Dizi Özet

Masum 446. Bölüm Özeti 11 Haziran Taşıyıcı Annelik

Masum 446. bölüm özeti 11 Haziran Cuma. Meera doktora gidecek. Gerçekten anne olamayacağını öğrenince, Meera bir kez daha yıkılacak. İntihar teşebbüsünde bulunacak. Sonra aklına taşıyıcı annelik gelecek. Masum 446. bölüm özeti detaylı olarak yazılmıştır.

Masum 446. bölüm; Vidya ile Meera’nın konuşması ile başlar. Meera, Vidya’ya sarılır. Onu bu zamana kadar hep yanlış anladığını ifade eder. Sonun da Meera da Vidya’yı anlamıştır. Dharam kendini bir odaya kilitler. Nainya’nın kendisine söylediği sözleri anımsar. Vidya ve Shravan ile Meera gelir. Dharam’ın kapıyı açmasını ister. Sonunda Dharam kapıyı açar. Dharam, Meera’dan özür dileyip bir daha namusu hakkında şüphe duymayacağını açıklar. Meera ile Dharam sarılır. Görünüşte ikisi arasında ki sorun çözülmüştür. Vidya tapınağa gidip ablası ile Dharam bir araya geldiği için dua eder.

Masum 446 bölüm özeti Başlıyor!

Kokila, kutlamada Meera ve Vidya’yı düşünüp düşünmediğini sorar. Gopi de duygusal olarak düşündüğü söyler. Zira Nainya’nın yaptıklarında sonra kızlarının canı kurtulduğunu, şimdi iyi mi kötü mü olduğunu merak ettiğini dile getirir. Kokila Dharam’ın evinde gidip divali de kızlarına hediye vermeyi düşünür. Jaggi bir sonraki bir piknik planladığını, Dharam’ın ailesini de pikniğe davet ettiğini söyleyince Gopi güzel bir fikir olduğunu söyler. Kokila Jaggi’nin Gopi’yi etkileme çabası olarak görüp ikaz eder. Urvashi konuşmalarını duyup, oğluna karşı Kokila’nın daha saygılı olması için hesap sormayı düşünür.

Dharam evde Vidya’dan kahve ister. Vidya kahveyi yapar. Dharam’ın tuhaf davranışları dikkatini çeker. Meera, Jaggi’nin piknik davetinden bahsedip bir sonraki gün pikniğe gideceklerini söyler. Meera hamile kalıp kalamayacağını öğrenmek için Vidya’ya jinekoloğa gidip kendini kontrol ettireceğini söyler.

Masum 446. bölüm özeti - Meera Taşıyıcı anne ister

Urvashi akşam yemeğinde ateşi çıkar. Jaggi annesinin ateşi olduğunu görünce onu odasına götürür. Kokila da Urvashi’nin pikniğe gelemeyeceğini, Jaggi’nin Urvashi’yi iyileştirmek için evde kalması gerektiğini söyler. Aslında amacı Gopi ile Jaggi’yi ayrı tutmak olduğu için Kokila böyle bir yönteme başvurmuştur. Tabi ki Jaggi bu duruma çok sinir olur.

Meera jinekolog muayenesinden döner. Ağlayarak içeri girince, Vidya ne olduğunu sorar. Vidya onu teselli eder. Meera da Vidya’ya doktorun anne olamayacağını söylediğini açıklar.

Masum 446. Bölüm Özeti

Dharam, Meera’dan ağlamayı bırakıp yemek yemesini ister. Lakin Meera ağlamaya devam eder. Dharam Meera’yı odasına bırakıp alt kata iner. Vidya ablasının durumunu sorunca, Dharam yakında daha iyi olacağını söyler. Bu sırada Meera bir kutu hapı içip intihar eder. Vidya ablasına bakmaya gittiğinde kapının kilitli olduğunu anlar. Hemen Dharam ve Sharavan’a haber verir. Dharam kapıyı kırıp içeri girdiğinde Meera’nın yerde baygın bir halde olduğunu görünce hemen onu kusturmaya çalışır. Vidya da doktoru eve çağırır.

Gopi, bir sonraki gün Kokila ve Parag’ın 50. evlilik yıl dönümlerini iyi geçirmeleri, aralarında ki buzları erimesi için dua eder. Urvashi Gopi’nin ettiği duayı duyar. Kendi hayatı 50 yıl önce mahvolduğunu, Jaggi Gopi ile evlenip, oğlu Jaggi’nin hayatını karartmayacağını söyler.

Doktor, Meera’nın yuttuğu ilaçları kusturarak çıkartınca, Meera kendisine gelir. Kendisine gelir gelmez de ağlamaya, bir daha çocuk sahibi olamayacağını söylemeye başlar. Dharma hayatın devam ettiğini, birbirlerine bir ömür bakacaklarını söylese de Meera’nın ağlamasını susturamaz.

Masum 446. bölüm özeti - Meera İntihar Eder

Gopi tüm aileyi bir araya getirir. Kokila ve Parag’ın 50. evlilik yıl dönümünü hep birlikte kutlar. Tolu da bu anı ölümsüzleştirmek için resim çeker.

Urvashi, kendisinin Modi konağında ikinci kadın olarak nitelendirdiğini ama oğlunun ikinci evlat muamelesi görmemesi için elinden geleni yapacağını düşünür. Bu sırada Urmila da Meera’nın uyku hapı içip intihar ettiğini söylediği sırada Urvashi bunu duyar. Urmila durumu Kokila ile değerlendirir. Kokila, Meera’nın neler yaşadığını kimsenin anlayamayacağını söyler. Urvashi Urmila’nın konuşmalarını duyar. Gopi gerçeği şimdi öğrenmemesi için Jaggi’nin Gopi’ye vereceği ilaçların arasına uyku ilacı da katar. Gopi sabaha kadar deliksiz uyur.

Sabah Paridhi Gopi’nin odasına gelir. Uzun süre uyuduğunu, Vidya’nın aradığını ve Meera’nın uyku hapı tüketerek intihar etmeye çalıştığını açıklar. Urvashi odaya girip Gopi ile Jaggi’nin arasını bozmak için Jaggi’nin uyku hapını verdiğini söyler. Gopi sinir olur.

Meera, taşıyıcı annelik yoluyla bir bebeğe sahip olmak istediği konusunda birileri ile telefonda konuşunca Dharam ve ailesi şok olur. Dharam böyle bir çocuğu kabul etmeyeceğini söyler. Meera ise kararını verdiğini ve kararından dönmeyeceğini söyler.

Meera taşıyıcı annelik konusunda Gopi ile konuşur. Gopi bunun iyi bir fikir olduğunu söyler. Meera kendisi ile annesi Gopi’nin aynı fikir de olduğunu görünce çok mutlu olur ve teşekkür eder.

Gopi kendisine uyku hapı veren Jaggi’ye kızar. Jaggi kendisini savunmaya çalışsa da Gopi onu dinlemez. Jaggi odasına gidip derin düşüncelere daldığı sırada yanına Urmila gelir. Gopi’yi seviyorsa onun için mücadele etmesi gerektiğini söyler. Masum 446. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 11 Haziran Cuma Özeti

11 Haziran Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 11 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Dharam, Shravan’ın Priyal ile ilgilendiğini görünce Meera’nın çocuk istemekle haklı olduğunu anlar. Meera’nın yeniden bir çocuk sahibi olması gerektiğini düşünür. Ertesi gün hastanede Meera’yı arayıp taşıyıcı anne bulduklarını söyler. Dharam hastaneye gitmeleri gerektiğini söyler. Meera ise biraz beklemelerini ister.

Jaggi herkese hediye alır. Urmila bu konunda Jaggi’yi daha önce bilgilendirdiği için Jaggi herkese Divali hediyesi almıştır. Tek tek herkese hediyesini verir. Son olarak odasına duran Gopi’ye hediye vermek üzere giderken, Paridhi Jaggi’ni yanına gelip kendisini alt katta beklediklerini söyler: Jaggi hediyeyi vermez.

Urvashi ise Jaggi’nin hediyesini Gopi’ye veremeden gizlice alıp Kokila’nın odasına saklar. Jaggi hediyeyi her yerde arar. Sonun da Kokila’nın odasın da bulunca suç Kokila’nın üzerine kalır.

Gopi sinirle bağırır. Kokila’yı kimsenin suçlayamayacağını söyler. Sinirle Jaggi’nin elindeki hediyeyi kutusunu alır. Kutu yere düşer ve içerisindeki yeşil sari ortaya çıkar. Jaggi hediyeyi sana aldım bile diyemeden Gopi hediye kutusunu fırlatıp atar. Jaggi’nin canı sıkılır.

Masum 11 Haziran Cuma Özeti - Gopi Jaggi'nin hediyesini fırlatır

Meera tüm aile için diwali hediyesi getirir. Taşıyıcı annenin sağlıklı ve hamile kalabileceğine dair sağlık raporu aldırdığını, hiç bir sorunun olmadığını söyleyince ev halkı çok mutlu olur.

Kokila evin içinde ki tapınak da dua ederken yanına Paridhi gelir. Jaggi’nin aldığı hediyeyi Urvashi’nin çalıp kendi odasına sakladığı ana ait görüntüleri Kokila’ya gösterir.

Kokila görüntüleri izler izlemez soluğu Urvashi’nin odasında alır. Neden bu kadar alçaldığını sorgular. Urvashi de Gopi’nin Jaggi’ye aşık olmasına müsade etmeyeceğini, bunun için böyle bir oyun yaptığını açıklar. Kokila da aynı fikirde olduğunu, Gopi sadece Ahem’i sevdiğini söyler.

Meera taşıyıcı annenin adresini hemşireden gizli saklı alır. Annenin adının Chanda olduğunu ve adresini öğrenince ona hediyeler alır. Kokila ile Urvashi Gopi ile Jaggi’nin arasını bozma noktasında anlaşırlar. Urvashi Gopi’nin yanına gidip Jaggi’nin genç bir kızla evlenmesini, bu konuda yardımını istediğini söyler. Gopi de Jaggi’nin güzel bir kızla evlenmesi konusunda yardım edeceğini söyler.

Devamı Masum 447. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor. Masum 446. bölüm özeti burada son buldu

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

9 Yorum

 1. Merhabalar Filizcim cokkkkkk tesekürler ozetler harika

   1. Filizim hayırlı cumalar nasılsın. Canım kardeşim bilmeden kalbinimi kırdım senin varsa söyle düzelteyim 🥺 Kaç kez sana yazıyorum Selam veriyorum Herkese cevab yazıyorsun Bana yazmiyorsun bende biraz merak ettim Ne yaptım
    yine ☺️ Benimle konuşmuyor kardeşim Sen iyi olda
    önemli diğil kolay gelsin canım rahatsızlık verdimse çok özür dilerim 🙏 FİlİZİM Teşekkürler 🌹

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu