Dizi Özet

Masum 453. Bölüm Özeti 18 Haziran Gopi ile Jaggi Evlendi!

Masum 453. bölüm özeti 18 Haziran Cuma. Gopi Radhika’nın oyununu bozacak. Jaggi evleneceğine dair yemin ettiğini söyleyecek. Gopi hırsız Radhika ile Jaggi evlenmesin diye Jaggi ile evlenmeye mecbur kalacak! Detaylar Masum 453. bölüm özeti detaylı olarak yazılmıştır.

Masum 453. bölüm; Radhika gelinliklerini giyip Gopi’nin yanına gider. Sarhoş bir halde Gopi’ye içki içmesini, evdeki putu çalarken ona güç vereceğini söylese de Gopi içki içmediğini açıklar. Urvashi, Radhika’yı nikah kıyılacağı için çağırır.

Masum 453 bölüm özeti Başlıyor!

Kokila’nın kilitli dolabın anahtarı Veena’nın üzerinde olduğunu fark eden Urmila, çaktırmadan almaya çalışa da Veena, Urmila’nın yanında uzaklaşınca Urmila’nın ilk hamlesi boşa çıkar. Urmila bu defa Veena’ya meyve suyu içmesi için zorlar. Bilerek Veena’nın üzerine meyve suyu döker. Veena üzerini temizlerken, Urmila dolabın anahtarını çalmayı başarır.

Radhika’nın boynunda ki kolyedeki patlayıcıyı tetikleyen sensor ve kumandası olduğu için Monica Radhika’ın gelinliğinin üzerindeki siyah kolyenin iyi durmadığını, onu çıkarması gerektiğini söyler. Lakin Radhika ailesinin geleneklerinde olduğunu, çıkarmayacağını söyler.

Jaggi Gopi’nin ısrarı üzerine evlenmeyi kabul ettiğini, bugün çelenkleri boynuna takmasını ister. Gopi istemese de mecburen Jaggi’nin ve Radhika’nın çelenklerini teslim eder. Urmila Gopi’ye seslenir. Yanına gelmesini ister. Gopi Urmila’nın yanına geldiğinde dolabın kilidini çaldıklarını, Kokila’yı gidip kurtarmasını ister.

Masum 453. Bölüm Özeti - Gopi ile Jaggi Evlendi

Gopi depoya gidip Kokila’nın olduğu dolabı açınca, onun üzerinde patlayıcı olduğunu görür. Hemen onu kurtarmak istese de Radhika’nın boynundaki kolyenin de orada olması gerektiği için boynunda ki kolye olmadan patlayıcıları çıkartamayacağını söyler.

Jaggi düğün devam ederken Gopi’nin etraf da olmadığını görünce, tek şartının Gopi düğünde olması gerektiğini, Gopi olmadan düğüne devam etmeyeceğini söyler.

Dharam ile Meera cephesinde Chanda’nın oyunları devam eder. Dhram ile Meera’nın arasının bozulması için her şeyi yapar. Meera Chanda’nın emirlerini yerine getirdiği için Dharam her ne kadar bu duruma kızmış olsa da sonradan gelip birbirlerinden özer diler. Dharam ile Meera birbirlerine sarılınca Chanda’nın da planı boşa çıkar.

Kokila, bu insanların çok tehlikeli olduğunu söyler. Gopi endişelenmemesini onu canı pahasına kurtaracağını söyler. Bu arada Veena (mangesh) yanın da anahtarın olmadığını fark eder. Hemen Kokila’yı kontrole gider. Gopi birinin geldiğini duyunca hemen dolabın içerisine saklanır. Veena (mangesh) dolabın dışında anahtarın asılı olduğunu, içeride Kokila’nın durduğunu görünce anahtarı unuttuğunu düşünüp kapıyı kilitler. Gopi ve Kokila ile birlikte içeride kilitli kalmıştır.

Masum 453. Bölüm Özeti

Jaggi, düğün ritüellerini Gopi olmadan sürdürmeyeceği konusunda ısrar eder. Urvashi’ye Gopi’yi geri getirmesini ister. Aksi halde düğünü burada bitireceğini açıklar.

Urmila zamanına Gopi ile Jaggi’nin arasını yaptığında kendi aralarında problem olması halinde şifreli konuşmak için kendi aralarında bir kelime uydurur. Urmila Jaggi’nin yanına gelip bu kelimeyi söyleyince, Jaggi’nin aklına hemen ters bir şeyler olduğu gelir.

Urmila Jaggi’yi Gopi’nin kilitli kaldığı odaya nasıl götüreceğini düşünür. Aklına Radhika’nın devamlı olarak “Bizim geleneklerimizde var” sözü gelir. Modi aiesi erkekleri evlenirken damadı bir odaya kilitler, aile büyükleri de damadı o odada bulur. Urmila damadı odaya kilitlemeye götürür. Tabi ki Gopi ile Kokila’nın saklandığı odaya götürür. Jaggi odada Gopi’yi arar.

Gopi Jaggi’nin başının belada olduğunu bildiği için odaya gidip Gopi’ye seslenir. Gopi dolap da olduklarını söyleyince Jaggi dolabın kilidini önce kırmaya çalışır. Ancak açamaz. Kenarda duran tel yardımı ile kapıyı açınca Kokila’nın boynunda ki patlayıcıyı görünce şok olur. Jaggi bu ne anlama geldiğini sorunca Gopi de Radhika’nın baştan beri ne yaptığını tek tek anlatır.

Masum 453 Özeti - Dharam ile Meea barışır

Urmila Jaggi’yi sakladığı odanın anahtarını Urvashi’ye verip anne ve babası olarak Jaggi’yi almasını ister. Veena (mangesh) içeri de Kokila ile Jaggi’nin karşılaşmış olabileceğini düşünüp Parag ve Urvashi’nin arkasından gider. Kapının kilidi açılınca, Jaggi tek başına beklediğini gören Veena (mangesh) planlarının hala geçerli olduğunu düşünür.

Jaggi gelinin yanına gider. Din görevlisi nikahın kıyılacağı ateşi yanınca Radhika’nın planının başlayacağını bilen Gopi, hemen din görevlisinin yaktığı ateşe su döker. Düğünün olamayacağını söyler. Bu sırada Jaggi Radhika’yı kuracağına alıp ters çevirir. Radhika’nın boynundaki kolye düşer. Gopi kolyeyi aldıktan sonra Radhika’nın eli silahlı adamları silahlarını çeker. Sona ve Tolu daha önce silahların mermisini aldıkları için adamlar silahlarını sıksa da içinde kurşun olmadığını anlayınca silahlı adamları hemen evden kaçar.

Masum 453. Bölüm Özeti - Gopi Kokila'yı bulur

Bu sırada Veena (mangesh) işin renginin değiştiğini anlayınca, Veena evden kaçmak ister. Lakin Urmila buna engel olur. Gopi aslında Veena değil Mangesh olduğunu, kafasında ki peruğu çıkartınca herkes şok olur. Gopi Kokila’yı yukarı getirir.

Kokila üzerinde bomba ile salona gelir. Jaggi Mangesh’den hemen bombayı imha etmesini ister. Veena Mangesh istemese de mecburen bombayı imha eder. Gopi polisi arayıp tutuklanmasını isteyince Radhika kendisinin suçsuz olduğunu, tüm suçun Mangesh’e kalır. Masum 453. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 18 Haziran Cuma Özeti

18 Haziran Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 18 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Urvashi suçu Mangesh’e atıp Jaggi’yi çok sevdiğini, onunla gerçekten evlenmek istediğini söyler. Jaggi Gopi’nin kendisini sevdiğini ama kendisine bile itiraf edemediği için şöyle der.

“Gopi benim evlenmem üzerine hem kendi hem de bana yemin ettirdi. Bu yemini yerine getirmek için bugün evleneceğim. Ya Radhika benim eşim olacak. Ya da Gopi benim eşim olacak!” (Masum 453. Bölüm Özeti) Jaggi Modi

Gopi Jaggi ile asla evlenmeyeceğini söyleyip evin içindeki tapınağa gider. Urvashi Gopi ve Kokila’ya yalvarıp, hırsız bir gelini olmasını istemediğini, oğlunu kurtarmasını ister. Gopi tapınak da dua ettikten sonra Jaggi ile evlenmeye hazır olduğunu söyler.

Kokila Gopi’ye yanlış bir karar aldığını söylerken, Gopi’nin kızı ve torunu da şaşkınlıkla Gopi’yi izler. Jaggi bugün burada evleneceklerini, aksi halde Radhika ile evlenmeye, düğün ritüellerini yapmaya kaldığı yerden devam edeceğini söyler. Gopi Ahem’in yerini kimseye vermek istemediğini söyleyince din görevlisi Radhika ile Jaggi’nin nikahını kıymaya devam eder. Sonunda din görevlisi Radhika’nın alnına sindur sürmesi halinde nikahın gerçekleşeceğini söyler. Gözler Jaggi ve Gopi’de dir.

Masum 18 Haziran Cuma Özeti - Manglesh ortaya çıkar

Gopi mecburen Jaggi ile evlenmeyi kabul eder. Din görevlisi Gopi ile Jaggi’nin nikahını kıyar. Radhiha, Gopi’nin Jaggi’yi elinden almaması için bombanın kumandasını eline alır. Mangesh bombayı 5 dakika sonraya zamanladığını söyler.

Jaggi bombayı alıp bir odaya kendisini kilitler. Çok geçemden de bomba patlar. Urvasi oğlum diye bağırır. Herkes odanın kapısı kuşup içeri girdiğinde Jaggi arka kapıdan gelir. Bombayı dışarı attığını, kendisi de pencereden atlayıp geri geldiğini söyler.

Modi konağına polis müfettişi gelir. Uzun süredir aradıkları Radhika’yı yakında adalete teslim edeceklerini söyler. Urvashi Gopi’ye teşekkür edip oğlunun her zaman koruduğunu söyler. Devamı Masum 454. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 453. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

  1. Gopi yaa sonunda ahem in daha uyğun daha yumuşak tavirli halini buldun kizim aferin sana bu meera ya gelince bu kiz bunlari hak etmedi ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu