdığını görünce şok olur. Gopi bir planı olduğunu söyler.

Gopi arabaları hazırlayıp sokak sokak sarilerini satmaya başlar. Bazı kadınlar gazetede ucuz ve kalitesiz olduğunu okuduğunu söyler. Gopi kaliteyi kendisinin kontrol etmesini, gazetede yazılan her şeyin doğru olmadığını söyler. Gopi bir çok sari satar.

Gopi ellerindeki paraya sıkıntı gelmemesi için Sona ile Tolu’yu Urmila’nın evine götürüp paraları orada saklamasını ister. Sona paraların başında beklerken iki hırsız yeni doğan bebeklerini kaçırır. Mansi Gopi’nin sokak sokak sari sattığını öğrenir. Mansi tuttuğu kiralık katile Gopi’yi vurmasını emreder. Masum 429. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. SAkın bir yere ayrılmayın.

Masum 25 Mayıs Salı Özeti

25 Mayıs Salı günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 25 Mayıs özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gopi halka açık yer de sarileri satarken, biriken paraları da Sona’ye vermiş Sona Urmila’nın evinde kutuya koymuştur. Pari ve Monica Sona’nın çocuklarını hırsız gibi dışarı çıkartmış, Sona çocuklarını aramaya çıktığında Sona ve Monica Urmila’nın evinden paraları çalmıştır. Pari yolda yakalanmamak için sarinin üzerine paraları yapıştırıp o sarileri de Monica ile üzerlerine giymiştir.

Urmila’nın evinden çıkarken çöpçü kılığında Gopi ile karşılaşan Pari ve Monica evdeki çöpleri aldığını söyleyip uzaklaşır. Gopi yeni kazandığı paraları diğerlerinin yerine koymaya geldiğinde paraların yerinde olmadığını anlayınca hemen sarileri sattığı yere gider.

Masum 25 Mayıs Salı Özeti - Gopği yanmaktan son anda kurtulur

Herkse paraların çalındığını haber verir. Bu sırada oradan geçmekten olan çöpçü kılığında ki Pari ve Monica’yı Urmila durdurur. Çantalarını kontrol etse de paraları bulamazlar. Sona’nın ikizleri kıyafetten sarkan paraları gösterince Urmila hırsızları yakalar. Urmila kıyafete yapıştırdıkları paraları alır. Sona ve Paridhi yüzleri belli olmadan pazar yerinden kaçar.

Mansi’nin gönderdiği krallık katil yerdeki Gopi’ye ait olan paralardan çalmak ister. Dr. Krishna buna engel olur. Katil elinden parası alınca silahını çıkartır. Gopi doktorun önüne geçse de kiralık katil Dr. Krishna’nın omuzundan vurur. Doktor hemen hastaneye kaldırılır. Kısa süre de taburcu edilir.

Dharam’ın evinde Nainya evde kimsenin olmadığını düşünüp sevgilisi ile odada dans edip Meera’dan çaldığı takılarını takar. Meera dönmesi gereken saatten çok erken eve gelince müzik sesini duyup Nainya’nın odasına gider. Nianya topuklu ayakkabının sesini duyup sevgilisini saklasa da ortalığa saçtığı altınları saklayamaz. Meera hırsızlık yaptığı için Nainya’ya kızıp, altınlarını geri alır.

Premila Mansi’nin evine gider. Zira Premila’nın kızı Mansi’dir. Gopi’yi öldürmek isterken Dr. Krisha’nın yaralandığını söyleyip ona tokat atar.

Premila tapınaktan geliyor gibi konağa girer. Gopi’yi bir şekilde cezalandırması gerektiğini, hem kızı Mansi’ye hem de oğluna zarar verdiği için ölmesi gerektiğini düşünür. Gopi de kendi hatası yüzünden Dr. Krishna’nın ölümden döndüğünü tapınak da ağlayarak dua eder. Evin içindeki tapınak da Gopi ağlaya ağlaya merdivenler de uyur. Premila Gopi’nin uyuduğunu görünce pervaneyi Gopi’ye verir. Gopi’nin sarisi mum ışığında alev alır.

Sona’nın çocukları bunu hissedip ağlamaya başla. Çocukların ağlayan sesini duyan Kokila, Gopi’nin hala gelmediğini görünce evin içindeki tapınağa gider. Gopi’nin yandığını görünce hemen onu kurtarır. Premila “oğluma karşı yaptıklarında dolayı Tanrı Gopi’yi cezalandırdı” der. Kokila Premila’ya tepki gösterirken, Dr. Krishna annesi adına özür diler.

Devamı Masum 430. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 429. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

15 Yorum

  1. Dizide kötü olmayan kalmadı Paridhi bile Gopi’nin annesinin yerini Paridhi’ye verdiler nefret etmediğiniz oyuncu kalmadı kötü oyuncu bulmak çok zor herhalde Gopi’nin Mansi’nin kardeşiyle evlenme rastlandısı da ayakta alkışlanır sözde pişman olmuştu Jaggu ortaya çıkınca Mansi iyice manyak olacak

  2. Su sacma sapan hint dizileri yayinlamasalar daha iyidi ama kanal 7 nin yayinliyacak basga biseyi yokgaliba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu