Dizi Özet

Masum 462. Bölüm Özeti 27 Haziran Olaylar Karışır!

Masum 462. bölüm özeti 27 Haziran Pazar. Jaggi sahte doktoru eve getirecek. Urmila çiçekçiyi eve getirip Paridhi’yi suçlayacak. Gopi Jaggi’den özür dileyecek. Urvashi Kokila’ya tokat atacak! Detayları Masum 462. bölüm özeti içerisinde vermeden bu bölümde yaşanan olayların kısa özeti alt kısımda maddeler halinde verilmiştir. 

Bu Bölümde öne çıkan başlıklar (Masum 462. Bölüm Özeti)

 • Paridhi Gopi’nin hamile olduğunu söyleyecek
 • Urmila çiçekçiyi eve getirecek
 • Jaggi hastanede Gopi’ye yalan söyleyen doktoru bulacak
 • Jaggi doktoru eve getirecek
 • Çiçekçi Urvashi’yi suçlayacak
 • Doktor ise Kokila’yı suçlayacak
 • Jaggi ve Gopi olayların arkasında başka birinin olduğunu anlayacak
 • Urvashi oğlunu kıskanıp Kokila’ya tokat atacak.

Detaylar Masum 462. bölüm özeti alt kısımda detaylı olarak sizleri bekliyor.

Masum 462. bölüm; Chanda’nın Vidya ile konuşması ile başlar. Chanda, Vidya’dan telefonu ister. Kendi telefonunu pilinin bittiğini, bir yeri araması gerektiğini söyler. Bu arada Chanda kendi telefonunu arkasına saklayıp, Gaura’nın görmesini sağlar. Gaura Cjhanda’nın telefonunu pilinin bitmediğini görünce, Chanda’nın kendisine mesaj verdiğini anlayıp Vidya’nın telefonunu olduğu yere gider.

Masum 462 bölüm özeti Başlıyor!

Gopi hastanene gidip hamile olduğunu öğrendikten sonra doktor Gopi’ye bu yaşta hamile kalmanın büyük riskler taşıdığını, hamileliğe devam ettirmemesi en doğrusu olduğunu söyler. Gopi ağlayarak hastaneden ayrılırken, Doktor Gaura’yı arayıp Gopi’nin artık hamile olduğuna %100 inandığını söyler. Gaura da Gopi akıl hastanesinden düşmenden evde delireceğini söyleyip güler.

Gaura Vidya’nın odasına gider. Vidya’ın telefonunu bulur. Chanda’ın neden Vidya’yı telefonuna gitmesini istediğini anlamak için telefonu açmaya çalışır. Ancak tuş kilidini görünce onu açmaya çalışır. Lakin başarılı olamaz. Bu sırada içeri Chanda ve Vidya gelir. Gaura kendi telefonunu yerdeki içi su dolu kovaya atar.

Gaura Shravan’ı arayacağını ama tekerlekli sandalyeden telefonu içi su dolu kovaya düştüğünü, kendi telefonunu vermesini ister. Vidya telefonunu verdiğini gören Chanda hemen Priyal’in oyuncak okunu alıp Gaura’nın elinde olan Vidya’ın telefona atıp telefonu yere düşürür. Zira Garua’nın değil, Vidya’nın görmesini istediği olayı Gaura’nın görmesine bu sayede engel olur.

Masum 462. Bölüm Özeti - Olaylar iyice Karışır

Pari’nin arkadaşı Paridhi’yi arayıp kadın doğum uzmanı doktorun yanında Gopi’yi gördüğünü, yakında teyze olacaklarına dair şaka yapınca, Paridhi Gopi’nin neden hastaneye gittiğini öğrenmek için yola çıkar.

Jaggi de eve çiçekleri gönderen Paridhi’yi suç üstü yakalamak için takibe başlar. Paridhi hastaneye gider. Hastane çalışanı ile çarpışır. Bu sırada Jaggi’nin kendisini takip ettiğini anlayınca hastane içinde kovalamaca başlar. Jaggi Paridhi’yi ararken, Gaura’nın rüşvet verdiği doktorun Gaura ile konuşmasına kulak misafiri olur. Jaggi doktorun kiminle konuştuğunu bilmediği için Gopi hakkında kimin plan yaptığını sorar. Aksi halde polise vereceğini söyler.

Paridhi eve döner. Gopi’nin hastanede olduğunu Monica’ya haber verir .Monica Gopi’nin hamile olup olmadığını ancak onun dosyasına bakarak öğrenebileceklerini söyler. Tam da bu sırada Gopi elindeki dosya ile eve gelir.

Gopi odasına gidip dosyasını dolabına koyar. Paridhi Gopi lavaboya gittiğinde dolabı açıp dosyayı almak isterken kavanozu yere düşürür. Gopi lavabodan çıkar. Paridhi’nin elinde kendi dosyasını görünce sinirlenir. Hemen onu vermesini ister. Çıkan gürültüye ev halkı da gelir. Paridhi Gopi’nin hamile olduğunu herkese haber verir. Kokila şok olur.

Masum 462. Bölüm Özeti

Urmila çiçekçiye gider. Zira Paridhi’nin eve çiçek gönderip iftira attığını düşündükleri için bu olayı aydınlığa çıkartmak için çiçekçinin eve gelip herkesin içinde gerçekleri söylemesi için çiçekçiye evde büyük bir parti vereceğini, evi gelip görmesini isteyip kandırır. Bu arada Jaggi’yi arayan Urmila, Jaggi’nin telefonuna ulaşamaz. Gaura ise Modi konağının salonunu yüksek bir yerden görecek şekilde eve gizli kamera yerleştirmiş, evde olup biten her şeyden haberi olmaktadır. Paridhi’nin birazdan rezil olacağını söyler.

Paridhi Gopi’nin torun sahibi olmasına rağmen bebek doğuracağını, bu nasıl bir utanmazlık olduğunu söyleyip aşağılamaya çalışır. Tam da bu sırada içeri Urmila ile çiçek satıcısı girer. Urmila Jaggi ile Gopi’nin evde yalnız kaldığı gün çiçekçiden Paridhi’nin çiçek alıp üzerine bayıltıcı sprey sıktığını söyler. Daha sonra çiçek satıcısına kimin çiçek aldığını söylemesini ister.

Çiçek satıcısı bu defa Urvashi’yi gösterince, güvenlik kamerasından olayı izleyen Gaura gülmekten yerlere yatar. İşler bir anda Arap saçına dönmüştür. Urvashi kesinlikle böyle bir olayın içinde olmadığını söyler.

Masum 462. Bölüm Özeti - Pari saklanır

Evde herkes birebirini suçlarken içeri Jaggi ve doktor gelir. Jaggi Gopi’ye yapılan iğnenin mide bulantısı yaptığını, aslında Gopi’nin hamile olmadığını açıklar. Sonrasında Gopi’nin hamile gibi olmasını kimin istediğini açıkça doktorun söylemesini ister.

Doktor Kokila’yı gösterince, gizli kameradan olayı izleyen Guara’yı gülme krizi tutar. Gopi Kokila’nın böyle bir şey yapmadığından emin olduğunu söyler. Jaggi de kendi annesinin böyle bir şey yapmadığına emin olduğunu açıklar.

Urvashi gelini Gopi’yi çiçek almaya gittiğini, Jaggi’yi kurtardığı için teşekkür etmek istediğini için gelinine çiçek almaya gittiğini açıklarınca, Kokila Urvashi’nin bunu planladığını söyler. Paridihi ise “o zaman neden doktor yalan söylüyor” deyince, doktor Kokila’nın kızı Gopi ile Jaggi arasında ki evliliği bozmak için kendisinden yardım istediğini söyler. Kokila doktorla hiç karşılaşmadığını söyleyince, Jaggi hem çiçek satıcısını hem de doktoru evden kovar.

Urvashi Jaggi’ye kızar. Kokila’nın açıkça suçlu olduğunu söyler. Lakin Jaggi ne Kokila ne de annesinin suçlu olmadığını, tüm bunları daha farklı birinin ustaca planladığını söyleyince, Urvashi oğluna sinir olur. Gopi Jaggi’yi boş yere suçladığını, ondan özür dilemesi gerektiğini söylerken, Kokila da haksız yere Jaggi’yi sopa ile dövdüğü için ondan özür dilemesi gerektiğini söyler.

Gopi Jaggi’nin yanına gider. Sona’nın çocukları Jaggi’nin çok üzgün olduğunu, onunla barışması için planları olduğunu söyler. Gopi gülen yüz resimli tabak getirir. Jaggi’den özrü diler. Jaggi özür dilemesine gerek olmadığını, annesi ile beraber bunca yıl yalnız yaşadığını, dolayısı ile kadınlara saygısının çok büyük olduğunu söyler. Gopi ve Jaggi bu işlerin arkasında Paridhi olduğunu zannedip onu suçüstü yakalamaları gerektiğini söylerler.

Masum 462. Bölüm Özeti - Çiçekçi ve Doktor Yalan Söyler

Meera ile Dharam gelecek günler hakkında sohbet edip keyifli vakit geçirirken, Gaura ikilinin mutluluğunu bozmak için hemen Chanda’nın odasına gider. Dharam’ın karısı olduğunu, hemen gidip onların mutluluğunu mahvetmesini ister. Chanda sadece paraya ihtiyacı olduğunu, para olmadan bir şey yapmayacağını söyler.

Jaggi Kokila’nın yanına gidip doktorun söylediklerine inanmadığını, bu işin arkasında başka birinin olduğuna emin olduğunu, bu sebeple Kokila’dan özür diler. Kokila da boş yere sopa ile vurduğu için Jaggi’den özür diler. Bu sırada Urvasghi gizlice Jaggi ile Kokila’nın konuşmalarını duyunca kıskanır. Oğlu gittikten sonra Kokila’nın karşısına çıkıp şöyle der.

“Zamanında elimden Parag’ı aldın. Şimdi ise biricik oğlum Jaggi’yi elimden almaya çalışıyorsun!” (Masum 462. Bölüm Özeti) Urvashi

Bunu duyan Kokila öyle olmadığını, saygılı bir çocuk yetiştirdiği için kendisine sadece saygı duyduğunu söylese de Urvashi sinirle odayı terk eder. Paridhi ile Monica da kıs kıs güler. Masum 462. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 27 Haziran Pazar Özeti

27 Haziran Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 27 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gaura’nın zorlaması ile Meea ile Dharam’ın yanına giden Chanda bebekleri Meera’dan alır. Artık bebeklerine kendisinin bakacağını söyler. Dharam sinirlenir. Chanda artık karısı olduğunu, bebeklere de karısı olarak bakacağını, buna karşı gelirlerse bebeklerin karını doyurmayacağını söyler.

Chanda odasına gider. Hemen arkasında Vidya Chanda’nın odasına gidip Meera’ya karşı haksızlık yaptığını, oysa Meera sayesinde lüks içinde yaşadığını, neden bunu yaptığını sorar. Chanda ise yapmak istemediğini ama buna Gaura’nın zorladığını söyler. Hatta telefonuna mesaj gönderdiğini, tüm gerçeği orada anlattığını ama telefonu görmeden Gaura eline aldığını, buna engel olmak için okla sıkan Priyal değil, kendisi olduğunu söyler.

Masum 27 Haziran Pazar Özeti - Chanda Vidya'ya gerçekleri söyler

Bu sırada içeri Gaura girer. Vidya Gaura’ya Chanda tüm bu işlerin arkasında kendisinin olduğunu söyler. Guara da kapıda her şeyi duyduğunu söyler. Vidya odadan ayrılır. Gaura ile Chanda odada yalnız başına kalır.

Gaura, Chanda’nın ayaklarına sıcak yağ damlatır. Chanda acı içinde bağırır. Gaura, tüm bunları kendisi için yaptığını, Dharam’ın servetini aldıktan sonra iki eşit parçaya böleceğini, bu para ile yurt dışında rahatça yaşayabileceğini söyler. Chanda bunu duyunca Gaura’dan özrü diler.

Jaggi nakliye şirketinde kamyoncu olarak işe başladığı haberi gelir. Monica ile Paridhi ortalığı karıştırmak için Jaggi’yi nakliye şirketinden arıyor gibi numara yapıp, acele iş yerine gelmesini, yoksa işten atılacağını söyler.

Urvashi oğlu gitmeden hemen mutfaktan dualı tatlıyı getirmeye giderken Monica Kokila’ya dualı tatlı verip Jaggi’ye vermesini ister. Urvashi mutfaktan elinde tatlı ile gelirken, Kokila’nın Jaggi’ye tatlı yedirdiğini görünce şok olur. Kokila’nın Jaggi’iy elinden almaya çalıştığını zannedip Kokila’ya tokat atar.

Devamı Masum 463. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 462. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

9 Yorum

 1. Yaralı kalbim varken günde 2özet veriyordunuz filiz hanımcım masumu çok seyrek veriyorsunuz(:

  1. masum özetleri iş yoğunluğunda günde bire düşürsem de ilerleyen günler de artıracağız. Editör arkadaşlar hastalanınca bütün konular bana kaldı. O sebeple her yere yetişemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu