Dizi Özet

Masum 445. Bölüm Özeti 10 Haziran Nainya’nın Foyası Ortaya Çıkar

Masum 445. bölüm özeti 10 Haziran Perşembe. Nainya ile Prakash’ın düğünleri olacak. Vidya Nianya’nın tüm foyasını ortaya çıkaracak. Efsane bir bölüm bizleri bekliyor. Soluksuz okuyacağınız Masum 445. bölüm özeti detaylı olarak yazılmıştır.

Masum 445. bölüm; Jaggi Gopi’nin odasında elektrik süpürgesini çalıştırmaya başlaması ile başlar. Jaggi kolunda sıkıntı olan Gopi’ye iş yaptırmak istemediği için Gopi’nin odasını süpürmek ister. Lakin önce fişi takamaz.

Jaggi se evi süpürürken, Gopi’nin şalını süpürge çeker. Jaggi hemen elektrik süpürgesini kapatıp borunun içindeki şalı çıkartmaya çalışırken, her ikisi de kayıp yatağa düşerler. Jaggi ve Gopi birbirlerine uzun uzun baktıktan sonra tekrar kendilerine gelir.

Masum 445 bölüm özeti Başlıyor!

Modi konağında Nainya’nın düğünü için hediye hazırlanır. Tolu ve Molu da Dharam’ın evine hediyeleri götürürler. Meera hediyeleri görünce çok mutlu olur.

Meera, Dharam’ın yanına gider. Dharam hala ateşler içinde yandığını görünce, hemen ona ilaç verip yanında uyur. Uyurken yanağından öper. Dharam sabah olduğunda kendisine biraz da olsa gelir. Yanağında ki ruj izini görünce Meera gülümser ve kendisinin öptüğünü söyler. Dharam sinirle silmesini ister.

Masum 445. bölüm özeti - Nainya'nın foyası ortaya çıkar

Jaggi iyiden iyiye Gopi’ye kendisini kaptırır. Modi konağında izlediği dizide ki aşk sahnesini görünce, hemen Gopi ile yaşadığı kendince romantik anları hayal eder.

Modi konağına kurye gelir. Kurye gelen koliyi Urvashi’ye teslim edeceğini söyler. Urvashi hemen kolisini alıp Gopi’nin yanından uzaklaşır. Gopi Urvashi’nin neden tuhaf davrandığını anlayamaz. Urvashi odasına gider. Gelen kutunun içindeki kızların resmine bakar. Oğlu Jaggi’yi bir an evvel evlendirip, Gopi’den uzaklaştırmak ister.

Masum 445. Bölüm Özeti

Dharam’ın evinde Vidya ve Meera, Naiya’nın evlilik işleri ile ilgilenirken, Nainya da evde Meera ve Vidya varken evlenmek istemez. Zira evlenirse başka bir eve gitmesi gerektiğini bildiği için ne yapıp edip evin tek hakimi olmak ister.

Urmila Jaggi’nin Gopi’ye karşı ilgisinin olduğunu bildiği için Urvashi’nin odasına gider. Urbvashi de Jaaggi için evlenecek kızların resimlerini gösterir. Jaggi bunların hiç birini seçmeyeceğini dile getirse de Urmila “Ben 90 yaşında kini bile evlendiririm. Sen hiç merak etme” der.

Nainya düğünü ertelemek ve geciktirmek için evde küçük çaplı bir yangın çıkartsa da yangın kısa sürede söndürülür. Meera düğün için hazırlık yapan ekibe suç bulur. Oysa o yangını Nainya bilerek çıkartmıştır.

Masum 445 Özeti - Nainya Meera ile Vidya'yı gizlice izler

Evli kadınlar eşleri için oruç tutarlar. Kokila ve Urvashi bu dini günde oruç tutunca, Monica ile Paridhi Parag’ın kimin orucunu açtıracağını merak edip akşama cümbüş olduğunu söyler.

Naiya, Meera’nın cep telefonundan Ritesh’i arar ve onu akşam yemeğine davet eder. Ritesh Vidya’yı arayıp her şeyin yolun da olup olmadığını sormak istese de Nainya hem Meera’nın hem de Vidya’nın cep telefonlarını çaldığı için Vidya’nın telefonundan Ritesh’e mesaj gönderip, akşam gelebileceğini söyler.

Jaggi Gopi için oruç tutar. Lakin bunu bir tek Urmila bilir. Urmila Urvashi’den aldığı kızların resimlerini gösterip evlenmek için birini seçmesini istese de Jaggi yeni nesil kızların evlenene kadar kocalarını el üstünde tutuklarını, evlendikten sonra kocalarına köpek muamelesi yaptıklarını, bu sebeple evlenmek istemediğini açıklar.

Akşam olduğunda Parag Kokila’ya oruç tutup tutmadığını sorunca Kokila Urvashi’yi alıp Parag’ın yanına getirir. Urvashi’nin orucunu bozmasını ister. Monica ile Paridhi bu manzarayı filimden bir kesit misali izleyip keyif alırlar.

Masum 445. bölüm özeti - Ritesh konağa gelir

Dharam’ın evinde Ritesh gelince herkes şok olur. Dharam Ritehs’in gelmesi konusunda Meera’yı suçlar. Ritesh de kendisini Meera’nın çağırdığını söyleyince Dharam delirir. Meera ise kendisine inanmadığı için evi terk edeceğini söyleyip odasına çıkıp kıyafetklerini toplamaya başlar. Nainya sessizce Vidya’nın yanına gelip, düğün öncesinde Meera ile Dharam’ın arasını bozacağı konusunda söz verdiğini ve şimdi sözünü tuttuğunu söyler. Vidya koşup ablasına Nainya evlenene kadar evde kalmasını ister. Onu bir şekil de ikna etmeyi başarır.

Jaggi Gopi’ye aşık olduğu için gün boyu onun için oruç tutar. Lakin bunu Gopi’ye söylemez. Jaggi Gopi’nin odasına gidip ona bakar. Bu sırada başı dönüyor numarası yapınca, Gopi hemen Jaggi’ye su verir. Böylelikle Jaggi’nin orucunu Gopi açmış olur.

Masum 445 bölüm özeti - Nainya gerçekleri anlatır

Urmila Jaggi’nin oyunculuğunu görünce aferin der. Hemen onun için mutfağa gidip yemek hazırlayacağını söyler. Kendi kendine mutfakta Jaggi ile Gopi’nin bir arada olmasını, evlenmesini söylerken Kokila gelir. Kokila evliliğe müsade etmeyeceğini söyler. Urmila da buna yardım edip evlenmeleri için elinden geleni yapacağını söyleyince Kokila, Gopi’nin Jaggi ile evlenmek istememesi durumunda bunun olmasına katiyen izin vermeyeceğini açıklar. Masum 445. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 10 Haziran Perşembe Özeti

10 Haziran Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 10 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Vidya, Nayya’nın erkek arkadaşıyla konuştuğunu duyar. Meera’nın 5 yıl önceki düşük yaptığı meselesi yüzünden Dr. Ritika’nın para istediğini söyler. Nainya Meera’nın bir daha anne olmayacağına dair sahte rapor düzenlediğini anlatır. Vidya da kapının arkasından bunu duyar. Vidya ağlayarak uzaklaşır. Meera yolda Vidya’yı görünce neden ağladığını sorar. Vidya maalesef gerçekleri gizlemek zorunda kalır.

Masum 10 Haziran Perşembe Özeti - Nainya evlenir

Nainya doktora para vermek için evden çıkmak ister. Sharavan kız kardeşine nereye gittiğini sorar. Nainya kuaföre gideceğini söyleyince Vidya araya girip kuaförü eve getirebileceklerini, düğün öncesi dışarı çıkmamasını ister. Nainya Rikita’yı arayıp düğüne gelmesini, parasını orada vereceğini söyler. Rikita düğüne gelir. Nainya’dan parasını alınca sırrını saklayacağına dair söz verir.

Naninya parayı Rikita’ya verdikten sonra din görevlisi gelin ile damadı yanına çağırır. Nainya ile Prakash’ın nikahları kıyılır. Tüm ritüelleri bir bir yapıldıktan sonra misafirler dağılır. Geriye yakın akrabalar kalınca, Vidya çok güzel bir sürpriz hazırladığını, herkesin bu sürprizi görmesini ister.

Vidya düğün öncesinden düğün sırasında takması için Nainya’ya verdiği kolyenin üzerine yapıştırdığı gizli kamera sayesinde Nianya ile Rikita arasında geçen tüm konuşmaları kaydetmiştir. Nainya kendi ağzı ile Meera’nın bebeğini öldürdüğünü, Dharam ile Meera’nın arasını açmaya çalıştığını ve bu konuda başarılı olduğunu, Vidya’yı evden atmak için çabaladığı tek tek itiraf eder.

Meera gerçekleri duyunca şok olur. Nainya’ya saldırmak ister. Kendi doğmamış bebeğini öldürüp eline ne geçtiğini sorar. Nainya bir ümit Dharam’ın yanına gidince, Dharma Naninya’ya tokat atar. “Benim senin gibi bir kızım yok” der. Dharam, Prakash’tan Nainya’yı alıp gitmesini ister. Vidya da Nainya’nın kolundan tutup dışarı atar. Nainya giderken Vidya’yı tehdit eder.

Devamı Masum 446. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor. Masum 445. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

20 Yorum

 1. Ohh be nainya sonunda ortaya çıktı nasıl şeytan olduğu. Özetler için elinize sağlık heyecanla bekliyorum

  1. kızlar oruç tuttuğum için özetleri yazmadım zorlanıyorum o sebeple her gün gece 5 e kadar ayaktayım. Sırf sizlere yeni özetler verebilmek için

   1. FİLİZİM 🌹 RAMAZAN BAYRAMIN MÜBAREK OLSUN 🌹🌹
    ALLAH KABUL ETSİN BİRTANEM ORUCUNU GÜZEL
    GÖNLÜNDE NE DİLEĞİN VARSA GERÇEK OLSUN İNŞALLAH. CANIM BENİM KENDİNİ ÇOK YORMA ☺️
    KOLAY GELSİN TEŞEKKÜRLER İYİ GECELER TATLIM🙏

   2. Allah kabul etsin inşallahhh ❤️❤️❤️ Olsun ellerinize sağlık biz bekleriz 😘😘😘

 2. Filiz abla ramazanin mubarek olsun tutugun oruçlar kabul olsun inşallah özetlerin içinde çooool teşekürler eline emegine saglyk gerçekden çok güzel olmuş

 3. Filiz abla burdan yazdığımız yorumu nasıl sileriz bu arada Ramazan’ın mübarek olsun

 4. Filiz abla burdan yazdığımız yorumu nasıl sileriz bu arada Ramazan ım mübarek olsun

  1. hangi yorum olduğunu göstermek için yaptığın yorumun altına “diliz abla bu yorumu sil” dersen silerim

   1. Ah kalbim Aliya kimdir ile yaptığın bilgi varya yorumlarda Tanya diye birisi çikiyoya o benim onu silermisin bu ablamin telefonu o yüzden elif olarak girdim

     1. Yani burda yazdığım elif olarak girende benim onuda silmeni rica ediyorum burda yazdığım 5 yorumu bu dahil bide ah kalbim Aliya kimdir de Tanya bence güzel bir oyuncuyu bide o yorum yazmıştım onu silmeni istedim bununda okuduktan Sonra silebilirsin seni uğraştırdığım için özür dilerim 😔☺️

 5. Merhabalar Arkadaslar Herkese Hayyrly Remezanlar Filizcim Sanada Hayyrly Remezanlar Özetler Harika Tesekürler

 6. Çokmu zor ozetleri yazmak iki gundir bekliyorum masum ozetleri lutfet yazarmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu