Dizi Özet

Masum 448. Bölüm Özeti 13 Haziran Jaggi Radhika İle Nişanlanır!

Masum 448. bölüm özeti 13 Haziran Pazar. Jaggi Gopi’nin zoru ile nişanlanacak. Jaggi nişanı atmak için oyun edecek. Taşıyıcı anne Dharam’ın evine yerleşmeyi kafasına koydu. Detaylar Masum 448. bölüm özeti detaylı olarak yazılmıştır.

Masum 448. bölüm; Urvashi ile Kokila’nın konuşması ile başlar. Urvashi uzun zaman önce aldığı altınları Kokila’ya gösterip Jaggi’nin karısı için satın aldığını, şimdi ona takacağını söyler. Jaggi içeri gelince Urvashi gelin kıza vereceği altınların nasıl olduğunu sorar. Jaggi sinirli şekilde iyi olduğunu söyler.

Tolu nişan için evi dekore edeceğini söylediği sırada içeri Gopi girer. Gopi Kokila’ya neden gerçeği kendisinden saklandığını sorar. Kokila “Ne gerçeği” diye çıkışır. Gopi de Jaggi’nin kendisinden hoşlandığını, bunu bile bile Jaggi’ye kız aradığını sorgular.

Masum 448 bölüm özeti Başlıyor!

Kokila açıklamaya çalışırken, Jaggi olanları hayretle izler. Sonunda kendisi de duygularını açıkça ifade etmek isterken, Gopi kalbinde sadece Ahem olduğunu, başka bir erkek de giremeyeceğini söyleyip oradan ayrılır.

Gopi kendisini kötü hissedip odaya kendisini kilitler. Kokila kapıya gelip gerçeği sonradan öğrendiğini, bu gerçeği söyleyip duygularını incitmek istemediği için söylemediğini ifade eder. Gopi ise Jaggi’nin karşısında küçük düştüğünü ve Jaggi’ye kız bulma çalışmalarında öncülük ederek kendisini şimdi çok kötü hissettiğini söyler.

Meera, Chanda’ya meyve getirir. İçeri girdiğinde odanın çok soğuk olduğunu, klimanın da son ayarında olduğunu görünce Meera Chanda’ya kızlar. Çok soğuk da durması halinden bebeğin zarar görebileceğini söyler. Meera klimayı kapatıp dışarı çıktığında, Chanda yeniden klimayı açar. Zenginlerin çok küstah olduğunu, halden anlamayan kişiler olduğunu kendi kendisine söylenir.

Masum 448. Bölüm Özeti - Jaggi ile Radhika nişanlanır

Modi ailesi ile birlikte Jaggi Gopi’nin kapısına gelir. Kapıyı açmasını ister. Sonunda Gopi kapıyı açar. Hemen evin içindeki tapınağa gidip dua eder. Hata yapmaktan yeni bir hayata başlamaktan yorulduğunu söyler.

Gopi dua ettikten sonra oradan ayrılmak ister. Jaggi yanına gelip hiç bir zaman Ahem’in yerini almaya çalışmadığını, onunla yaşadıkların her zaman onunla kalacağını kendisi ile yeni bir başlangıç yapabileceğini söyler. Jaggi kalbinin okyanusa benzediğini, yıllar geçse de sevgisinin azalmayacağını açıklar. Kokila Gopi’nin düştüğü durumu görünce “Korktuğum başıma geldi” der. Aslında Gopi de hala kendisine bile itiraf edemediği Jaggi sevgisi vardır.

Urvashi, Pari’ye nişan yüzüklerini teslim edip onu nişan anına kadar çok iyi muhafaza etmesini ister. Paridhi her şeyi ayarladığını, hiç bir sorunun çıkmayacağını söyler. Kız tarafı gelir. Jaggi de morali bozuk bir şekilde alt kata gelir. Karşılıklı nişan takılır. Jaggi’nin parmağında ki ipi gören Kokila, Gopi için Jaggi’nin bu yüzü taktığını bilir. Jaggi ise şimdi taktığı yüzüğün kendisi için hiç bir ehemmiyetinin olmadığını, aslı olan kalbindeki sevgi olduğunu düşünür.

Masum 448. Bölüm Özeti

Jaggi nişan töreni yapılırken, Urmila ve Kokila Gopi’yi etraf da göremez. İkisi birlikte Gopi’nin odasına gider. Gopi de bu sırada kendi kıyafetlerini toplandığını görünce Kokila “Kızım bu ne demek oluyor” der. Gopi Jaggi’yi evlendirmeye kendisinin zorladığını, Modi konağında kalmaya devam ederse bu evliliğin gerçekleşmeyeceğini bildiği için evden ayrılmaya karar verdiğini söyler. Kokila hiç bir yere göndermeyeceğini söylerken, Urvashi de konuşmaları duyar. Jaggi evlenene kadar Gopi’nin kalması gerektiğini, eğer ki Gopi giderse Jaggi de kaçıp gideceğini, oğlunu evlendiremeyeceğini düşünür.

Meera kendisine fazladan kıyafet almıştır. Chanda kendi kıyafetleri de yırtık olduğunu dile getirince Meera kendi kıyafetlerinden alıp giyebileceğini söyler. Vidya uzaktan izleyip Chanda’nın aç gözlü olduğunu anlar.

Jaggi, Urvashi’ye Gopi’nin nerede olduğunu sorar. Urvashi evde olduğunu, birazdan geleceğini söyler. Jaggi Gopi olmadan evlenmeyeceğini söyleyince Urvashi tedirgin olur. En azında Jaggi evlenene kadar Gopi’nin evde kalması gerektiğini düşünür. Hemen Gopi’nin yanına gidip Jaggi’nin evliliğine kadar evde olmasını ister. Gopi de aynı düşünce de olduğunu açıklar.

Masum 448. Bölüm Özeti - Chanda Meera'yı kandırır

Jaggi ile Radhika nişanlanır. Urvashi henüz müstakbel gelin kızı Radhika’yı çok tanımadıklarını, düğün olana kadar ev işlerinden nasıl biri olduğunu görmek istediğini, bu sebeple evlenene kadar bir kaç gün içinde Radhika’nın evde kalıp hizmet etmesini rica eder. Kız tarafı Radhika’yı Modi konağında bırakıp evden ayrılırken, Jaggi ve Urmila bu olaydan dolayı sinir olur.

Jaggi evde nişanlısına görünmeden uyumayı düşünür. Hemen odasına gidip uyuyor numarası yapar. Radhika ona gece içmesi için içecek getirir. Jaggi uyuduğunu, şimdi canı istemediğini söyler. Yalandan telefonu çalıyor numarası yapıp oradan kaçar.

Gece geç saatler de Chanda Meera’nın odasına gider. Meera gece geç saatler de neden geldiğini sorar. Chanda, odasında uyumadığını, aynı odada kalmak istediğini söyler. Meera şaşırsa da kalabileceğini söyler. Dharam hasta olup olmadığını, doktor gerekip gerekmediğini sorar. Chanda hasta olmadığını sadece tedirgin olduğu için bu odada uyursa sorunun çözüleceğini söyler. Dharam ile Meera misafir odasına gidip uyuyacaklarını söyler. Vidya araya girip hiç bir yere gitmeyeceğini, Chanda ile odasında kendisi kalacağını söyler. Chanda’nın ilk planı başarısız olur.

Jaggi Radhika’nın davranışlarında rahatsız olur. Urmila’ya durumu anlatır. Urmila Radhika’yı reddedebilecekleri bir plan yapmamaları gerektiğini, aksi halde bu işin sonunun çok kötü olacağını söyler.

Radika, Urvashi’ye çay getirir. Urvashi gelinini över. Radhika da iyi bir evlat yetiştirdiği için Urvashi’ye teşekkür eder. Radhika yakında gelini olacağını, Jaggi hakkında bilgi vermesini ister. Urvashi de Jaggi’nin bir çocuk olduğunu, tüm erkekler gibi kalbine giden yolun midesinden geçtiğini söyler. Jaggi odasında otururken yanına Parag gelir. Jaggi sinirle Parag’ın odasında çıkmasını ister. Parag ise oğluna yardım edebileceğini söyler. Lakin Jaggi Parag’ın yardımını istemez.

Dharam ile taşıyıcı anne Chanda evde çarpışır. Dharam iyi olup olmadığını sorar. Chanda ufak bir çarpışmadan bir şey olmayacağını söyler. Dharam’ın elinden ki para çantası yere düşer. Meera neden bu kadar para çantasını yanında taşıdığını sorunca, Dhama ise iş için gerekli olduğunu söyler. Chanda paraları görünce gözler ışıldar. Vidya ise Chanda’nın paralar karşı bakışını fark eder. Chanda kendi kendine “bu evin kraliçesi ben olacağım” demeye başlar.

Jaggi eve gelir ve Radhika’nın Pari ve Sona ile sohbet ettiğini görünce, Radhika’nın nişanlı biri gibi değil evin sahibi gibi yerleştiğini, ondan kurtulmanın hiç de kolay olmayacağını düşünür. Masum 448. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 13 Haziran Pazar Özeti

13 Haziran Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 13 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Jaggi içeri giren Gopi’ye kendisi ile birlikte etrafı gezdirmeye söz verdiğini ama yapmadığını, şimdi kendisini gezdirmesini ister. Sona’nın çocukları geziye kendileri de geleceğini söyler. Gopi çok zeki. Radhika’yı da yanında götüreceğini söyleyince, Jaggi çocukları nasıl idare ettiğini görmenin iyi olacağını söyler.

Jaggi adamları ayarlayıp Sona’nın çocuklarını başka bir yere oynamaya götürür. Sona çocuklarının kaçırldığını düşünüp feryat figan ağlar. Gopi olay yerine polisleri getirip Jaggi’nin suçlu olduğunu, çocukları geri getirmesini ister. Jaggi birini arar. Adam da çocukları teslim eder. Kokila müfettişe şikayet etmeyeceklerini söyleyince, müfettiş oradan ayrılır.

Masum 13 Haziran Pazar Özeti - Gopi Jaggi'yi bulur

Prakash Dahram’ı arayıp konuşmak ister. Dharam Prakash’a kızıp bir daha kendisini aramamasını ister. Chanda olayı merak edip sorar. Meera da Nainya olayını baştan sona anlatır. Cihada bu evde temelli kalmak için plan düşünmeye başlar.

Urvashi, Jaggi’ye neden çocukları kaçırma olayını tertiplediğini sorar. Gopi hemen lafa girip bu plan Jaggi ve Urmila’nın planı olduğunu söyler. Radhika’yı çocuklara bakamayacak kadar beceriksiz biri gibi göstermek için yaptıklarını söyler.

Jaggi ile Urmila’nın planını öğrenen Kokila, Urmila’yı azarlar. Çocukça şeyler yaptığı için utanmasını ister. Urvashi, Jaggi’yi kızar. Urmila Kokila’dan, Jaggi de herkesten özür diler. Gopi Jaggi’nin söz verdiğini, şimdi sözünde durup kendi seçtiği kızla evlenmesini söyler. Zavallı Jaggi Gopi tarafından tuza düşürüldüğünü o an anlar.

Devamı Masum 449. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor. Masum 448. bölüm özeti burada son buldu

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

  1. İlerleyen bölümlerde Ahem diziye tekrar girecek ve üstelik gopi Jaggi ile evlenip onu sevmeye başladığı zaman😑 Aslında Ahem hiç ölmemiş onu bir kız kurtarmış ve Ahem in hafızası gitmiş

    1. Dogru soylüyorsun ve Vidiya da Gopinin öz kizi dili aslinda Gop8nin oglu olmuş ve son bölümlerde onu bulacak ama oglu ona kötü davranacak ve Anitanin kizi da cikacak ve oda Modi aylesinden intakm icin Gopinin oglu ile sevgili olacak

      1. Gerçekten mi vidyanin annesi babası var mı yokmu nasıl kafam karıştı şimdi

  2. Bu site bire bir anlatim yapmıyor üstelik saçma sapan yorumlar var bölüm anlatımlarında, siteyi şikayet ediyorum, işinizi düzgün yapın yada yapmayın. Örneğin 420. Bölümü 435 diye paylaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu