Dizi Özet

Masum 430. Bölüm Özeti 26 Mayıs Gopi Mansi İle Karşılaşır

Masum 430. bölüm özeti 26 Mayıs Çarşamba. Premila Gopi’yi kendi evine götürecek. Gopi kapıda Mansi ile karşılaşacak! Detaylar Masum 430. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 430. bölüm; Tüm ev halkı salondayken başlar. Sona’nın büyük ikizleri yeni doğan kardeşlerinin adının ne olacağını sorar. Sona ve Kokila yakında isim töreni yapacaklarını, o zaman karar verileceğini söyler.

Dharam’ın evinde Vidya ve Shravan tüm yatılı okulları telefonla arar. Lakin hiç bir yerde Priyal adına kayıtlı bir öğrencinin kaydedilmediğini öğrenince canları sıkılır. Nainya ikilinin yanına gidip önemli bir konuda yarım edeceğini söyler. Meera’nın yatılı okula kaydettirdiği okul müdürünün konuşmasını dinletir. Müdür öğrencinin hiç gelmediğini, bu sebeple parayı da geri iade ettiğini söylediği konuşmayı duyan Vidya bayılır.

Masum 430 bölüm özeti Başlıyor!

Premila önceki gün Gopi’ye karşı ileri geri konuştuğu için özür diler. Artık kendi evlerine gitme zamanı geldiğini söyleyince Monica ve Paridhi “Oh be kurtuluyoruz şu Gopi’den” bakışı atarlar. Gopi anlamamazlıktan gelir. Premila hemen geliyorum deyip salondan ayrılır.

Vidya kendisine geldiğinde Meera ile konuşup ona haddini bildireceğin, bu kadarının da faza olduğunu söyler. Meera telefonla konuşarak salona gelir. Vidya sert adımlarla Meera’nın yanına gidip kızının nerede olduğunu sorar. Meera kekelemeye başlayınca Vidya ablası Meera’ya tokat atar.

Nainya ile erkek arkadaşı gizlice abla kızın kavgasını izlerken, Vidya’nın gözü bir şey görmez. Tek istediği kızının sağ salim bulunmasıdır.

Masum 430. bölüm özeti - Gopi Mansi ile karşılaştı
Masum 430. bölüm özeti – Gopi Kapıda Mansi ile Karşılaşır

Premila ellerinde bavulla salona gelip artık kendi evlerine gitme vaktinin geldiğini söyler. Gopi panik olur ne diyeceğini bilemez. Kokila bir kaç gün sonra Sona’nın ikizlerinin isim töreni olduğunu, öncesinde hazırlıkların yapılması gerektiği için isim törenine kadar kalmasını ister. Premila tamam der.

Sona’nın çocuklarının tüm hazırlıkları yapılır. İsim günü gelip çatar. Jigar üzün süre sonunda eski yengesi Gopi’den bebeklere isim vermesini isteyince Gopi kesinlikle vereceğini söyler. Paridhi sinir olur. Monica ile plan yapar. Monica portakal suyuna ilaç katıp garsondan Gopi’ye vermesini ister. Garson ilaçlı portakal suyunu verince Gopi konuşamaz. olur.

Din görevlisi gerekli dini duaları yaptıktan sonra Gopi’den bebeklerinin adının ne olmasını istediğini sorar. Gopi konuşamaz. Dr. Krishna hemen müdahale eder. Gopi yarım yamalak da olsa da bebeklerin adının “Seeta” ve “Geeta” olmasını isteyince Paridhi ve Monica planlarının başarısız olduğunu görüp sinir olurlar.

Masum 430. Bölüm Özeti

Shravan, Meera’yı kızının yerini söylemesini, aksi halde elinden bir kaza çıkacağını söyler. Meera Priyal’in yerini bilmediği için rol yapmaya başlar. Priyal artık kendi kızı olduğunu, bu konunda kimseye hesap vermeyeceğini söyler. Tam da bu sırada içeri polis müfettişi gelir. Polis müfettişi Meera’ya Priyal’ı kaçırmaktan dolayı tutuklamaya geldiğini söyleyince Meera şok olur. Uzun zamandır dışarıda ki işleri idare etmeye giden Dharam da içeri girdiğinde olaylara şahit olur. Meera hemen kocasına sarılıp kendisini kurtarmasını ister.

Dharam müfettişe Meera’yı neden tutukladığını sorar. Müfettiş de, Shravan ile Vidya’nın, kızı Priyal’ı Meera hile ile izinleri olmadan zorla evlat edindiğini, ayrıca onu bir yatılı okula gönderdiği konusunda karakola Vidya ve Shravan şikayette bulunduklarını söyler.

Dharam bu konu aile meselesi olduğunu, aile içinde çözeceklerini söyler. Shravan Dharam’a karşı çıkıp olaya polisin el koymasını istese de Dharam Shravan’ı durdurup polisi evden gönderir. Meera da rol yapıp odasına gider. Dharam da arkasında gider.

Masum 430 Özeti - Vidya Meera'ya Tokat Atar

Gopi’nin portakal suyuna katılan ilacı fark eden Urmila bardağın dibindeki boya ile Monica’nın elindeki boyanın aynı renk olduğunu ark edip Kokila’ya söyler. Kokila herkesin içinde Gopi’yi zehirlemeye çalıştığı için Moica’ya tokat atmak isterken araya Paridhi girip Monica’ya tokat atar. Gelini olduğu için utandığını, ailesini parçalamaya nasıl cüret edebileceğini sorar.

Jigar din görevlisine para verilmesi için Tolu’ya para verir Tolu kabul etmez. Zira Gopi Ahem’den kalan evin %51’lik kısmını kendisine devrettiğini söyler. Jigar Gopi’ye neden diye sorunca Gopi tüm aileyi bir arada görmek istediği için bunu yaptığını açıklar.

Gopi ağlayarak Modi konağından ayrılır. Yolda Premila kendi evlerinde onu büyük bir sürpriz beklediğini, Dr. Krishna’nın kız kardeşi yeni gelinlerini evde beklediğini söyleyince Gopi şok olur. Zira Dr. Krishna’nın kardeşi olduğunu bilmediği için şaşırmıştır.

Dharam’ın evinde Meera Dharam’ı kandırır. Shravan ve Vidya kızı Priyal’i önce kendine evlat olarak vermeyi kabul ettiğini sonra vaz geçtiğini, bu süreç de Priyal etkilenmemesi için pansiyona gönderdiğini söyleyip kandırır. Dhrama da Meera’nın tarafında yer alınca Vidya ve Shravan şok olur.

Masum 430. bölüm Özeti - Meera'yı tutuklamaya Polis gelir

Premila’nın evinde Mansi Gopi’yi kapıda karşılayınca şok olur. Mansi kapı girişinde yere ateş yakıp üzerinden geçmesini ister. Dr. Krishna neden bunu yaptığını sorgulamak istese de Premila karışmamasını ister. Gopi kenarda duran suyu alıp ateşin üzerine döküp sönmek üzere olan ateşin üzerinden geçip Mansi’ye sarılır. (Seninle çok işimiz var dercesine) Masum 430. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 26 Mayıs Çarşamba Özeti

26 Mayıs Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 26 Mayıs özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gopi ritüelleri yapıp odasına gider. Mansi, Premila’ya Gopi’ye evde cehennemi yaşatıp intikam alacağını söyler. Premila da bu konunda ona destek vereceğini açıklar.

Gopi kocasına Mansi hakkında neden bilgi vermediğini sorar. Doktor da kaybetmemek için söylemediğini, bu gerçek ile nasılsa yüzleşeceğini söyler. Bu sırada Dr. Krishna uzun süredir beklediği kariyeri için önemli bir telefon alır. ABD de doktorluk yapma fırsatı doğar. Gopi’ye sorar.

Gopi de Dr. Krishna’nın gidebileceğini, bu süreç içinde kendisinin Modi konağında kalacağını söyler. Premila da kabul eder. Ancak önce mutfaktaki ritüelleri yapmasını ister. Zira orada Gopi ritüelleri yaparken barut koydukları için Gopi de yemekleri pişirdiği sırada patlama çıkıp öleceğini düşünürler.

Masum 26 Mayıs Çarşamba Özeti - Prakash Meera'yı arar

Gopi mutfak ritüellerini yapar. Barut patlamak üzere olduğunu fark eden Mansi ve Premila hemen kaçar. Gopi bunu fark etmez. Gopi mutfakta ki işleri yaparken telefonu çalar. Telefonu açarken telefonu yere düşer. Gopi telefonu almak için eğildiğinde patlama olur. Gopi yaralanır. Lakin ölmez. Dr. Krishna hemen müdahale eder. Mansi ve Premila planlarının başarısız olduğunu görünce sinir olur.

Gopi su içmek için mutfağa gider. Lakin elleri bandajlı olduğu için su içemez. Mansi odasına gitmesini, su getireceğini söyler. Gopi odasına gittiğinde bir bardak su getirir. Gopi’ye içirmek üzereyken Mansi telefonu çaldığını bahane edip odadan ayrılır. Mansi odadan çıkarken Gopi de su içmek için bardağı masadan almaya çalışır. Lakin bardağı tutamadığı için bardak yere düşüp kırılır.

Prakash Meera’yı arayıp Priyal’i kaçırdığını, onun sağ görmek istiyorsa dediği parayı hazırlamasını ister. Meera panik olur. Ne isterse vereceğini söyler.

Devamı Masum 431. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz.  Şimdilik Masum 430. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

11 Yorum

  1. Hayir yaa meera iyi biri ayni rashi ama rashiden 1 farki var oda meera dizide olmiyicek

  2. Lütfen Aşka yolculuk dizisi tekrar yayinlansin lütfen Filiz abla Aşka yolculugun tekrar yayinlanmasini sala lütfen🥺🥺🥺🥺

    1. Kanal yeni yeniden yayınlanama stratejisine göre defalarca eski dizileri yayınlıyor. Sizlerin istediğini bizzat ileteceğim

  3. Filiz Hanim ben de Kedis’in dediğine isteğine katiliyorum. Lutfen Aska Yolculuk dizisini tekrardan izlemek istiyoruz. Abim de çok sevdi diziyi birlikte izliyoruz. Hatta komsularimiz bile seviyor diziyi. Bu istegimizi yerine getirirseniz çok çok çok seviniriz lutfen bu ricamizi geri cevirmeyin lutfen. Tesekkurler.

    1. Jemal destegin için teşekürler Aşka yolculuk umarim tekrar yayinlanir
      Lütfen Filiz abla bu istegimizi kabul edinwe Aşka yolculugu tekrar yayinlayin lütfeeeeeeeen 🥺🥺🥺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu