Dizi Özet

Masum 449. Bölüm Özeti 14 Haziran Radhika’nın Sevgilisi

Masum 449. bölüm özeti 14 Haziran Pazartesi. Radhika’nn sevgilisi ortaya çıkacak. Gopi herkese gerçeği anlatsa da kimse Gopi’ye inanmayacak. Chanda evden kaçırılma numarası yapıp Meera’dan para koparmaya çalışacak! Detaylar Masum 449. bölüm özeti detaylı olarak yazılmıştır.

Masum 449. bölüm; Urvashi ve Jaggi’nin konuşması ile başlar. Anne-oğul Radhika’nın ağladığını görür. Jaggi nişanlısından özür diler. Jaggi’nin özür dilediğini gören Radhika hemen nişanlısına sarılır. Jaggi elbette böyle bir şey beklemediği için şaşırır. Bu manzarayı gören Urvashi çok mutlu olur.

Meera, evde taşıyıcı anne Chanda’yı arar. Vidya kardeşine ne aradığını sorar. Meera Chanda’nın meyve saatinin geçtiğini, onu bulup içirmesi gerektiğini söyleyince, Vidya bahçeye bakmasını ister.

Masum 449 bölüm özeti Başlıyor!

Kokila Jaggi ile Radhika’nın evlilik tarihlerini belirlemek için din görevlisi ile konuşup bir tarih belirler. Urvashi tarihi öğrenince panik olur. Kokila ve Gopi kısa sürede hazırlıkları tamamlayacaklarını, bu konuda ellerinden gelen yardımı yapacaklarını açıklayınca, Urvashi “iyi ki Modi konağında sizlerle beraberim” der.

Radhika, Jaggi’ye ondan hoşlandığını söyler. Jaggi ise Radhika’nın kendisine daha fazla kapılmadan kendisinden nefret ettirecek bir şeyler bulmayı düşünür. Aksi halde her şey çok zor olacağını düşünür. Jaggi aklına Radhika’nın kapıyı çalmadan içeri girdiğini fark eder. Hemen ona bağırır. Gopi gelip Jaggi’ye kızar.

Meera evde Chanda’yı bulamaz. Meera Dharam’ı arayıp Chanda’nın gittiğini söyler. Meera Chanda’nın gitmesi konusunda kendini suçlar. Meera bebeğini koruması için Allah’a dua eder.

Masum 449. Bölüm Özeti Radhika Sevgilisi ile Buluşur

Urvashi düşünceli bir halde gören Kokila ne olduğunu sorar. Urvashi Jaggi’nin yanından geldiğini, Puja törenin de gelin ile damada yapılacak Puja da Jaggi’nin oturmayacağını kesin dille söylediğini açıklar. Kokila öyle bir şeyin olmayacağını söylerken, Gopi de Jaggi ile konuşmaya gider. Jaggi artık oyunu devam ettirmeyeceğini, her şeyi kendisine aşık olduğu için katlandığını söylediği sırada Radiha konuşulanları duyar.

Radhika ağlayarak aşağıya giderken, Gopi de peşindendurmasını ve kendisini dinlemesini ister. Radhika Kokila ve Urvashi’nin yanına gelip duyduklarını bir bir söyler. Eline kızgın demiri alıp kendisini yakmakla tehdit edince, Gopi Jaggi ile evlendireceğine söz verir. Jaggi de kargaşa içinde Radhika ile evlenmeyi kabul eder.

Radhika her ne kadar kendisini yakmaktan vaz geçse de Jaggi’nin Gopi’ye yaptığı aşk itirafını düşünür. Bu sırada içeri Gopi gelir. Ona süt verir. Gopi ona gördüklerine ve duyduklarına aslan inanmamasını ister. Gopi, hayatında ve kalbinde sadece Ahem olduğunu söyler. Radhika ona sarılır.

Masum 449. Bölüm Özeti

Gopi, Radhika ile Jaggi’nin arasını yapmak için Jaggi’nin çok yardım sever biri olduğunu, yumuşacık bir kalbi olduğunu, zamanla mutlu bir ailesi olağanı söylerken, Jaggi konuşmaları kapıda duyar. Radhika’nın kendisini kötü biri gibi görürken, araya giren Gopi sayesindne Radhika’nın bir anda gözünde kahraman haline geldiğini, bunu yapan Gopi’yi takdir eder.

Meera, Chanda’yı evde bulamaz. Doktoru arasa da oradan da olumsuz cevap gelince ,Meera bebeğini kaybettiği için panik olmaya başlar. Doktor gelip Meera’ya iğne yapar. Meera bebeğini kaçırdığı için Chanda’yı suçlarken panikatak geçirmiştir. Vidya olaya farklı bakar. Çıkarcı Chanda hastaneye gitmediyse nereye gitmiş olabileceğini düşünmeye başlar.

Masum 449. Bölüm - Radhika Jaggi'ye sarılır

Jaggi ve Radhika düğün öncesi gelin ve damadın yapması gereken Poja töreni yaparlar. Urvashi Jaggi’nin hiç bir şekilde mutlu olmadığının farkında olduğu için Allah’a dua edip oğlunun mutluluğunu geri kazanmasını ister.

Vidya, Chanda’yı bulmak için Sharavan ile birlikte karakola gider. Meera ise aldığı iğnenin etkisi ile derin bir uykudadır. Dharam Chanda’yı bulduklarında kendisine haber vermesini ister.

Urmila, Jaggi’nin odasına gelir. Jaggi’nin morali bozuk bir şekilde oturduğunu görünce onunla dertleşir. Jaggi, Gopi’yi sevdiğini ama Gopi aşkına karşılık vermediği gibi kendisini evlendirmek için elinden geleni yaptığını söyler. Bu sarada Urmila Jaggi’nin haline ağlar.

Sabah Radhika gelir ve babası evlenmeden önce kültürlerinde önemli olan tapınağa gidip orada dua etmesini istediği söyler. Kokila ve Urvashi Radhika’ya izin verir. Urmila da aynı tapınağa başka sebeplerden gitmek ister. Radhika’nın o tapınağa gitmediğini anlayınca Radhika’nın neden yalan söylediğini düşünmeye başlar.

Masum 449. Bölüm Özeti - Gopi Radhika'nın ihaneti söyler

Urmila Radhika’nın gideceği tapına gider. Lakin onu orada bulamaz. Radhika tapınağa gider gitmez sari kıyafetini değiştirip, batılı tarzda giyinir. Urmila yanında geçen Radhika’yı tanıyamaz. Urmila eve gelir. Radhika’yı görmediğini söyleyince Gopi kontrol etmek için tapınağa gider.

Meera Chanda’yı bulamaz. Eve biri telefon edip Chanda için fidye ister. Meera polisi aramamaları gerektiğini, aksi halde bebeğini öldüreceklerini söylediğini aileye açıklar.

Gopi tapınağa gittiğinde Radhika, erkek arkadaşı Mangesh’ya sarıldığını görünce şok olur. Radhika Mangesh’e “Seni seviyorum” dediğini duyunca Gopi’nin gözleri önünden bir film şeridi gibi Jaggi’yi evlendirmeye zorladığı anlar gelir. Masum 449. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 14 Haziran Pazartesi Özeti

14 Haziran Pazartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 14 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gopi eve gelip dua ederken yaptığı hatadan dolayı vücudu stresi kaldıramaz. Oraya bayılır. Jaggi yere düşmende Gopi’yi tutar. Gopi uyandığında Radhika’yı sorar. Radhika henüz gelmediğini öğrenen Gopi ne yapacağını düşünmeye başlar. Bu sırada Radhika eve gelir. Herkese tapınaktan getirdiği dualı tatlılardan ikram eder. Gopi Radhika’ya tokat atıp tapını da erkek arkadaşı Mangesh ile buluşmaya gittiğini söyler. Radhika her şeyi sağlama almıştır.

Kokila Radhika’nın babasını arayıp Radhika’nın bugün nereye gittiğini sorar. Adam da Radhika’nın tapınağa gideceğini bildiğini söyler. Daha sonra tapınak da ki din görevlisini arar. Radhika’nın gelip gelmediğini, orada dua edip etmediğini sorar. Din görevlisinin yanında elin de silahla Mangesh onu tehdit edince din görevlisi yalan söyler. Gopi bir anda yalancı konumuna düşer. Urvashi Gopi’yi suçlar.

Masum 14 Haziran Pazartesi Özeti - Meera Chanda'yı bulamaz

Gopi gerçekleri söylediğini söylese de herkes din görevlisinin yalan söylemeyeceğini, Gopi’nin yanlış görmüş olabileceği noktasında karar kılarlar. Jaggi ise Gopi’nin hiç bir zaman yalan söylemediğini söyler. Urvashi Gopi’ye kızıp oğluna aşık olduğunu, onunla evlenmek için Radhika’ya iftira atmaya çalıştığını öne sürünce Gopi’nin canı sıkılır. Radhika odasına giderken tapınak da Gopi’yi gördüğü o anları hatırlar. sonrasında babasını arayıp ne konunda yalan söylemesi gerektiğini anımsar.

Gopi gerçeği ortaya çıkarmak için Radhika’nın odasına gider. Radhika’nın telefonunda erkek arkadaşının telefonunu ve romantik mesajları görür. Bakalım Gopi gerçeği ortaya çıkarabilecek mi? Devamı Masum 450. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor. Masum 449. bölüm özeti burada son buldu

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

16 Yorum

  1. Meeranın çocuğu olmadığı için taşıyıcı annelikle çocuk sahibi olacaklar. Chanda da taşıyıcı anneleri

  2. Meera hamile kalamadığı için taşıyıcı anne buldu. Normal da Hindistan yasalarına göre taşıyıcı anne ile bebeğin ailesi bir araya getirilmez. Lakin Meera bebeğin sağlıklı olması için fakir Chaqnda’yı kendi evinde hamilelik geçirmesi için onu evine getirdi. Chanda fakirlikten bir anda saraya gelince Meera’yı dolandırma fikri aklına geldi.

 1. Bu site bire bir anlatim yapmıyor üstelik saçma sapan yorumlar var bölüm anlatımlarında, siteyi şikayet ediyorum, işinizi düzgün yapın yada yapmayın. Örneğin 420. Bölümü 435 diye paylaşıyor

  1. Bence çok yanliş düşünüyorus bu sitenin özetleri çok güzel ve dogru ben diziyi izlemiş kadar oluyorm bu sitete gerçekden çok başriliar bütün bu sitede emegi gecenin elerine saglyk gercekden çok güzel özetleriniz var okumakdan öyle mutlu oluyorumki ve sordumuz sorularada hemen cevapliyorsunuz bunun icinde çok teşekürler.

  2. özetleri 2 ay öncesinden yazıp yayınlamak beraberinde elbette riski de barındırıyor. Biz u özetleri yazdığımızda kanal 7 Hindistan’da 20 dakikalık 4 bölümü birleştirip 80 dakika olarak yayınlarken, şimdi 100 bazen de 120 dakikayı bir bölüm yapıyor.
   Şimdi suç biz de mi yoksa kanal 7 kafasına göre takılmasında mı? Bizlerden özet okumayabilirsiniz. Saygı duyarız. başka siteler de yazıyor. Oradan gidip okuyabilirsiniz. Biz yine önden özet vermeye devam edeceğiz. Kanal 7 ile aramız da şu an 7 bölüm kayma var. Söylediğiniz gibi 15 bölüm yok. Anlaşılan o ki siz bizden içerik alan youtuber arkadaşlardansınız .bu kadar detay bildiğinize göre… gidin özeti başka yerden alın!

   1. İsimsiz biri, çok yanlış düşüncen var. Dizicenter ♥️
    Harika bir sitedir. 4 yıl. oldu burada yorumcuyum bir
    kusurlarını görmedim Başta CİHAN ABİ Diyecektim
    ama yaşını şimdi öğrendim benden 1 yas küçük müs☺️🙏 özür dilerim. Cihan kardeşim Filiz kardeşim tum
    ekibe ÇOK TEŞEKKÜRLER 🙏 Gerçekten Süper özetler
    yazıyorlar Ellerine sağlık hepsinin 🙏♥️ DİZİCENTER ♥️
    Site, bana çok güzel Dost, Abi, kardeş Abla, nasip
    etti çok mutluyum burada Çok Sağolun Allah razı olsun 🙏 🌹🌹🌹🌹🌹🌹 KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN 💐 FİLİZİM TEŞEKKÜRLER ❤️

 2. Aferim Filiz abla bende sizin didiklerinize katilyorum ozetleriniz çok guzel yenileri bekliyorus yarali kalbim yerine yeni dizi bekliyorus eski dizileri istemiyorus

 3. Aferim Filizcim janym menin tesekürler ozetler ücün Biz yeni dizi bekleyorys Filzcim cokkkkkkkk tesekürler Kadyr gijeleriniz kabul bolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu