Dizi Özet

Masum 451. Bölüm Özeti 16 Haziran Gopi Heykel Olursa

Masum 451. bölüm özeti 16 Haziran Çarşamba. Radhika kına sırasında putu çalabilmek için kendi yerine başına örtü örtüp Veena’yı gönderecek. Gopi Radhika’nın planını bozup putu çalmasına engel olacak. Gopi Radhika’nın tüm planını açıklasa da her şeye rağmen kimse Gopi’ye inanmayacak! Detaylar Masum 451. bölüm özeti detaylı olarak yazılmıştır.

Masum 451. bölüm; Dharam’ın konuşması ile başlar. Meera’ya neden yerlerde süründüğünü sorar. Meera ne yalan uyduracağını bilemez. Dharam bu defa Vidya’ya sorar. Vidya da sessiz kalır. Tam da bu sırada Chanda yakında doğacak bebek için şimdiden kendisini alıştırmak için pratik yaptığını söyler. Dharam her şeyin zamanla olacağını, şimdiden hiç bir pratik yapmasına gerek olmadığını söyler. Bu sırada Chanda tepsi de duran bıçağı alıp karnına dayar. Vidya ve Meera Chanda’nın tehdidini anlayıp gerçekleri Dharam’a söyleyemezler.

Masum 451 bölüm özeti Başlıyor!

Urvashi kız tarafının verdiği atkıyı getirir. (içerisinde elektrik düzeneği olan) Gopi Jaggi’ye su verirken Jaggi’nin kıyafetine su döker. Gopi Jaggi’ye kıyafetini çıkarmasını, onu hemen ütüleyeceğini söyler. Gopi Jaggi’nin gömleğini ütülediği sırada, Urvashi kız tarafının verdiği atkıyı da ütülemesini ister. Urvasihi gittikten sonra Gopi atkı (şalı) ütülerken kendisini elektrik çarpar. Jaggi’nin atkısını incelediğinde içerisine gizlenmiş elektrik düzeneği olduğunu anlar. Hemen onu gizlice söküp teslim eder.

Radhika ve Jaggi Haldi töreni için yan yana dururlar. Tam da bu sırada Mangesh çaktırmadan elektrik düzeneğini aktif etmek için kumandaya bassa da Jaggi’nin boynunda ki şal (atkı) tepki vermez. Mangesh defalarca bassa da elektrik arızası olduğunu düşünür. Bunu fark den Radhika yalandan bayılma numarası yapar. Mangesh de bu kargaşadan yararlanıp evin içindeki putu çalıp tekrar tören alanına gelir. Radhika Mangesh’in geri geldiğini görünce bayılma numarasını sonlandırır.

Masum 451. Bölüm Özeti - Gopi heykel olursa

Radhika’nın sahte annesi kızının heyecana kapıldığını, böyle bayılmaların düğün öncesinde normal olduğunu söylediği sırada Radhika yalandan annesi olan kadının kulağına yaklaşıp fazla uzatmamasını, aksi takdir de oyunculuk ücretinden keseceğini söyler.

Haldi töreni sona ere. Radhika’nın oyunu sayesinde Mangesh evin içindeki putu çalmıştır. Modi konağının arka bahçesinde Radhika’ya kolayca çaldığını ve kutunun içerisine koyduğunu söyler. Bu sırada yanlarına Jaggi gelince panik olurlar.

Masum 451. Bölüm Özeti

Jaggi, Radhika ve Veena (Mangesh) ne yaptıklarını sorar. Veena, haldi törenin de kullanılan dekoratif malzemeleri geri iade etmek için bekledikleri yalanını uydurur. Hiç bir şeyden haberi olmayan Jaggi Veena’nın taşımak da zorlandığı kutuyu birlikte taşılar.

Radhika evde sadece para değil süs eşyasını bile koymak istemez. Odasında bulunan değerli ne varsa valizine doldurur. Bu sırada Radhika’yı Urvashi çağırır. Radhika odadan çıkınca Radhika’nın odasında sahte anne ve baba gelir. Radhika halen paralarını ödemediğini söyler. Yatağın üzerinde ki para çantasında yalancı baba paraları alırken eli sıkışır. Radhika kendisinden kimse para çalmaması için resmen fare tuzağı kurmuştur. Çok geçmeden Radhika gelir. Adama ve kadına kızın sus payı hesabı para verip, yalancı anne ve baba olmaya devam etmesini ister.

Ertesi gün Gopi sütçüden süt alıp geri dönerken yerde bir telefon görür. Kimin olduğuna bakarken Mangesh’in telefonu olduğunu anlar. Hemen telefonun içerisindeki hafıza kartın da buluna resimlere bakınca şok olur.

Gopi, Radhika’nın sahte anne ve babasının odasına gider. Onları kaçmaya çalışırken görür. Gopi her ikisine de Radhika’nın anne ve babası olmadığını artık bildiğini söyler. Mangesh’in cep telefonundan gerçek anne ve babası olmadığına dair delil aldığını, evden kaçmaya çalıştığında polise vereceğini söyler.

Masum 451. Bölüm Özeti - Manglesh ile Radhika

Mangesh kendi evine de sarhoş bir halde uyanır. Modi konağında ki putu çaldığı için kendisi ile övünür. Gidip puta bakmak için kutuyu açtığında, içinde putun olmadığını görünce şok olur. Hemen durumu Radhika’ya haber vermek için telefonunu arar. Lakin onu da bulamaz.

Düğün öncesinde yapılması gereken bir tören sırasına puta süt dökme işlemi yapılacaktır. Urmila Mangesh’in haberi olmadan gerçek putu alıp yerine koyduğu için törenin yapılmasında hiç bir sakınca görmez.

Jaggi ile Radhika tören sırasında puta süt döker. Radhika sahte putun renk değiştireceğini düşünüp panik olduğu sırada putun renk değiştirmemesine çok şaşırır. Gopi gerçeği bilmediği için Urmila’ya gerçeği sormak için yanına gider. Urmila da putu Mangesh’in elinden haberi olmadan çaldığını, tören olmadan yerine koyduğunu söyler.

Chanda doktor kontrolüne gider. İki kızı olacağını öğrenen Meera çok mutlu olsa da Chanda kızlarından birini alacağını söyler. Meera yalvar yakar Chanda’nın bu isteğinden vaz geçmesini ister.

Radhika isteriği planı yapamayınca bu defa eve boyacı getirtir. Düğün öncesinde evin her tarafının boyanmasını istediğini söyler. Urmila ve Gopi Radhika’nın yine bir plan peşinde olduğunu anlar. Masum 451. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 16 Haziran Çarşamba Özeti

16 Haziran Çarşamba günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 16 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Vidya ile Meera Chanda’nın bebekler konusunda ki düşüncesini tartışırlar. Chanda yeniden bebeklerden birini alması halinde Meera yaşayamayacağını söyler. Vidya ve Meera ikisi birlikte ağlarken içeri Shravan girer. Vidya her şeyi Shravan’a anlatır. Shravan polise şikayet etmeleri gerektiğini söylese de Meera çocuklarının hayatı söz konusu olduğunu, polisi işin içine karıştırmamaları gerektiğini söyler.

Paridhi Jigar’ı çok özlediğini söyler. Kokila da çok yakında Jigar’ın döneceğini haber verir. Urvashi uzun süre büyük bir aileye sahip olduğu için kendisini şanslı hisseder. Bu sırada Jaggi düğün ritüeli için yerine geçer. Radhika’ın gelmesi beklenir. Lakin Radhika yüzünde peçe ile gelince herkes neden peçe taktığını sorar. Radhika’nın sahte annesi kendi kültürlerinde böyle olduklarını söyleyince Kokila ve Urvashi bu konun üzerinde durmaz.

Masum 451 Özeti - Manglesh gelinlik giyer

Sona Radijka zannettiği gelinin eline kına yakmak için ister. Ancak Sona bir bayan eline göre Radhika’nın elinin sert ve büyük olduğunu görünce şüphelenir. Urvashi kına kutusunda ki kınaları gelinin üzerine dökünce Manglesh Radhika gibi rol yapıp odasına gider. Sona evin her tarafında Gopi ve Radhika’yı aramaya başlar. Evin için deki tapınağın yanında ki heykellerin aslında Gopi ve Radhika olduğunu anlayınca salona gelip herkesin içinde gelinin başında ki örtüyü kaldırır. Herkes Radhika yerine Veena’yı görünce şok olur. Neden gelinin yerinde oturduğunu sorgulamak istese de Veena cevap vermez.

Bu sırada tapınağın yanında Radhika giydiği heykel kıyafetleri yüzünden sürünerek tapınak da ki putu çalmaya çalışır. Gopi Radhika’ya engel olup putun çalınmasına müsade etmez. Bu sırada Radhika’nın sahte babası Gopi’yi yakalayıp Radhika’dan uzaklaştırır. Gopi Radhika’nın sahte babası ile kavga ederken su hortumu patlar. Radhika’nın üzerine gelen su Radhika’nın giydiği kıyafete dökülür.

Çıkan sese gelen Modi ailesi Radhika’yı yarı alçılı bir halde görünce şok olur. Neden burada olduğunu sorduğunda, Gopi de heykel gibi giyindiği için o cevap verir. Aslında Radhika putu çalmaya geldiğini, Veena da Manglesh olduğunu söyler. Lakin hiç kimse Veena’nın kafasında ki takma saçı kaldırmayı bile düşünmez.

Gopi Radhika’nın anne ve babasının da gerçek olmadığını söylemesine rağmen usta yalancı Radhika düğün öncesi gelinin yapması gereken gizli bir gelenek olduğunu, alçılı kıyafetlerle dua etmeye geldiğini söyler. Kokila bu kargaşada neden Veena’yı gelin yerine geçirdiğini sorar. Radhika bu defa Gopi’nin kendisini tuzağa düşürdüğünü söyleyince Urvashi buna inanıp Gopi’ye tokat atar.

Masum 16 Haziran Çarşamba Özeti - Radhika alçılı kıyafet giyer

Kokila da maalesef Gopi’nin sözlerine değil Radhika’nın söylediği yalana inanır. Kokila, Gopi’nin elini başının üstünde tutar ve ondan Jaggi’nin hayatına bir daha karışmayacağına söz vermesi konusuna yemin etmesini ister. Bu sırada Radhika Gopi’ye bakıp, artık temelli kurtuldum bakışlı atar.

Gopi Kokila’nın kendisine yemin ettirdiği o anları düşünürken yanına Jaggi gelir. Annesi adına özür diler. Gopi de tokat meselesini dikkate almadığını, Radhika’nın foyasını ortaya çıkaramadığı için üzgün olduğunu söyler. Radhika’nın hırsızlık yapmaya geldiğini, Jaggi’ye kendisini asla sevmediğini söyler. Jaggi ise Hindistan’da önce evlilik, sonra aşk geldiğini söyleyince Gopi Jaggi’ye yanıldığını dile getirir. Bunun üzerine Jaggi şöyle der.

“Gopi sen beni seviyor musun? Neden bu kadar hayatımla ilgi duyuyorsun?” (Masum 451. bölüm özeti) Jaggi

Gopi Jaggi’nin bu sözlerine şok olur. Radhika’yı evlenecek kız olarak kendisinin seçtiğini, ileride pişman olacağı için evliliğe engel olmak istediğini söyler.

Gopi Kokila’nın yanına gider. Kokila Gopi’den kıyafetlerini toplamasını ister. Gopi neden diye sorunca, Urvashi’nin evde Gopi’ye hakaret etmesi ve ona tokat atmasını söyleyip gelinine karşı yapılan saygısızlığın artarak devam edeceğini, bu sebeple birlikte Urmila’nın evine Rajpal Nagar’a gideceklerini söyler. Gopi yine kalmak, evliliğe engel olmak için konuşmak isteyince, Kokila kendisinin evden ayrılacağını, ister gelip ister gelmeyeceğini söyler. Gopi ne yapacağını bilemez.

Devamı Masum 452. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 451. bölüm özeti burada son buldu

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

  1. Meera’nin çocuğu olmayacak diye biliyoruz ama az önce kanal 7 bölümde meera dharam benden çocuğu olsun istemiyor dedi kötü davranma sebebi olarak bunu gösterdi nasıl oluyor anlamadım ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu