Dizi Özet

Masum 454. Bölüm Özeti 19 Haziran Gaura Geldi!

Masum 454. bölüm özeti 19 Haziran Cumartesi. Gaura Dharam’ın evine gelecek. Chanda ile yine plan yapan Gaura’nın tek amacı Vidya ve Meera’dan intikam almak! Detaylar Masum 454. bölüm özeti detaylı olarak yazılmıştır.

Masum 454. bölüm; Gopi ve Jaggi kargaşa arasında evlenirler. Urvashi çocuğunun kurtulmasına çok sevinir. Hemen yeni gelinin alıp evin içindeki tapınağa götürür. Dualar edildikten sonra, Gopi ve Jaggi büyüklerinin duasını almak için tek tek aytaklarına dokunmaya başlar. Sıra Kokila’ya geldiğinde Kokila bir adım geri atar. Jaggi ile Gopi’nin evliliğini tanımadığını açıkça belirtmiş olur. Urmila, Kokila’nın yakında sinirinin geçeceğini, her şeyi zaman bırakmasını ister.

Masum 454 bölüm özeti Başlıyor!

Vidya olaylardan sonra Dharam’ın evine gider. Düğüne gidemeyen Dharam ve Meera’ya Radhika belasını, Jaggi’nin bombayı alıp herkesin hayatını kurtarmasını, Jaggi ile Gopi’nin evlenmesini tek tek anlatınca Meera siniden deliye döner. Annesinin nasıl bu kadar düşüncesiz olabileceğini, babası Ahem’in üzerine nasıl yeniden elenebileceğini anlayamadığını söyler. Vidya annesi Gopi’nin isteyerek evlenmediğini, Jaggi’nin onu zor durumda bırakmasından dolayı evlenmek zorunda kaldığını açıklar.

Jaggi, Gopi’nin moralinin bozuk olduğunu görünce Kokila’nın yanına gider. Gopi’yi gerçekten mutlu edeceğini, asla Gopi’yi üzmeyeceğini söyler. Gopi de yıllarca annesi yerine koyduğu Kokila ile küs kalmaya dayanamaz.

Masum 454. Bölüm Özeti - Gaura Geldi

Evin içindeki tapınağa gidip dua eder. Gerçeklerin ayan beyan ortada olmasına rağmen, Kokila’nın kendisini yanlış anladığını söylediği sırada Gopi bayılır. Hemen Jaggi Gopi’nin yanına gider. Jopi’yi odasına götürür. Daha rahat nefes alması için boynunda ki ağır takıları çıkartmak için eğilir. Bu sırada Gopi uyanır. Jaggi’nin kendisine yakınlaşmaya çalıştığını düşünüp öfkeyle ona tokat atar. Jaggi niyetini yanlış anladığını, sadece yardım etmek istediğini söyler.

Dharam’ın evindeyken Sharavan’a bir telefon gelir. Sharavan kimseye haber vermeden evden ayrılır. Uzun bir süre de gelmeyince, Vidya Sharavan’ın başına bir iş geldiğini düşünür. Durumu Dharam’a anlatır. Bu sırada içeri tekerlekli sandalye ile Gaura ile Sharavan girince tüm aile şok olur.

Dharam ve Meera Gaura’nın ne yüzle eve geldiğini sorgular. Sharavan da Gaura’nın hasta olduğu için cezaevinden çıktığını, kendisini Dharam’ın kabul etmeyeceğini bildiği için sokaklarda yaşadığını, Sharavan da vicdanı el vermediği için eve getirdiğini söyler. Gaura uzun kalmayacağını, torununu merak ettiğini, onu görüp gideceğini söyler.

Masum 454. Bölüm Özeti

Jaggi Gopi ile arasını düzeltmek, duygularını ifade etmek için ona kendi elleri ile hazırladığı çay yapıp odasına götürür. Lakin Gopi onu görünce sinirle odasında çıkar. Bu sırada karşısına Kokila gelir. Gopi Kokila ile konuşmak istese de Kokila konuşmanda oradan uzaklaşır.

Dharam ve Meera Gaura’nın bir an evvel evden gitmesini ima eder. Gaura torunu Priyal’i görmek istediğini söyler. Prriyal gelir. Gaura torununa şeker verir. Shravan da onu tanıştırır. Büyük annesi olduğunu söyler. Priyal gittikten sonra evdeki ziyaretinin bittiğini düşünen Gaura tekerlekli sandalyesini çıkışa doğru sürerken yere düşer. Shravan hemen koşup, büyük annesine yardım eder. Onu odasına kadar götürür.

Masum 454 Özeti - Gopi Bayılır

Ertesi gün Modiler sabah duası yapmak için bir araya gelirler. Gopi duayı yönetmek için her zaman ki yerini alsa da Kokila izin vermez. Artık evin gelini olmadığını söyler. Gopi ile Kokila bundan sonra aarti törenin yönetip yönetmeme konusunda tartışırlar. Jaggi kavgası sırasında töreni kendisi başlatır.

Radhika gittikten sonra evin yeni kötüsü Paridhi ve Monica olur. Evde var olan sürtüşmenin farkında olan Pardihi yarından itibaren arlarında ki anlaşmazlığı daha da artıp, Modi konağında tek başına yaşayacaklarını söyler. Bu sırada yanlarında Urvashi gelir. Yarın komşuları çağırıp gelini Gopi’yi görmeleri için tören yapacaklarını, yakın komşuları çağırıp töreni hazırlaması için Paridhi’den rica eder. Paridhi yapacağını söyler.

Dharam’ın evine doktor gelir. Doktor Gaura’yı kontrol eder. Hareket etmeden tedavi edilmesini ister. Shravan Gaura’nın iyileşene kadar evde kalmasını ister. Meera buna şiddetle karşı çıksa da Dharam ne yaparsa yapsın annesi olduğunu, en azından iyileşene kadar bakmaları gerektiğini söyleyip annesinin kalmasına izin verir.

Kokila salonda otururken Gopi de Kokila’nın en sevdiği tatlıyı yapıp onunla arsını düzeltmek isterken çevredeki komşular Modi konağına gelir. Kokila komşulara neden geldiklerini sorar. Komşular gelin görmesine geldiğini söyleyince Kokila böyle bir davet de bulunmadığını söyler. Urvashi komşuları kendisinin çağırdığını söyler. Gelen komşuları Kokila ile alay eder. Gopi üçüncü defa evlendiğini bu ne özgür bir gelin diyerek dalga geçerler.

Gopi’nin yüzünden Modi ailesinin ismini yerle bir ettiğini, daha önce karşıma çıkıp konuşacak kelimesi olmayan kadınların şimdi ona hakaret ettiğini söyler. Urmila herkesin söylediği söze bakmamasını isterken, Kokila Gopi’yi gelini gibi değil kızı gibi gördüğünü ama o kendisine ihanet edip Modi ailesinin itibarını yerle bir ettiğini söyler. Bu sırada kalbi dayanmaz ve Kokila kalp kiriz geçirir.

Masum 454. Bölüm Özeti - Kokila Bayılır

Gaura doktor gittikten sonra kendisine gelir. Masada duran suyu almak isterken suyu düşürür. Kendisi de yataktan düşer. Çıkan sese Meera ve Vidya gider. Meera yerdeki camla elini keser. Vidya Gaura’ya yardım eder.

Modi konağında doktor Kokila’yı muayene eder. Doktor Kokila’nın kalp kiriz geçirdiğini, lakin şimdi bir sıkıntının olmadığını söyler. Gopi Kokila’nın kendi yüzünden hastalandığını düşünür. Jaggi bir kaç gün içinde Kokila’nın düzeleceğini söyleyince, Gopi tüm hıncını ve sinirini Jaggi’den alır. Jaggi üzüleceği yerde mutlu olur. Zira nefret de bir aşk olduğunu düşünür. Gopi Kokila’nın ilacını getirir. Kokila şöyle der.

“Senin elinden ilaç içeceğime zehir içer ölürüm!” (Masum 454. Bölüm Özeti)
Kokila Modi

Gopi öyle söylememesini, ilaca karşı nefret etmemesini, sadece ilaç getirdiğini söyler. Çıkan bağırışları duyan Parag odaya gelir. Gopi’nin odadan gitmesini ister. Artık bir gelini ya da kızı olmadığını, Modi konağı ile hiç bir ilişkisini de kalmadığını söyleyip Gopi’yi evden kovar. Gopi Kokila’nın sözlerinden sonra ağlar. Masum 454. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 19 Haziran Cumartesi Özeti

19 Haziran Cumartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 19 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gopi, Jaggi ile birlikte evi terk etmeye karar verir. Diğer yandan Gaura odasın da ağlar. Chanda odaya gider. Neden ağladığını sorar. Artık konağa yerleştiklerini, Vidya ve Meera’dan intikam alacaklarını söyler. Gaura nezaretten çıktıktan sonra Chanda ile kaldığı günleri hatırlatır. Gaura yakında hem Meera hem de Vidya’dan intikam alacağını söyler.

Sona, Kokila’dan Gopi’nin evden gitmesine engel olmasını ister. Lakin Kokila “Bırak gitsin” der. Urvashi, Gopi ve Jaggi ile birlikte Modi konağını terk edip kendi evine Jaggi ve gelini ile birlikte yaşayacağını söyler. Hepsi birlikte kapıya yöneldiği sırada zil çalar.

Masum 19 Haziran Cumartesi Özeti - Chanda ve Gaura Plan yapar

Gelen doktor Metha’dır. Kokila’nın raporlarını kontrol ettiğini, acil ameliyat olması gerektiğini söyler. Kokila hasta olmadığını, raporlar da yanlışlık olduğunu söylese de doktor Metha yanlışlığın olmadığını söyler. Jaggi hemen Kokila’yı hastaneye götüreceğini söyler.

Kokila herkesi durdurup daha önce eve gelen doktorun bir saatçi olduğunu, ilk muayeneyi yapan doktor olmadığını, sadece Gopi’nin evden gitmesi için bu oyunu oynadığını söyler. Herkes şok olur. Parag Modi evin mülkiyetinin kendisinde olduğunu ve kimseyi evden göndermeyeceğini açıklar.

Devamı Masum 455. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 454. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

 1. Kompil ilhem kinijal durğa daval kokila malottoluzüccarürmiladavapapu guri sankar dedi ki:

  Kompil ilhem kinijal durğa daval kokila malottoluzüccarürmiladavapapu guri sankar yapmıs güvenme unutma sakın vazgeçme konusmajakar kokila malottoluzüccarürmiladavapapu guri sankar yapmıs güvenme unutma sakın unutma konusma uzakdur kokila malottoluzüccarürmiladavapapu guri sankar yapmıs güvenme unutma sakın unutma konusma uzakdur kokila malottoluzüccarürmiladavapapu guri sankar yapmıs güvenme unutma unutturma ilhem ölmecek geri dönecek ilhem ölmecek geri dön ilhem ölmecek geri dönecek ilhem ölmecek geri dön ilhem ölmecek geri dönecek ilhem kinijal durğa daval kokila malottoluzüccarürmiladavapapu guri sankar yapmıs güvenme unutma sakın vazgeçme konusmaurmila rasbenceölmesini rasi ilhem ölmecek geri dönecek ilhem ölmecek geri dön ilhem ölmecek geri dönecek ilhem kinijal durğa daram ğorasarvan paridi ciğar hetal malottoluzüccarürmiladavapapu guri saban daval jakar yapmıs güvenme unutma premila jakar urvasi mansi jakar savida priva vildaya mira krisana şvlamika jaği

 2. filiz abla ben turkmenistanliyim lutfen masumun 457 bolumini yazarmysynyz
  bide benim haýalim oyunçu olmak turkiýeýi çok sewiyorum
  turkmenistandan turkiýeýe selamlar
  isalla bu kowid 19 hastylygy son bulur we turkiýeyi gorebilirim
  en buyuk haýalim istambula gidip bir dizinin baş rolunde oýnamak
  ama daha çok erken çunki ben 8 synyfym iyi gunler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu