Dizi Özet

Masum 447. Bölüm Özeti 12 Haziran Gopi Jaggi’nin Duygularını Öğrenir

Masum 447. bölüm özeti 12 Haziran Cumartesi. Gopi Jaggi’ye kız bulacak. Jaggi Gopi’nin kendisine karşı hiçbir duygusu olmadığını anlayınca sinirle evlenmeyi kabul edecek. Gopi Kokila ile Jaggi’nin konuşmasını duyacak. Masum 447. bölüm özeti detaylı olarak yazılmıştır.

Masum 447. bölüm; Meera, taşıyıcı annenin evine gitmesi ile başlar. Taşıyıcı anne Chanda, Hindistan yasalarına göre taşıtıcı anne ile tanışmanın yasak olduğunu söyler. Meera ısrar edince kadın içeri girmesine izin verir.

Meera içeri girdikten sonra neden taşıyıcı anne olmak istediğini sorar Chanda, geçim sağlamak için bunu yaptığını söyler. Meera Chanda’ya ne zaman yemek yediğini, yemekleri düzenle yiyip yemediğini sorar. Chanda zaman zaman yemek yerine su içerek günü geçirdiğini söyleyince, Meera Chanda’yı kendi evine götüreceğini söyler.

Masum 447 bölüm özeti Başlıyor!

Gopi, Urvashi’ye Jaggi’nin evlenmesi konusunda yardım edeceğini söylediğini duyan Urmila sinirlenir. Gopi’ye Jaggi’nin ne istediğini hiç sordun mu der. Urvashi çocuğunu evlendirmek istediğini, bunda yanlış olan ne diye çıkışır. Gopi de kızların resmini alıp Jaggi’ye göstereceğini söyler.

Dharam Meera’yı evde bulamaz. Vidya, Dharam’a Meera’nın taşıyıcı anne ile tanışmaya, onun evine gittiğini söyler. Tam da bu sırada Meera gelir ve “Sürpriz” der. Chanda’yı içeri girer. Meera bebeğini doğuracak Chanda’nın bebeğini doğurana kadar evde kalacağını söyler.

Gopi, Jaggi’ye bir yaşam arkadaşına ihtiyaç duyup duymadığını, evlenmeyi isteyip istemediğini sorar. Jaggi yalnız yaşamadığını, annesi Urvashi ile birlikte yaşadığını söyler. Jaggi her erkeğin bir hayat arkadaşına ihtiyacı olduğunu söyleyip Gopi’ye bakar. Aslında Jaggi Gopi’nin kendisine karşı duygularını açmak istediğini düşünür.

Masum 447. bölüm özeti - Gopi Jaggi'nin duygularını öğrenir

Gopi sevinir. Jaggi kızları görmeyi istediğini düşünüp kızların resmine bakmasını ister. Jaggi bunun bir şaka olduğunu söylemesini ister. Jaggi evlenmek istemediğini söyler. Gopi kızların resmini Jaggi’ye verince, Jaggi kızların resmini yırtıp atar. Gopi ısrarla evlenmesini isteyince, Jaggi sadece sen derken, senin seçeceğin kişi ile lafı değiştirir. Gopi çok mutlu olur.

Meera, Chanda’dan içeri kendi evi gibi girip bakmasını ister. Chanda evin büyüklüğünü görünce burası ev mi yoksa saray mı der. Chanda evde Meera’yı adeta kendisine hizmetçi etmek için yalandan düşüyor numarası yapar. Meera hemen Chanda’yı tutar. Meera anne olabilmek için 9 ay boyunca Chanda’ya hizmet edeceğini bilen Chanda bu durumu kullanmak ister.

Gopi bir kız seçer. Jaggi’ye bir resim göstermeye gider. Jaggi kızın resmine bakmadan senin seçtiğin kızla evlenirim deyince, Gopi resmi Urvashi’ye gösterir. Urvashi her şeyin yolunda gitmesi halinde kısa sürede oğlunu evlendireceğini dile getirir. Urmila ise Jaggi’nin ne yaptığını bilmediğini, onu uyarması gerektiğini düşünür.

Masum 447. Bölüm Özeti

Chanda, öksürünce Meera panikle doktoru arar. Chanda böylesi bir hizmeti rüyasında bile görmediği için konağa temelli yerleşmeyi düşünür. Meera Chanda’nın daha önce görmediği klima teknolojisini gösterir. Kadın yazın soğuk hava gelen makinayı görünce şaşkınlığını gizleyemez. Ertesi gün Chanda kahvaltıya geldiğin de kahvaltıda ki yemekler kendi ailesini iki gün boyunca tüketse bile bitiremeyeceğini söyler. Kısaca kendisine zengin bir aile bulmuştur.

Gopi’nin seçtiği kızın ailesi evde sadece Urmila varken gelir. Urmila Jaggi’nin kumarbaz biri olduğunu, kız verilecek biri olmadığını söyler. Kısaca Jaggi’yi kötüler. Kızın ailesi sinirle kalkıp kapıya yöneldiklerinde Kokila, Gopi ve Urvashi’nin geldiğini görünce ne yapacağını düşünür.

Urmila kızın ailesine Kokila ve diğerleri ile karışmadan evden çıkmalarını, karşılaşırlarsa sıkıntı yaşayacaklarını söyleyip onları kandırır. Bu olayları Paridhi görür. Urmila Paridhi’yi de kandırır. Urvashi içeri girdiğinde misafirleri gelip gelmediğini sorar. Urmila kız tarafı gelip gittiğini söyler. Urvashi kız tarafını arayacağını açıklar.

Urvashi, neden kalmadıklarını sorar. Urmila, kızın çok kötü biri olduğunu, Jaggi’nin iyi huylarından bahsettiğini ama onlar geleneklere uygun bir erkek istemediğini, daha çok ahlaksız bir eş istediğini söyler. Urvashi kızın niteliklerini duyunca, Urmila’ya Jaggi’nin hayatını kurtardığı için teşekkür eder.

Masum 447. bölüm özeti - Chanda Meera'nın evine gelir

Chanda, Dharam’ın evinde her odayı tek tek gezer. Divali kutlamasında yapılan süslemelerin paha biçilmez olduklarını, evde yaşayanların taktıkları mücevherleri görünce gözleri kamaşır. Meera Divali sırasında altın takmak gerektiğini, bunun için kendi kolyesini Chanda’ya hediye eder. Chanda altın olup olmadığını sorar. Meera altın olduğunu söyleyince ona teşekkür eder. Chanda mutlu bir şekilde ona sarılıyor. Vidya ise Meera’nın taşıyıcı anneyi şımartmaya çalıştığını düşünür.

Gopi, Jaggi’yi evlendirmeye kararlı. Jaggi Allah’ın istemediği bir evliliğin olmayacağını, bu konunda Ona güvendiğini söyler. Gopi ise Jaggi’nin kendisine karşı duygularının olduğunun farkında değil.

Dharam ve ailesi kendi evinin bahçesinde, Modi ailesi de kendi evlerinin bahçesinden büyük ateş yakalarlar. Vidya ve Sharavan Priyal’e patlayan ateşi yakmayı öğretir. Bu sırada Chanda kendi patlayan ateşi yakında büyük bir yangın çıkar. Meera Chanda’yı kurtarır. Vidya ve Sharavan’a kızıp Chanda’ya bakmadıklarını söyler. Meera Chanda’yı odasına kadar eşlik edip bir daha ki sefere dikkatli olmasını ister. Vidya ise taşıyıcı anne ile aynı evde kalmanın Hindistan yasalarına göre yasak olduğunu, bu konuda bir şey yapması gerektiğini düşünür.

Urvashi’nin oğlu için kız bulan kadın sinirle eve gelir. Oğlu Jaggi’nin içki içip kumar oynadığını, neden kendisine yalan söylediğini sorar. Urvashi de kadına kızar. Buldukları kızın kumarbaz ve içki içtiğini, iyi aile terbiyesi gördüğü söyleyerek kendisini kandırdığını söyler. Kadın böyle bir şeyin olmadığını, yalan olduğunu söyleyince Kokila araya girip Urmila’nın yanal söylediğini açıklar. Urvashi araya girip oğlunun kısmetini neden kestiğini sorgular. Urmila elbette foyası ortaya çıktığı için canı sıkılır. Masum 447. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 12 Haziran Cumartesi Özeti

12 Haziran Cumartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 12 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gopi, Jaggi’yi evlendirmek için Kamla’nın getirdiği kızların resmine bakar. Gopi bir kızı seçer. Urvasihi Gopi kimi seçerse onu alacağını söylediği için kızın resmine bile bakmaz. Kamla kızı görüce salak biri olduğunu ama yardım kuruluşunda çalıştığını söyler.

Vidya, Shravan’a, Chanda’nın bu evde rahatlığa ve lüks yaşama alıştığı için tekrar eski sefalet hayatına dönmek islemeyeceğini, başlarına bela olacaklarını söyler. Shravan haklı olduğunu söyler. Meera içer girer. Sharavan ve Vidya’ya ne konuştuklarını sorar.

Masum 12 Haziran Cumartesi Özeti - Dharam evlenmeyi kabul eder

Gopi, kendi seçtiği Radhika ve ailesinin yanında geleceğini, alt kata gelip oturmasını istese de Jaggi gelemeyeceğini söyler. Bu sırada Radhika ve ailesi içeri girer. Urvashi kendisini tanıtır. Kızı tarafı Jaggi’yi görmek ister. Jaggi Gopi’nin ısrarı ile aşağıya gelir. Radhika’nın ailesi Jaggi’yi sever. Jaggi Gopi’nin kendisini evlendirmesine ön ayak olduğunu görünce sinir olur. Jaggi yarın nişanlanacağını, ertesi gün evleneceğini söyler. Radhika’nın annesi Jaggi’nin açık sözlü olduğunu söyler.

Meera, Vidya ve Shravan’ın Chanda’nın gitmesi yönündeki düşüncelerini duyunca sinirlenir. Dahram müdehale ettiğini, kimsenin buna karışamayacağını söyler. Meera, bir evladı olmasını istediğini, Chanda bu evden giderse, kendisinin de onunla gideceğini söyleyince herkesi şok eder.

Jaggi, istemediği bir kızla evlenecek olmasında dolayı üzgün üzgün otururken içeri Kokila gelir. Alaycı bir sesle “Damat bey hayırlı olsun” der. Jaggi iddiayı kazandığını, Gopi’ye aşkını söyleyemediğini, Gopi kendisine karşı hislerini bile öğrenemedi derdiği sırada Gopi kapıda Jaggi’nin kendisine karşı hislerini duyar.

Devamı Masum 448. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor. Masum 447. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

  1. Bu site bire bir anlatim yapmıyor üstelik saçma sapan yorumlar var bölüm anlatımlarında, siteyi şikayet ediyorum, işinizi düzgün yapın yada yapmayın. Örneğin 420. Bölümü 435 diye paylaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu