Dizi Özet

Masum 459. Bölüm Özeti 24 Haziran Gopi Kokila’ya Karşı

Masum 459. bölüm özeti 24 Haziran Perşembe. Kokila Jaggi’nin kefaletle dışarı çıkmasına itiraz edecek. Gopi ile Kokila karşı karşıya gelecek. Detayları Masum 459. bölüm özeti içerisinde vermeden bu bölümde yaşanan olayların kısa özeti alt kısımda maddeler halinde verilmiştir. 

Bu Bölümde öne çıkan başlıklar (Masum 459. Bölüm Özeti)

 • Gopi Kokila’ya karşı Jaggi’yi savunacak
 • Hakim Jaggi’nin kefaletini onaylayacak
 • Chanda kaçmaya çalışırken merdivenlerden düşecek
 • Chanda bir kız bir erkek çocuk doğuracak
 • Gaura Chanda’yı öldürecek

Detaylar Masum 459. bölüm özeti detaylı olarak yazılmıştır.

Masum 459. bölüm; Gaura’nın konuşması ile başlar. İntikam almaya ne zaman, nasıl başladığını hatırlar. Cezaevinde eskiden konakta şoför olarak çalışan Monaj’ı aradığını ve Ahem’i öldürmesini emrettiğini, adam da Ahem’in bindiği arabayı uçurumdan aşağıya sürükleyip, uçurumdan aşağıya düşmesine neden olduğu olayı bir bir hatırlar.

Bu arada Jaggi Ahem’in arızalan arabasını alkollü halde çarpıp uçurumdan aşağıya düşürürken, Gaura’nın adamı Ahem’in peşinden gidip ilk fırsatta ticari taksiye çarpıp onu uçurumdan aşağıya atmıştır. Kısaca Jaggi Ahem’i öldürmemiştir.

Masum 459 bölüm özeti Başlıyor!

Jaggi kefaletle serbest kalsa da şimdilik bu durumu Kokila’dan saklamayı düşünürler. Zira işi daha da yokuşa süreceğini düşünürler. Dharam’ın evinde Meera ve Vidya Chanda için meyve götürür. Bu sırada Dharam ve Shravan gelince Vidya ve Meera tekrar salona gider. Lakin odada meyve bıçağını unuturlar. Chanda ilk fırsatta hem Gaura’ya bir ders vermek, hem de evden kaçmak için ellerindeki ipi kesmeyi düşünür.

Masum 459. Bölüm Özeti - Gopi Kokila'ya karşı Jaggi'yi savunur

Chanda kısa bir süre meyve bıçağı ile odada yalnız kalınca hemen ipini keser. Gaura Dharam’ın karakoldan geldiğini duyunca önce onun ne dediğini öğrenmeye gider. Lakin yarı yolda aklına Chanda’nın odasında bıçak olduğu aklına gelir. Hemen tekerlekli sandalye ile yeniden Chanda’nın odasına gider. Chanda’yı yatağında uyurken görür. Ayağındaki ipe bakar. O da ayağında olduğunu düşünür. Oysa Chanda ayağında ki ipi çoktan kesmiştir. Gaura odadaki bıçağı alıp kapıyı kapatıp Dharam’ın yanına gider.

Masum 459. Bölüm Özeti

Pari ve Monica Jaggi’nin kefaletle nezaretten çıktığını öğrenir. Kokila da Gopi’ye adaleti sağlaması için Jaggi’nin cezalandırılması konusunda yardım ister. Gopi ilk başta gerçeği bilmediği için Kokila’ya yardım edeceğini söylese de bir anda işler %100 tersine döner. Lakin son olaylardan haberi olmayan Kokila’nın bu bilgiden mahrum olduğunu bilen Pari ve Monica bir plan yaparlar.

Paridhi Kokila’nın odasına gidip evin en büyük gelinin artık Gopi olmadığını ama buna rağmen tapınak da ki kandilin içine yağı Gopi koyduğunu, bunun uğursuzluk getireceğini söyleyince, Kokila bizzat o yağı yeniden koyacağını söyler. Bu sırada Jaggi Sona’nın çocuklarını görmek için gizlice içeri girmek için Gopi’den yardım ister.

Gopi gece kapıyı açtığında Kokila da oradan geçip tapınaktaki kandile yağ koymaya giderken, Monica ve Paridhi birden ışıkları açınca, Kokila birden önünde Jaggi’yi görür. Şok olur. Gopi’nin ona yardım ettiğini fark edince yine heybeti ile bağırıp, Gopi’nin bir kez daha kendisine ihanet ettiğini söyler. Gopi ise gerçek suçluyu bulup adalete teslim edeceğini söylese de Kokila gerçek suçlunun Jaggi olduğunu söyler. Kokila Ahem’in katili cezasını çekene kadar terlik giymeyeceğine dair yemin eder.

Masum 459 Özeti - Chanda kaçmaya çalışır

Sona çocuklarına süt almak için mutfağa gitmek ister. Lakin Monica ve Paridhi Kokila’nın düşmanlarına kapıyı açmayacaklarını söyler. Jaggi Sona’nın ikizleri ile Paridhi ve Monica’ya oyun edip ellerindeki kilidi çalarlar.

Paridhi ve Monica da mutfağın kapısının kilitli olduğunu görünce, kendi kazdıkları kuyuya düştüklerini anlar. Jaggi bir daha Sona’nın mutfağa girmesine engel olmamaları halinde kapıyı açacağını söyler. Paridhi ve Monica mecburen Sona’nın mutfağa girmesine müsade eder.

Chanda gece kaçmak istese de Gaura’nın hala ayakta olduğunu görünce gecenin ilerleyen saatlerine kadar bekler. Herkesin uyuduğunu düşündüğü sırada Chanda kaçmak için kapıya çıktığında karşısında Gaura’yı görür. Guara kaçamayacağını söyler. Chanda ise

“Bu tekerlekli sandalye ile beni nasıl durduracaksın!” (Masum 459. Bölüm Özeti) Chanda

Dediği sırada Gaura birden ayağa kalkar. Chanda şok olur. O korku ile koşarak merdivenlerden inerken merdivenlerden düşer. Gaura Chanda’nın yanına gider. Lakin aile üyeleri yürüyebildiğini görmeleri halinde tüm planları alt üstü olacağını düşünür. Chanda ise yerde karın ağrısı ile acı içinde kıvranır.

Chanda, Gaura’dan kaçmaya çalışırken yere düşer. Gaura yakalanmamak için kendi tekerlekli sandalyesini de merdivenlerden aşağıya atar. Sonra kendisini yere düşmüş gibi gösterip Dharam’ı çağırır. Ev halkı koşarak yerde yatan Chanda ve Guaran’ın yanına gelir. Dharam ne olduğunu sorar. Chanda evden kaçmak isterken onu gördüğünü, Chanda geride delil bırakmamak adına kendisini merdivenlerden aşağıya atarken kendisi ile birlikte Guara düştüğünü söyler. Chanda daha fazla acıyı kaldıramaz. Oracıkta bayılır. Hemen hastaneye kaldırılır.

Doktor ameliyattan çıkar. Bir kız ve bir erkek bebek dünyaya geldiğini, lakin annesi Chanda’nın durumunu çok kritik olduğunu söyler. Bebekler de vaktinden önce doğduğu için küvez de kalacaklarını söyler. Gaura Chanda’nın durumunun kritik olduğunu duyunca gülümser. Meera ise Chanda’nın da kurtulması için dua eder.

Masum 459. Bölüm Özeti - Chanda Merdivenlerden düşer

Jaggi’nin avukatı eve gelir. Kefalete karşı tarafın itiraz ettiğini ve kefaletin iptal edildiğini, her an polis tarafından tutuklanabileceğini haber verir. Gopi kefalete kim itiraz etti diye sorar. Bu sırada heybeti ile Kokila içer girip şöyle der.

“Elbette ben itiraz ettim. Oğlumun katili elini kolunu sallayıp ortalıkta gezmesine asla müsade etmeyeceğim!” (Masum 459 Özeti) Kokila Modi

Dediği sırada Gopi Kokila’ya Jaggi’nin masum olduğunu söyler. Kokila sinirle bağırıp, Jaggi’nin asılacağını söyler. Gopi ise artık gerçekler için savaştığını, adaleti sağlama noktasında Kokila’ya hodri meydan der. Her ikisi de birbirine meydan okur.

Gaura hastanede adamı ile konuşup Jaggi’nin avukatının mahkemeye gitmesine engel olmasını, Dharam da gitmeye kalkarsa ona da engel olmasını emreder. Gopi de mahkeme öncesinde olayı soruşturan komiser Dinesh ile görüşmeye gider. Masum 459. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 24 Haziran Perşembe Özeti

24 Haziran Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 24 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Mahkeme salonuna Kokila ile Gopi birbirlerine laf atarak girer. Hakim Jaggi’nin avukatının gelmediğini söyler. Kokila’nın avukatı duruşmayı bir sonraki celseye ertelemesini ister. Lakin Gopi buna itiraz eder. Kanunlara göre Jaggi’yi savunabileceğini, avukata ihtiyacı olmadığını söyler. Hakim Gopi’nin Jaggi’yi savunmasına müsade eder. Gopi o gün eşi Jaggi’nin alkollü olduğunu, hatta Ahem’in arabasına çarptığını, lakin o sırada Ahem ticari taksi de seyahat halinde olduğunu, bununla ilgili görgü tanığı olduğunu söyler.

Masum 24 Haziran Perşembe Özeti - Gopi Jaggi'yi savunur

Karşı tarafın yani Kokila’nın avukatı Gopi’nin yalan söylediğini, devamlı evlenip boşanan bir kadının sözüne güvenilmeyeceğini söyleyip Gopi’nin namusuna laf edince, Kokila avukatını kızar. Kokila oğlunun başına gelenleri tanık kürsüsünden savunmaya başlar. Jaggi’yi suçlar. Tam da bu sırada içeri Dharam girer. Gopi olayı gören tanığının geldiğini söyler.

Hakim Dharam’dan konuşmasını ister. Dharam da olay anına ait her şeyi tek tek anlatır. Hatta Ahem’i öldüren katilin de izini sürdüğünü, katil eski çalışanı Monaj olduğunu, bu olayı karakol komiseri Dinesh’in de bildiğini söyler. Dinesh de bu olayı doğrulayınca, Kokila’nın kefalete itirazını reddedip Jaggi’nin özgürlüğünü gerçek mahkeme olana kadar devam etmesine karar verir.

Gaura hastane de Chanda’nın uyandığını öğrenince onun oksijen maskesini çıkartır. Doktor Chanda’yı kontrol ettiğini öldüğünü teyit eder. Gopi Gaura’nın geri döndüğünü ve ikizlerin doğduğunu, Chanda’nın öldüğünü öğrenir. Gopi Gaura’ya güvenilmeyeceğini söylese de Meera ikizleri için Garua’nın canı pahasına savaştığını söyler.

Devamı Masum 460. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 459. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

15 Yorum

 1. Filizcim canim benim sende benim givi uyumadinmi yoksa yukarida 1 sat önce yaziyorda…
  Teşekkürler canim eline saglik özet güzeldi💝

 2. 500 BOLUM ÝAZYN LUTFEN IŞINIZ ÇOK GALIBA ÇUNKI OZETLAR ÝETIŞMIÝOR ÝETIŞIÝOR AMA ÝSAWAŞ BEN HER GUN AÇYÝORUM AMA 3 GUN SONRA ÝENI OZET ÝAZYLYÝOR

 3. FILIZ HANIM MASUM OZETLERNI FINALA KADAR YAZIN LUTFAN RICA EDYORUM
  TESEKKURLER EMEGINIZE ELINIZE SAGLIK

  1. özetleri gerçekten geceler yazıyorum. editör kadromuz da bazı arkadaşlara izin vermek zorunda kaldık. Bazı arkadaşlar covid oldu. İş tek bana kaldı. O sebeple her gün özet vermeye çalışıyorum.

   1. Filizim 🌹 merhaba canım çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşAllah 🤲 çabucak iyileşsinler canım
    yaa kıyamam Ablan kurban olsun Akıllı kardeşim
    kendine iyi bak tamammı birtanem Tekrar çok geçmiş olsun değerli arkadaşlarıma 🤲 Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu