Dizi Özet

Masum 437. Bölüm Özeti 2 Haziran Mansi Modi Konağına Yerleşir

Masum 437. bölüm özeti 2 Haziran Çarşamba. Mansi Modi konağını yıkmayacağını, ailesi ile birlikte Modi konağına yerleşir! Detaylar  Masum 437. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor.

Masum 437. bölüm; polis amirinin Jaggi ve Urmila’ya neden mutfakta olduğunu, hırsızlık yapıp yapmadığını sorar. Jaggi de Mansinin hem kendisini dem de Urmila’yı akşam yemeğine davet ettiğini, sonrasında üzerine kapıyı kilitleyip, polisi aradığını söyler.

Polis amiri Jaggi’ye Dr. Krishna hırsızlık için geldikleri yönünde beyanları olduğunu söyleyince, Jaggi kendisinin hırsız olmadığını, Mansi’nin çok yakın arkadaşı olduğunu, özel odasına baktıklarında bunu rahatlıkla görebileceklerini söyleyince Premila “En azından Urmila’yı tutuklayın” der. Urmila da akşam 18:00’dan sonra kadınların tutuklanmayacağını söyleyince polis geldiği gibi gider. Jaggi de “Bir daha ki çağırdığında güzel yemekler yap” deyip dalga geçer.

Masum 437 bölüm özeti Başlıyor!

Kokila evde Mansi’nin evine giden ailesini bekler. Jaggi hepsi ile birlikte bir kahraman edası ile eve döner. Urmila evin tapusunu almadıklarını söyler. Jaggi Mansi’nin yakında evi yıkmaya gelebileceğini, aile dağılmadan hep bir arada son pozu verirler. Gopi Ahem’in da zamanında bir arada çektirdikleri aile fotoğrafı aklına gelir ve duygusallaşır.

Mansi, Ahem’in kopyası pis adamın (Jaggi) elini kolunu sallaya sallaya çıktığını, yakında intikamını alacağını söyler. Jaggi gittikten sonra Paridhi saklandığı yerden çıkar. Mansi Pari’ye Gopi ve Ahem’in kopyası ile bir bağı olup olmadığını sorar. Paridhi bir bağının olmadığını, sadece konuşmaya geldiğini söyler. Mansi sinirle Paridhi’yi de kovar.

Masum 437. bölüm özeti - Mansi ve Ailesi Modi konağına gelir

Nainya yine boş durmaz. Nişanı için dans öğretmeye gelen hocayı ayarladığı için yine bir oyun tezgahlar. Polis amiri ile Meera’yı aşk yaşıyor gibi yakınlaştığı bir anı Dharam görür. Sinirden deliye dönse de sesini çıkartmaz.

Jaggi arkadaşlarının organize edip Mansi ve ailesini yıldıracak plan yaparken, Mansi ve Premila Modi konağına gelir. Gopi evi istediği gibi yıkabileceğini, lakin ailesine dokunamayacağını söyler. Premile yıkmayacaklarını, kendilerine ait olan yerde kalacaklarını, bu süreç de sahtekar Ahem’in kopyasını gerçek kimliğini ortaya çıkartıp Gopi’yi yeniden alacaklarını ve temelli akıl hastanesine göndereceklerini söyler.

Masum 437. Bölüm Özeti

Premila, Modi ailesine kendisinin ve çocuklarının gelip Modi konağında hisselerine düşen kendi bölümde kalacağını söyler. Modi ailesi buna karşı çıksa da Gopi düşmanını yakında tutarak ne planladıklarını görmek ister. Bu sebeple kalmasına izin verir.

Mansi ve Dr. Krishna Modi konağını yıkmak isterken Premila, çocuklarına düşmanlarını yakından takip edip ne planladıklarını görmek için konak da kalmayı istediğini açıklar.

Masum 437 Özeti - Nainya plan yapar

Jigar ABD’ye gidip orada ki işler de çıkan pürüzü düzeltmek ister. Gopi Mansi’ye haber vermeden gitmesini, aile içinde olup bitenleri mümkün mertebe saklamaları gerektiğini söyler.

Meera ve Vidya Nainya’nın nişanı için gelen dans hocası ile dans edip şarkı söyler. Meera kocası ile şarkı söylemek ister. Dans hocası Dharam’ı çağıracağını, Meera’nın şarkıya devam etmesini ister. Dharam geldiğinde polis amiri ile Meera’nın şarkı söylediğini görünce Dharam yine sinir olur. Meera’yı kıskanır.

Jaggi gizlice kendi evine gider. Urvashi gece vakti gelen kişinin hırsız olduğunu düşünür. Eline süpürgeyi alır. Tam vuracağı sırada oğlu Jaggi olduğunu söyler. Doğum günü için hazırlık yapmadığını, artık üvey olduğunu tam olarak anladığını söyleyip duygu sömürüsü yapar. Urvashi bir daha üvey lafını etmemesini söyleyip oğluna yemek hazırlar.

Masum 437. bölüm özeti - Jaggi'nin doğum günü

Premila ve ailesi eve yerleşir. Geldiklerinde ilk yaptığı şey TV’nin sesni açıp ev ahalisini rahatsız etmek olur. Sona’nın çocukları bunda rahatsız olur. Kokila TV’nin sesini kısmasını ister. Premila bilerek daha da artırır.

Jaggi annesinin yanında eve gelir. Sona’nın ikizleri Jaggi’nin gözlerini bağlar. İçeri girdiğinde Jaggi için kutlama olduğunu görünce çok duygulanır. Mansi, Premila ve DR. Krishna’nın odalarının kapısı kilitli olduğu için bu manzarayı göremez. Dr. Krishna kapının kilitli olduğunu görünce pencereden çıkar. Diğerlerinin kapısını gelip açar.

Mansi ve diğerleri Ahem gibi görünen Jaggi’nin doğum günün kutlanıldığını görünce Mansi gerçeklerin ortaya çıktığını, Ahem’in doğum günü tarihini bildiğini söyler. Kokila ay takvimine göre kutladıklarını, bunu bilmemesinin çok büyük eksiklik olduğunu söyler. Masum 437. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 2 Haziran Çarşamba Özeti

2 Haziran Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 2 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Jaggi annesi ile görüntülü görüşüp Kokila’nın ateşlendiğini, ateşi de düşüremediklerini doğal ilaçlarla düşürmek için yardıma ihtiyacını olduğunu söyler. Urvashi doğal ilacı yapmak için tek tek liste verir. Jaggi bazı bitkilerin rengi birbirine benzediği için ayırt edemez. Gopi ona yardım edip birlikte ilacı hazırlarlar.

Mansi Gopi ve ailesinin etli yemek yemediklerini bildiği için parti düzenleyeceği için eve şef çağırır. Gelen şefe etli atıştırmalık yapmasını ister. Kokila evlerinde etli yemek yapılmadığını, mutfağında böyle bir şeye izin vermeyeceklerini söyler.

Dharam’ın evinde Nianya’nın uzun süredir beklenen nişanı başlar. Gopi ve Kokila’nın da nişana gelmesini ister. Lakin Kokila hasta olduğu için gelmemiştir.

Modi konağında Mansi ile Gopi de etli yemek hazırlama olayında karşı karşıya gelir. Mansi etli yemek yapılmasını istemiyorlarsa gelecekleri misafirlerine kendileri sebze yemeği yapıp servis etmelerini şart koşar. Gopi bunu kabul eder. Mansi arkadaşılar ile konuşurken Jaggi Mansi’nin konuşmalarını duyar. Gopi’yi herkesin içinde rezil edeceklerini anlayınca Mansi’nin planına engel olmak için Jaggi de plan yapar.

Masum 2 Haziran Çarşamba Özeti - Jaggi dans eder

Jaggi Mansi’nin arkadaşları ile dans edip hepsini bir bir düşürür. Mansi planı bozulduğu için sinir olurken Jaggi Mansi’nin planını bozduğu için kendisi ile gurur duyar. Nainya ile Prakash’ın nişan töreni tamamlanır. Gopi Kokila’ya baktığı için nişana katılmamıştır. Dharam bir daha ki sefere her iksini de beklediğini söyler.

Dharam son yaşanan olaylardan son Meera’yı adeta silmiş gibi görmezden gelir. Meera ne yaptığı ise Dharam’a kendisini göstermez.

Ertesi gün tüm Modi ailesi birlikte aarti töreni yaparken Mansi buna engel olmak üçün yüksek sesle egzersiz yapar. Kokila ve Gopi aarti sonrasında müziği açmasını istese de Mansi oralı bilem olmaz.

Devamı Masum 438. bölüm özeti içerisinde bulabilirsiniz. Masum 437. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu