Dizi Özet

Masum 463. Bölüm Özeti 28 Haziran Urvashi Gerçekleri Öğrenir

Masum 463. bölüm özeti 28 Haziran Pazartesi. Meera’nın bebekleri için isim töreni yapılacak. Urvashi gerçekler öğrenecek. Gaura Urvashi’yi öldürmeye kalkacak! Detayları Masum 463. bölüm özeti içerisinde vermeden bu bölümde yaşanan olayların kısa özeti alt kısımda maddeler halinde verilmiştir. 

Bu Bölümde Öne Çıkan Başlıklar (Masum 463. Bölüm Özeti)

 • Kokila ile Urvashi Jaggi için tartışacak
 • Meera bebekleri için isim töreni yapacak
 • Gaura isim öteninin karıştırmak için Chanda’yı çağıracak
 • Chanda’yi gören Modi ailesi şok olacak
 • Chanda isim törenin de Dharam ile yana yana oturacak
 • Urvashi Gaura’nın yürüyebildiğini tesadüf eseri öğrenecek
 • Gaura Urvashi’yi öldürmek için onu bayıltacak
 • Urvashi Gaura’nın adamlarının elinden kaçacak
 • Gaura Uçurtma ipi ile Urvashi’yi yaralayacak
 • Gopi Urvashi’yi hastaneye götürecek

Detaylar Masum 463. bölüm özeti alt kısımda detaylı olarak sizleri bekliyor.

Masum 463. bölüm; Kokila ile Urvashi’nin konuşması ile başlar. Urvashi Parag’ı elinden aldığını ama şimdi oğlunu kaptırmayacağını söyler. Jaggi büyüklerinden dualı tatlı almanın neresi yanlış olduğunu sorgular. Urvashi oğlu Jaggi’ye kızar. Kokila zamanında yaptığı fedakarlığı anlatıp şimdi kimseyi elinden almadığını söyleyerek uzaklaşır.

Dharam’ın konağında Meera’nın ikizleri için isim günü kutlaması için süslemelerle Shravan ilgilenir. Dharam süslemeleri denetler. Shravan’ın Dharam’a istediği ekstra bir süsleme olup olmadığını sorar. Bu sırada yanına Vidya ile Meera gelir.

Dharam Meera’ya hediye verir. Gaura neden morali bozuk olduğunu görünce nedenini sorar. Vidya akşam ki kutlamada Chanda’nın bir taşkınlık çıkarmasında korktuklarını açıklayınca, Gaura Chanda’yı odasında tutacağına dair söz verir.

Masum 463. Bölüm Özeti - Urvashi Gerçekleri Öğrenir

Gopi Kokila’nın odasına yemek götürür. Kokila’nın derin düşüncelere daldığını görünce biraz önceki Urvashi’nin sözlerinden dolayı böyle düşünceli olduğunu anlar. Kokila Gopi’ye içini dökerken, Jaggi de annesi Urvashi’ye gidip yanlış yaptığını söyler. Olayları bu derece karmaşık hale getiren Monica ve Paridhi ise uzaktan gizlice izleyip sırıtır. Urmila ise bu ikiliyi arkadan takip eder.

Gaura’nın evinde hazırlıkları üstlenen Shravan’ın yanına Vidya gider. Vidya Gaura’nın gelmesinin iyi olduğunu, evde Chanda belasından kurtulduklarını söylerken, konuşmaları duyan Gaura planının başarılı olduğunu düşünür.

Meera’ın çocukların isim töreni için Modi konağında herkes hediyesini paketleyip güzel giysiler giyer. Jaggi annesine tören yerinden Kokila ile asla tartışmaya girmemesini ister. Jaggi daha sonra vereceği hediyeyi Gopi’ye gösterir. Gopi’nin mavi renkli sarisi içerisinde görünce büyülenir. Birlikte merdivenlerden inerken Gopi2nin ayağı kayar. Jaggi Gopi’yi tutar. Gopi ile Jaggi göz göze gelir.

Masum 463. Bölüm Özeti

Herkes hazırlanır. Urmila’nın hala gelmediğini anlayan Jaggi Urmila’nın odasına gider. Bu sırada Urmila’nın saçı dolaba dolaşır. Jaggi Urmila’nın saçını keser. Herkes alt katta onları beklerken, Urmila Pardihi ile Monica’nın konuşmalarına kulak misafiri olur. Paridhi Meera’nın isim törenin de kargaşa çıkartmaları için ne yapmaları gerektiğini söylerken, içeri Urmila gidip Pardihi’ye kızar.

Gaura Chanda’ya yemek hazırlayan Vidya ile Meera’nın yanına gider. Yemeğinin içine uyku ilacı katmasını ister. Meera ilk başta yapmak istemese de Gaura Chanda’nın bebekleri kaçırma olayını hatırlatınca, Meera yemeklere uyku ilacı koyar. Bu sırada Gaura da Meera ile Vida’nın bilmediği bir dilde yemeğin içinde uyku ilacı olduğuna dair not yazar.

Masum 463 Özeti - Kokila ile Urvashi Tartışır

Modi ailesi gelir. Meera onları çiçeklerle karşılar. Herkes isim töreni için oturur. Vidya bebeklere isim vermek için seçilir. Gaura da Chanda’nın aşağıya gelmesi için bıraktığı notu çoktan okuması gerektiğini, neden hala aşağıya gelmediğini düşünmeye başlar. Vidya bebeklere isimlerini kulaklarına söyledikten sonra gelen misafirlere bebeklerinin adını şöyle açıklar.

“Teyzesi olarak kız olan bebeğe “Medha” adını verdim. Erkek olana ise “Ahem” adını veriyorum!” (Masum 463. Bölüm Özeti) Vidya

Bunu duyan herkes duygusallaşır. Özellikle Kokila ölen oğlunun ismini torunun çocuğuna konmasına çok sevinir. Gaura’nın da gözü kulağı Chanda’nın odasındadır.

Din görevlisi bebekleri beşiğe koymasını, anne ve babanın da yanına gelmesini ister. Tam da bu sırada içeri Chanda gelir. Meera’ya durmasını ister. Herkes Chanda’yı görünce şok olur. Zira herkes Chanda’nın öldüğünü haber aldıkları için şimdi sapa sağlam karşılarında durunca Gopi Meera’ya sorar.

Masum 463. Bölüm Özeti - Meera'nın bebeklerine isim töreni yapılır

Meera Chadna’nın hemşireyi nasıl kandırıp kendisini ölü gibi gösterdiğini, Dharam’ın onu dışarıda bulduğunu, bebeklerin anne sütüne ihtiyacı olduğu için Chanda anne sütünü vermek istemediğini, tek bir şartla sütünü vermeyi kabul ettiğini, bu sebeple Dharam ile evlendirdiğini açıklayınca, Gopi kızına sarılıp en iyisini yaptığını söyler. Kokila da Gaura ile dalga geçip ailesini bir arada tutamadığını söyler. Gaura da yalandan sinirleniyor gibi numara yapıp odasına gider.

Urvashi Jaggi’nin cezaevinden çıkmasına büyük katkı sağlayan Gaura’ya teşekkür etmek için odasına gittiğinde, Gaura’yı ayaklarının üzerinde görünce çok olur. Gaura tüm bu işlerin arkasında kendisi olduğunu, Modileri bitireceğini söyleyince Urvashi hemen oradan çıkmak ister. Lakin Gaura Urvashi’nin kafasına vazo atar. Urvashi’nin kafası önce vazoya, daha sonra da duvara çarpıp oraya bayılır. Masum 463. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın.

Masum 28 Haziran Pazartesi Özeti

28 Haziran Pazartesi günü kanal 7 ekranlarına gelecek olan Masum 28 Haziran özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gaura yarı baygın olan Urvashi’ye planını kimsenin bozamayacağını söyler. Adamlarını çağırır. Hemen ona uyku ilacı verir. Üzerine kaplan kıyafeti giydirip salonda dışarı çıkartmak ister. Sona’nın çocukları palyaço gibi kaplan kıyafeti giyen Urvashi ile oynamak ister.

Gaura çalışanın içki içtiğini, sarhoş olduğunu söyleyip durumu idare eder. Urvashi’nin telefonundan Jaggi’ye mesaj atıp eve gittiğini haber verir. Lakin Urvshi Gora’nın adamları tarafından öldürülmek üzere arabaya bindirilir.

Masum dizisi 28 Haziran Pazartesi Özeti - Gopi Urvashi'yi saklar

Urvashi yolda kendisine gelir. Adamların boşluğundan yararlanıp arabadan kaçar. Modi ailesi de Gaura’nın evinden ayrılıp, yolda Gopi ile Jaggi ailelilerini bir arada tutması için yakında ki tapınağa gider. Urvashi de kalabalığın arasına dalıp izini kaybettirmek ister. Gaura da tapınağa adamları ile gelip Urvashi’yi yakalamak ister. Lakin Urvashi ile Gopi kalabalığın arasında karşılaşır.

Gopi karşısında Urvashi’yi görse de kalabalığın arasında Urvashi’nin dediklerini anlamaz. Gopi Urvashi’nin yanına giderken, elindeki telefonu düşürür. Kalabalığın arasında telefonunu ararken Gaura da yanındaki adamları sayesinde uçurtma uçuran gencin uçurtmasını çalıp, Urvashi’nin boğazının iple kesilmesine sağlar. (Gerçekten böyle saçma bir bölüm görmedim. Uçurtma ile Jaggi’nin annesinin boğazını kesiti.) Gopi Urvashi’nin boğazında kanı görünce hemen onu yardıma koşar.

Gopi yanında ki at arabasına Urvashi’yi bindirip hastaneye gider. Lakin arkasında kötü adamların geldiğini görünce daha da hızlı gitmek isterken at arabasının tekerleği taşa takılır. Gopi ormanda saklanır.

Kötü adamlar Gopi’nin bindiği at arabasının yanına gelip ormanda onları ararken, Gopi hemen kötü adamların arabasını alıp hastaneye gider. Tapınak da Jaggi ile Kokila Gopi’yi bulamadıkları endişelenir. Vidya da evde Gaura’nın olmadığını fark eder.

Devamı Masum 464. bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak. Şimdilik Masum 463. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

 1. Filizcim zaten uzun soluklu hind dizileri hep saçma oluyor saçma olmayan hind dizileri ise erken final yapiyor
  Eline emegine teşekürler canim

 2. Merhaba Filiz abla özetlerin çok güzel olmuş seni tebrik ediyorum bunca işin ararsindada bizim icin özet yayinliyorsun ama lütfen kendini yorma saglyna dikat et ALLAHin iznliyla diger arkadaşlarinda çabucak iýleşirler hepsi icin dua edicem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu